Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Cate relatii ati avut inainte de casatorie?
Niciuna sau... niciuna care sa conteze :). 27%  27%  [ 3 ]
Una, doua mai serioase si cateva mai "neserioase" O:). 73%  73%  [ 8 ]
Eu am pus suflet in fiecare relatie, indiferent cat de lunga sau scurta a fost. Deci multe... :sad: 0%  0%  [ 0 ]
Mai multe, dar cine le mai numara? :wacko: 0%  0%  [ 0 ]
As prefera sa nu raspund. :~* 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 11
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 18 Feb 2010, 13:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Iata regulile "jocului":
Fiecare isi incepe mesajul prin cuvantul "pro" sau cuvantul "contra", iar apoi argumenteaza dupa cum crede de cuviinta.
Nu cautam sa iscam certuri, asa ca e de preferat ca fiecare sa isi spuna parerea proprie, nu sa comenteze parerile celorlalti.
Cele mai interesante mesaje vor fi publicate in revista, alaturi de statistica rezultata din sondajul atasat. :hap_w:

Ma simt datoare sa dau niste explicatii in plus acestui titlu. Dezbaterea se refera la ideea ca fiecare om are un suflet pereche, pe care, cu putin noroc il gaseste. Numai cu acela este si va fi cu adevarat implinit. In cazul in care credeti asta, sunteti PRO. Varianta CONTRA inseamna ca nu credeti ca exista doar unul sau ca nu credeti ca exista vreunul. Pur si simplu pentru voi "sufletul pereche" e o dulcegarie sau un basm. Nu vreau eu sa dau toate argumentele pro si contra acestei idei, ca altfel voi ce mai vorbiti? :p Dar cred ca s-a inteles ideea.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 18 Feb 2010, 15:25 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai conteaza acum?? daca cel pe care l-ai ales sa devina sotul tau, e the one :had_d:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 19 Feb 2010, 17:58 
Nou Venit

Membru din: 18 Feb 2010, 15:33
Mesaje: 32
Da. Exista sufletul pereche....si l-am gasit. A trebuit sa plec din tara ca sa-l gasesc si a trebuit sa trec prin multe ca sa-l recunosc. Dar acum e langa mine si asa va ramane pt totdeauna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 19 Feb 2010, 18:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2009, 15:23
Mesaje: 639
Localitate: Piatra Neamt
Se zice k in viata unui om pot exista 3 mari iubiri,3 persoane cu care sa fii compatibil,dar doar unul e sufletul pereche.Cu siguranta multe din cele care scriem aici credem k l-am gasit,altfel nu ne casatoream,asa cred si eu....si sper sa ramana asa,sa fie singura Mare iubire si sufletul pereche :love: .Viata e o loterie altfel poate nu am aprecia toate frumusetile ei,trebuie sa risti k sa tragi lozul norocos %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 21 Feb 2010, 12:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
exista sufletul [pereche...eu nu cred ca poti iubi in viata de mai multe ori decat daca traiesti o deceptie mare cu primul sot sau prieten .....si vrei sa mergi mai departe.deci in aceste circumstante potui gasi si al doilea suflet pereche......nu stii niciodata ce iti rezerva viata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Exista un singur suflet pereche... si l-am gasit!
MesajScris: 02 Mar 2010, 12:58 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 17 Dec 2009, 01:00
Mesaje: 258
Pro...Cred ca exista un singur suflet pereche pentru fiecare dintre noi... si eu l-am gasit. El este cel cu care impart bucurii si necazuri, cu care pot vorbi despre orice si cel mai important, alaturi de el pot fi eu insami. Nu mi-am dat seama imediat ca el este sufletul meu pereche dar timpul si viata noastra impreuna mi-a aratat ca asa este. Cred insa ca sufletul pereche nu este intotdeauna cel cu care ramai pana la sfarsitul vietii. Se poate intampla sa il ai langa tine si sa-l pierzi. Si altul nu mai este, decat o iluzie ca e un al doilea suflet pereche.

_________________
Nimic nu e mai dulce ca dragostea; nimic mai puternic, mai inaltator; nimic mai cuprinzator; nimic mai fericit, mai plin, mai bun...in cer sau pe pamant.

Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România