Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:34


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Cine a facut cererea in casatorie in cazul vostru?
Ea. 13%  13%  [ 3 ]
El. 70%  70%  [ 16 ]
A fost o decizie comuna, fara cerere in casatorie. 17%  17%  [ 4 ]
Voturi totale : 23
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 15:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Iata regulile "jocului".
Fiecare isi incepe mesajul prin cuvantul "pro" sau cuvantul "contra", iar apoi argumenteaza dupa cum crede de cuviinta.
Nu cautam sa iscam certuri, asa ca e de preferat ca fiecare sa isi spuna parerea proprie, nu sa comenteze parerile celorlalti.
Cele mai interesante mesaje vor fi publicate in revista, alaturi de statistica rezultata din sondajul atasat. :hap_w:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 16:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
pro.
nu am nimic impotroiva cererilor in casatorie facute de partenera.
in zilele noastre nu mai sunt respecate toate regulile si cutumele, partenerii sunt egali din toate punctele de vedere si daca fata face primul pas ....mi se pare chiar ok. inseamna ca este increzatoare in fortele ei si pe dragostea partenerului.
daca as vedea ca trece o buna perioada de timp si nu se intampla nimic in mod clar nu as ezita sa-l cer eu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 16:22 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
contra
nu ca as avea idei invechite, merg pe ideea ca tot e mai frumos o cerere in casatorie facuta de partener, altfel de ce ar mai fi existat Romeo si Julieta :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 16:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
pro!! daca tot vrem egalitate intre sexe de ce sa nu fie si in acest caz...daca esti sigura pe sentimentele tale si iti dorest din tot sufletul sa faci acest pas de ce trebuie sa astepti sa te ceara el? poti sa faci tu primul pas si totul sa fie ok

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 17:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
pro!!! eu l-am cerut pe el de barbat chiar de ziua lui de nastere.......mi s-a parut altceva,si cum stiu ca al meu sot nu este un romantic si nu m-as fi asteptat la o cerere in adevaratul sens al cuvantului,atunci am zis ca o voi face in stilul meu......si a fost ok.......l-am socat atat pe el cat si pe toti invitati nostri......mmmm,iar raspunsul lui a fost pe masura asteptarilor....un Da (Ja-in limba lui :nlol: ) din tot sufletul..... inelul de logodna l-am primit de la el o saptamana mai tarziu,o surpriza placuta

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 17:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
ce fain!eu zic sa detaliezi mai mult Ely,sa povestesti exact cum s-a intamplat.La noi a facut el cererea,dar nu sunt contra sa o faca si ea intr-o relatie.sunt pro :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 17:33 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:lol: ups numa eu sunt contra??
da ely detaliaza un pic, m-ar placea sa aud o poveste in care ea face primu pas :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 17:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
amely85 scrie:
:lol: ups numa eu sunt contra??
da ely detaliaza un pic, m-ar placea sa aud o poveste in care ea face primu pas :p


:rofl: :rofl: da sunt sigura ca v-ar placea sa auziti.....eu cred ca sunt mai frichi :rofl:
pai cum sa fie...... a fost anul trecut de ziua lui de nastere,ca in fiecare an pregatiri,petrecere,familie ,prietenii........i-am scris cu o saptamana inainte o declaratie de dragoste,prima data in romaneste,apoi am tradus-o in olandeza.....i-am dat comanda de un tort dragutz.....na,eu imi facusem un plan,dar stiti cum e:"socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ"......si parca numai aveam curaj,am facut numai tampeni,de emotii...am spart un pahar,mai sa imi tai mana,m-am impiedicat de vreo 3 ori mai sa-mi rup gatul,na,acum nu stiam cum sa incep.....si i-am adus tortul.......le-am spus tuturor sa faca liniste ptr ca am ceva de spus :eek: ......si am inceput cu declaratia mea de dragoste in olandeza,pe care am facut-o varza :rofl: :rofl: ,am uitat cuvintele,le-am inversat,doamne doamne,si dupa l-am intrebat pur si simplu (sa nu credeti ca m-am asezat in genunchi,doamne fere sau ca i-am dat inel :rofl: )"Vrei sa fii barbatul meu?" si surpriza ,socra mea incepe sa boceasca(a avut ea mai mari emotii ca fisu) :eek: ......al meu cica "da,da""ca dupa plange toata lumea......si la o saptmana mi-a reintors surpriza...a venit acasa cu un inel de logodna si binenteles ca m-a cerut si el...oficial :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 18:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
hai tu ca ai fost simpatica! :) cu toate evenimentele neprevazute ai reusit totusi sa emotionezi toata familia :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 18:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
Citat:

:rofl: :rofl: da sunt sigura ca v-ar placea sa auziti.....eu cred ca sunt mai frichi :rofl:
pai cum sa fie...... a fost anul trecut de ziua lui de nastere,ca in fiecare an pregatiri,petrecere,familie ,prietenii........i-am scris cu o saptamana inainte o declaratie de dragoste,prima data in romaneste,apoi am tradus-o in olandeza.....i-am dat comanda de un tort dragutz.....na,eu imi facusem un plan,dar stiti cum e:"socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ"......si parca numai aveam curaj,am facut numai tampeni,de emotii...am spart un pahar,mai sa imi tai mana,m-am impiedicat de vreo 3 ori mai sa-mi rup gatul,na,acum nu stiam cum sa incep.....si i-am adus tortul.......le-am spus tuturor sa faca liniste ptr ca am ceva de spus :eek: ......si am inceput cu declaratia mea de dragoste in olandeza,pe care am facut-o varza :rofl: :rofl: ,am uitat cuvintele,le-am inversat,doamne doamne,si dupa l-am intrebat pur si simplu (sa nu credeti ca m-am asezat in genunchi,doamne fere sau ca i-am dat inel :rofl: )"Vrei sa fii barbatul meu?" si surpriza ,socra mea incepe sa boceasca(a avut ea mai mari emotii ca fisu) :eek: ......al meu cica "da,da""ca dupa plange toata lumea......si la o saptmana mi-a reintors surpriza...a venit acasa cu un inel de logodna si binenteles ca m-a cerut si el...oficial :rofl: :rofl:



:cry: :love: :love: :love: :cry:

cat de frumos!
bravo!ai fost o femeie adevarat!te admir foarte mult!felicitari!!! :clap:
casa de piatra! :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 18:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
multumesc mult fetele......eeee,trebuia sa ma vedeti atunci,ce agitata ca un pepsi eram :nchampagne: ,transpirata toata :rofl: :rofl: .......acum radem impreuna cand ne amintim....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 20:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
felicitari ely!!!! cred ca a avut parte de ceam mai mare si mai placuta surpriza pe care cu siguranta nu o va uita niciodata...felicitari si casa de piatra

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 30 Sep 2009, 21:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
lily scrie:
felicitari ely!!!! cred ca a avut parte de ceam mai mare si mai placuta surpriza pe care cu siguranta nu o va uita niciodata...felicitari si casa de piatra


hmm......foarte greu....
Eu sunt pro egalitatea intre sexe, dar mi-am dorit sa ma ceara el, desi eu ii dadusem de inteles ca o sa spun da :D.Mi-am dorit o cerere cu flori, inel si tot tacamul.Am si avut-o....
Deci sunt contra........

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 02 Oct 2009, 05:56 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:clap: ce super ely


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 09 Oct 2009, 12:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
cat de frumos!
bravo!ai fost o femeie adevarat!te admir foarte mult!felicitari!!! :clap:
casa de piatra! :nmarried:[/quote]
vai elly ce frumos....bravo tie ...a fost original....
si eu sunt pro cu toate ca m-a cerut al meu...noi discutasem mai demult despre asta...dar el a avut initiativa....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 19 Oct 2009, 20:59 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
eu l-am cerut,el m-a furat de la altu si tot asa...nu regret nimic si nici nu mi-e rusine ca i-am zis,"auzi,vrei sa fii sotul ,meu?"oricum a zis da si intr-o luna eram sot si sotie :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 20 Oct 2009, 18:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pai nici nu ar trebui sa iti fie rusine.bravo tie! :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 22 Oct 2009, 12:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ral_ct scrie:
pai nici nu ar trebui sa iti fie rusine.bravo tie! :nblink:

ce rapid ....:D foarte frumos....intr-adevar trebuie sa fie original....
sa il vezi si pe al meu original in genunchi pe matura :)) mor de ras cand imi aduc si acuma aminte....a fost emotionant


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 22 Oct 2009, 18:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
cum pe matura?:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cererea in casatorie facuta de ea
MesajScris: 06 Noi 2009, 16:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ral_ct scrie:
cum pe matura?:)

pai era cald afara si cum eram adunati kla masa in gradina la noi...nu avea cum sa se aseze in genunchi , iar in felul asta mama a gasit la indemana o matura.....


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România