Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Care varianta de imbracaminte vi se pare cea mai potrivita pentru domisoarele de onoare?
Rochii identice. 5%  5%  [ 1 ]
Acelasi model de rochie, nuante diferite. 0%  0%  [ 0 ]
Modele diferite de rochie, aceeasi culoare. 29%  29%  [ 6 ]
Fiecare cu ce vrea. 67%  67%  [ 14 ]
Nu imi place ideea de a avea domnisoare de onoare... 0%  0%  [ 0 ]
Nu stiu ce sa zic. 0%  0%  [ 0 ]
Voturi totale : 21
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 28 Dec 2009, 19:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
logodnica scrie:

pai asta e ideea, ca daca domnisoarele de onoare si cavalerii se ocupa de pusul florilor in piept, de aranjatul masinilor (daca le vreti aranjate) si de ce mai vreti voi, mireasa poate sta linistita, nu?!dar sa stii ca agentiile nu costa atat de mult si efectiv te scapa de mult stres si de griji inutile.



Logodnica, noi o sa avem agentie de deco..asta e clar...si dupa parerea mea nu sunt tocmai ieftine (35-50 de mil....nush daca ii iei din drum), dar...subliniam faptul ca e nevoie de domnisoarele de onoare (ptr ca despre asta era vb in dezbaterea pro si contra)ptr ca cei de la agentie nu vor sta sa iti puna florile in piept invitatilor, si poate sunt unii care prefera sa isi deco singuri masinile ptr ca orice serviciu costa(repet)....se gandesc ca daca cumpara tot ce au nevoie si mai au si pers care sa se ocupe de asta(d-soarele de onoare)...de ce sa plateasca un serviciu in plus.....eu stiu ca o sa avem mai putini dureri de cap si mai putin stres ptr ca vom apela la serviciile unei agentii, dar tre sa recunoastem ca desi e varianta cea mai usoara e si cea mai costisitoare....

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 28 Dec 2009, 19:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
dienuka1984 scrie:

Logodnica, noi o sa avem agentie de deco..asta e clar...si dupa parerea mea nu sunt tocmai ieftine (35-50 de mil....nush daca ii iei din drum), dar...subliniam faptul ca e nevoie de domnisoarele de onoare (ptr ca despre asta era vb in dezbaterea pro si contra)ptr ca cei de la agentie nu vor sta sa iti puna florile in piept invitatilor, si poate sunt unii care prefera sa isi deco singuri masinile ptr ca orice serviciu costa(repet)....se gandesc ca daca cumpara tot ce au nevoie si mai au si pers care sa se ocupe de asta(d-soarele de onoare)...de ce sa plateasca un serviciu in plus.....eu stiu ca o sa avem mai putini dureri de cap si mai putin stres ptr ca vom apela la serviciile unei agentii, dar tre sa recunoastem ca desi e varianta cea mai usoara e si cea mai costisitoare....

nu vreau sa prelungesc discutia :)eu sunt Pro domnisoare de onoare - ca sa fiu in spiritul dezbaterii. nu conteaza ce le-am rugat sa faca..eu mi-am permis sa o rog pe d-sra mea de onoare sa-mi cumpere una alta in ultima zi; si a avut de alergat serios, ca descoperisem ca lipseau multe. si nu mi-a stat nimic pe cap in ziua aceea. imi aminteam ceva, rugam in secunda urmatoare pe cineva sa ma ajute. Recunosc ca am avut agentie si noi, pentru aranjatul meselor, al salii, al bisericii si pt artificii. nu-mi pare rau ca am cheltuit pt agentie, mai degraba consider ca am investit in linistea mea, in placerea mea si a invitatilor, in amintirile care ne-au ramas. asa cum e si cu pozele din acea zi, dar asta e alta discutie si iar o sa imi spuneti ca nu despre asta vorbim :p oricum ar fi, nunta e o cheltuiala, ca o faci cu o agentie, ca o faci tu cu bratele tale, sau cu bratele altora..tot o cheltuiala ramane. fiecare probabil ca are preferinte pe ce isi cheltuie banii la propria nunta.
p.s. laura lucreaza in domeniu si stie exact care sunt preturile.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
logodnica scrie:
:)eu sunt Pro domnisoare de onoare - ca sa fiu in spiritul dezbaterii. nu conteaza ce le-am rugat sa faca..eu mi-am permis sa o rog pe d-sra mea de onoare sa-mi cumpere una alta in ultima zi; si a avut de alergat serios, ca descoperisem ca lipseau multe. si nu mi-a stat nimic pe cap in ziua aceea. imi aminteam ceva, rugam in secunda urmatoare pe cineva sa ma ajute. Recunosc ca am avut agentie si noi, pentru aranjatul meselor, al salii, al bisericii si pt artificii. nu-mi pare rau ca am cheltuit pt agentie, mai degraba consider ca am investit in linistea mea, in placerea mea si a invitatilor, in amintirile care ne-au ramas. asa cum e si cu pozele din acea zi, dar asta e alta discutie si iar o sa imi spuneti ca nu despre asta vorbim :p oricum ar fi, nunta e o cheltuiala, ca o faci cu o agentie, ca o faci tu cu bratele tale, sau cu bratele altora..tot o cheltuiala ramane. fiecare probabil ca are preferinte pe ce isi cheltuie banii la propria nunta.



pai nu vad unde e problema....si eu sunt pro d-soare de onoare.....(care se vor ocupa de lucruri marunte....de care ,ne vor scuti pe noi in ziua nuntii)
si nu o sa ne para rau ca vom avea agentie de deco(altfel renuntam la ea)..care se va ocupa de aproape tot...
intr-adevar, nunta e o cheltuiala, si cu ideea asta am plecat in cap....de aceea alegem si varianta cea mai usoara....agentia

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
dienuka1984 scrie:


pai nu vad unde e problema....si eu sunt pro d-soare de onoare.....(care se vor ocupa de lucruri marunte....de care ,ne vor scuti pe noi in ziua nuntii)
si nu o sa ne para rau ca vom avea agentie de deco(altfel renuntam la ea)..care se va ocupa de aproape tot...
intr-adevar, nunta e o cheltuiala, si cu ideea asta am plecat in cap....de aceea alegem si varianta cea mai usoara....agentia

pai de ce sa fie o problema?! :) niciuna. spor la pregatiri si sa aveti o nunta de vis.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 23:44
Mesaje: 553
Localitate: suceava, madrid
logodnica scrie:
pai de ce sa fie o problema?! :) niciuna. spor la pregatiri si sa aveti o nunta de vis.



multumim frumos!!!! :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 05 Ian 2010, 22:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
printre noi se afla cu siguranta si oameni care nu isi permit sa apeleze la o agentie pentru lucruri pe care le pot cumpara/face si domisoarele de onoare.
eu am pus cu drag flori in piept si nu cred ca o tanara de la agentie s-ar fi purtat mai frumos. mai ales ca eu si cunosteam invitatii, altfel am interactionat.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 05 Ian 2010, 23:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Cat_Eyes scrie:
printre noi se afla cu siguranta si oameni care nu isi permit sa apeleze la o agentie pentru lucruri pe care le pot cumpara/face si domisoarele de onoare.
eu am pus cu drag flori in piept si nu cred ca o tanara de la agentie s-ar fi purtat mai frumos. mai ales ca eu si cunosteam invitatii, altfel am interactionat.

bineinteles ca e mai frumos sa puna florile in piept o domnisoara de onoare..ca doar asta e una dintre menirile ei, printre altele; in plus, daca mai si cunosti majoritatea invitatilor este de doua ori mai frumos si mai deosebit. eu ma refeream la cu totul altceva, poate nu m-am facut prea bine inteleasa: ma refeream de ex. la aranjat mesele, restaurantul, biserica, la buchete si lumanari etc..pt ca sa stii ca exista (mai ales acum pe timp de criza) pachete de servicii care ies chiar mai ieftine facute intr-un singur loc fata de cele impartite in mai multe locuri. nu pledez pt agentii scumpe sau servicii de fitze. vorbesc strict de serviciile normale de la o nunta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 05 Ian 2010, 23:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Cat_Eyes scrie:
printre noi se afla cu siguranta si oameni care nu isi permit sa apeleze la o agentie pentru lucruri pe care le pot cumpara/face si domisoarele de onoare.
eu am pus cu drag flori in piept si nu cred ca o tanara de la agentie s-ar fi purtat mai frumos. mai ales ca eu si cunosteam invitatii, altfel am interactionat.


sincer...nu intra in atributiunile unei agentii sa puna flori in piept invitatilor.asta e menirea domnisoarelor de onoare .
doar daca sunt miri care nu au d-re si cavaleri.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 06 Ian 2010, 09:52 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mie asta cu pusul florilor in piept la toti invitatii mi se pare extrem de greu... de aceea am ales marturii, doar florile naturale, pt mire, parinti, frati si nasi le-am pus eu :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 06 Ian 2010, 09:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
amely85 scrie:
mie asta cu pusul florilor in piept la toti invitatii mi se pare extrem de greu... de aceea am ales marturii, doar florile naturale, pt mire, parinti, frati si nasi le-am pus eu :ok:


Asa se pun si la noi in zona, la parinti, nasi, frati si surori...si de obicei le pune mireasa acasa la ea, indiferent daca mireasa are domnisori de onoare sau nu.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 06 Ian 2010, 10:45 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Eu sunt pro pentru domnisoarele de onoare dra nu sunt de acord cu ideea de a purta acelasi model de rochie . fiecare sa se imbrace cum se simte bine.Sie u am fost domnisoara de onoare si nu mi-ar fi placut sa imi impuna o rochita care poate nu mi-ar fi venit bine din pct de vedere al modelului sau culorii.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 17 Sep 2013, 21:24 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Si eu , 2 cu 2 , fete si baieti frumosi si tinerei de bun ajutor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: A avea domnisoare si cavaleri de onoare la nunta
MesajScris: 17 Sep 2013, 21:25 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
floriciki scrie:
Eu sunt pro pentru domnisoarele de onoare dra nu sunt de acord cu ideea de a purta acelasi model de rochie . fiecare sa se imbrace cum se simte bine.Sie u am fost domnisoara de onoare si nu mi-ar fi placut sa imi impuna o rochita care poate nu mi-ar fi venit bine din pct de vedere al modelului sau culorii.


Eh..arata bine cand le vezi in aceeasi nuanta..


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România