Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: zorzonel de la targoviste
MesajScris: 28 Oct 2006, 00:44 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2006, 20:07
Mesaje: 5
:nmarried: este frumos oamenii pun mult efort :nblink:au mult de invatat :food:au de toate...de la vointa pana la admiratie:ok: sunt buni unici in dambovita:-`au si dj cu instalatie de sunet si cu lumini e frumoasa admosfera:wok:
:D
:nparty:au artificii:ncake:
:lol:bv lor bv alex &c o :wok:

aveti incredere in ei 20 mai 2006 adina & marius


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Acuzatia de PLAGIAT va spune ceva?
MesajScris: 18 Noi 2006, 00:06 
Nou Venit

Membru din: 25 Oct 2005, 17:47
Mesaje: 2
Admiratia celor ca voi nu ne mai flateaza demult orgoliul. Si noi am fost candva la inceput insa am avut decenta sa defilam cu propriul portofoliu. Pozele cu ceremonia religioasa reprezinta decoruri realizate de firma pe care o reprezint (BRIZ BRIZ design). Exista situatii in care unele agentii de organizare evenimente (carora noi le furnizam decorul) au primit acceptul de a include in portofoliu decoruri semnate de Briz Briz design. NU este si cazul vostru.
Sa acceptam ca ati fost orbiti pentru moment de admiratie si ca veti remedia greseala prin excluderea imaginilor in cauza. Chiar si asa, Briz Briz design este un brand protejat in domeniu. Asa ca poate va gasiti un alt nas de botez.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Cerere de clarificare
MesajScris: 20 Noi 2006, 03:39 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Zorzonbrizbriz, va rugam sa va clarificati pozitia fata de acuzatiile aduse. In cazul in care acuzatiile sunt false, va rugam sa ne comunicati acest lucru pentru a putea discuta cu cei care le fac si a cere dovezi in sensul celor declarate....

Daca acuzatia este adevarata, va rugam insistent sa remediati situatia in conformitate cu legile in vigoare si cu intelegerile pe care le veti avea cu cei care va aduc aceste acuzatii.

In cazul in care nu veti adopta o pozitie oficiala in aceasta situatie in 7 zile, vom fi nevoiti sa consideram ca prin tacere ati incuvintat acuzele aduse. Speram totusi sa nu fie cazul, si asteptam clarificarile dvs.

Din partea echipei Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: reply:)
MesajScris: 23 Noi 2006, 22:48 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2006, 20:07
Mesaje: 5
buna seara !
avand in vedere acuzartiile care ni se aduc va comunicam urmatoarele
zorzonbrizbriz nu poate copia si nici nu poate determina pe doritorii in cauza sa accepte anumite compromisuri referitoare la anumite poze (pe care daca cei care ne au acuzat ca sunt facute de dansii ar trebui sa se regaseasca si in paginile dumnealor de promotie si publicitate)
ca brand si ca denumire protezata prin lege ZORZONBRIZBRIZ nu poate fi decat un nume si nicidecum o sigla sau cel putin o copiere (dacfa se vrea a se demonstra acest lucru si intervin cunostintele gramaticale ZORZONBRIZBRIZ este scris intr un anumit fel iar ZOR ZON ca si de altfel BRIZ BRIZ este scris in alt fel .deci acum cine are dreptate?cumva daca scri intr un anumit fel trebuie neaparat sa si acuzi pe cineva ca iti foloseste si imaginea?suntem siguri ca si dvs ca acuzatori va da ti seama de acuzatiile pe care ni le aduceti zZORZOANELE cat si BRIZBRIZURILE se folosesc inca de cand era bunica fata mare ...gresesc?:rolleyes::rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: va multumim pentru criticile aduse
MesajScris: 23 Noi 2006, 22:58 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2006, 20:07
Mesaje: 5
inca un reply:P0
sa ne fie scuzata pozitia pe care o avem fata de acuzatiile aduse...nu am vrut nici macar o mica intentie sa copiem pe cineva si nici sa furam de la cineva ceva anume practic am gasit niste poze care ne au placut foarte mult le am introdus in oferta noastra dar asta nu inseamna ca am copiat si nici ca am profitat de niste poze ca sa ne facem reclama.
in alta ordine de idei suntem de acord ca acest site ghidulmiresei este un site serios si de aceea am hotarat sa ne abonam la el.nu vedem nici o mica problema in faptul ca am copiat pe cineva(omul cumva cand s a nascut a stiut sa si mearga? )rasunsul este NU! ptr mai multe detalii despre noi ZORZONBRIZBRIZ suntem la dispozitia dvs si suntem de acord cu toate criticile care ni se aduc
daca nu erau criticile unde eram?asa daca critici exista...inseamna ca suntem luati in "vizor" multumim celor care ne au atras atentia si daca cei de la ZOR ZOR ca si cei de la BRIZ BRIZ vor si doresc ca noi sa colaboram cu dansii suntem de acord sa le si vindem produsele cat si serviciile de care dansii dispun!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: plagiatul?
MesajScris: 24 Noi 2006, 00:44 
Nou Venit

Membru din: 30 Aug 2006, 20:07
Mesaje: 5
Din fr. plagier. (din DEX)
:napplause: va multumim! si va suntem recunoscatori!Definitia dictionarului este limpede.
A folosi textele scrise de altii fara a le cere acordul, si mai grav, fara a ii credita ca autori, reprezinta un furt
acum noi ce am furat?poze?daca da....si noi am furat ei bine noi nu le am furat(legea romana este oricum interpretabila)
faptul ca si altii plagiaza, iarasi, nu justifica plagiatul; un furt nu va justifica niciodata alt furt.corect!
plagiat sau nu, in ultima vreme incepe sa fie tot mai greu sa deosebesti originalul de fals. uneori copia depaseste originalul...
parerea mea ...daca imi da ti voie sa am si eu o parere!
Cred ca intre plagiat si furt intelectual este o deosebire de nuanta. Se plagiaza in scopul obtinerii de foloase care tin de imagine, statut profesional, dar se fura pentru a obtine, in plus, foloase materiale...din cate v ati dat seama nu am incercat sa modificam pozele cu toate ca puteam,dar ptr ca ne ati atras atentia si noi va multumim si o sa va recomandam colaboratorilor nostri pe dvs ptr ca a ti dat dovada de profesionalism si de multa daruire fata de obiectul de activitate pe care dvs il aveti!
va multumim inca o dta pe aceasta cale si va dorim succes in urmatorii ani!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România