Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 02:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ha ha
MesajScris: 29 Noi 2006, 19:26 
Junior

Membru din: 16 Noi 2006, 18:59
Mesaje: 55
:devil::devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Sediu in Constanta
MesajScris: 26 Dec 2006, 14:12 
Nou Venit

Membru din: 14 Mar 2006, 17:08
Mesaje: 1
Buna ziua,
Datorita cererilor foarte mari, in curand vom deschide si in Constanta un magazin Italian Gold Market.
Pana atunci, va invitam in Str. Stirbei Voda 170-172, Bucuresti sa va alegeti bijuteriile de sarbatori.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: nasol
MesajScris: 17 Ian 2007, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 13 Ian 2006, 17:54
Mesaje: 3
Imi pare cred ca sunt prima care critica .
Am cumparat inel logodna de la ei "aur ALB", anul trecut in primavara. In toamna am fost la ei pt ca s-a "ingalbenit".......
):( Mi-au explicat ca "aurul alb defapt nu e alb ca asa se face se ingalbeneste".... abureli...:blink(X) L-au "refacut" ..... a fost iar "alb" si frumos.
Acum iar e ingalbenit.. si imi pare rau dar ..... sunt in drum spre voi.... eu vreau .. "aur alb " asta am platit. Nu am degand sa vin la 6 luni sa imi "reparati inel...
AVIZ TUTUROR .. PASTRATI FACTURA... SI AVETI GRIJA CE CUMPARATI...

EU M-AM PACALIT ... RECUNOSC....(X)):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Aurul alb devine galben in cateva luni, serios!
MesajScris: 18 Ian 2007, 00:02 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Cosmina, nu sunt abureli. Citeste pe net si o sa afli ca asa este. Aurul alb nu este alb ca platina, ci este tot galben, dar un galbui mai spre gri.... Dar nu e asa cum il vezi la inceput. TOATE produsele din aur alb la inceput au pe ele un strat subtire de rodiu pentru a le da luciul specific de alb. In timp acesta se duce si aurul ia culoarea lui naturala. Nu este nici un secret, peste tot gasesti aceste informatii. De aceasta se si recomanda platina in locul aurului alb. Aurul alb si cel galben sunt f apropiate ca nuante. Eu am un inel cu aur alb si galben de 1 an si nu prea se mai vede diferenta intre ele, si stiam de cand l=am luat ca asa va fi. Daca vrei sa citesti pe net uite cateva resurse unde vei intelege de ce se intampla asa (apropos, du-l de 2-3 ori pe an la placat cu rodium daca vrei sa fie tot timpul ca la inceput.... asa se face). Daca citesti urmatoarele linkuri vei intelege perfect (mai ales primul, si mai este unul care iti arata si poze cu inele din aur alb si cum devin in cateva luni si in care iti si spune ca procedeul de placare cu rodiu este uzual, de aceea nici nu se mentioneaza in mod expres cand cumperi aur alb):

http://www.bridaljewels.com/jewelry/gol ... rings.html
http://www.diamondvues.com/2006/05/palladium_engag.html
http://www.mygemologist.com/star-white-gold.html
http://www.riccogallery.com/tech_pages/ ... color.html
http://www.24carat.co.uk/whitegoldturnsyellow.html

Si inca o discutie pe un Yahoo Forum despre intretinerea aurului alb (crede-ma ca este f dificila, trebuie dus des la placat cu rodium sau il lasi asa, mai putin alb...totusi nu e galben ca aurul galben, dar nici alb ca la inceput):
http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 731AAqxQ7l


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MesajScris: 18 Ian 2007, 13:16 
Nou Venit

Membru din: 13 Ian 2006, 17:54
Mesaje: 3
Initial am vrut sa va raspund la ...
Ma bucur si apreciez ca ma tratati ca pe o retardata ..........
Apreciez ca sunteti amabili si dati dovada de respect fata de clienti......
Un lucru e cert "aurul vostru alb" nu va fi recomandat, cel putin de mine.. poate doar dupa ce "voi mai citi si eu cate ceva pe net"............


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: revin
MesajScris: 18 Ian 2007, 13:25 
Nou Venit

Membru din: 13 Ian 2006, 17:54
Mesaje: 3
NU TOATE PRODUSELE DIN AUR ALB AU STRAT DE RODIU....
NU TOT AURUL ALB SE INGALBENESTE........


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Ai inteles gresit, eu nu sunt de la IGM
MesajScris: 18 Ian 2007, 14:15 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Hohoho.... Cosmina, stai usor si nu te ambala! Eu nu sunt de la Italian Gold Market, eu sunt administratorul site-ului Ghidul Miresei! :nwink:

Nu am nicio legatura cu ei, nu ii cunosc, si nici nu am cumparat vreodata ceva de la ei. Noi administratorii oricum nu luam niciodata apararea nimanui, suntem obligati sa fim impartiali in ceea ce ii priveste pe vanzatori.

Ce ti-am scris este strict o informatie pe care o stiu EU de cand m-am casatorit. Imi pare rau ca nu te-ai informat atat de `in detaliu`, noi am facut-o tocmai pentru ca niste prieteni ne-au spus de cand au auzit ca vrem verighete din aur alb ca sa nu ne luam ca in cateva luni nu mai este alb. :((

Daca vei pune aurul tau alb langa aurul galben normal, cu siguranta vei vedea ca NU ARE ACELASI GRAD DE GALBEN, dar problema ta (ca si a noastra) este de fapt ca NU MAI ARE NICI ACELASI GRAD DE ALB ca la inceput.... Asta se intampla pentru ca la inceput ele au acel strat de rodiu, f f subtire, care in cateva luni se duce. Parintii mei stiau....si multa lume stie ca aurul alb este f pretentios si necesita `intretinere` la cateva luni. Ce nu stie f multa lume, este ca la intretinere nu ti-l LUSTRUIESTE, pentru ca de fapt aurul alb nu e alb decat placat. La intretinere ti se ADAUGA din nou stratul de rodiu. Nu este nimic anormal sau nou, asa se face peste tot. Deci nu sari la gatul meu ca nu am legatura cu povestea ta, dar doar te-am anuntat asa ca fapt divers.... Eu zic ca e pacat sa acuzi pe nedrept, mai ales cand multa lume stie ca asa e povestea cu aurul alb, serios! O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: verighete
MesajScris: 18 Apr 2008, 22:32 
Nou Venit

Membru din: 29 Ian 2008, 20:25
Mesaje: 3
eu sunt din craiova
imi puteti explica va rog cum pot ajunge la aceasta bijuterie , va rog
multmesc!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Inele de logodna si multe alte chestii
MesajScris: 23 Mai 2008, 14:09 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2008, 14:04
Mesaje: 2
Buna,

De curand am vazut un site cu o gramada de informatii interesante despre inele de logodna si multe altele. Sper sa va inspire in alegerea voastra.
E super!
http://www.myengagement-rings.info


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România