Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 11:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
andreeamaria scrie:
ca tot s-a terminat concursul pun si poze cu ziarul, inca nu este in faza finala pentru ca astept pozele de la sedinta de logodna sa mai inlocuiesc, pozele sunt facute pe calculator si imi cer scuze de claritatea imaginii :~*

Este superba ideea ta andreea....sa stii ca ma pui GRAV pe ganduri cu ziarul asta :unsure:
Imi poti da detalii despre cum l-ai facut?....il listezi la imprimanta color in faza finala?
Plus ca mi-ar trebui scaner pentru pozele de cand eram mici pe care nu le am in pc...
Te rog sa-mi spui si mie cum ai procedat...pup si felicitari pentru premiu..sa stii ca te-am votat la juriu :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 11:10 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
SimoBobo scrie:
Este superba ideea ta andreea....sa stii ca ma pui GRAV pe ganduri cu ziarul asta :unsure:
Imi poti da detalii despre cum l-ai facut?....il listezi la imprimanta color in faza finala?
Plus ca mi-ar trebui scaner pentru pozele de cand eram mici pe care nu le am in pc...
Te rog sa-mi spui si mie cum ai procedat...pup si felicitari pentru premiu..sa stii ca te-am votat la juriu :napplause:



Da, cred ca il scoate la imprimanta....Andreea, eventual sa-l scoti pe hartie de aia subtire cum erau colile ministeriale inainte...nu pe hartie de imprimanta....sa para asa mai vechi ;)
Da, ai nevoie de scanner :D ....imi place tare mult ideea, sper sa nu o uit pana ma casatoresc eu :had_d:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 11:20 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Citat:
Este superba ideea ta andreea....sa stii ca ma pui GRAV pe ganduri cu ziarul asta :unsure:
Imi poti da detalii despre cum l-ai facut?....il listezi la imprimanta color in faza finala?
Plus ca mi-ar trebui scaner pentru pozele de cand eram mici pe care nu le am in pc...
Te rog sa-mi spui si mie cum ai procedat...pup si felicitari pentru premiu..sa stii ca te-am votat la juriu :napplause:


Da il scot la imprimanta, vorbisem sa il scot la tipografie, dar cand mi-au trimis o mostra mi-am dat seama ca pur si simplu era scos la imprimanta si ma costa foarte mult. Ziarul este facut in microsoft word, pozele de cand eram mici le-am scanat, nu e greu deloc, poti pune absolut ce vrei tu in ziar, interviuri de la prieteni, de la parinti. La noi nu stie nimeni despre existenta lui. Mai am putin de lucrat la el, dar 90 % este gata. Greu este inceputul. Ma bucur ca am dat idei si altor miresici. Iar costul ziarului nu este mare :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 12:00 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
andreea, felicitarile mele, de departe esti cea mai tare, o idee noua, inventiva si da super, cred ca toti invitatii vor fi placut surprinsi :hug: :njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 12:13 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Andreea foarte buna ideea cu ziarul!!!Imi place la nebunie ce ai facut, pacat ca eu nu am talent la asa ceva!!Bravo!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 13:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
floriciki scrie:
Andreea foarte buna ideea cu ziarul!!!Imi place la nebunie ce ai facut, pacat ca eu nu am talent la asa ceva!!Bravo!


da, super ideea..poate face si pentru altii contra cost,mai face si ea un banut. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 13:29 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Nu ma gandesc la nici o afacere :nblink: ziarul cred ca trebuie facut personal de fiecare miresica impreuna cu iubitul, indiferent de cate pagini are, stii ca ai pus suflet, cred ca nimeni nu putea face mai bine ziarul decat mine :rofl:
I-am facut marturii cadou :nlol: unei prietene. Poza atasata sunt din scortisoara :love:


Fişiere ataşate:
Picture 1012.jpg
Picture 1012.jpg [ 117.62 KiB | Vizualizat de 12622 ori ]

_________________
Imagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 13:30 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Am atatea chestii in calculator pe care orice miresica si le poate face singura...am sa deschid un subiect nou..poate sunt miresici interesate si le pot ajuta :had_d:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 12 Mai 2010, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
andreeamaria scrie:
Nu ma gandesc la nici o afacere :nblink: ziarul cred ca trebuie facut personal de fiecare miresica impreuna cu iubitul, indiferent de cate pagini are, stii ca ai pus suflet, cred ca nimeni nu putea face mai bine ziarul decat mine :rofl:
I-am facut marturii cadou :nlol: unei prietene. Poza atasata sunt din scortisoara :love:


da..dar nu toata lumea e talentata..tu ai talent, nu gluma. :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 03 Iun 2010, 16:43 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
Salutare tuturor.

Am nunta in August 2010 si pentru ca atat mie cat si iubitului ne place culoarea rosu vrem sa avem aranjamente florale rosii la mese si buchet de mireasa chiar rosu.
Acum ceva timp am primit buchete de flori din partea lui prin floraria de aici http://bit.ly/aWD2li si am vazut ca fac si flori pentru nunta, am gasit niste idei chiar ok, dar as vrea si alte pareri decat ale prietenelor mele....
Buchet: http://bit.ly/aW9Cyq si aranjament de masa: http://bit.ly/bJpY9Q (au o tematica mare pe rosu, nu sunt singura din cate se pare...http://bit.ly/d4ZCea)

In prmiul rand, amaryllis va place ca floare? Si apoui, ideile lor cum vi se par? Cu sala noastra s-ar potrivi bine, asta va pot confirma....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 09 Iun 2010, 16:51 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
andreeamaria scrie:
ca tot s-a terminat concursul pun si poze cu ziarul, inca nu este in faza finala pentru ca astept pozele de la sedinta de logodna sa mai inlocuiesc, pozele sunt facute pe calculator si imi cer scuze de claritatea imaginii :~*



Super SUPER tare ideea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 09 Iun 2010, 17:05 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:44
Mesaje: 5
adinutap scrie:
Salutare tuturor.

Am nunta in August 2010 si pentru ca atat mie cat si iubitului ne place culoarea rosu vrem sa avem aranjamente florale rosii la mese si buchet de mireasa chiar rosu.
Acum ceva timp am primit buchete de flori din partea lui prin floraria de aici http://bit.ly/aWD2li si am vazut ca fac si flori pentru nunta, am gasit niste idei chiar ok, dar as vrea si alte pareri decat ale prietenelor mele....
Buchet: http://bit.ly/aW9Cyq si aranjament de masa: http://bit.ly/bJpY9Q (au o tematica mare pe rosu, nu sunt singura din cate se pare...http://bit.ly/d4ZCea)

In prmiul rand, amaryllis va place ca floare? Si apoui, ideile lor cum vi se par? Cu sala noastra s-ar potrivi bine, asta va pot confirma....


mi se pare mie sau noi doua intrebam de acelasi lucru.... ai mai aflat intre timp ceva?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 10 Iun 2010, 17:38 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
cata_v scrie:

mi se pare mie sau noi doua intrebam de acelasi lucru.... ai mai aflat intre timp ceva?


inca nimic concret :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 18 Iun 2010, 15:22 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
Cateva detalii, mai noi http://www.ghidulmiresei.ro/forum/viewtopic.php?f=88&t=1580276&p=132527#p132527


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 27 Iul 2011, 11:45 
Nou Venit

Membru din: 25 Iul 2011, 11:44
Mesaje: 6
mie-mi place un rosu cu alb, sau culori inchise, un mov inchis asa :heart: :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (11.05) Teme si culori de nunta
MesajScris: 21 Ian 2013, 13:04 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2013, 13:57
Mesaje: 7
as prefera culoare de baza turcoaz

_________________
sali de nunti


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România