Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 10:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Am doua vesti: una buna si una rea. Vestea rea e ca (si) subiectul zilei de azi este despre bani. Vestea buna e ca e despre cum poti economisi niste bani... la nunta. :nblink:
Toate cred ca ne-am dori sa putem sa ne facem nunta fara sa cheltuim nimic: ne-ar scuti de multe dezamagiri si ne-ar usura toate alegerile... :~* Dar, de obicei, trebuie sa te uiti si la buget si sa fii un adevarat manager ca sa te incadrezi in el.
Astazi vorbim despre domeniile in care putem alege varianta mai ieftina, cea mai ieftina pe care o gasim, si despre domeniile in care poti si chiar trebuie sa bagi mana adanc in buzunar ca sa nu iti compromiti nunta si visul. Deci, unde credeti ca trebuie sa ne "rasfatam" si sa nu ne uitam la bani? Si unde se pot face economii, fata de bugetul obisnuit?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 11:43 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Cand vine vorba despre bugetul pentru nunta sunt multe lucruri la care trebuie sa te gandesti si multe decizii de luat.
Primul pas il reprezinta luarea decizie legat de ce vrei sa achizitionezi.Dupa ce te-ai hotarat este important sa te interesezi in mai multe locuri sa iei oferte , sa compari.
Initial m-am gandit ca pentru a face economie sa-mi fac singura invitatiile,place-cardurile si meniurile.Dupa o analiza amanuntita si o cautare ampla am ajuns la concluzia ca diferenta de prêt intre a le face singura sau a le comanda nu este asa de mare,asa ca am hotarat sa le comand (tinand cont de faptul ca nu sunt f talentata la asa ceva,nici la desen nu am fost cand eram mica).Deci concluzia este ca nu mereu iesi mai ieftin cu ceva facut decat cumparat.

Ideile mele pentru a face economii sunt urmatoarele:

Locatia- o poti alege undeva in afara orasului la departare de cativa km dar trebuie tinut contul si de faptul ca trebuie sa le pui la dipozitie si transport (eu nu am mers pe varianta asa tocmai ca sa nu ma complic cu transportul).
Pentru locatiile in care se poate negociati sa aduceti bautura voi si atunci cu siguranta va iesi mai ieftin.
Rochia de mireasa se poate si inchiria in cazul in care va doriti ceva si nu va permite bugetul,sunt diverse magazine care fac si acest serviciu la un prêt f bun.
Daca aveti talent si imaginiatie decoratiunile le puteti face si singure cumparand florile en-gros sau de la o piata de flori.
Marturiile se pot face de asemenea acasa in functie de ce se doreste spre exempu eu mi-am cumparat saculetii in care voi pune cate 6 pietricele si un porumbel (pe care inca nu i-am gasit dar nu renunt).Fara porumbel imi ajunge marturi undeva la 1 ron ,cu tot cu porumbel maxim 2 ron.

Pana acum lucrul pe care l-am achizitionat pentru nunta si la care nu m-am uitat la bani,sunt verighetele deoarece o sa le purtam toata viata si cred eu ca merita .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 12:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Cu toate ca a trecut destul de mult timp de la nunta noastra o sa va povestesc si eu la ce am facut economie si la ce nu...

Tinand cont ca la momentul in care ne-am casatorit lucra doar sotul meu, eram studenti si aveam 22 de ani a fost necesar ca bugetul alocat de parintii nostri si micile noastre economii sa le fructificam la maxim.
Nunta a avut loc in octombrie 2006 ... nu prea aveam de unde sa ne inspiram... imi aduc aminte cand mi-am facut eu cont pe ghid, eram doar cateva fete, nu foarte multe fotografii la galerie.
Ne doream sa facem ceva frumos si sa isi aduca aminte invitatii cu placere de nunta noastra si asa a fost. Sa incep cu lucrurile de unde am economisit ceva bani:
Cununia civila am facut o in aceeasi zi cu nunta ...nu ne-am mai schimbat... de la cununia civila am mers la biserica si s-au economisit ceva bani.
Ne-am facut marturiile singuri...au iesit foarte frumoase...am cumparat material, floricele uscate parfumate, au fost foarte dragute, pentru aranjamentele florale am cumparat noi florile si am iesit mult mai ieftin, bauturile le-am dus noi, cardurile de masa le-am facut singuri, toate asortate in culorile de la restaurant.
Paharele pentru miri si nasi la fel.. am cumparat pahare de sampanie si le-am decorat noi.
Nu am facut economii la meniu, la muzica, fotograf, verighete, rochita mea si costumul mirelui.
Nunta a iesit f bine, lumea multumita si noi fericiti!
Vom sarbatori cei 4 ani de la nunta in calitate de nasi...acum ne implicam cat de mult putem in organizarea nuntii viitorilor nostri fini dar este mult mai simplu, oferta este foarte mare iti poti organiza nunta extraordinar de frumos si nu cu enorm de multi bani daca ai putina imaginatie si talent!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu va spun sincer ca, desi au trecut doar 3 ani de la nunta mea, as schimba destul de multe lucruri.Intre timp, am la activ si multi ani de ghid.... :nblink: in care m-am inspirat zic eu cu folos.
Daca e sa repet experienta , as incerca sa fiu atenta la urmatoarele lucruri:
1.locatia, chiar daca trebuie sa o rezervi cu mai mult timp inainte trebuie sa fie una frumoasa.Imi plac restaurantele mari, spatioase, cu mese rotunde(recunosc e o fixatie), sau nuntile la cort.
2.As face nunta intr-o luna de primavara, sa nu ma doboare caldura cand fac sedinta foto.
3.Nu as face deloc economie la fotograf.Cred ca e foarte important , pt ca sunt singurele amintiri care raman.Si sunt multi fotografi buni si talentati, care nu lucreaza scump.TRebuie doar putina documentare inainte de nunta.
3.Meniul este foarte important la restaurant.Mancarea trebuie sa fie buna, si aperitivul ales cel mai bogat fata de restul mancarii.Oamenii de obicei ajung infometati si este singura mancare la care nuntasii sunt foarte atenti
4.Aranjamentele le-as face clar cu o agentie.Economisesti timp si persoane calificate iti pot deschide ochii sa faci niste lucruri minunate pt nunta ta, la care din lipsa de timp si experienta nici nu te gandesti.
5.As alege flori de sezon.
6.Muzica este foarte importanta!Chiar daca se alege DJ sau formatie, e preferabil sa se stie ce repertoriu au cei care vor da tonul nuntii mele.
7.Tortul, este foarte important pt ca este unul dintre momentele cele mai importante ale nuntii.L-as alege cu multe fructe sau cu inghetata.
8.Rochia de mireasa, trebuie sa fie exact ce am visat!Daca nu imi permite bugetul as cumpara de la o fosta mireasa ceea ce visez.
9.As dansa si as zambi toata nunta, pt ca mirii influenteaza restul invitatilor.
10.As face poze cu persoanele dragi din viata mea(bunici, frati, prieteni dragi).Esti furat de moment si dupa ce trece nunta iti dai seama ca nu ai nici o poza cu bunica ce te-a crescut...si e pacat....
11.Aranjamentele nu le-as face voluminoase, dar de efect si in ton cu locatia.Nu as pune nimic artificial(gen pene) in aranjamente chiar daca sunt la moda.
12.As da la marturii ceva care sa le aminteasca nuntasilor de noi.Gen:o rama foto in care sa puna o poza de la nunta noastra.(iesiti mai ieftin decat cu clasica sticla de tuica sau vin si prajitura)
13.Nu as alege de la restaurant un meniu all inclussive.As negocia sa aduc bautura de acasa.
14.Nu as impodobi masinile
14.La biserica as alege lumanari mici.In primul rand pt ca cele lungi, dar care nu ajung pana in pamant sunt grele si in loc sa ascultam slujba astept sa se termine cat mai repede pt ca nu mai pot rezista.As pune aranjamente mici si elegante pe lumanari.



Unele dintre lucrurile pe care le-am enumerat mai sus le-am facut si la nunta mea, unele habar nu aveam de ele,
Oricum , e un moment minunat din viata noastra.Eu as face nunta in fiecare an , pt ca am iubit sa fiu mireasa si emotia pe care mi-a oferit-o acea zi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 15:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Parerea e ca nu trebuie sa te zgarcesti la :
- locatia aleasa :si aceasta trebuie in primul rand sa te orientezi dupa numarul de persoane care iti vin la nunta, la ce persoane iti vin ca sti daca alegi un local mai select sau unul mai modest
- muzica fie el dj sau formatie (aici dupa preferinta fiecaruia) ...parerea mea e ca muzica e unul din lucrurile care fac nunta
- aranjamentul salii aici eu am optat pentru o firma specializata
- fotograful si cameramanul ...aici trebuie sa fi foarte atent cand faci alegerea pentru ca dupa nunta cu pozele si filmarea ramai ca amintire si ar fi pacat sa te arunci unde este mai ieftin
- meniul sa fie cat mai bogat daca se poate si aici trebuie sa fim cat mai atenti pentru ca lumea se uita si la mancare cand vine la nunta si trebuie sa fie cat mai multumita
- invitatiile si marturiile initial am zis ca le fac eu dar pana la urma am ajuns la concluzia ca ajungi cam la aceiasi bani si daca le cumperi gata facute
- la rochia de mireasa sa fie cea pe care fiecare fata a visat'o fie ea mai ieftina sau mai scumpa
multe din lucrurile care le'am ales pentru nunta mea si care le voi alege m'am inspirat de la fetele care au facut deja nunta sau de la galerie sau reviste

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 16:30 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Sunt de aceeasi parere cu fetele,au spus cam tot. Fiecare incearca sa economiseasca la ce crede de cuviinta. Cel mai mult urasc acum in timpul pregatirilor cand toate cunostiintele vin cu pareri :wall: vai da de costa asa mult fotograful? vai da ce iti trebuie costum de mire de 15 mil? mai ieftin nu gasesti :rofl: da de ca va luati fotograf si cameraman din alt oras?? etc. Clar eu le tai craca de la inceput. Mai vin si cu "sper ca in restaurant nu se fumeaza", iar altii "sper ca se fumeaza" :wall:
Fiecare din noi are un buget pe care il respecta sau nu...pana acum noi putem spune ca stam destul de bine..pentru ca am analizat mai multe variante si am incercat sa pastram un raport de calitate/pret destul de bun.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura tot ceea ce ai spus e cat se poate de adevarat.....cred ca nu se poate spune mai mult....ai votul meu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 17:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
La inceputul pregatirilor de nunta eram foarte convinsa ca eu nu voi face ca majoritatea....nu voi "arunca"cu banii pe nimic si totul va fi "pe economie"....dar cum am inceput sa organizam nunta mi-am dat seama ca nu e deloc asa,am regretat ca i-am judecat pe altii si chiar mi-am cerut scuze,am ajuns sa traiesc si eu toate acele momente in care banii nu mai contau...chit ca erau putini sau multi,chit ca era rasfat,fite sau placeri !!!
Am ales tot ce ne-a placut maxim si la aranjamente si la rochie si la meniu....si nu cred ca am facut economie la absolut nimic...este intradevar un moment unic in viata noastra,un moment pentru care avem voie sa ne facem toate poftele,placerile,visele,fitele...sa devina realitate :ok:
Superb mesajul tau laura ai si votul meu :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 18:28 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Si mie mi-a placut ca a surprins tot laura :clap: are si votul meu :hap_w:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 20:57 
Nou Venit

Membru din: 12 Mai 2010, 23:54
Mesaje: 1
Din punctul meu de vedere, nu ar trebui sa facem economie la:
-fotograf si cameraman - in definitiv, asta ne ramane...
-rochie
-meniu

Am putea taia din bugetul alocat decoratiunilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 21:26 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2010, 02:09
Mesaje: 12
Cred ca economii mari se pot face la rochia de mireasa; in loc de mii de euro pentru o rochie de firma pe care o porti o singura data si apoi nu stii cum sa scapi de ea, poti plati cateva sute de euro pentru o rochie care nu este de firma dar seamana izbitor cu cea de mii de euro.
Se mai pot economisi bani negociind cat se poate de mult cu muzica, fotograful, chiar cateva sute bune asa ca daca voi nu va pricepeti la negociat luati pe cineva cu voi care stie arta negociatului atunci cand incheiati contractele si va poate salva cateva sute bune de lei.
Se pot economisi bani si din meniu pentru ca un meniu prea bogat nu va impresiona pe nimeni, insa tu poti salva cativa banisori.
Foarte important: nu lasa totul pe ultima suta de metri pentru a nu fi fortata sa platesti mai mult pentru ceva ce te-ar fi costat mai putin si poate ar fi fost mai de calitate!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 12 Mai 2010, 22:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Fetele care doresc sa voteze pe cineva o pot face trimitand un mesaj la "user - Juriu" cu votul lor, pentru cine este. :flowers:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 09:35 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
Am vazut ca unele fete au scris ca nu fac economii la rochie :hap_w: dar costumul mirelui :-` la el nu se gandeste nimeni :rofl:
Bafta fetelor astazi :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 09:36 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
Eu va spun sincer ca, desi au trecut doar 3 ani de la nunta mea, as schimba destul de multe lucruri.Intre timp, am la activ si multi ani de ghid.... :nblink: in care m-am inspirat zic eu cu folos.
Daca e sa repet experienta , as incerca sa fiu atenta la urmatoarele lucruri:
1.locatia, chiar daca trebuie sa o rezervi cu mai mult timp inainte trebuie sa fie una frumoasa.Imi plac restaurantele mari, spatioase, cu mese rotunde(recunosc e o fixatie), sau nuntile la cort.
2.As face nunta intr-o luna de primavara, sa nu ma doboare caldura cand fac sedinta foto.
3.Nu as face deloc economie la fotograf.Cred ca e foarte important , pt ca sunt singurele amintiri care raman.Si sunt multi fotografi buni si talentati, care nu lucreaza scump.TRebuie doar putina documentare inainte de nunta.
3.Meniul este foarte important la restaurant.Mancarea trebuie sa fie buna, si aperitivul ales cel mai bogat fata de restul mancarii.Oamenii de obicei ajung infometati si este singura mancare la care nuntasii sunt foarte atenti
4.Aranjamentele le-as face clar cu o agentie.Economisesti timp si persoane calificate iti pot deschide ochii sa faci niste lucruri minunate pt nunta ta, la care din lipsa de timp si experienta nici nu te gandesti.
5.As alege flori de sezon.
6.Muzica este foarte importanta!Chiar daca se alege DJ sau formatie, e preferabil sa se stie ce repertoriu au cei care vor da tonul nuntii mele.
7.Tortul, este foarte important pt ca este unul dintre momentele cele mai importante ale nuntii.L-as alege cu multe fructe sau cu inghetata.
8.Rochia de mireasa, trebuie sa fie exact ce am visat!Daca nu imi permite bugetul as cumpara de la o fosta mireasa ceea ce visez.
9.As dansa si as zambi toata nunta, pt ca mirii influenteaza restul invitatilor.
10.As face poze cu persoanele dragi din viata mea(bunici, frati, prieteni dragi).Esti furat de moment si dupa ce trece nunta iti dai seama ca nu ai nici o poza cu bunica ce te-a crescut...si e pacat....
11.Aranjamentele nu le-as face voluminoase, dar de efect si in ton cu locatia.Nu as pune nimic artificial(gen pene) in aranjamente chiar daca sunt la moda.
12.As da la marturii ceva care sa le aminteasca nuntasilor de noi.Gen:o rama foto in care sa puna o poza de la nunta noastra.(iesiti mai ieftin decat cu clasica sticla de tuica sau vin si prajitura)
13.Nu as alege de la restaurant un meniu all inclussive.As negocia sa aduc bautura de acasa.
14.Nu as impodobi masinile
14.La biserica as alege lumanari mici.In primul rand pt ca cele lungi, dar care nu ajung pana in pamant sunt grele si in loc sa ascultam slujba astept sa se termine cat mai repede pt ca nu mai pot rezista.As pune aranjamente mici si elegante pe lumanari.



Unele dintre lucrurile pe care le-am enumerat mai sus le-am facut si la nunta mea, unele habar nu aveam de ele,
Oricum , e un moment minunat din viata noastra.Eu as face nunta in fiecare an , pt ca am iubit sa fiu mireasa si emotia pe care mi-a oferit-o acea zi.



Cred ca nu ai omis nimic!!!Experienta isi spune cuvantul!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 10:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoarea zilei de ieri, este, dupa cum ati cerut si voi, laura_sandu pentru mesajul de mai jos. Felicitari, Laura. Astept mesaj privat!

laura_sandu scrie:
Eu va spun sincer ca, desi au trecut doar 3 ani de la nunta mea, as schimba destul de multe lucruri.Intre timp, am la activ si multi ani de ghid.... :nblink: in care m-am inspirat zic eu cu folos.
Daca e sa repet experienta , as incerca sa fiu atenta la urmatoarele lucruri:
1.locatia, chiar daca trebuie sa o rezervi cu mai mult timp inainte trebuie sa fie una frumoasa.Imi plac restaurantele mari, spatioase, cu mese rotunde(recunosc e o fixatie), sau nuntile la cort.
2.As face nunta intr-o luna de primavara, sa nu ma doboare caldura cand fac sedinta foto.
3.Nu as face deloc economie la fotograf.Cred ca e foarte important , pt ca sunt singurele amintiri care raman.Si sunt multi fotografi buni si talentati, care nu lucreaza scump.TRebuie doar putina documentare inainte de nunta.
3.Meniul este foarte important la restaurant.Mancarea trebuie sa fie buna, si aperitivul ales cel mai bogat fata de restul mancarii.Oamenii de obicei ajung infometati si este singura mancare la care nuntasii sunt foarte atenti
4.Aranjamentele le-as face clar cu o agentie.Economisesti timp si persoane calificate iti pot deschide ochii sa faci niste lucruri minunate pt nunta ta, la care din lipsa de timp si experienta nici nu te gandesti.
5.As alege flori de sezon.
6.Muzica este foarte importanta!Chiar daca se alege DJ sau formatie, e preferabil sa se stie ce repertoriu au cei care vor da tonul nuntii mele.
7.Tortul, este foarte important pt ca este unul dintre momentele cele mai importante ale nuntii.L-as alege cu multe fructe sau cu inghetata.
8.Rochia de mireasa, trebuie sa fie exact ce am visat!Daca nu imi permite bugetul as cumpara de la o fosta mireasa ceea ce visez.
9.As dansa si as zambi toata nunta, pt ca mirii influenteaza restul invitatilor.
10.As face poze cu persoanele dragi din viata mea(bunici, frati, prieteni dragi).Esti furat de moment si dupa ce trece nunta iti dai seama ca nu ai nici o poza cu bunica ce te-a crescut...si e pacat....
11.Aranjamentele nu le-as face voluminoase, dar de efect si in ton cu locatia.Nu as pune nimic artificial(gen pene) in aranjamente chiar daca sunt la moda.
12.As da la marturii ceva care sa le aminteasca nuntasilor de noi.Gen:o rama foto in care sa puna o poza de la nunta noastra.(iesiti mai ieftin decat cu clasica sticla de tuica sau vin si prajitura)
13.Nu as alege de la restaurant un meniu all inclussive.As negocia sa aduc bautura de acasa.
14.Nu as impodobi masinile
14.La biserica as alege lumanari mici.In primul rand pt ca cele lungi, dar care nu ajung pana in pamant sunt grele si in loc sa ascultam slujba astept sa se termine cat mai repede pt ca nu mai pot rezista.As pune aranjamente mici si elegante pe lumanari.

Unele dintre lucrurile pe care le-am enumerat mai sus le-am facut si la nunta mea, unele habar nu aveam de ele,
Oricum , e un moment minunat din viata noastra.Eu as face nunta in fiecare an , pt ca am iubit sa fiu mireasa si emotia pe care mi-a oferit-o acea zi.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 10:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
coradyne scrie:
Castigatoarea zilei de ieri, este, dupa cum ati cerut si voi, laura_sandu pentru mesajul de mai jos. Felicitari, Laura. Astept mesaj privat!



Felicitari Laura!! :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 11:02 
Nou Venit

Membru din: 21 Feb 2008, 18:48
Mesaje: 20
felicitari laura! meriti din plin premiul.ai luat in calcul absolut tot :napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 11:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
multumesc fetelor.Sper sa va fie de folos lista, sau cel putin o parte din ea.Spor la pregatiri :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 11:45 
Junior
Avatar utilizator

Membru din: 28 Apr 2010, 17:45
Mesaje: 92
laura_sandu scrie:
multumesc fetelor.Sper sa va fie de folos lista, sau cel putin o parte din ea.Spor la pregatiri :hug:

Felicitari...si multumim pentru idei :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (12.05) Economie si rasfat
MesajScris: 13 Mai 2010, 11:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
felicitari Laura!!!.......
Carlita asa am facut,am trimis vot ptr laura la juriu :had_d:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România