Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 12:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
In ultima vreme din ce in ce mai multi miri aleg sa le faca surprize invitatilor sub forma de momente artistice. Fie cheama cupluri de dansatori, fie dansatoare din buric, fie actori, fie cantareti... Altii , mai curajosi, fac ei insisi un moment artistic: pregatesc o coregrafie complicata pentru valsul miresei, transforma valsul in "dance", canta sau fac karaoke si asa mai departe. Ce parere aveti despre aceste "obiceiuri" noi? Ce ati vazut/auzit pe la alte nunti si v-a placut? Sau ce nu v-a placut? Ce aveti de gand sa le pregatiti invitatilor vostri, din acest punct de vedere?

P.S. Sunt sigura ca majoritatea dintre voi deja ati vazut filmuletul asta (care are deja 50 milioane de vizualizari pe youtube), dar mie tot mi se pare super tare:
http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0&feature=fvst
:clap: :had_d: :party: :ndance: :nmusic:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 13:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
am vazut si eu filmuletzul si mi se pare super......noi am facut o coregrafi pentru valsul nostru si a iesit super frumos......mai ales ca a fost facut doar de noi......si am avut 2 copilasi superbi care au dansat cadou de la tata.....au fost impresionati....
iar cireasa de pe tort a fost frate-miu nebunul de el care s-a imbracat intr-o rochie de mireasa veche si a dansat cu mirele meu ....plus ca a cantat la tobe......a fost ceva frumos....si sunt sigura ca va ramane in amintirea tuturor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 16:46 
Nou Venit

Membru din: 10 Mai 2010, 02:09
Mesaje: 12
eu sunt pentru nuntile clasice iar daca ar fi sa ma gandesc la o anumita surpriza ar fi una placuta, deosebita, care sa nu implice niciun fel de risc si care sa ne aduca doar pe noi, mirii, in centrul atentiei!
puffy_is - mi-a placut "cireasa de pe tort"; foarte frumos!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 21:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu sunt impotriva "nuntilor spectacol"...am fost la cateva nunti la care au fost o gramada de momente artistice incat nici nu am avut timp sa dansam si sa ne simtim bine...cel mai mult timp am stat pe scaun sa privim spectacolul...eu cred ca lume vine sa vada mirii si sa se distreze alaturi de ei nu sa stea pe scaun si sa priveasca...am avut si noi valsul mirilor care a iesit super dar a fost singurul moment artistic

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 21:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
nici eui nu sunt de acord cu momentele asdtea prea multe....la noi a fost surpriza din partea tatalui si nu a durat delok mult...cea cu copiii....valsul nu trebuia sa lipseasca bineinteles:P iar partea cu frate-miu a fost cea mai tare....s-a cantat venirea miresei...de la furat.....au dansat el si cu miresoiul meu....a fost ceva frumos....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 22:32 
Nou Venit

Membru din: 06 Mai 2010, 17:58
Mesaje: 1
Buna.Din punctul meu de vedere un moment artistic, chiar doua sunt binevenite oricand la o nunta, dar nu mai mult, si cred ca cele improvizate atunci sunt cele mai frumoase.
Pentru a sustine afirmatiile mele as putea sa va povestesc un mic moment artistic de la nunta surorii iubitului meu. A fost un moment original, improvizat in timpul furarii miresei, nu stiu daca voi putea reda prin cuvinte atmosfera de atunci dar voi incerca.
Ca la orice nunta s-a furat mireasa, aici fiind furata de 2 verisoare, vreo 3 verisorii buni , vreo 3 buni prieteni ai miresei plus un frate (o gasca de nebuni atunci cand se intalnesc :nwink: ). Se negociaza pretul si se asteapta mireasa doar ca cei ce o purtau pe brate se opresc la usa salii fara sa intre, o inconjoara, in acel moment incepe sa se auda cu putere melodia "Pitbull - I Know You Want Me" si se indrepta pe ritmurile muzicii spre centrul salii unde danseaza axact ca in videoclip pana la terminarea melodii. Pot spune ca acel moment a facut deliciul nuntii lor, toti au fost foarte incantati dar si uimiti, mai ales mirele deoarece mireasa e mai conservatoare si se cam fereste sa danseze in public.
Pot spune ca acel moment este imortalizat foarte bine si pe caseta unde sunt adaugate din loc in loc fragmente din videoclipul original.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 19 Mai 2010, 23:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Filmuletul Cora,este de-a dreptul bestial !!! Mi-a dat fiori si am avut lacrimi in ochi...mi-a creeat o stare de bine,de fericire,de........ :napplause:
Am vazut momente artistice pe la nunti si sincer nu prea mi-au placut...in afara de un dans al mirilor spectaculos sau o pereche de dansatori de samba profesionisti(care au fost intradevar superbe) am vazut numai chestii "ieftine" de genul:cadana care arata jalnic,barbatul imbracat in mireasa(cand e mireasa furata)chestie pe care o urasc si sa nu o vad neam la nunta mea,trupa de dans,tiganci etc etc etc..
Imi plac momentele artistice dar facute cu mult bun gust ceea ce nu prea are toata lumea...si totusi raman si eu la ideea ca mirii ar trebui sa fie atractia serii ...daca vreau spectacol ma duc la un concert,teatru etc
Noi suntem buni dansatori si vrem ca la nunta noastra sa dansam superb toata noaptea...inceputul va fi un vals spectaculos...apoi un tango profi,la isla bonita-madonna si mule altele spectacolul vom fi noi doi !!!!

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 20 Mai 2010, 00:34 
Nou Venit

Membru din: 14 Mai 2010, 12:23
Mesaje: 8
superb filmuletul! il vazusem de atatea ori...dar e absolut senzational!
si eu sunt pentru "in centrul atentiei doar mirii! de curand a avut nunta viitoarea mea cumnata, si pentru deschidere au facut ceva superb. nu a stiut nimeni.decat ei si nasii. si noi ne intrebam ce se tot intalnesc asa des cu cei ce urmau sa le fie nasi...cand colo....surpriza! initial ne-am speriat...au intrerupt lumina,(erau lumanerele aprinse pe mese) si o lumina alba a fost proiectata pe frumosii miri. au inceput cu un vals , si la un moment dat, rotindu-se ei prin salon, pe dupa un stalp,pe dupa altul...cand colo, apare mireasa dansand cu nasul...in urma lor finul cu nasa...la un moment dat se intrerupe muzica, incepe iar....chestii de genul sare discul...ei o fac pe nestiutorii ...dupa care incepe un alt stil de dans, si tot asa pe un colaj de fragmente de melodii mai vechi sau mai noi, de un stil sau altul, au dansat de am zis ca erau dansatori profesionisti...iar finalul....tre sa va zic , ca a durat cam un sfert de ora toata treaba asta,...pe final iar s-a facut bezna si doar o lumina rosie cadea pe cei doi proaspeti insuratei, si au terminat valsul intrerupt de minunatul si singurul moment artistic de la nunta lor! voi tine cont si eu la nunta mea.
oricum, nu se poate relata un astfel de moment cu toate amanuntele...trebuie sa fii acolo......sa simti....eu am incercat sa prezint in mare extraordinarul moment la care am fost martora.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 20 Mai 2010, 09:38 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
nu stiu daca conteaza atat de mult momentele artistice cat faptul sa faci ceva din suflet si sa iti amintesti cu drag :~*
parintii nostrii au 2 fete, prima sa casatorit sora mea iar la un an diferenta am fost eu cu nunta, in acelasi an si zis mai bine la 2 saptamani dupa nunta mea parintii nostrii faceau 25 de ani de casatorie, 25 de ani in care ne-au facut, crescut si au incercat pe cat posibil sa ne insufle tot ce-i mai frumos si mai bun pe lumea asta :roll:
asa ca ne-am gandit pt ca e ultima nunta organizata si de ei, pt ca in aceiasi luna implineau niste ani frumosi de cand au ales sa mearga pe acelasi drum ca sot si sotie, am facut un filmulet, cu evolutia lor ca familie si a noastra, iar la sfarsit le-am multumit ca ne-au crescut si educat cu atata drag, le-am oferit o pereche de verighete care sa le poarte alti cel putin 25 de ani de acum incolo :clap:
cat despre invitati erau acolo cei dragi, prieteni care aveau lacrimi in ochi si sau bucurat alaturi de noi la fiecare poza si la fiecare cuvant rostit :nwink:
cat despre ei de cate ori se uita la dvd de la nunta zambesc si se bucura f mult, ei nici macar nu au banuit ceva anume :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 20 Mai 2010, 12:20 
Nou Venit

Membru din: 21 Feb 2008, 18:48
Mesaje: 20
foarte dragut amely. dar mi se pare superba ideea de la sweetmada, la inceput lumina alba pe miri...inocenta...chestii...la final lumina rosie...pasiune...superb! superfrumos ce au facut ei acolo!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 20 Mai 2010, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoarea zilei de ieri este symm pentru relatarea de mai jos. Felicitari si astept mesaj privat cu numarul tau de telefon!

symm scrie:
Buna.Din punctul meu de vedere un moment artistic, chiar doua sunt binevenite oricand la o nunta, dar nu mai mult, si cred ca cele improvizate atunci sunt cele mai frumoase.
Pentru a sustine afirmatiile mele as putea sa va povestesc un mic moment artistic de la nunta surorii iubitului meu. A fost un moment original, improvizat in timpul furarii miresei, nu stiu daca voi putea reda prin cuvinte atmosfera de atunci dar voi incerca.
Ca la orice nunta s-a furat mireasa, aici fiind furata de 2 verisoare, vreo 3 verisorii buni , vreo 3 buni prieteni ai miresei plus un frate (o gasca de nebuni atunci cand se intalnesc :nwink: ). Se negociaza pretul si se asteapta mireasa doar ca cei ce o purtau pe brate se opresc la usa salii fara sa intre, o inconjoara, in acel moment incepe sa se auda cu putere melodia "Pitbull - I Know You Want Me" si se indrepta pe ritmurile muzicii spre centrul salii unde danseaza axact ca in videoclip pana la terminarea melodii. Pot spune ca acel moment a facut deliciul nuntii lor, toti au fost foarte incantati dar si uimiti, mai ales mirele deoarece mireasa e mai conservatoare si se cam fereste sa danseze in public.
Pot spune ca acel moment este imortalizat foarte bine si pe caseta unde sunt adaugate din loc in loc fragmente din videoclipul original.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 21 Mai 2010, 17:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
sweetmada scrie:
superb filmuletul! il vazusem de atatea ori...dar e absolut senzational!
si eu sunt pentru "in centrul atentiei doar mirii! de curand a avut nunta viitoarea mea cumnata, si pentru deschidere au facut ceva superb. nu a stiut nimeni.decat ei si nasii. si noi ne intrebam ce se tot intalnesc asa des cu cei ce urmau sa le fie nasi...cand colo....surpriza! initial ne-am speriat...au intrerupt lumina,(erau lumanerele aprinse pe mese) si o lumina alba a fost proiectata pe frumosii miri. au inceput cu un vals , si la un moment dat, rotindu-se ei prin salon, pe dupa un stalp,pe dupa altul...cand colo, apare mireasa dansand cu nasul...in urma lor finul cu nasa...la un moment dat se intrerupe muzica, incepe iar....chestii de genul sare discul...ei o fac pe nestiutorii ...dupa care incepe un alt stil de dans, si tot asa pe un colaj de fragmente de melodii mai vechi sau mai noi, de un stil sau altul, au dansat de am zis ca erau dansatori profesionisti...iar finalul....tre sa va zic , ca a durat cam un sfert de ora toata treaba asta,...pe final iar s-a facut bezna si doar o lumina rosie cadea pe cei doi proaspeti insuratei, si au terminat valsul intrerupt de minunatul si singurul moment artistic de la nunta lor! voi tine cont si eu la nunta mea.
oricum, nu se poate relata un astfel de moment cu toate amanuntele...trebuie sa fii acolo......sa simti....eu am incercat sa prezint in mare extraordinarul moment la care am fost martora.


cum adica a avut nunta viitoarea ta cumnata?...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 21 Mai 2010, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
cum adica a avut nunta viitoarea ta cumnata?...

presupun ca este sora viitorului ei sot.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (19.05) Momente artistice
MesajScris: 21 Mai 2010, 22:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
presupun ca este sora viitorului ei sot.....


:unsure: :lol: :lol: eu ma gandeam ca e nevasta fratelui ei :lol: :lol: nu stiu ce a fost in mintea mea.cred ca e de la oboseala :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România