Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 08:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 05:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Nu, nu te grabi sa ne spui cum v-ati cunoscut, sau cum te-a cerut de nevasta. Nu despre asta e vorba, desi te credem ca a fost (si este!) o poveste ce ar merita un film.

E vorba despre rochie... despre cum ai intalnit-o prima data, despre cum ai incercat si cu altele, dar gandul ti-a ramas tot la ea, despre cum ti-ai depasit limitele (bugetare) ca sa ajungi cu ea si despre cum ai inceput sa nu te mai poti inchipui mireasa fara ea... Despre aceasta poveste de dragoste este vorba. La tine cum a fost?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 11:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
eu pot sa spun ca m-am indragostit de ea de cand am vazut-o cu toate ca la inceput nu am crezut ca o sa ma avantajeze foarte mult si nu aveam de gand sa o cumpar...pt acest motiv nici macar nu am probat-o...doar am admirat-o...
la inceput vroiam un alt gen de rochie, dar dupa ce am probat mai multe rochii mi-am dat seama ce mi se potriveste cel mai bine...pana acuma toate bune si frumoase numai ca nu-mi gaseam o rochie care sa-mi placa cu adevarat...am probat zeci de rochii dar la toate era ceva ce nu-mi placea si nu simteam ca acea este rochia pe care o voi purta in acea zi pana intr-o zi cand am mers cu cumnata mea sa-si cumpere o pereche de pantaloni...culmea este ca am gasit-o intr-un magazin in care nu se gasesc asa ceva...a fost facuta pt o prezentare de moda si apoi pusa la vanzare...am admirat-o amandoua dar atat...mi-a ramas gandul la ea si tot timpul ma gandeam si visam la ea...apoi am gasit-o in mai multe reviste si am stat sa analizez mai bine modelul si mi-am dat seama ca chiar era ce-mi trebuia mie...am mers la magazin dar din pacate nu mai era si nici nu o mai aduceau alta...a trebuit sa merg la atelier si sa intreb daca o fac pe comanda...raspunsul a fost afirmativ dar pt asta a trebuit sa platesc in plus 30% pt ca era comanda speciala...asta chia nu a fost nici o problema...eu eram fericita ca se poate...asa ca am dat comanda fara sa stau pe ganduri si fara sa o probez macar inainte

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 15:00 
Nou Venit

Membru din: 21 Feb 2008, 18:48
Mesaje: 20
am fost si eu indragostita...am vazut-o in pasajul sf. gheorghe din capitala..eram in drum spre servici...dar am ramas doar cu acea amintire...un fel de fata morgana, caci in afara celor 10 minute in care am stat lipita practic de vitrina magazinului, nu am mai avut norocul sa o vad si implicit sa o si imbrac :wall: . era superba! era perfecta! exact ce imi doream! dar in zadar am cautat ca nu am gasit nici macar pe jumatate din ceea ce era...eram hotarata sa plec de la servici cu riscul de a fi data afara, si intamplarea face sa am un caz chiar prin centru, si deziluzie :cry: :cry: nu mai aveau alta.era unicat.fusese adusa de afara...si nici ca mai aveam sa vad asa ceva! dupa indelungi cautari am renuntat. am lasat in ultima saptamana cumpararea rochiei. tot in viteza din cauza serviciului, nu am mai apucat sa umblu in mai multe locuri...si am intrat in primul magazin de pe lipscani,erau 4-5 rochii expuse pe manechin, ea era undeva in spate, tot pe manechin...am intrebat ce numar este si daca mi se potriveste ca si marime, vanzatoarea a zis ca e posibil sa fie un pic larguta, dar am imbracat-o imediat si am zis ca ea este...clar. era superba! nu la fel de spectaculoasa ca prima, dar mi-a intrat rapid la inima si gata! am cumparat-o!a fost si mai ieftina, intr-adevar, dar m-am simtit extraordinar de bine in ea!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 15:17 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 04 Ian 2010, 12:37
Mesaje: 395
Localitate: Bucuresti
Povestea mea si a rochitei mele minunate a inceput in luna noiembrie 2009.Ca orice fata am visat inca din copilarie cum va arata : stil printesa neaparat alba.
Am ajuns la primul targ de nunti vizitat de mine, am probat in total 4 rochite , ultima dintre ele a fost THE ONE.Statea stinghera pe un umeras, avea culoarea ivory si parca incerca sa-mi zica:probeaza-ma, eu nici gand sa o probez tocmai pe ea, doar era ivory si eu vroiam alba.La insistentele nasei si tipei de acolo o iau si o probez…numai mi-a trebuit altceva ,era fix cum visasem, era perfecta.
Acum apare in discutie o problema,era singura si imi venea perfect,cum sa fac ..ca eu nu venisem cu gandul sa cumpar ceva.Trebuia luata neaparat in acea zi si cu ajutorul nasei am putut sa o achizitionez si sa plec cu ea acasa.Am avut noroc si la prêt din cauza faptului ca era la reduceri…ziceti voi ca nu asa a fost sa fie .
E clar rochita pe mine ma astepta!!!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
cand am inceput eu cautarile ideea mea era:sunt prea grasa,sigur nu o sa ma incapa nicio rochie sau daca ma va incapea va sta ca naiba pe mine.in primul magazin in care am intrat am pus ochii pe una.vanzatoarea a tot insistat sa o probez,mie mi-era teama ca voi fi dezamagita.am probat-o pana la urma si mi-a placut la nebunie.dar nu am cumparat-o.am zis ca nu pot lua chiar asa prima rochie pe care am vazut-o.am mai cautat apoi prin multe magazine,targuri si dupa vreo 3 luni am luat aceeasi rochie.tot ce probam comparam cu prima si niciuna nu mi-a placut la fel de mult.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
rochita de mireasa a fost primul lucru pe care l-am cumparat ptr nunta noastra......imi amintesc ca abia "il cerusem" in casatorie :nlol: si le dadusem tuturor vestea cea buna:"ne casatorim!!!''.....a 2a zi au venit socrii in vizita si au spus ca vor sa-mi ofere rochia de mireasa cadou........super am spus,acum nu trebuie decat sa incepem cautarile.......soacra mea mi-a spus: am facut programare la un magazin,mergem azi la 14:00,yupi yupi (aici la magazinele speciale si de firma ptr nunta se merge numai cu programare,nu sunt deschise zi de zi ptr public)......
stiam ceea ce vreau,dar nu m-am asteptat sa o gasesc asa repede.....am vrut sa fie de culoare ivory,sa fie de printesa si cu putina trena......si asa a fost :ok: .....cand mi-a adus-o si mi-a spus daca vreau sa o probez,nici nu am vrut sa mai stau pe ganduri,am si sarit in secunda urmatoare in cabina de proba.......m-am simtit in acel moment ca o adevarata printesa.....2 doamne m-au ajutat,mi-au pus corsetul,apoi rochita,mi-au adus pantofiori si 2 modele de voal,unul scurt s unul lung(binenteles ca l-am ales pe cel lung)de jur imprejur erau numai oglinzi si dupa ce am fost gata,cortina s-a deschis.........a mea soacra era sa lesine,eu nu mai aveam aer.....ea este,m-am indragostit din primul moment.......nu am vrut sa mai vad altceva....
dar totusi am spus ca as putea sa mai vad cateva modele si la alte magazine si ramane sa ne hotaram si ne vom intoarce.........va da-ti seama ca numai la rochita mea visam si nimic din ce vedeam numai imi placea......chiar ajunsesem sa urasc sa probez rochite de mireasa,o vroiam pe a mea......si am avut-o,ne-am intors la magazinul respectiv si am cumparat-o........mi-au pastrat-o in magazin pana cu o zi inaintea nunti........si a fost ceva vreme,vreo 9 luni de zile :lol: :lol:
dar a fost a mea......si acum o privesc si as vrea sa o mai probez dar numai merge,ca sunt un picutz cam rotunjioara :nwink:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 25 Mai 2010, 22:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Rochita mea de mireasa...Da...de pe un site am "racolat-o"...fusesem la probe si nimic nu ma frapa,vazusem mii de poze pe net si nimic...pana am vazut-o pe ea :love: ...mi-a luat mintile pur si simplu,mi-am calcat pe toate principiile mele(ca eu nu o sa fiu "bridezilla",ca eu nu dau mult pe rochie,ca eu n-as putea niciodata sa-mi i-au rochita fara sa o vad,sa o probez etc).Pentru ca este un brand renumit si foarte scump(comandata la singurul distribuitor al brand-ului in Romania ma ajungea 1800 de euro :eek: ) n-am indraznit sa sper ca va fi a mea insa am visat...oooo da am visat mult la ea !!! Si asa au inceput rotitele sa-mi functioneze...am cautat adresele magazinelor din SUA(pentru ca acolo este producatorul)am vazut ca au reprezentanta si in orasul in care am membrii ai familiei,am pus mana pe telefon si a inceput nebunia..Le-am dat adresa si numarul de telefon al magazinului,in secunda urmatoare au sunat am aflat cat costa si am avut 2 zile la dispozitie sa ma hotarasc,sa-mi iau masurile corecte,sa le transform in inchi,sa fac rost de bani(900$) si tot asa intr-o saptamana aveam rochita comandata :clap:
Inca sunt socata ca am rochita la care nici macar n-am indraznit sa visez
Inca sunt socata de cate poate face internetul asta.... :napplause:
Deci este adevarat tot ce se spune....simti care e THE ONE in prima secunda :love:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 26 Mai 2010, 11:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Castigatoarea de ieri este elyt1000, pentru povestea ei de dragoste de mai jos. Felicitari! Astept mesaj privat de la tine sa vedem cum facem cu premiul...

elyt1000 scrie:
rochita de mireasa a fost primul lucru pe care l-am cumparat ptr nunta noastra......imi amintesc ca abia "il cerusem" in casatorie :nlol: si le dadusem tuturor vestea cea buna:"ne casatorim!!!''.....a 2a zi au venit socrii in vizita si au spus ca vor sa-mi ofere rochia de mireasa cadou........super am spus,acum nu trebuie decat sa incepem cautarile.......soacra mea mi-a spus: am facut programare la un magazin,mergem azi la 14:00,yupi yupi (aici la magazinele speciale si de firma ptr nunta se merge numai cu programare,nu sunt deschise zi de zi ptr public)......
stiam ceea ce vreau,dar nu m-am asteptat sa o gasesc asa repede.....am vrut sa fie de culoare ivory,sa fie de printesa si cu putina trena......si asa a fost :ok: .....cand mi-a adus-o si mi-a spus daca vreau sa o probez,nici nu am vrut sa mai stau pe ganduri,am si sarit in secunda urmatoare in cabina de proba.......m-am simtit in acel moment ca o adevarata printesa.....2 doamne m-au ajutat,mi-au pus corsetul,apoi rochita,mi-au adus pantofiori si 2 modele de voal,unul scurt s unul lung(binenteles ca l-am ales pe cel lung)de jur imprejur erau numai oglinzi si dupa ce am fost gata,cortina s-a deschis.........a mea soacra era sa lesine,eu nu mai aveam aer.....ea este,m-am indragostit din primul moment.......nu am vrut sa mai vad altceva....
dar totusi am spus ca as putea sa mai vad cateva modele si la alte magazine si ramane sa ne hotaram si ne vom intoarce.........va da-ti seama ca numai la rochita mea visam si nimic din ce vedeam numai imi placea......chiar ajunsesem sa urasc sa probez rochite de mireasa,o vroiam pe a mea......si am avut-o,ne-am intors la magazinul respectiv si am cumparat-o........mi-au pastrat-o in magazin pana cu o zi inaintea nunti........si a fost ceva vreme,vreo 9 luni de zile :lol: :lol:
dar a fost a mea......si acum o privesc si as vrea sa o mai probez dar numai merge,ca sunt un picutz cam rotunjioara :nwink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 26 Mai 2010, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
yupi yupi.....am castigat :had_d: :had_d:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 26 Mai 2010, 14:20 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
felicitari ely :hug:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 26 Mai 2010, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Lady_Anamaria scrie:
felicitari ely :hug:

mersic mersic :love:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: (25.05) Povestea mea de dragoste
MesajScris: 26 Mai 2010, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
felicitari Ely. :clap:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România