Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Iasi
MesajScris: 13 Oct 2005, 03:52 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Vine cineva la acest subiect??? Este cineva din zona Moldovei pe aproape?
Va astept!
Pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 06 Noi 2005, 04:28 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
si eu tot din galati..:rocker:


Fetele, aveti acum forum de Galati :lips:

Si nu uitati sa va prezentati si la listuta generala a mireselor de 2006, daca nu ati facut-o deja. :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 17 Noi 2005, 04:25 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
:flowers:Salutari, salutari, moldovencelor!
Dar, totusi, din Iasi nimeni aici???
Sunt singurica?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Buna si tie
MesajScris: 06 Ian 2006, 23:04 
Nou Venit

Membru din: 30 Dec 2005, 19:19
Mesaje: 6
Am vazut mesajul tau de ajutor (X) si vreau sa-ti dau niste repere, dar nu stiu in ce masura iti vor fi de folos.
Numele meu e Lili si se intampla ca am niste prieteni care canta la nunta, sunt din Tulcea, E o tipa si un tip ... in cazuri urgente mai iau o persoana cu ei, dar n-au nevoie tot timpul. Au scule noi ... sot+sotie ...si anul asta canta cam pe 20 mil vechi. Depinde eu iti dau un nr de tel. si spui ca-l ai de la Lili ... mai naspa cu drumul ... si daca data nuntii tale nu e deja ocupata.

Ti-am trimis prin mesaj privat nr. lor de telefon. (aici era nr de telefon, dar a editat webmasterul, in schimb nr de tel s-a trimis lui sim26 prin mesaj privat

Cu stima Lili Tulcea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Feb 2006, 12:38 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Si eu voi fi miresuca in 2006 si sunt din Iasi:)



Bun venit!
Cand? Unde? Cum???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Feb 2006, 12:40 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
si eu sunt din iasi si voi fi miresica in 2006:D


Bun venit! Aceleasi intrebari... Cum, unde, cand?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Feb 2006, 12:43 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
sal sunt dim pascani si voi avea nunta in iulie.Nu mi-am luat rochie dar am vazut una super la Donna Alba cam la200euro si cred ca am sa mi-o iau.Fiindca esti din Iasi ce parere ai de aceasta casa de moda?


Super! Si eu din Pascani, la origine! Si nunta unde? Acolo sau in Iasi???
Stiu ca rochiile Donna Alba sunt f apreciate si nici nu este exagerat de mult 200 euro, tinand cont de preturile existente pe piata...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Buna!
MesajScris: 03 Feb 2006, 12:46 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Voi fi mireasa anul asta si am o problema...ma poate ajuta cineva cu un numar te tel. a unei formatii ...sau unde a-si putea gasi o formatie pentru nunta? Inca nu avem muzica pentru nunta si avem nunta pe 3 iunie...astept raspuns...multumesc!


Bun venit, Sim! Unde faci nunta???
Dar restaurantul unde faci nunta, nu are propria formatie???
Eu nu te pot ajuta, ca am optat pentru DJ. Nu l-am gasit inca...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 14 Feb 2006, 14:26 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Buna fetelor.Stie careva cum canta formatia de la Casa Lux(Bucium)?


Acolo faci nunta???
Eu am fost la nunta acolo pe 30 iulie 2005. Adica in vara ce a trecut. Si mi-a placut, sincer... Uneori cam fals... dar care formatie e perfecta??? Nici una... Oricum, merge! Fata de multi altii, sunt super!
Si am mai auzit aprecieri si de la cineva care a fost acolo de 3 ori la nunti, din care o data in calitate de nas! Parere de barbat deci!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 15 Feb 2006, 11:51 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Da acolo voi face nunta,anul asta.Mersi mult de raspuns.Acolo nu ne lasa cu alta formatie,iar Dj nu vroiam.


E destul de frumos. Pot sa zic ca mie mi-a placut. As fi vrut sa fac si eu acolo nunta, dar in iulie 2005 ni s-a spus ca deja sunt rezervate toate sambetele pana in septembrie 2006 (oare chiar asa sa fi fost?).
Apoi, eu vreau DJ, asta e clar -- e mai ieftin si platesc un singur meniu, nu pentru fiecare membru al formatiei in parte...
Stiu ca e obligatorie formatia de acolo, dar sa stii ca fata de alte formatii, e chiar misto. Sincer...
Tipa la are am fost eu la nunta, a facut rezervarea cu un an inainte. Si la formatie s-au inteles la 13 mil, iar inainte de nunta li s-a spus ca tariful a crescut si e 19 mil (asa mi s-a spus si mie pt anul asta, dar, evident, probabil urma sa creasca iar...). Oricum, lor li s-a parut destul de mare diferenta, ca a fost o nunta normala, nu cu tot felul de fite... Si s-a ajuns la intelegere de 17 mil.
Oricum mancarea a fost super buna si multa!!! Dar am vazut ca in ultima vreme ei angajeaza bucatar cam des... Deci...
Si, ca un secret de culise, ca sa zic asa, in final, dupa ce au platit meniurile (a... initial s-au inteles la 600.000 si in final a fost 740.000 din cate am inteles eu!), li s-au mai cerut vreo 3-4 mil. Cei de la restaurant au incercat sa justifice pretentia asta a lor... Dar nimeni nu i-a inteles si nici nu i-a crezut... Insa, toata lumea era super obosita, asa ca nu s-a mai stat la alte discutii...
Pentru alte detalii, ma gasesti pe Messenger cu ralnied2002...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 27 Feb 2006, 19:29 
Nou Venit

Membru din: 27 Feb 2006, 15:41
Mesaje: 10
salutare la toata lumea! :, ... nu sunt din iasi ci din vaslui si acolo voi face nunta dar cred ca toate aprovizionarile le voi face din iasi asa ca orice informatie despre rochie, verighete, muzica si multe altele sunt bine-venite :kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România