Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 23:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 24 Mar 2006, 14:45 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

In ultima instanta pentru ca de doi ani de zile, vorbisem cu nasii nostri sa facem la cladirea Renelului de la Ciric, unde au facut si ei. Dar cei de acolo au fost cumparati, si nu ne puteau oferi nici o garantie cu ce se va intampla tocmai la vara...
am vrut apoi la Casa Lux Bucium, dar acolo nu puteam veni cu dj-ul nostru, ci ne impuneau ei formatia lor...si desi mi-a placut sala la nebunie am renuntat la ea.
am vrut sa fie iulie, si pana la urma am gasit Orizontul.
Care e frumos...dar sunt niste aspecte care nu-mi plac acolo.
Ce bine imi pare si tu sarbatoresti la acelasi local, asa mai putem schimba pareri ...daca doresti bineinteles.
Multumesc de urari.
Pupici la toate miresucile.

Diana


La Casa Lux as fi vrut si eu, ca am fost acolo la o nunta anul trecut in iulie si mi-a placut f mult... Dar la vremea aia nu mai aveau nici o sambata libera pana in sept anul acesta. Cel putin asa ne-a spus seful de sala... Si mai era si faza cu formatia impusa de ei.
Sa inteleg ca si tu vrei cu DJ? Si l-ai gasit?? Imi zici si mie mai multe despre el??? Ca eu inca nu am DJ...

Si ce aspecte nu ti-au placut la Orizont??? Deschide-mi si mie ochii! Ca pana acum, eu am auzit numai de bine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:23 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Dj-ul a fost si la nasii mei la nunta, si la niste prieteni, si la alti prieteni, ce mai...la toata gasca de prieteni! E un tip super, daca vrei pot sa-ti dau nr. lui, si el si filmeaza, face si montaje,interviuri, chestii foarte dragute.


daca ai vrea sa imi dai un nume si un numar pt DJ, ar fi super si ti-as fi recunoscatoare... Imi spui si cam care e tariful???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:26 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Cat despre Orizont, as vrea sa stiu daca tie ti-au zis ceva sigur de menu.Ca pe mine doar in ceata ma tin, ca nu se stie sigur, nici ce vor pune pe masa,nici cat va costa, atat doar ca m-au asigurat ca nu va trece de 900.000 ...
Pupici.


Eu am fost ultima data acolo pe 25 februarie. Si de meniu mi s-a spus la fel, maxim 900.000, 4 feluri de mancare, tortul si prajiturile, 2 cafele...
A ramas in aer faza cu apa minerala. CA cica nu prea s-ar mai incadra in 900.000. Desi eu stiu ca nu s-a scumpit... Asta a ramas de vazut...
Eu incerc sa nu intru in panica... Cunosc 2 persoane care au facut nunta acolo si au fost super multumite de toate cele... Deci poate nu va fi chiar la noi rau, nu? Sa fim optimiste!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:30 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Plus ca sala e cam mica, eu merg la limita, ca ma astept cam la 90 de oameni, si ma gandesc ca vor sta cam inghesuiti.Plus coloanele care taie din spatiu.Tavanul e cam aproape, si e cam dificil sa mai pui si baloane, deja incarci prea mult. Iar cu renovarea asta...sper sa se termine odata.Chiar azi am fost acolo.
Mai vorbim.
Pupici.


Sa inteleg ca si tu faci in restaurant???
Da... coloanele alea ma cam deranjeaza si pe mine... dar incerc sa nu le dau importanta... pe cat posibil...
Mie mi s-a spus pentru restaurant 120 persoane... deci nu ar fi probleme. Cand am fost in februarie, acelasi lucru l-am aflat...
Iar renovarea, din cate am inteles, nu va avea treaba cu restaurantul... Cel putin pentru moment. Mi s-a spus ca daca aveau de gand sa faca si acolo (pentru ca ei ar vrea sa darame nu stiu ce zid, sa fie mai mult spatiu!), nu s-ar mai fi bagat la rezervari pt 2006...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:32 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
Am intrebat si de chelneri cam cat ma ajunge, sa nu mor cand imi dau nota la sfarsit, si mi-au zis ca maxim 8 milioane.Sper sa fie asa:)

Pupici.


Eu cand am facut rezervarea mi s-a spus 6 milioane cu tot cu femeia de serviciu, chelneri, bucatari etc... 2 milioane diferenta de la 6 la 8, mi se pare cam mult...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 29 Mar 2006, 13:24 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
dragele mele din Iasi,imi ziceti si mie unde pot gasi rochii de mireasa super...,bineinteles in Iasi.Ce scoruri mai sunt pe acolo?Concarde si marturii unde se gasesc de cumparat,la magazinele cu rochii sau sunt magazine speciale cu asa ceva?Stiti ceva de a.t.,daca are modele faine sau nu?Va rog sa-mi raspundeti daca stiti...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Apr 2006, 13:42 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:
dragele mele din Iasi,imi ziceti si mie unde pot gasi rochii de mireasa super...,bineinteles in Iasi.Ce scoruri mai sunt pe acolo?Concarde si marturii unde se gasesc de cumparat,la magazinele cu rochii sau sunt magazine speciale cu asa ceva?Stiti ceva de a.t. ,daca are modele faine sau nu?Va rog sa-mi raspundeti daca stiti...


A.t. avea parca si un site... Da o cautare pe google si cred ca vei gasi...

Preturi variate in Iasi, de la ieftine la f scumpe... depinde de tine ce anume doresti...

Marturii nu prea am vazut la magazinele din Iasi.

Cocarde sunt la magazinele cu rochii de mireasa, si la cele din Siraj, si la Mall, la parter mai ales, in aripa noua...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Apr 2006, 13:46 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

Hmm, mie mi-au zis numai de tort, nu si de prajituri. chiar mi-au specificat ca nu vor fi prajituri, ci trebuie sa aduc eu.


Mie mi-au spus ca daca dorim mai multe prajituri, mai putem aduce pe langa ce ofera ei... La fel mi-au spus si in toamna, si acum in februarie, cand am discutat...
In general, cam ce vorbisem la rezervare, s-a pastrat, nu am avut surprize prea mari...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 03 Apr 2006, 13:57 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

PE PRIVAT VA ROG < --- WEBMASTERUL
Multumesc :lips:


da, nu mi-am dat seama ca poate asa e mai bine...
numai ca nu am primit pe privat nici un mesaj de acest gen...
dbeschieru... daca mai esti pe faza... imi dai din nou nr de tel? Astept pe mail . Cat mai repede, daca se poate, te rog frumos...
Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 13 Apr 2006, 01:41 
Junior

Membru din: 13 Oct 2005, 02:57
Mesaje: 58
Citat:

ai rezolvat ceva?


Am sunat acum intr-o seara si intai suna ocupat... apoi imi spunea doar retea ocupata... Sa nu fie numarul cel pe care mi l-ai dat tu???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 13 Mai 2006, 13:30 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
IASULE,MARIA TA...nu mai dai nici un raspuns?Nu este chiar nimeni din Iasi?Eu as vrea sa mai intreb cate ceva...de ex. ati cumparat rochiile,costumele,de unde ,cat au costat?Ce mai este intresant prin Iasi?....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 23 Mai 2006, 13:55 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

Salutare. Stiu pe cineva care filmeaza si fotografiaza si iese bestial...am vazut doua nunti montate si au iesit f. misto. Daca vreti nr de tel pe private....BAFTA...
da,scrie-mi pe privat te rog cu tot ce stii despre cei cu filmatul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mirese Iasi 2006
MesajScris: 23 Mai 2006, 16:50 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:


Fata tu tot n-ai terminat cu foto+video?:(
ba draga dar o informatie in plus nu strics:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România