Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 13:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 228 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: verighete
MesajScris: 25 Sep 2006, 17:26 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:
Buna fetelor.Este prima data cand intru pe acest forum.Si asa,inca de la inceput as vrea sa cer si eu o parere.Sunt o viitoare miresica,mai precis pe data de 21.07.2007.Eu si logodnicul meu am arvunit la Restaurantul Parc Mamaia.Dar...exista un "dar"...in sufletele noastre exista asa o mica umbra de indoiala cu privire la acest local pt ca am auzit si vorbe rele despre el.As vrea sa va rog(daca ati facut nunta acolo sau ati fost acolo la vreo nunta),sa imi impartashiti si mie parerile voastre despre acest restaurant,despre atmosfera,mancare,etc.Va multumesc anticipat,din tot sufletul.Va pop.:)

Buna! Eu am facut 8 martie la Parc de vreo 2 ori si a fost ok. Dar asa barfe am mai auzit. dar nu poti sa te bazezi intotdeauna pe barfe. Voi cand ati arvunit nu stiati de barfe? sau le-ati aflat abia dupa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 13 Ian 2007, 00:21 
Nou Venit

Membru din: 12 Ian 2007, 23:56
Mesaje: 8
Buna ziua! Sunt si eu o miresuca de la malul marii care va scrie pt prima data.
As avea si eu o problema pecare sper sa o pot rezolva pana la urma, poate cu ajutorul vostru. Eu am rezervat salonul mic de la colonadelor, dar intre timp am gasit ceva mai bun. La colonadelor insa am arvunit, si as vrea sa imi recuperez banii. Cei de acolo nu cred ca mi-i vor da asa ca m-am gandit sa gesec eu pe cineva care sa vrea sa faca nunta acolo si sa imi ia locul. Data rezervata este 15 septembrie 2007. Ma gandesc ca ar trebui sa fie doritori pt ca in aceasta perioada deja toate sambetele sunt ocupate pe la restaurante. Asa ca va rog, daca sunteti interesate, sau daca stiti pe cineva care e interesat, numarul meu este *** (intreaba-ma pe privat).
Repet, eu nu vreau decat sa imi recuperez banii, nimic mai mult.

Va multumesc, si sper ca ma veti putea scoate din belea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 13 Ian 2007, 12:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Buna!
De ce nu incerci sa vorbesti cu cei de acolo. Cum spui tu, cam toate sambetele in care se pot face nunti sunt rezervate, asa ca isi vor gasi repede alti clienti.
Poate ca asa ar fi cel mai bine, decat sa te chinui tu sa gasesti pe cineva. Si poate ca sa fie totul ok, lasi si tu din acel avans care oricum cred ca nu e mare ceva, drept multumire ca te-au ajutat. Daca crezi ca localul celalat te reprezinta mai mult, nu astepta, pentru ca s-ar putea sa se rezerve tot si la restaurantul respectiv, tu sa dai sambata rezervata si pana la urma sa ramai fara nimic. La asta te-ai gandit?
Incearca sa rezolvi singura totul si cat mai repede!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 14 Ian 2007, 14:53 
Nou Venit

Membru din: 12 Ian 2007, 23:56
Mesaje: 8
Eu am rezervat deja la celalalt local. Deci nu e asta o problema. Problema e ca cei de la colonadelor mi-au spus de la bun inceput ca daca ma razgandesc si ii anunt din timp, imi voi primi banii imediat ce altcineva rezerva locul. Dar cand am fost sa ii anunt au dat din colt in colt: "Ca nu se poate, ca mi s-a emis o factura si ca nu mai au ce sa faca, etc"
Problema nu e de bani, dar ma oftica faptul ca nu se tin de cuvant. Logodnicul meu le-a spus ca daca nu vor sa accepte propunerea noastra nu o sa anulam rezervarea, si o sa tinem localul ocupat in acea sambata dar nu va fi nici o nunta. Nu stiu daca l-a luat cineva in seama, cred ca s-a aprins degeaba.
Oricum, iti multumesc pt idee. O sa incerc sa vorbesc cu fata de acolo, sa ii dau si ei o parte din bani daca rezolva. Nu stiu daca o sa functioneze, pt ca e foarte tafnoasa, asa mi s-a parut mie, si cred ca este chiar ruda apropiata cu seful.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 14 Ian 2007, 17:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Eu am rezervat deja la celalalt local. Deci nu e asta o problema. Problema e ca cei de la colonadelor mi-au spus de la bun inceput ca daca ma razgandesc si ii anunt din timp, imi voi primi banii imediat ce altcineva rezerva locul. Dar cand am fost sa ii anunt au dat din colt in colt: "Ca nu se poate, ca mi s-a emis o factura si ca nu mai au ce sa faca, etc"
Problema nu e de bani, dar ma oftica faptul ca nu se tin de cuvant. Logodnicul meu le-a spus ca daca nu vor sa accepte propunerea noastra nu o sa anulam rezervarea, si o sa tinem localul ocupat in acea sambata dar nu va fi nici o nunta. Nu stiu daca l-a luat cineva in seama, cred ca s-a aprins degeaba.
Oricum, iti multumesc pt idee. O sa incerc sa vorbesc cu fata de acolo, sa ii dau si ei o parte din bani daca rezolva. Nu stiu daca o sa functioneze, pt ca e foarte tafnoasa, asa mi s-a parut mie, si cred ca este chiar ruda apropiata cu seful.


Imi pare chiar rau, poate o sa gasesti pe cineva totusi si nu vei pierde nimic. Dar ei ar trebui sa va dea banii inapoi. Ati semnat vreun contract, nu exista vreo astfel de clauza stipulata?
Oricum mult succes la pregatiri si sa aveti nunta mult visata!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 14 Ian 2007, 23:22 
Nou Venit

Membru din: 12 Ian 2007, 23:56
Mesaje: 8
Citat:

Imi pare chiar rau, poate o sa gasesti pe cineva totusi si nu vei pierde nimic. Dar ei ar trebui sa va dea banii inapoi. Ati semnat vreun contract, nu exista vreo astfel de clauza stipulata?
Oricum mult succes la pregatiri si sa aveti nunta mult visata!;)


Multumesc pentru urari. Oricum, nu aceasta problema va sta in calea "fericirii noastre", dar nu mi se pare corect sa procedeze asa. Parca incearca sa profite de pe urma acestui lucru. Nu mi se pare ca pentru ei avansul dat de mine reprezinta asa o mare suma. Cred ca ar putea sa se lipseasca de ei. Vom vedea ce va fi, se va rezolva intr-un fel sau altul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 11 Mar 2007, 23:09 
Nou Venit

Membru din: 08 Mar 2007, 19:47
Mesaje: 10
Citat:
Buna ziua! Sunt si eu o miresuca de la malul marii care va scrie pt prima data.
As avea si eu o problema pecare sper sa o pot rezolva pana la urma, poate cu ajutorul vostru. Eu am rezervat salonul mic de la colonadelor, dar intre timp am gasit ceva mai bun.

Daca as fi carciumar, ti-as spune din capul locului ca arvuna e bun data. De fapt, asta e si sensul arvunei. Ei sa nu te incurce pe tine si tu sa nu-i incurci pe ei. Cum te-ai fi simtit daca ei sunau cu cateva zile inainte de nunta si spuneau ca au gasit pe cineva care plateste mai bine si iti dau banii inapoi, iar tu nu aveai unde sa faci nunta?
Nu sunt insa carciumar, astfel incat te sfatuiesc sa contactezi una, maxim doua firme organizatoare din zona si sa "vinzi" locul. Ei vor sti sa trateze cu restaurantul, iar de clienti, slava Domnului, Constanta e mare, iar Colonadele un restaurant respectabil. Sau, cel putin asa imi amintesc eu...
Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine vrea loc la Colonadelor?
MesajScris: 23 Mar 2007, 22:14 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
si eu am patit acelasi lucru tot la acelasi restaurant si mi s-a spus sa gasesc pe cineva in locul meu. dar nu a fost usor pt ca nici ei nu erau interesati in a ma lasa pe mine sa "vand" locul oricum mi-am recuperat mai mult de jumatate din bani (7 mil din 10 ) si acum sunt multumita si oricum iti urez succes in continuare poate tu poti rezolva ceva. casa de piatra si sa fiti fericiti:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: machiaj in constanta
MesajScris: 06 Apr 2007, 13:05 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
imi puteti spune si mie, unde v-ati facut machiajul de nunta sau daca stiti pe cineva care machiaza profesionist ?? sunt destul de ingrijorata de subuect... nu gasesc pe nicaieri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: nu mai sunt mirese prin constanta??
MesajScris: 20 Apr 2007, 19:37 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
de ce s-a lasat linistea in constanta?? nu se mai marita nimeni prin constanta??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Constanta
MesajScris: 20 Apr 2007, 22:48 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
heloo:ndance: ce ma bucur ca am ami gasit pe cineva din constanta in acest subiect! vad ca nunta at nu este departe de a mea. poate imi imprtasesti si mie cam pe unde esti cu pregatirile si mai vorbim despre asta la specific (adica pe constanta):lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Constanta
MesajScris: 28 Apr 2007, 15:43 
Nou Venit

Membru din: 11 Iun 2006, 18:35
Mesaje: 1
face cineva nunta la melody? sunt curioasa ce preturi au ? am vazut poze cu restaurantul decorat pt nunta si e superb. v-as arata-o si voua dar nu stiu unde sa o pun.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Machiaj, localuri detalii...
MesajScris: 07 Mai 2007, 00:57 
Nou Venit

Membru din: 07 Mai 2007, 00:22
Mesaje: 3
hallo! sunt si eu o viitoare mireasa, mai speriata...nu de casatorie in sine ci de nunta. mi se pare o petrecere ce trebuie organizata cu atat grija si responsabilitate...mi se face rau la gandul ca poate nu iese cum ne dorim, ca cine stie cine nu o sa se simta bine..etc. nu-i pb ca nunta mea e peste 1an :D dar...ma coplesesc mai mult gandurile pesimiste. deci, ca sa nu o mai lungesc, as vrea si eu detalii despre
*un salon deosebit - unde sa poata aranja o mireasa cu parul scurt :p- si
*as vrea si eu niste impresii despre picadilly, ati fost pe la vre-o nunta acolo? imi place ideea de a oficializa religioasa pe malul lacului, elegant, cu nuntasii stand pe scaune si apoi direct in restaurant la party!!!
*mie o nunta cu DJ imi pare ca poate deveni cam monotona...dar cu formatia parca risti si mai mult?!
*cam cum faci un calcul/medie de cantitate de bautura per persoana?
V-am inebunit...:(
See U!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 228 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România