Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Targu Jiu
MesajScris: 10 Noi 2005, 17:48 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Salutare tuturor viitoarelor mirese din tg jiu. Haideti sa stam si noi de vorba pe aici,despre ceea ce avem in comun:viitoarea nunta ;)

Pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 26 Ian 2006, 05:19 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
ce faci iubita?..cum mai stai cu pregatirile?..pupic..:love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 04 Feb 2006, 13:27 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Salutare tuturor viitoarelor mirese din tg jiu. Haideti sa stam si noi de vorba pe aici,despre ceea ce avem in comun:viitoarea nunta ;)

Pupici:lips:


Salutare, tuturor viitoare mirese din Tg-Jiu.
Eu o sa fiu mireasa pe 10 septembrie.
:heart:
Voi pe la ce restaurante afaceti nunta? La ce biserica va cununati?
Haideti sa schimbam impresii si poate ne mai vin ceva idei interesante.
Pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 06 Feb 2006, 15:29 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
salutari,ma bucur sa vb cu mirese din oras,une va avea loc nunta?cand?eu voi fi mireasa pe 17 iunie,la Restaurant Debarcader.am vorbit deja de sala,am inchiriato?dar tu?ce altcevaati mai cmparat?eu mi-am comandt verighetele dar nu au venit inca,abia astept sa le vad:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 08 Feb 2006, 22:44 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
salutari,ma bucur sa vb cu mirese din oras,une va avea loc nunta?cand?eu voi fi mireasa pe 17 iunie,la Restaurant Debarcader.am vorbit deja de sala,am inchiriato?dar tu?ce altcevaati mai cmparat?eu mi-am comandt verighetele dar nu au venit inca,abia astept sa le vad:huh:

Hi!
Noi avem nunta in septembrie la fostul restaurant Paralela 45.
De cumparat ...nimic inca, o sa merg duminica la Sofitel la targul de nunti sa vad ce ma inspira.
Am fost si la Romexpo, dar sper sa fie mai "bogat" cel de la Sofitel.
Alte viitoare mirese nu mai avem pe aici?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 13 Feb 2006, 11:57 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
Am auzit ca a fost reamenajat acel local,deci veti petrece in cel mai nou resturant din oras.Noi avem o mica problema cu localul,cel de la care am inchiriat noi a vandut si nu stim nimic despre noul proprietar,l-am trimis azi pe Honey al meu sa vada daca mai suntem...pe lista de clienti(!)
Ce ai gasit frumos la targ?eu nu am ajuns la nici unul.
Cat e meniul la voi?dar formatie ati gasit,cu cat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 09 Mar 2006, 16:41 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Buna mireseleor din anul 2006 din Targu Jiu. Si eu sunt una dintre ele, am tot pe 17 iunie la fel ca Anaisse numai ca la Pandra. Poate ne intalnim in noaptea nuntii:)??!!
N-am cumparat inca nimic, sunt inca la capitolul"gandit";), bine, am inchiriat sala, am fotograf si "lautari".
Keep in touch!
:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 13 Apr 2006, 17:31 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Citat:
Dannymladin tu cum o sa decorezi restaurantul(se pare ca am facut aceeasi alegere)???

:)Grea alegere!
Dar am gasit un baiat foarte interesant in oras care cu asa ceva se ocupa. Am vrut ca eu sa ma ocup de aranjamente dar este foarte greu de facut acest lucru, iti trebuie timp :rolleyes:.
Ne-am gandit mai bine si am decis ca sa-l lasam pe el sa faca tot adica :huse scaun + masa mirilor, sfesnice, baloane la intrare, pe mese dar fara jumbo ca este sala mica, foc de artificii, flori pe masina + mese(buchete de crizanteme ), o inima din baloane, tot ce trebuie si mai ales numai in alb si albastru. Si cred ca o sa iasa super.:ok:
Cam asta.
Problema mea cea mai grea este :unde si la cine sa ma coafez si unde sa ma machiez in ziua nuntii? Ce salon imi recomandati?:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Apr 2006, 11:00 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Buna, fetelor!
Am reaparut !!! Din pacate nu am prea mult timp sa stau pe forum, doar seara mai prind sa citesc ce scrieti voi, asa ca imi cer scuze daca nu prea raspund.
Eu am nunta pe 10 septembrie, nu in iunie. dannymladin a incurcat putintel datele :)
Si la mine e spatiul mic (Paralela 45) si nu-mi permite prea multe decoratiuni, mai ales Jumbo, dar am ales alte chestii dragute: baloane aranjate sub forma de flori,inimi de baloane,ghirlanda de la intrare,etc
Din pacate ma costa prea mult,dupa parerea mea, baiatul vrea 15 mil.:unsure:
Nu stiu ce sa zic...el e renumit pentru decorurile lui, face treaba buna, am vazut poze.Si husele de scaun am auzit ca sunt impecabile, calcate,aranjate si frumos colorate.Noi am ales auriu cu alb,desi nu asa planuiseram erau cele mai frumoase.
Si eu stau in Bucuresti si mi-e destul de greu cu organizarea de aici, din fericire am o sora super si niste parinti extraordinari care se ocupa de toate.
Va pup si sper sa tinem legatura.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 15 Apr 2006, 11:05 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
:)Grea alegere!
Dar am gasit un baiat foarte interesant in oras care cu asa ceva se ocupa. Am vrut ca eu sa ma ocup de aranjamente dar este foarte greu de facut acest lucru, iti trebuie timp :rolleyes:.
Ne-am gandit mai bine si am decis ca sa-l lasam pe el sa faca tot adica :huse scaun + masa mirilor, sfesnice, baloane la intrare, pe mese dar fara jumbo ca este sala mica, foc de artificii, flori pe masina + mese(buchete de crizanteme ), o inima din baloane, tot ce trebuie si mai ales numai in alb si albastru. Si cred ca o sa iasa super.:ok:
Cam asta.
Problema mea cea mai grea este :unde si la cine sa ma coafez si unde sa ma machiez in ziua nuntii? Ce salon imi recomandati?:wacko:


Eu iti recomand cu caldura fata care ma coafeaza pe mine. Nu folosesc frecvent serviciile ei intrucat nu stau in Tg-Jiu permanent, dar sora mea mi-a recomandat-o.
Are salonul la etajul 1 al blocului de langa Gara, vis-a vis de Restaurantul Bulevard si are o firma mica cred la balcon. O cheama Tassi.
Eu am mers la ea sa ma programez si te sfatuieste cum ti-ar sta mai bine, iti arat reviste, face o proba...e ok fata.
Metgi si tu sa te aranjezi asa de test intr-o zi si vezi daca iti place.
Sa-mi spui si mie apoi.:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 04 Mai 2006, 18:41 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Miresicile din Tg.Jiu, unde sunteti?:blink:
Nu vrem sa ne lasam mai prejos decat alte orase, nu-i asa?
Eu mai am putin, cred ca am intrat in linie dreapta (1 luna si 12 zile):rolleyes:. Am rochia, care este o frumusete si incep sa cam fac ultimele pregatiri: restaurant, biserica, coafuri, machiaj, etc...
Am mai auzit de Tassi. Mi-a mai recomandat-o si cel care imi decoreaza sala(Pandra)si o sa fac o incercare.
Pupici la toate miresicile din Tg.Jiu!
Cu cine ma intalnesc in noaptea nuntii ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 04 Mai 2006, 22:56 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Ai dreptate, nu ne lasam mai prejos !
Sunt curiaosa cu cine iti decorezi sala, cumva un tip Iulian?
Cat te costa?
Eu am 2 oferte: 10 si 15 mil, difera probabil calitatea...
De unde ti-ai luat rohia, fa-ne un link la ea sa o vedem.
Eu am probat doar 2 pana acum la Creal Design in mag. Victoria si ambele imi palc la nebunie, sa vad ce aleg in final.
Astept si mesajele altor miresici.
pupicks:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 05 Mai 2006, 15:43 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
[(X)(X)
Da, Iulian este numele lui, ni la recomandat fotograful si cel care filmeaza si sincer eu am vrut mai multe oferte, ca mai sunt prin Tg.Jiu cativa care decoreaza sala dar socrii mei, l-au ales pe el.
20 milioane, ce zici?(X)
Asta e, ma bucur totusi ca nu o sa fiu eu cea care va trebui sa alerge prin sala, sa pun baloane, sa aranjez mese, etc, etc.
Si pana la urma cred ca o sa fie super. CRED!!:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 05 Mai 2006, 15:59 
Nou Venit

Membru din: 24 Noi 2005, 11:28
Mesaje: 19
Cat despre rochie, mi-am luat-o de la R.C., au un magazin pe Lipscani si unul langa magazinul Cocor, nu a costat nici foarte mult si in primul rand ma avantajeaza (la 61 kg).
Eu zic ca este foarte dragutza, nici foarte impopotonata nici foarte simpla. Este:wok:
Si o sa fim cu toate niste frumoase in noaptea nuntii.
Am ajuns la concluzia ca nu-mi trebuie o rochie de 15-20 milioane ca sa fiu o frumoasa. Trebuie sa ma simt si bine in ea sa imi stea bine in primul rand.
Eu zic sa nu cauti prea mult ca, cu cat cauti cu atat vei vrea altceva si niciodata nu te vei hotari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 08 Mai 2006, 10:18 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Bineinteles ca trebuie inainte de toate sa te simti bine in rochia ta.O sa stai cu ea cel putin 15 ore si daca te incomodeaza prea tare s-ar putea sa ratezi toata distractia.
Asa am zis si eu ca o sa-mi iau o rochie care sa ma lase sa dansez, sa joc, sa ma simt in largul meu toata ziua,mai ales ca o imbrac dimineata la 9 (cununia civila este in aceeasi zi in Parc)si pana noaptea tarziu.
Eu am probat 2 rochii de la o casa de moda (C.R)din mag. Victoria si cred ca o sa o cumpar sambata pe una din ele.
Despre decoratiuni...sincer mi se par exagerat de scumpe.Si mie mi-a cerut cam acelasi pret, dar ma mai gandesc e totusi cam mult pentru niste baloane si huse de scaun,sa fim seriosi.
Va pup pe toate si sper sa participati la discutii cat mai multe miresici.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 08 Mai 2006, 13:35 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
[(X)(X)
Da, Iulian este numele lui, ni la recomandat fotograful si cel care filmeaza si sincer eu am vrut mai multe oferte, ca mai sunt prin Tg.Jiu cativa care decoreaza sala dar socrii mei, l-au ales pe el.


Fetelor, daca sunteti multumite de fotografi, scrieti la FISA LOR de la FURNIZORI recomandarile voastre, le faceti un mare bine. Pe viitor alte mirese vor apela la ei in urma recomandarilor voastre.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2006
MesajScris: 09 Mai 2006, 17:24 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2005, 20:15
Mesaje: 28
buna viitoarelor mirese din tg jiu,am revenit si eu dupa o lunga pauza.Si eu voi fii mireasa intr-o luna si jumatate,pe 17 iunie la Debarcader.noua ne orneaza sala Olga,o doamna din iezureni care cu asa ceva se ocupa,e super priceputa si nu e foarte scump.In plus la majoritatea nuntilor unde am foat ea a facut si mi-a placut.Dar prajiuturile de unde le luati?eu m-am ganit sa merg la Motru...stiti cumva altundeva mai bune?invitatiile le-am luat de la Libraria Signal de pe centru,dar fara scris insa la Darcom am vazut aceleasi modele cu 3000 lei mai scumpe dar include scrisul.Rochita am luat-o de la magazinul de langa Finante,pe partea cealalta,sunt doar cate un model din fiecare dar total diferit de ce gasesti in rest,merita sa vedeti.De unde luati marturiile?dar sucurile?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România