Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 10:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu
MesajScris: 17 Mar 2008, 03:09 
Nou Venit

Membru din: 16 Mar 2008, 04:54
Mesaje: 2
cu cine as putea vb de acest baiat Iulian...mi l-a mai sugerat si o amica , dar nu avea numarul sau de tel...cine ma poate ajuta?
mercik


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targu Jiu 2008
MesajScris: 01 Iul 2008, 16:48 
Nou Venit

Membru din: 01 Iul 2008, 16:32
Mesaje: 1
si eu am nunta pe 26 octombrie 2008 in sala mica de la parc... pana acum am cumparat paharele mirilor, verighetele, pernuta de verighete, figurina haioasa de pus pe tort, invitatiile, am vb cu fotograful, formatia, la biserica, primarie...dar sunt in dilema cu rochia de mireasa...nu stiu de unde sa o iau...si-a cumparat cineva rochia de mireasa din craiova? pupici:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorat sala
MesajScris: 08 Oct 2008, 14:14 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2008, 14:36
Mesaje: 2
da poze cu restaurantul parc nu aveti?sunt curioasa cum arata acum dup renovare.eu am nunta acolo la anul:party:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: atentie!
MesajScris: 06 Noi 2008, 01:40 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2006, 13:39
Mesaje: 4
Citat:

Fetelor, daca sunteti multumite de fotografi, scrieti la FISA LOR de la FURNIZORI recomandarile voastre, le faceti un mare bine. Pe viitor alte mirese vor apela la ei in urma recomandarilor voastre.

dragele mele, mare atentie la mine! Am avut nunta anul trecut si totul a fost superb mai putin coafura mea! Doamna Mili, renumita Mili din TG JIU a avut grija sa mi strice nunta! Mi a facut ceva oribil!Nu am avut timp sa merg in alta parte asa ca a fost cumplit!N u a fost in stare sa mi puna un voal lung, superb pe un par lung si ondulat de la mama natura! Cica e prea greu si nu se poate
1 aVETI MARE GRIJA UNDE MERGETI!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: atentie!
MesajScris: 04 Ian 2009, 23:05 
Nou Venit

Membru din: 04 Ian 2009, 19:21
Mesaje: 1
Buna fetelor,

voi fi si eu miresica in Tg-Jiu. Nunta va fi la restaurantul Pandra, iar cununia religioasa la Manastirea Bumbesti-Jiu in data de 16.05.2009. Cununia civila va avea loc cu 2 luni mai devreme la mine in oras (Horezu).

Pana acum am gasit:
1.Restaurantul
2.Formatia - va fi cineva de la Doina Gorjului (Georgiana Barsac solista, etc)
Suntem in tratative cu o firma de aranjament, din Valcea, pentru ca in Tg-Jiu nu am gasit nimic, iar de Olga nu avem referinte tocmai bune.

Cine a facut de curand nunta la Pandra ? Am vrea sa stim cum ati procedat, cum a iesit ?

Am o multime de intrebari, nici nu stiu cu care sa incep mai intai. Orice amanunt conteaza.

Multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: atentie!
MesajScris: 14 Ian 2009, 23:56 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
eu o sa fiu mireasa in 11 iulie
dupa trei schimbari de data:nscmoll:
am stabilit data pe 18 iulie dar cand am avut surpriza cand am ajuns la sala sa ne spuna domnul de acolo ca este ocupata sala in acea data ...asa ca am schimbat data ... pe 25 iulie.
toate bune pana cand am mers sa tocmim lautarii...erau liberi...toata luna in afara de 25 ):(...asa ca am schimbat din nou data... pe 11 iulie. ne doream foarte mult sa avem acea formatie pentru ca mi-au placut foarte mult cum au reusit sa faca atmosfera la toate nuntile la care i-am mai ascultat. chir canta foarte bine si iti este imposibil sa stai pe scaun cand incep.plus ca eu aveam nevoie de muzica si din banat si din ardeal. si ca sa fie si mai frumos,fiindca a trebuit sa schimb data pe 11, am pierdut si sala mare a restaurantului si am ramas cu sala mica. mai lipseste sa se razgandeasca nasii:cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casa de piatra si multi pupici dulci
MesajScris: 03 Apr 2009, 22:06 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2009, 21:55
Mesaje: 2
Citat:
buna fetelor eu am avut nunta pe 28 aprilie la Parc a fost cea mai frumoasa zi din viata mea si le multumesc enorm de mult domnului Lucian Padure(cameramanul)si lui Iulian(cel care mi-a aranjat sala) si formatiei Jiul de la restaurantul Jiul sunt oameni extraordinari.Datorita lor m-am simtit ca o printesa,s-au implicat sufleteste pe parcursul intregii noptii.Domnul Lucian este un om exraordinar,Iulian nu mai am cuvinte ce decoratiuni mi-a facut m-a lasat fara grai iar cei care mi-au cantat au fost la inaltime oameni fara cuvinte.Daca luati acesti oameni minunati niciodata nu ve-ti regreta,totul trece prin sufletul lor,se implica cu foarte multa dragoste.Parul mi l-am facut la coafura Jannine,la Janina ,este o tipa super si care se pricepe extraordinar de bine.
:curse: eu am nunta pe 26 iulie 2009 si m ar in teresa ff mult un nr de tel al lui iulian sau unde l as putea gasi.merci mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: marturii
MesajScris: 06 Apr 2009, 17:59 
Nou Venit

Membru din: 06 Apr 2009, 17:50
Mesaje: 1
Fetelor, voi veti da marturii invitatilor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii
MesajScris: 22 Apr 2009, 22:31 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2006, 13:23
Mesaje: 32
Citat:
Fetelor, voi veti da marturii invitatilor?

Buna,
Nu am mai scris demult aici, dar citesc din cand in cand postarile miresicilor.
Mona, noi nu am dat marturii la nunta, dar acum uitandu-ma inapoi cred ca as da cate o poza cu noi 2 fiecarei perechi, asa...sa aiba o amintire cu mirele si mireasa in ziua nuntii lor. Cred ca e cel mai potrivit cadou si cea mai frumoasa amintire ce le puteti oferi.
Spor la pregatiri si bafta multa! Trebuie sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: atentie!
MesajScris: 24 Apr 2009, 19:16 
Nou Venit

Membru din: 24 Apr 2009, 19:07
Mesaje: 2
Citat:
eu o sa fiu mireasa in 11 iulie
dupa trei schimbari de data:nscmoll:
am stabilit data pe 18 iulie dar cand am avut surpriza cand am ajuns la sala sa ne spuna domnul de acolo ca este ocupata sala in acea data ...asa ca am schimbat data ... pe 25 iulie.
toate bune pana cand am mers sa tocmim lautarii...erau liberi...toata luna in afara de 25 ):(...asa ca am schimbat din nou data... pe 11 iulie. ne doream foarte mult sa avem acea formatie pentru ca mi-au placut foarte mult cum au reusit sa faca atmosfera la toate nuntile la care i-am mai ascultat. chir canta foarte bine si iti este imposibil sa stai pe scaun cand incep.plus ca eu aveam nevoie de muzica si din banat si din ardeal. si ca sa fie si mai frumos,fiindca a trebuit sa schimb data pe 11, am pierdut si sala mare a restaurantului si am ramas cu sala mica. mai lipseste sa se razgandeasca nasii:cry:
stai linistitia ca si eu am patit la fel:( imi fixasem data nuntii si a trebuit sa modific pt nunta...cat despre decoratiuni...mi le face cineva de care sunt super incantata:nwink: o intrebare as avea si eu...ce cameraman/ fotograf imi puteti recomanda? nunta o s-o fac la sadu :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: buna
MesajScris: 24 Apr 2009, 22:26 
Nou Venit

Membru din: 24 Apr 2009, 22:16
Mesaje: 2
buna fetelor...Eu am nunta pe 26iulie la restaurant sohodol(balesti,la terasa), am fost anul trecut la o nunta si mi a placut f mult.De muzica s.a ocupat iubi meu si l.a luat pe mihai priescu.O sa am in jur de 160 invitati... M.ar interesa dak voi da.ti marturi la invitati si de unde le cumparati??!, Noi suntem plecati in italia si o sa venim inainte cu o luna, sper sa ne descurcam cu (ajutorul parintilor)toate pregatirile si cumparaturile...va poop


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:40 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Buna fetelor, eu sunt noua pe aici, si mai am un car de timp pana la nunta, dar nu strica sa ma interesez din timp. Inainte de toate va urez tuturor nunti frumoase si cu amintiri si mai frumoase.
Si-a luat cineva de pe aici rochie de la Maggie Sottero sau de la Bien Savy din Buc?
:(( :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:41 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Citat:
buna fetelor...Eu am nunta pe 26iulie la restaurant sohodol(balesti,la terasa), am fost anul trecut la o nunta si mi a placut f mult.De muzica s.a ocupat iubi meu si l.a luat pe mihai priescu.O sa am in jur de 160 invitati... M.ar interesa dak voi da.ti marturi la invitati si de unde le cumparati??!, Noi suntem plecati in italia si o sa venim inainte cu o luna, sper sa ne descurcam cu (ajutorul parintilor)toate pregatirile si cumparaturile...va poop


Dida, eu vreau sa dau marturii la nunta, am gasit pe net unele superbe si mai aparte (nu bomboane, ci magneti de frigider mire si mireasa, pernute, trasura din hartie etc) dar sunt scumpe rau si m-am gandit sa gasesc pe cineva care sa imi faca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: atentie!
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:44 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Citat:
stai linistitia ca si eu am patit la fel:( imi fixasem data nuntii si a trebuit sa modific pt nunta...cat despre decoratiuni...mi le face cineva de care sunt super incantata:nwink: o intrebare as avea si eu...ce cameraman/ fotograf imi puteti recomanda? nunta o s-o fac la sadu :nmarried:


Am auzit de un fotograf bun, Romeo Ionete, in Tg-Jiu. Dar nu stiu detalii sau nr tel. Am auzit lucruri bune de el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

Dida, eu vreau sa dau marturii la nunta, am gasit pe net unele superbe si mai aparte (nu bomboane, ci magneti de frigider mire si mireasa, pernute, trasura din hartie etc) dar sunt scumpe rau si m-am gandit sa gasesc pe cineva care sa imi faca.


De cate marturi ai nevoie?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 20:02 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Citat:

De cate marturi ai nevoie?


any, pe mine sau pe dida intrebi?
daca pe mine, inca nu stiu, nunta mea e abia la anul si nu am pus multe detalii la punct, trebuie sa discut si cu al meu, in principiu cateva sute :blink:

daca pe dida, mii de scuze

nu-mi place faza traditionala cu bomboane ca marturie, mai vad eu... eu vreau marturii, al meu nu e prea convins :rolleyes: O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

any, pe mine sau pe dida intrebi?
daca pe mine, inca nu stiu, nunta mea e abia la anul si nu am pus multe detalii la punct, trebuie sa discut si cu al meu, in principiu cateva sute :blink:

daca pe dida, mii de scuze

nu-mi place faza traditionala cu bomboane ca marturie, mai vad eu... eu vreau marturii, al meu nu e prea convins :rolleyes: O:)


Draguto nici eu nu am avut bombonele si nu imi pare rau dar la cateva sute:unsure: oricum o sa iesii cam scump doar daca te hotarasti sa faci tu ceva..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 21:38 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Citat:

Draguto nici eu nu am avut bombonele si nu imi pare rau dar la cateva sute:unsure: oricum o sa iesii cam scump doar daca te hotarasti sa faci tu ceva..


cred ca nici mie nu o sa-mi para rau daca ma hotrarasc pe marturii...problema e ca o sa am in jur de 450 pers...ma gandeam, ori pun cate o martuei de familie...ori fac altfel, ca unii vin si singuri. Mai am de discutat, de clarificat....m-am gandit si la ideea sa merg undeva unde e marfa engros si sa caut chestioare haioase, fluturi semne de carte sau eu stiu....

tu ce ai avut, daca pot sa intreb?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 21:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

cred ca nici mie nu o sa-mi para rau daca ma hotrarasc pe marturii...problema e ca o sa am in jur de 450 pers...ma gandeam, ori pun cate o martuei de familie...ori fac altfel, ca unii vin si singuri. Mai am de discutat, de clarificat....m-am gandit si la ideea sa merg undeva unde e marfa engros si sa caut chestioare haioase, fluturi semne de carte sau eu stiu....

tu ce ai avut, daca pot sa intreb?


Am avut niste animalute de sticla prise pe o oglina sunt pag 7 la marturii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: buna
MesajScris: 25 Apr 2009, 22:11 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2009, 19:31
Mesaje: 8
Citat:

Am avut niste animalute de sticla prise pe o oglina sunt pag 7 la marturii


o sa caut acum, la pagina aceea, iti multumesc ca esti atat de prompta :D

LATER EDIT: cred ca nu am stiut unde sa caut... :cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 147 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România