Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 29 Mai 2008, 13:58 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Stie cineva de unde pot face rost de un staroste?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 04 Iun 2008, 15:57 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:
Stie cineva de unde pot face rost de un staroste?


pai la mie va fi staroste un unchi

mai avem putin..., ai mai fost pe la sala?
noi am fost si am mancat si a fost supr buna mancarea:drool::food:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 05 Iun 2008, 14:08 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Noi am mancat de mai multe ori acolo dar ciorbe, cartofi prajiti, gratar. Acum vrem sa incercam si aperitivele sa le alegem pt nunta si prajiturile, ca acum fac si prajituri si tort.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 06 Iun 2008, 18:58 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:
Noi am mancat de mai multe ori acolo dar ciorbe, cartofi prajiti, gratar. Acum vrem sa incercam si aperitivele sa le alegem pt nunta si prajiturile, ca acum fac si prajituri si tort.


eu am mancat si prajituri si sunt super bune:drool::drool:
tortul il voi face la ei:ncake:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: ?
MesajScris: 07 Iun 2008, 19:54 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
unde ai nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 10 Iun 2008, 12:53 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

eu am mancat si prajituri si sunt super bune:drool::drool:
tortul il voi face la ei:ncake:


ce ai gustat? Eu as vrea tort de ciocolata invelit in frisca. Este ceva si pentru mine?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ?
MesajScris: 10 Iun 2008, 19:06 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:
unde ai nunta?

la cantina roman - e ocupata pana in 2010
:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 10 Iun 2008, 19:10 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:

ce ai gustat? Eu as vrea tort de ciocolata invelit in frisca. Este ceva si pentru mine?


Cred ca iti face si cum vrei tu, dar eu daca l-as vrea de ciocolata nu l-as inveli in frisca ci in ciocolata alba(parerea mea)
eu am mancat la ei o prajitura gen claudia cu foi si doua tipuri de creme.
:p
eu cred ca voi face clasicul diplomat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 13 Iun 2008, 13:12 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

Cred ca iti face si cum vrei tu, dar eu daca l-as vrea de ciocolata nu l-as inveli in frisca ci in ciocolata alba(parerea mea)
eu am mancat la ei o prajitura gen claudia cu foi si doua tipuri de creme.
:p
eu cred ca voi face clasicul diplomat


Da si eu la fel dar prietenului meu ii place frisca, mie ciocolata, si am ajuns la compromis. Tort cu crema de ciocolata si pt ca trebuie sa fie alb il invelim in frisca sa aibe si el ce vrea. Claudia este printre prajiturile mele preferate.
Am gustat prajiturile si sunt foarte bune si proaspete toate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 13 Iun 2008, 17:53 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:

Da si eu la fel dar prietenului meu ii place frisca, mie ciocolata, si am ajuns la compromis. Tort cu crema de ciocolata si pt ca trebuie sa fie alb il invelim in frisca sa aibe si el ce vrea. Claudia este printre prajiturile mele preferate.
Am gustat prajiturile si sunt foarte bune si proaspete toate.


SI AI VORBIT CU EI, ITI FACE ASA CUM VREI TU?
CAND TREBUIE SA DAI COMANDA DE TORT, OARE PUTEM SA O DAM COMANDA ODATA CU MENIURILE?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 13 Iun 2008, 18:05 
Nou Venit

Membru din: 11 Iun 2008, 20:36
Mesaje: 2
buna fetelor si eu sunt o miresica din brasov pe 26 iulie e ziua cea mare si o fac in bran la dolce vitae:ncouple::nparty::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 16 Iun 2008, 12:34 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

SI AI VORBIT CU EI, ITI FACE ASA CUM VREI TU?
CAND TREBUIE SA DAI COMANDA DE TORT, OARE PUTEM SA O DAM COMANDA ODATA CU MENIURILE?


Noua ne-au spus ca da. Nu stiu cand trebuie sa comand tortul dar voi merge la inceputul lui iulie sa vedem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 24 Iun 2008, 14:24 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:

Noua ne-au spus ca da. Nu stiu cand trebuie sa comand tortul dar voi merge la inceputul lui iulie sa vedem.


am fost sambata la sala, am vazut cum arata aranjata, mi-a placut foarte mult, erau si huse pe scaune si arata mult mai bine - deci voi inchira si eu huse pt scaune.
am vorbit si de tort, a spus ca atunci cand dam comanda de meniuri dam comanda si de tort.
mai nou d-ul virgil cred ca e un sef mai mare pt ca mi-a prezentat un nou sef de sala, d-l rusu,dar asta nu e o problema prea mare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 06 Iul 2008, 15:36 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

am fost sambata la sala, am vazut cum arata aranjata, mi-a placut foarte mult, erau si huse pe scaune si arata mult mai bine - deci voi inchira si eu huse pt scaune.
am vorbit si de tort, a spus ca atunci cand dam comanda de meniuri dam comanda si de tort.
mai nou d-ul virgil cred ca e un sef mai mare pt ca mi-a prezentat un nou sef de sala, d-l rusu,dar asta nu e o problema prea mare.


Noi tot cu domnul virgil am vorbit. Probabil ca a mai adus pe cineva ca deja era prea mult pentru el. Mai avea putin si dormea la munca:). Sambata am fost si noi la sala nu era nunta pt ca se anulase, am facut comanda de tort sa il probam. Al nostru este cu ciocolata si frisca pe deasupra. Doamna de la laborator ne-a spus ca o sa fie destul de greu dupa atata mancare dar asa il vreau eu. La toata nunta m-am gandit la binele invitatilor, ce le place ce nu, sa se simta bine dar tortul il fac cum vrem noi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 09 Iul 2008, 14:19 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Am mancat si tortul. Inauntru este ca si amandina si ornat cu frisca. De ornat a fost frumos. Cu frisca si dungulite de ciocolata, pe margine grilaj (ca o dantela) din ciocolata. Cei care au gustat au mancat tot din farfurie, au spus ca e un pic gretos dar cred ca e si normal avand in vedere ca 14 persoane am mancat un tort de 2,5 kg.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 15 Iul 2008, 14:29 
Nou Venit

Membru din: 27 Sep 2007, 23:59
Mesaje: 30
Citat:
Am mancat si tortul. Inauntru este ca si amandina si ornat cu frisca. De ornat a fost frumos. Cu frisca si dungulite de ciocolata, pe margine grilaj (ca o dantela) din ciocolata. Cei care au gustat au mancat tot din farfurie, au spus ca e un pic gretos dar cred ca e si normal avand in vedere ca 14 persoane am mancat un tort de 2,5 kg.


si eu am dat comanda de tort, dar al meu este clasicul diplomat cu piersici sau nectarine in loc de anans.
am dat comanda de meniuri, f. f. f bogat aperitivul, format din 10 produse, tot felul de rulade ... numai bunatati:food::food:
apoi vom avea peste, sarmale si dupa fripura combinata din muschi de poec, ceafa de porc si pulpa de pui........muncare multa, eu am spus invitatilor sa nu mai manance nimic cu doua zile inainte si doua dupa:ok::ok:
bautura o ducem noi toata :champagne:
mai avem asa putin......... :ncouple:
;);););););););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 25 Aug 2008, 00:36 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 23:58
Mesaje: 3
buna fetelor
imi puteti si mie recomanda formatii? inca nu am gasit o formatie anume pentru nunta..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 01 Sep 2008, 12:05 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
formatia armonia, fac si foto profi :) si filmari :) la noi au fost la nunta, anul trecut cantau in victoria, dar acum canta la aro din cate stiu eu, daca te intereseaza da-mi un PM, sunt super buni, iti canta de dimineata pana seara cu putine pauze :) la noi s-a luat curentul o ora jumatate si au facut pe dracu-n 4 sa ne faca nunta bine :) dupa ce au cantat la toba si la taragot pana au ragusit, au adus masina in curte au legat-o la boxe si cu cd au pus muzica! sunt de vis!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 08 Sep 2008, 13:04 
Nou Venit

Membru din: 07 Sep 2008, 16:13
Mesaje: 3
buna fetele. si eu sunt din brasov si abia astept sa va cunosc. cine stie poate si ene intalnim


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: restaurant Floarea Soarelui brasov
MesajScris: 03 Oct 2008, 00:10 
Nou Venit

Membru din: 10 Sep 2008, 19:07
Mesaje: 3
Citat:
buna fetele. si eu sunt din brasov si abia astept sa va cunosc. cine stie poate si ene intalnim

Buna,
Pe cand nunta? Ai reusit sa rezolvi cu decoratiile?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România