Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 15 Sep 2007, 13:14 
Nou Venit

Membru din: 13 Aug 2007, 15:39
Mesaje: 8
Citat:

Si eu pot recomanda doi cameramani. Unul din ei vine si la noi la nunta. numa ca e cam tarziu pentru cine voia pe 6 octombrie. Sper sa fi gasit. Daca nu dau detaliile pe privat

Ti-am lasat un mesaj privat...sper sa-mi dai si mie niste detalii! Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 19 Sep 2007, 19:15 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Ti-am lasat un mesaj privat...sper sa-mi dai si mie niste detalii! Multumesc!


Da, da, ti-am raspuns. Cam tarziu ca am fost cam ocupata, dar gasesti acolo detaliile. Sa-mi spui daca vrei nr de telefon.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Pitesti
MesajScris: 20 Sep 2007, 13:04 
Nou Venit

Membru din: 17 Aug 2007, 12:36
Mesaje: 2
ce stiti despre transport in afara localitatii?

ce firme si ce preturi se practica?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 26 Sep 2007, 20:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
ce stiti despre transport in afara localitatii?

ce firme si ce preturi se practica?


Imi pare rau, eu despre asta chiar nu am idee. Stiu insa pe cineva care are o firma de maxi taxi. As putea sa intreb. dar am nevoie de amanunte. Adica sa-mi spui transport de unde pana unde si cate persoane ca sa stiu ce sa intreb.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 19 Noi 2007, 20:39 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Ma simt cam stinghera pe aici cand vad la Brasov, Suceava, Cluj,Tg Mures... atatea raspunsuri... Zici ca prin sudul tarii nu prea sunt nunti. Si noi totusi a trebuit sa punem nunta la mai mult de un an distanta, ca nu mai era liber restaurantul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 07 Ian 2008, 15:48 
Nou Venit

Membru din: 07 Ian 2008, 14:03
Mesaje: 2
Buna fetelor...Si eu sunt din Pitesti, si am nunta pe 30.08.2008.Va pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 04 Feb 2008, 04:34 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2008, 04:23
Mesaje: 3
Citat:
Buna fetelor...Si eu sunt din Pitesti, si am nunta pe 30.08.2008.Va pupici



salut... eu sunt din mioveni si am facut nunta pe 2 sept 2006..daca vrei idei, ajutor sau sfaturi intraba-ma si poate te pot ajuta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 07 Mar 2008, 02:17 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


salut... eu sunt din mioveni si am facut nunta pe 2 sept 2006..daca vrei idei, ajutor sau sfaturi intraba-ma si poate te pot ajuta

Buna, imi pare bine sa vad ca au mai intrat pe forum cateva fete din Pitesti. Poate mai schimbam ceva idei, opinii. Pe mine ma intereseaza de exemplu foarte tare ceva experiente, sau parari despre restaurantul unde vom avea nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 17 Apr 2008, 23:26 
Nou Venit

Membru din: 04 Feb 2008, 04:23
Mesaje: 3
Citat:
Buna, imi pare bine sa vad ca au mai intrat pe forum cateva fete din Pitesti. Poate mai schimbam ceva idei, opinii. Pe mine ma intereseaza de exemplu foarte tare ceva experiente, sau parari despre restaurantul unde vom avea nunta.

la ce restaurant ai nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 18 Apr 2008, 00:21 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
la ce restaurant ai nunta?

Ce surpriza am avut sa vad ca mai intra cineva si din zona asta... Eu am la Cornul Vanatorului. Tu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 25 Mai 2008, 00:19 
Nou Venit

Membru din: 19 Mai 2008, 16:36
Mesaje: 4
Citat:
Ce surpriza am avut sa vad ca mai intra cineva si din zona asta... Eu am la Cornul Vanatorului. Tu?


Buna fetelor,
Si eu sunt din Pitesti. Eu am nunta la restaurantul Vulturul, in 2009.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 02 Iun 2008, 16:10 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2008, 16:42
Mesaje: 16
Citat:
Ce surpriza am avut sa vad ca mai intra cineva si din zona asta... Eu am la Cornul Vanatorului. Tu?

buna fetelor si eu sunt tot din pitesti...(de fapt acolo m-am nascut si am copilarit dar momentan stau in constanta) am si eu nunta la pitesti peste o luna si jumatate si tot la cornul vanatorului...ai vorbit ceva despre meniu cu cei de acolo?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 13 Iun 2008, 23:19 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna fetelor si eu sunt tot din pitesti...(de fapt acolo m-am nascut si am copilarit dar momentan stau in constanta) am si eu nunta la pitesti peste o luna si jumatate si tot la cornul vanatorului...ai vorbit ceva despre meniu cu cei de acolo?

Buna Lore, mie mi-a spus ca vorbim atunci in apropiere de nunta, cu o saptamana inainte. Ce mi-au spus, ca pot sa aduc bauturile alcoolice, dar asta cred ca e valabil mai peste tot. Si din cate am mai auzit eu meniul ar ajunge pe la 140, cam asa, intre 120 si 140. Acum de curand am auzit ca ar avea ceva probleme cu ospatarii, care cica nu prea isi fac treaba. Nu schimba scrumierele, nu aduc apa la masa... asa ca sa fiti atenti. Eu oricum am zis ca o sa vorbesc cu ei inainte si le spun ca daca vad vreo chestie de genul asta, nu le voi da niciun ban la final. Daca totul e ok o sa le dau, ca asa se procedeaza, se dau cam 100 de lei de ospatar. Tu in ce salon ai?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 16 Iun 2008, 15:20 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2008, 16:42
Mesaje: 16
Citat:
Buna Lore, mie mi-a spus ca vorbim atunci in apropiere de nunta, cu o saptamana inainte. Ce mi-au spus, ca pot sa aduc bauturile alcoolice, dar asta cred ca e valabil mai peste tot. Si din cate am mai auzit eu meniul ar ajunge pe la 140, cam asa, intre 120 si 140. Acum de curand am auzit ca ar avea ceva probleme cu ospatarii, care cica nu prea isi fac treaba. Nu schimba scrumierele, nu aduc apa la masa... asa ca sa fiti atenti. Eu oricum am zis ca o sa vorbesc cu ei inainte si le spun ca daca vad vreo chestie de genul asta, nu le voi da niciun ban la final. Daca totul e ok o sa le dau, ca asa se procedeaza, se dau cam 100 de lei de ospatar. Tu in ce salon ai?

buna scuze de intarziere. eu am in crama pt ca acolo am mai gasit m-am trezit cam tarziu si mie mi-au spus ca meniul este intre 100 si 120 plus bauturile care trebuie sa le aduc eu. cat despre ospatari nu am auzit nimic pt ca nu am avut cu cine sa vorbesc despre asta dar voi afla in curand si iti voi spune. vezi ca o sa iti ceara la vin cam o stica si jumatate de persoana dar sa nu ii iei in considerare pt ca normal trebuie o sticla la persona ei cer asa ca sa le mai ramana si lor. cat despre tortul lor sa nu faci prostia sa il iei de la ei. despre cazare stii ceva? cam la ce preturi sunt ?mie mi-au spus ca , cabanutele sunt la 45 dar hotelul... nu stiu... trebuie sa sun s vorbes cu ei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 17 Iun 2008, 00:40 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna scuze de intarziere. eu am in crama pt ca acolo am mai gasit m-am trezit cam tarziu si mie mi-au spus ca meniul este intre 100 si 120 plus bauturile care trebuie sa le aduc eu. cat despre ospatari nu am auzit nimic pt ca nu am avut cu cine sa vorbesc despre asta dar voi afla in curand si iti voi spune. vezi ca o sa iti ceara la vin cam o stica si jumatate de persoana dar sa nu ii iei in considerare pt ca normal trebuie o sticla la persona ei cer asa ca sa le mai ramana si lor. cat despre tortul lor sa nu faci prostia sa il iei de la ei. despre cazare stii ceva? cam la ce preturi sunt ?mie mi-au spus ca , cabanutele sunt la 45 dar hotelul... nu stiu... trebuie sa sun s vorbes cu ei

Multam pentru ponturi, cu vinul eu asa ma gandisem, sa iau o sticla de fiecare, nu mai multe, mai ales ca avem si alte bauturi alcoolice. Iar tortul il voi face pe la o cofetarie in oras. Cred ca la Muntenia, ca stiu pe cineva acolo si au si experienta, parca am mai mare incredere. Niste cabanute o sa rezerv si eu, pentru ca sunt mai convenabile si arata exact ca si o camera de hote. Stiu oameni care au stat si n-au fost probleme. 45 e de luni pana vineri, iar s si d e 55 parca. Iar in hotel camera matrimoniala cea mai ieftina e 100! Cam multicel dupa parerea mea...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 17 Iun 2008, 14:20 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2008, 16:42
Mesaje: 16
Citat:
Multam pentru ponturi, cu vinul eu asa ma gandisem, sa iau o sticla de fiecare, nu mai multe, mai ales ca avem si alte bauturi alcoolice. Iar tortul il voi face pe la o cofetarie in oras. Cred ca la Muntenia, ca stiu pe cineva acolo si au si experienta, parca am mai mare incredere. Niste cabanute o sa rezerv si eu, pentru ca sunt mai convenabile si arata exact ca si o camera de hote. Stiu oameni care au stat si n-au fost probleme. 45 e de luni pana vineri, iar s si d e 55 parca. Iar in hotel camera matrimoniala cea mai ieftina e 100! Cam multicel dupa parerea mea...

buna. in legatura cu tortul nu fa prostia sa il faci la Muntenia am fost si eu acolo sa il fac dar nu au nici macar un catalog nu stii cum o sa arate tortul ("pai ce nu stii cum este un tort? asa ...etaj peste etaj...si cu niste trandafiri depinde cati vrei tu")asta este ceea ce mi-au spus cei de la Muntenia.cat depsre cabaute vezi ca tr sa rezervi cu mult timp inainte am sunat ieri si deja cabanutele erau ocupate si cost 50 si camera matrimoniala este 100 si cea dubla este 105 si au 6 cam matrimoniale si 12 duble,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 17 Iun 2008, 23:04 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna. in legatura cu tortul nu fa prostia sa il faci la Muntenia am fost si eu acolo sa il fac dar nu au nici macar un catalog nu stii cum o sa arate tortul ("pai ce nu stii cum este un tort? asa ...etaj peste etaj...si cu niste trandafiri depinde cati vrei tu")asta este ceea ce mi-au spus cei de la Muntenia.cat depsre cabaute vezi ca tr sa rezervi cu mult timp inainte am sunat ieri si deja cabanutele erau ocupate si cost 50 si camera matrimoniala este 100 si cea dubla este 105 si au 6 cam matrimoniale si 12 duble,

Vai, nu pot sa cred cat de neprofesionisti sunt astia de la Muntenia. N-as fi crezut. Eram convinsa ca se pricep. Sunt de atatia ani pe piata. Tu pana la urma cum faci cu tortul? Mai sunt variantele cu Magic, si mai e o cofetarie pe care o stiu eu si care face torturi pt nunti, cea de langa Casa Cartii. Altele nu-mi vin in cap. Eu am gasit aici pe site un model care imi place. Chiar asa mi l-as dori. As vrea sa ma duc cu modelul sa vad daca se pricep sa-l faca. oricum nu e nimic complicat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 20 Iun 2008, 18:41 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2008, 16:42
Mesaje: 16
Citat:
Vai, nu pot sa cred cat de neprofesionisti sunt astia de la Muntenia. N-as fi crezut. Eram convinsa ca se pricep. Sunt de atatia ani pe piata. Tu pana la urma cum faci cu tortul? Mai sunt variantele cu Magic, si mai e o cofetarie pe care o stiu eu si care face torturi pt nunti, cea de langa Casa Cartii. Altele nu-mi vin in cap. Eu am gasit aici pe site un model care imi place. Chiar asa mi l-as dori. As vrea sa ma duc cu modelul sa vad daca se pricep sa-l faca. oricum nu e nimic complicat.

eu tortul il fac la cofetaria aceea de la stadion au si preturi acceptabile si am gasit un model de tort dragut cu caramel , martipan si niste tradafiri pe el. initial vorbisem cu o colega de facultatea de aici de la cta , imi lua 900 de mii pe kg era din nuca si nes si acoperit cu crema de zahar in forma de dinte. dar mi sa parut cam mult totusi cei de la pitesti imi iau 200 pe kg.aaa... si vezi daca vrei sa rezervi camere la cornu pt nunta ta ar fii bine sa te interesezi de acum pt ca eu deja nu am mai gasit toate cabanutele sunt ocupate si mai au decat 4 cam la hotel. am mai gasit un hotel pa calea dragasani si preturi destul de bune mai ales ca sunt apartamente in regim hotelier nu doar o camera si se pot grupa 2 fam in apartament.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 25 Iun 2008, 01:04 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu tortul il fac la cofetaria aceea de la stadion au si preturi acceptabile si am gasit un model de tort dragut cu caramel , martipan si niste tradafiri pe el. initial vorbisem cu o colega de facultatea de aici de la cta , imi lua 900 de mii pe kg era din nuca si nes si acoperit cu crema de zahar in forma de dinte. dar mi sa parut cam mult totusi cei de la pitesti imi iau 200 pe kg.aaa... si vezi daca vrei sa rezervi camere la cornu pt nunta ta ar fii bine sa te interesezi de acum pt ca eu deja nu am mai gasit toate cabanutele sunt ocupate si mai au decat 4 cam la hotel. am mai gasit un hotel pa calea dragasani si preturi destul de bune mai ales ca sunt apartamente in regim hotelier nu doar o camera si se pot grupa 2 fam in apartament.

Ai dreptate cu cofetaria de la stadion, auzisem de ea, dar mi-a scapat din vedere. Desi socrii mei cumpara prajituri de acolo. Multam de idee. Chiar saptamana asta vreau sa merg si la Cornul sa vad cum e cu casutele, si eu m-am gandit ca e posibil sa fie ocupate. Daca nu se va putea, am sa caut si eu in alta parte. Am mai vorbit ieri cu cineva care a fost nas la o nunta la Cornul si au fost multumiti. Si mancarea a fost buna si nici nu au avut probleme cu ospatarii. Sunt curioasa ce meniu iti propune si la ce pret. Am auzit variante intre 110 si 140. Am sa profit ca ai nunta inaintea mea sa te mai intreb cate ceva. Daca mai ai timp inainte de luna de miere sa-mi povestesti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pitesti
MesajScris: 26 Iun 2008, 14:16 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2008, 16:42
Mesaje: 16
Ai dreptate cu cofetaria de la stadion, auzisem de ea, dar mi-a scapat din vedere. Desi socrii mei cumpara prajituri de acolo. Multam de idee. Chiar saptamana asta vreau sa merg si la Cornul sa vad cum e cu casutele, si eu m-am gandit ca e posibil sa fie ocupate. Daca nu se va putea, am sa caut si eu in alta parte. Am mai vorbit ieri cu cineva care a fost nas la o nunta la Cornul si au fost multumiti. Si mancarea a fost buna si nici nu au avut probleme cu ospatarii. Sunt curioasa ce meniu iti propune si la ce pret. Am auzit variante intre 110 si 140. Am sa profit ca ai nunta inaintea mea sa te mai intreb cate ceva. Daca mai ai timp inainte de luna de miere sa-mi povestesti.[/qu
sigur o sa am timp pt ca nu plecam decat cateva zile la munte cu nasii si parintii si apoi la munca ca si asa lipsesc o gramada cat sa mai inteleaga si sefii astia!
eu acum am o problema cu florile nu stiu unde sa fac lumanarile si buchetele si cine o sa imi faca aranjamentul de pe masa mirilor pt ca eu nu am firma care sa se ocupe de aranjatul salii mi-o aranjez singura. dar voi veni luni acasa si am sa incep sa caut pe la florarii sa vad care este treaba. si mai vorbim cred ca doar maine mai am timp sa iti scriu pt ca la pitesti eu nu a net sau mai bine imi dai nr tau de tel si vb la tel.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România