Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 242 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 08 Feb 2006, 12:49 
Nou Venit

Membru din: 04 Noi 2005, 01:17
Mesaje: 7
Citat:
Ciao! Ai dreptate cu ornatul podului, e iarna, eu am uitat complet!
Mi se pare super misto ideea sa-ti iei patinele cu tine, pe bune!!! Ar fi ceva iesit din comun si cred ca ar da foarte bine! Ar fi ceva deosebit si toata lumea va tine minte nunta ta!!!
Despre cei 200 E eu m-am interesat si am inteles ca nu se primeste nimic, dar.....daca zici tu, o sa ma mai interesez.
Mai vorbim si spor la pregatiri!!!


Da, din pacate nu se primeste nimic-nimic, am primit si eu raspunsul oficial; erau doar zvonuri:((
Multumesc pentru urari...mai e atat de putin pana la nunta; e chiar nasoala perioada asta....tensiune, emotii, multe drumuri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 22 Feb 2006, 12:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Buna!
Cum a fost nunta? A fost acum pe 18, nu? A fost o vreme super misto,caldut, ai avut noroc. Ma bucur pt. tine. Cum te simti dupa? Cum te-ai simtit la nunta ta, mai bine zis?
De fapt, cred ca esti in luna de miere, sau,o amanati pt. la vara ?
Astept detalii, multe, multe detalii.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 24 Feb 2006, 17:11 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Citat:
Salutare tuturor. Si eu o sa am nunta la Cluj, pe 13 mai. Eu stau in Sibiu cu logodnicul meu, si nunta o organizam de aici. E destul de greu.Astept vesti de la voi in legatura cu organizare.
As vrea sa stiu cand va fii targul de nunti in Cluj sau Sibiu. Ma poate ajuta cineva?
Inca o intrebare: anul trecut am auzit ca de anul acesta intra in vigoare ceva lege prin care tinerii casatoriti primesc bani de la stat contravaloare a 200 Eur. M-am interesat la Primarie dar inca nu se stie nimic.
Voi ce stiti?


e mai greu intr-adevar sa stai intr-un orash si sa-ti faci nunta in altul dar nu imposibil. Si eu am fost in aceeasi situatzie: noi stam in Cluj dar am facut nunta-n Hunedoara, orashul sotului si-a iesit absolut perfect. Noi de aici din Cluj ne-am ocupat de invitatzii, accesorii, rochie/costum etc si de restul s-au ocupat parintzii. Am plecat la Hd cu vreo 3 zile inainte de nunta si-a fost suficient ca totul sa iasa superb. Deci, daca te pot ajuta cu ceva de aici din Cluj, spune-mi. Tragurile de nuntzi din Cluj vor fi in 24-25-26 martie la casa studentilor si 11-14 aprilie la Expotransilvania. Cu rochia se rezolva, cand ai drum prin Cluj, da un semnal si se rezolva :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 26 Feb 2006, 18:03 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

e mai greu intr-adevar sa stai intr-un orash si sa-ti faci nunta in altul dar nu imposibil. Si eu am fost in aceeasi situatzie: noi stam in Cluj dar am facut nunta-n Hunedoara, orashul sotului si-a iesit absolut perfect. Noi de aici din Cluj ne-am ocupat de invitatzii, accesorii, rochie/costum etc si de restul s-au ocupat parintzii. Am plecat la Hd cu vreo 3 zile inainte de nunta si-a fost suficient ca totul sa iasa superb. Deci, daca te pot ajuta cu ceva de aici din Cluj, spune-mi. Tragurile de nuntzi din Cluj vor fi in 24-25-26 martie la casa studentilor si 11-14 aprilie la Expotransilvania. Cu rochia se rezolva, cand ai drum prin Cluj, da un semnal si se rezolva :ok:


la noi e si mai ciudat..facem nunta in doua orase diferite si nici unul nu e Baia Mare, orasul unde stau...cununia civila si biserica la Sighet, unde am crescut si sunt parintii mei...si pe urma petrecerea la Satu Mare, de unde e El...e un drum de 2 ore si ceva intre ele...stiu ca o sa fie dificil, mai ales pentru el si alaiul mirelui care trebuie sa vina sa ma ia de acasa de la ai mei...dar ne descurcam...iar cu pregatirile, facem tot posibilul sa fie ok...suntem intr-un continuu du-te vino dar nu imi displace..doar organizez nunta...nunta MEA...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 17 Mar 2006, 23:44 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
hi:)! Targuri de nunti sunt 2 in cj. Unul e intre 24-26 martie la Casa de Cultura a Studentilor, si unul in aprilie (nu retin exact data, pe la sfarsitul lunii), la Expo.



ce mai stiti de targul din aprilie ? cam ce o sa fie acolo? cam ce expozanti o sa fie? o sa vin si eu...am de ales intre cel din martie ci cel din aprilie...stiti ceva detalii?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 20 Mar 2006, 04:09 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


ce mai stiti de targul din aprilie ? cam ce o sa fie acolo? cam ce expozanti o sa fie? o sa vin si eu...am de ales intre cel din martie ci cel din aprilie...stiti ceva detalii?


Servus fetelor!
Si eu sunt din Cj si am nunta pe 26 august 2006 la Premier.
Pt pregatiri, decoratiuni am contactat Euromariage si mi-a convenit oferta(dupa ce am analizat mai multe).
Referitor la targuri cel din martie de la Casa de Cultura e mai mare pt ca vin expozanti din toata tara cu rochii si toate cele.Cel de la Expo transilvania e mai micut, doar cu furnizorii locali.

In rest, cum stati cu pregatirile?
Cine mai are la Premier?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 21 Mar 2006, 12:28 
Senior

Membru din: 21 Feb 2006, 13:52
Mesaje: 102
Referitor la targuri cel din martie de la Casa de Cultura e mai mare pt ca vin expozanti din toata tara cu rochii si toate cele.Cel de la Expo transilvania e mai micut, doar cu furnizorii locali.

N-as spune ca la targul din aprilie (11.04) vin doar furnizori locali pt. ca este mai vechi decat cel din martie si mai cunoscut, asa ca gama va fi la fel de variata ca si cel din martie. Eu zic sa mergetzi la amandoua !!!

:flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:40 
Nou Venit

Membru din: 27 Oct 2005, 14:44
Mesaje: 4
salutari fetelor
si eu cred ca cel de la expo e mai mare, am auzit ca sunt deja peste 50 firme, cel de la casa de cultura se tine in hol...nu stiu daca e un loc potrivit pt un targ, e mic si inghesuiala...dar mergem sa vedem ce gasim si aici si la cel de la expo

Referitor la targuri cel din martie de la Casa de Cultura e mai mare pt ca vin expozanti din toata tara cu rochii si toate cele.Cel de la Expo transilvania e mai micut, doar cu furnizorii locali.

N-as spune ca la targul din aprilie (11.04) vin doar furnizori locali pt. ca este mai vechi decat cel din martie si mai cunoscut, asa ca gama va fi la fel de variata ca si cel din martie. Eu zic sa mergetzi la amandoua !!!

:flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:58 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Bineinteles ca le vom vizita pe amandoua.Important e sa gasim ce ne dorim.

Nu mai e nimeni pe formul asta?Alooooo? Clujencelor!!!!!!!!!!1


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 22 Mar 2006, 21:06 
Nou Venit

Membru din: 27 Oct 2005, 14:44
Mesaje: 4
cine te-a dezinformat ca la expo va fi un targ mic???
cred ca euromariage, pt ca ei sunt colaboratori la targul de la casa de cultura, am dreptate? oricum, nu e frumos sa dezinformam miresele, nu crezi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 23 Mar 2006, 00:10 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
cine te-a dezinformat ca la expo va fi un targ mic???
cred ca euromariage, pt ca ei sunt colaboratori la targul de la casa de cultura, am dreptate? oricum, nu e frumos sa dezinformam miresele, nu crezi?


nu cred ca hylde vroia sa dezinformeze pe cineva, ea oricum participa la amandoua...deci n-are nimic de castigat...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 23 Mar 2006, 00:21 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:

nu cred ca hylde vroia sa dezinformeze pe cineva, ea oricum participa la amandoua...deci n-are nimic de castigat...


Nu, dar csirke este de fapt unul dintre organizatorii targului acela...si a deranjat-o ca l-ati definit ca fiind mai "mic" decat primul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 23 Mar 2006, 21:07 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
cine te-a dezinformat ca la expo va fi un targ mic???
cred ca euromariage, pt ca ei sunt colaboratori la targul de la casa de cultura, am dreptate? oricum, nu e frumos sa dezinformam miresele, nu crezi?



Nu ai dreptate!
Nu m-a dezinformat nimeni.M-am informat eu de pe site-uri unde scrie exact participantii la targ.Si parerea mea proprie si personala este ca la un targ unde vin expozanti din toata tara(mai ales la rochii)ai de unde alege ca alea din cluj toata lumea le gaseste in magazine, am drepatate? Am!!!
Si ma vorbesc si din punctul de vedere al unei viitoare mirese care a vazut mai multe expozitii anul asta(in special in bucuresti).Am sa merg la ambele si apoi am sa postez aici si va zic.
In rest nu va mai ofticati atata pt parerile personale respectati-le!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 23:03 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
deci...fetelor, cum a fost la targ? din pacate n-a reusit sa ajung si sunt curioasa ce ati vazut pe acolo...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 27 Mar 2006, 23:53 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
deci...fetelor, cum a fost la targ? din pacate n-a reusit sa ajung si sunt curioasa ce ati vazut pe acolo...


Am vazut multe standuri..cam inghesuite zic eu.In rest au fost multi furnizori de rochii de mireasa.Eu de-acolo mi-am luat rochia, de la Rosemarie, salonul Gabriela. E f draguta si ma bucur ca mi-am gasit. Au fost reduceri la multe chestii.Chiar si la rochii 10%. Au mai fost furnizori de diferite servicii: cofetarii, foto-video, agentii full service.Ce sa zic, chestii interesante si muuuuuuuulti vizitatori.
Mai e unul pe 11-12 apr la Expo Trans.O sa merg acolo dar nu ma astept la nu stiu ce.Eu mi-am gasit in mare parte cam tot pt nunta.
Succes la cautari fetelor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 28 Mar 2006, 01:40 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Am vazut multe standuri..cam inghesuite zic eu.In rest au fost multi furnizori de rochii de mireasa.Eu de-acolo mi-am luat rochia, de la Rosemarie, salonul Gabriela. E f draguta si ma bucur ca mi-am gasit. Au fost reduceri la multe chestii.Chiar si la rochii 10%. Au mai fost furnizori de diferite servicii: cofetarii, foto-video, agentii full service.Ce sa zic, chestii interesante si muuuuuuuulti vizitatori.
Mai e unul pe 11-12 apr la Expo Trans.O sa merg acolo dar nu ma astept la nu stiu ce.Eu mi-am gasit in mare parte cam tot pt nunta.
Succes la cautari fetelor.


stiu ca nu e aici subiectul...dar cum e rochia ta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 28 Mar 2006, 17:20 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

stiu ca nu e aici subiectul...dar cum e rochia ta?


Ce pot sa zic? E superba pt ca e a mea. E simpla dar totodata moderna. Fusta si corset, iar fusta este din mult tul pe o parte prinsa cu 3 trandafiri si se vede tulul. Corsetul e simplu iar sus pe langa gat si pe umeri are putina danteluta fina.Inca nu mi-a sosit ca am dat comanda(abia peste 3 sapt) dar cand o am imi fac poza si o pun la instrumente.
Au si un site dar nu stiu de ce nu merge.Daca vii prin Cj du-te la salonul Gabriela ca au rochii faine.Si la promesis. Eu am dat pe ea 16mil.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva spune-mi.

((editat pentru a se scoate site-ul postat,.,sorry, doar pentru abonatii Ghidul Miresei se accepta reclama directa).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 29 Mar 2006, 23:33 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Ce pot sa zic? E superba pt ca e a mea. E simpla dar totodata moderna. Fusta si corset, iar fusta este din mult tul pe o parte prinsa cu 3 trandafiri si se vede tulul. Corsetul e simplu iar sus pe langa gat si pe umeri are putina danteluta fina.Inca nu mi-a sosit ca am dat comanda(abia peste 3 sapt) dar cand o am imi fac poza si o pun la instrumente.
Au si un site dar nu stiu de ce nu merge.Daca vii prin Cj du-te la salonul Gabriela ca au rochii faine.Si la promesis. Eu am dat pe ea 16mil.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva spune-mi.

((editat pentru a se scoate site-ul postat,.,sorry, doar pentru abonatii Ghidul Miresei se accepta reclama directa).



multumesc mult pentru informatii...cand o sa fie celalalt targ o sa vin la cluj si o sa merg pe la salonul gabriela...rochii de la promesis unde se gasesc?

cred ca stiu cum e rochia ta...am vazut-o in catalog...corsetul e in "v", nu? si are dateluta...e frumoasa si sunt curioasa cum arata imbracata...imi place mult materialul din care e facuta, e mai lucios, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cluj-Napoca, 2006
MesajScris: 30 Mar 2006, 01:55 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


multumesc mult pentru informatii...cand o sa fie celalalt targ o sa vin la cluj si o sa merg pe la salonul gabriela...rochii de la promesis unde se gasesc?

cred ca stiu cum e rochia ta...am vazut-o in catalog...corsetul e in "v", nu? si are dateluta...e frumoasa si sunt curioasa cum arata imbracata...imi place mult materialul din care e facuta, e mai lucios, nu?


Aceea e , doar ca materialul nu e lucios e mat, tafta. Arta f bine imbracata.Eu am luat-o fara cerc si nu am de gand sa-i pun pt ca sta mai bine asa.

Celalalt targ e prin 11-12 apr la expo transilvania.Iar promesis e pe str horea aproape de gara, pe partea dreapta cum mergi spre gara.Succes la cautari si anunta-ma si pe mine cand ti-ai gasit.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 242 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România