Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 14:08


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bafta la negocieri
MesajScris: 27 Iul 2007, 06:41 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
Chicas, sunt cu morcovul cu tot cu frunze! Luni ma duc la local sa vorbesc toate amanuntele. Pretul la o husa de scaun este 40.000 lei. Aranjamentele florale sunt scumpe, nu stiu exact cat, si esti cam obligat sa accepti ce-ti ofera ei. Sambata asta dau o raita pe la local,e ultima nunta inainte de post, sa ma inspir putin. Sa ma duc luni cu lectiile gata facute, ce-mi place si ce nu. Sa vedem cum sta treaba si cu bauturile, cu parfeurile. Va tin la curent cu aventura organizarii unei nunti!%%-

Buna. Tinem pumnii la negocieri:nwink: Fii tare!(X)Astept cu mare interes sa ne vii cu noutati pozitive. Eu sper sa fii si din astea. Altceva ...ce ai m rezolvat de cand esti in tara. De unde vei cumpara bauturile? La ce biserica va cununati?
Eu ma gandesc la Manastirea Ciolanu...avand in vedere ca este aproape de locatia restaurantului...dar nu stiu nimic despre preotii de acolo. Poate sa-mi impartaseasca cineva ceva impresii despre slujba, daca te "atinge" si-ti "unge" sufletul?!!..ati inteles voi ce vreau sa spun. :p
Iar varianta de back up este Biserica Greci, cred ca se numeste, cea de langa Pizzeria Marina. Am asistat acolo la cateva nunti...si m-au impresionat preotii. Ce e naspa ...sunt tiganusii care cersesc acolo si de care nu m scapi.:ninja:
Va pup. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 27 Iul 2007, 22:11 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Cununia religioasa o facem la biserica din spatele blocului meu, din Brosteni. Nu se mai oficiaza cununii la Manastirea Ciolanu. Mi-ar fi placut acolo, mai ales ca tata-socru e preot si cred ca l-ar fi impresionat mai mult, dar nu mai au voie.
Bauturile mi le trimite sotul din Spania, zice ca cele de aici sunt "botezate". Sa vedem daca reuseste, si daca nu se poate cumparam din Metro.
Am mai vazut un salon de nunti super, la Pub Sport, la fostul Hotel Tineretului. Ce pacat ca l-au deschis doar in decembrie si n-am stiut de locatie. Se numeste Atena. Am discutat cu directoarea de acolo pt cazarea invitatilor mei, pentru ca preturile de la Mc Pietrosu sunt exorbitante: 3.500.000 camera cu 2 paturi si 5.200.000 apartamentul. Iar la Tineretului e 1.600.000 fara mic dejun si daca iau mai multe camere imi mai reduce din pret. Tipa e super dragutza si e o doamna si la propriu si la figurat.%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 27 Iul 2007, 23:03 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
Cununia religioasa o facem la biserica din spatele blocului meu, din Brosteni. Nu se mai oficiaza cununii la Manastirea Ciolanu. Mi-ar fi placut acolo, mai ales ca tata-socru e preot si cred ca l-ar fi impresionat mai mult, dar nu mai au voie.
Bauturile mi le trimite sotul din Spania, zice ca cele de aici sunt "botezate". Sa vedem daca reuseste, si daca nu se poate cumparam din Metro.
Am mai vazut un salon de nunti super, la Pub Sport, la fostul Hotel Tineretului. Ce pacat ca l-au deschis doar in decembrie si n-am stiut de locatie. Se numeste Atena. Am discutat cu directoarea de acolo pt cazarea invitatilor mei, pentru ca preturile de la Mc Pietrosu sunt exorbitante: 3.500.000 camera cu 2 paturi si 5.200.000 apartamentul. Iar la Tineretului e 1.600.000 fara mic dejun si daca iau mai multe camere imi mai reduce din pret. Tipa e super dragutza si e o doamna si la propriu si la figurat.%%-

Merci de pont :flower: Si noi va trebui sa gasim ceva variante de cazare pt o parte din oaspeti...dar ma asteptam ca preturile unei locatii din afara orasului sa fie m ieftina decat in oras...Dar, bineinteles ca la noi nu se practica "NORMALUL"...
Cred ca am vazut ceva fotografii si cu sala Atena-noi am ales restaurantul numai din fotografii si discutiile avute de familia noastra cu cei de prin Buzau:(-dar mi s-a parut cam mare salonul...pt nr de persoane la care ne gandim noi...nu stiu...poate ca m-am inselat...dar mi-a placut cum era aranjat, f elegant si totul nou...Ce a cantarit pt noi f mult a fost si peisajul de la MC Pietroasele. Sa nu-ti para rau...e f frumoasa locatia, poate c m frumoasa din Buzau. Intr-adevar iti vine sa-ti iei campii si parca nu te m multumeste nimic cand dai peste niste oameni neseriosi...O vei scoate tu la capat si vei avea o nunta ca-n povesti.
Spor la pregatiri.%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 31 Iul 2007, 04:56 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am fost sambata la Mc Pietrosu sa vad aranjarea salii, si chiar mi-a placut cu vreo 2 obiectii. Cred ca as dori sa umplu cu ceva spatiu gol din spatele mesei mirilor. Era pentru o nunta de 135 de persoane si mi s-a parut aglomerat, mesele sunt ovale si erau de 12 persoane, ceea ce mi s-a parut cam inghesuit. Chiar erau si 2 mese mai mari in separeuri, care nu aveau deloc vizibilitate, exclus din start sa pitesc pe cineva acolo. Oricum eu o sa am maxim 80-100 persoane, desi nu cred pana nu voi primi confirmarile.
Seful de sala mi s-a parut un tip inteligent si amabil, mi-a dat mii de detalii despre orice am intrebat. Si chiar si unele sfaturi pe care le consider impotriva politicii firmei, dar folositoare mie. Au si o caleasca alba, daca vrei sa-ti faci intrarea ca o printesa. Au si niste tunuri cu niste stelute sau nu stiu ce aurii, argintii care se pun la valsul miresei si fac o atmosfera de poveste. La fel si artificii, depinde ce vrei si cat buget ai.
In privinta preturilor de cazare, nu uita ca e singurul hotel de 4 stele din judetul Buzau, au sauna, sala de forta, bowling si alte chestii incluse in pretul cazarii. Oricum noi luam doar 2 camere, ca sa ne putem schimba si relaxa daca e nevoie dupa nunta.
Cam atat, n-am reusit inca sa stabilesc meniul si pretul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 04 Aug 2007, 23:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Am fost sambata la Mc Pietrosu sa vad aranjarea salii, si chiar mi-a placut cu vreo 2 obiectii. Cred ca as dori sa umplu cu ceva spatiu gol din spatele mesei mirilor. Era pentru o nunta de 135 de persoane si mi s-a parut aglomerat, mesele sunt ovale si erau de 12 persoane, ceea ce mi s-a parut cam inghesuit. Chiar erau si 2 mese mai mari in separeuri, care nu aveau deloc vizibilitate, exclus din start sa pitesc pe cineva acolo. Oricum eu o sa am maxim 80-100 persoane, desi nu cred pana nu voi primi confirmarile.
Seful de sala mi s-a parut un tip inteligent si amabil, mi-a dat mii de detalii despre orice am intrebat. Si chiar si unele sfaturi pe care le consider impotriva politicii firmei, dar folositoare mie. Au si o caleasca alba, daca vrei sa-ti faci intrarea ca o printesa. Au si niste tunuri cu niste stelute sau nu stiu ce aurii, argintii care se pun la valsul miresei si fac o atmosfera de poveste. La fel si artificii, depinde ce vrei si cat buget ai.
In privinta preturilor de cazare, nu uita ca e singurul hotel de 4 stele din judetul Buzau, au sauna, sala de forta, bowling si alte chestii incluse in pretul cazarii. Oricum noi luam doar 2 camere, ca sa ne putem schimba si relaxa daca e nevoie dupa nunta.
Cam atat, n-am reusit inca sa stabilesc meniul si pretul.


Superb tot ce ai spus o sa aveti o nunta de vis!Felicitari!
Si scuze ca nu am reusit in timp util
sa iti raspund la intrebarea cu calele dar am avut ceva probleme care ne-au tinut la Bucuresti si nici acces la internet nu am avut pana acum dar banuiesc ca ai ajuns tu in tara si ai rezolvat problema! Multa bafta!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 05 Aug 2007, 19:22 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Multumesc, Simona. Am ajuns acasa dar am renuntat la ideea cu calele din cauza superstitiilor. Si inca nu m-am hotarat asupra buchetului, mai am 3 saptamani pana la nunta.
Meniul mi-a iesit la 1.250.000 lei plus ce trebuie sa mai aducem noi, cred ca ajunge la 1.500.000 in final.
Decorarea salii n-am discutat-o inca, doamna e plecata in concediu, fiind o perioada de post fara nunti.
Nu prea ma grabesc, mama e exasperata deja, au intrat zilele in sac!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 06 Aug 2007, 13:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Multumesc, Simona. Am ajuns acasa dar am renuntat la ideea cu calele din cauza superstitiilor. Si inca nu m-am hotarat asupra buchetului, mai am 3 saptamani pana la nunta.
Meniul mi-a iesit la 1.250.000 lei plus ce trebuie sa mai aducem noi, cred ca ajunge la 1.500.000 in final.
Decorarea salii n-am discutat-o inca, doamna e plecata in concediu, fiind o perioada de post fara nunti.
Nu prea ma grabesc, mama e exasperata deja, au intrat zilele in sac!


Mai ai f putin! Sa ai spor!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 08 Aug 2007, 03:52 
Nou Venit

Membru din: 25 Mar 2007, 03:11
Mesaje: 17
fetelor dar de restaurantul musatini ce spuneti?cum vi se pare?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 09 Aug 2007, 02:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Multumesc, Simona. Am ajuns acasa dar am renuntat la ideea cu calele din cauza superstitiilor. Si inca nu m-am hotarat asupra buchetului, mai am 3 saptamani pana la nunta.
Meniul mi-a iesit la 1.250.000 lei plus ce trebuie sa mai aducem noi, cred ca ajunge la 1.500.000 in final.
Decorarea salii n-am discutat-o inca, doamna e plecata in concediu, fiind o perioada de post fara nunti.
Nu prea ma grabesc, mama e exasperata deja, au intrat zilele in sac!


Buna,
Vroiam sa iti spun ca anul trecut, la noi, meniul a costat 120 RON / persoana, pret in care era inclus si tortul si cate o sticla de 500 ml apa minerala. Puteam scoate si un meniu mai ieftin dar asta insemna sa mai scoatem din felurile de la aperitiv iar noi nu am vrut ... mi s-a parut un pret rezonabil la cum aratau platourile. Vezi ca le poti vedea ca model cu cateva zile innainte de nunta.
Oricat de scumpi ti s-ar parea ar trebui sa te gandesti si la locatie (28 km in afara orasului), iar hotelul nu este si nici nu arata cu unul oarecare; are un numar de stele care iti transmite din start ce preturi poate practica.

Daca ai fi fost la alte localuri pe unde s-ar fi organizat nunti ai fi observat clar diferenta si de bani dar si de pregatire si oferta.

Eu zic ca isi merita banii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 09 Aug 2007, 02:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Am fost sambata la Mc Pietrosu sa vad aranjarea salii, si chiar mi-a placut cu vreo 2 obiectii. Cred ca as dori sa umplu cu ceva spatiu gol din spatele mesei mirilor. Era pentru o nunta de 135 de persoane si mi s-a parut aglomerat, mesele sunt ovale si erau de 12 persoane, ceea ce mi s-a parut cam inghesuit. Chiar erau si 2 mese mai mari in separeuri, care nu aveau deloc vizibilitate, exclus din start sa pitesc pe cineva acolo. Oricum eu o sa am maxim 80-100 persoane, desi nu cred pana nu voi primi confirmarile.
Seful de sala mi s-a parut un tip inteligent si amabil, mi-a dat mii de detalii despre orice am intrebat. Si chiar si unele sfaturi pe care le consider impotriva politicii firmei, dar folositoare mie. Au si o caleasca alba, daca vrei sa-ti faci intrarea ca o printesa. Au si niste tunuri cu niste stelute sau nu stiu ce aurii, argintii care se pun la valsul miresei si fac o atmosfera de poveste. La fel si artificii, depinde ce vrei si cat buget ai.
In privinta preturilor de cazare, nu uita ca e singurul hotel de 4 stele din judetul Buzau, au sauna, sala de forta, bowling si alte chestii incluse in pretul cazarii. Oricum noi luam doar 2 camere, ca sa ne putem schimba si relaxa daca e nevoie dupa nunta.
Cam atat, n-am reusit inca sa stabilesc meniul si pretul.


Noi am umput spatiul din spatele mesei mirilor cu doua aranjamente florale foarte mari, asemeni celui de pe masa noastra. Aceste doua aranjamente erau puse pe doua piedestrale cu picior ... o sa adaug cateva poze ca sa iti poti da seama cum arata.

Legat de spatiu vroiam sa iti spun sa nu iti faci probleme pentru ca este suficient mai ales ca se foloseste foarte mult si terasa. Noi am fost 105 persoane, nu am folosit separeurile, iar mesele au fost de cate 10 si 12 persoane.

Tunurile cu stelute sunt super ... au creat o super atmosfera; la fel a fost si cu balonul cel mare jumbo pe care l-am spart cand am dansat vals. Se merita sa le alegi pe amandoua (din punctul noastru de vedere) :)

Astept cu nerabdare noutati.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 09 Aug 2007, 02:51 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
In privinta preturilor de cazare, nu uita ca e singurul hotel de 4 stele din judetul Buzau, au sauna, sala de forta, bowling si alte chestii incluse in pretul cazarii. Oricum noi luam doar 2 camere, ca sa ne putem schimba si relaxa daca e nevoie dupa nunta.
Cam atat, n-am reusit inca sa stabilesc meniul si pretul.


Am uitat sa iti spun si de cazare; noua ne-au oferit reducere de 50% pentru camerele inchiriate si a costat in final 140 RON pentru camerele de 3*** si 150 ron pentru 4****.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 09 Aug 2007, 02:56 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Da, sper si eu sa merite tot efortul financiar. Nu dorim sa ne imbogatim, doar sa ne scoatem cheltuielile.
Avem degustarea meniului sau vizionarea martea din saptamana nuntii, si atunci de decidem asupra meniului. Eu am pus multe chestiute la aperitive, dar sa vad cu ce raman din toate. La peste am pus rulou de salau cu somon, cu sos olandez si buchetiera de legume, care costa in total 315.000 lei.Dupa mama e prea scump, dar mie-mi place mult.
Am paralizat cand am vazut preturile bauturilor in Metro si in Carrefour. Vreau sa spun ca ceea ce vrem noi ne costa cu 100 euro mai scump aici, decat daca le cumparam din Spania. Mai pun si transportul 30-40 euro si tot raman cu ceva banuti, ca sa nu mai vorbesc si de calitatea bauturii. Romania e tara paradoxurilor, nu sunt bani dar preturile sunt mai mari ca in afara. Prin urmare Dragos trebuie sa cumpere totul de acolo si sa mi le trimita. El, saracul, ajunge doar pe 19 in tara.
Am mai fost si pentru buchete, ceea ce vreau iese cam la 16.000.000 cele 2 buchete si lumanari. Cum vi se pare? Si mai vreau si 2 aranjamente de masina si unul mai mare pentru masa noastra. Cat or mai fi si alea, c-am uitat sa intreb, fiindca ramasesem tablou cand mi-a zis pretul celorlalte.
Ori sunt eu depasita de preturi, ori lumea cand vede ca am numar strain la masina vrea sa-si scoata parleala pe seama mea.
Am nevoie de incurajari, fetelor! In viata mea n-am fost zgarcita si am cheltuit banii aiurea, dar acum nu stiu ce am. Dragos imi zice mereu sa nu ma mai gandesc la bani, dar parca-s nebuna, am deja o obsesie! Zau asa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 09 Aug 2007, 03:05 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am uitat sa te intreb daca ati scos o boxa si pe terasa. Azi a venit dj la mine acasa sa facem un playlist si m-a intrebat daca e nevoie de mai mult de 2 boxe in interior. Habar n-am! Si daca trebuie sa vina si a 2-a zi la ciorba de potroace. Asta unde se face si cine trebuie sa vina?
In privinta muzicii cand vin sa ma ia de acasa, e nevoie si de lautar? Eu am o aversiune mare fata de coloratii coroiati in general, si m-am gandit sa-l pun pe dj sa-mi faca un cd cu minunata melodie "Ia-ti mireasa ziua buna!", motivul de plans al majoritatii celor prezenti. Si adevarul e ca si eu sunt o plangacioasa, si o sa-mi stric toata capodopera de pe fata. Cum sa impac toate astea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Mese pe terasa
MesajScris: 09 Aug 2007, 22:59 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Legat de spatiu vroiam sa iti spun sa nu iti faci probleme pentru ca este suficient mai ales ca se foloseste foarte mult si terasa. Noi am fost 105 persoane, nu am folosit separeurile, iar mesele au fost de cate 10 si 12 persoane.

Buna Gabriela. Noi s-ar putea sa avem ceva m multi invitati..undeva in jur de 130-140. Crezi ca vor intra decent in sala la mese, se pot amenaja cumva mese si pe terasa? Nu as vrea sa-i inghesui la mese...dar sa mai ramana si spatiu de dans...:unsure:
:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Muzica si lautari
MesajScris: 09 Aug 2007, 23:15 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
Am uitat sa te intreb daca ati scos o boxa si pe terasa. Azi a venit dj la mine acasa sa facem un playlist si m-a intrebat daca e nevoie de mai mult de 2 boxe in interior. Habar n-am! Si daca trebuie sa vina si a 2-a zi la ciorba de potroace. Asta unde se face si cine trebuie sa vina?
In privinta muzicii cand vin sa ma ia de acasa, e nevoie si de lautar? Eu am o aversiune mare fata de coloratii coroiati in general, si m-am gandit sa-l pun pe dj sa-mi faca un cd cu minunata melodie "Ia-ti mireasa ziua buna!", motivul de plans al majoritatii celor prezenti. Si adevarul e ca si eu sunt o plangacioasa, si o sa-mi stric toata capodopera de pe fata. Cum sa impac toate astea?

Buna Carmen. Din cate stiu eu "ciorba de potroace" este petrecerea ce se organizeaza a doua zi dupa nunta, cand se trezeste toata lumea...:-`la unii dintre parinti acasa sau la miri (asta nu stiu exact). La noi se va org la unii dintre parinti. In general pe langa alte chestii se serveste o ciorba de pui/ gaina ceva m acra (ca sa se dreaga oaspetii dupa o noapte de betie...:glass:). Ca invitati vin in general prietenii mai apropiati ai vostri si ai familiilor si rudele f apropiate. Despre DJ la aceasta petrecere...depinde cum o veti gandi voi. Daca va fi o petrecere m restransa puteti as va org voi singuri, daca aveti cu ceva si sa ascultati ce va place-va faceti un play list. Banuiesc ca DJ-ul vrea plata separata pt petrecerea de a doua zi.
Nici mie nu-mi plac lautarii colorati...dar daca esti m traditionalista si daca si parintilor tai le-ar placea poti sa iti iei unul doar pt mom plecarii de acasa. Stiu ei sa faca atmosfera...desi poate ca n-ar fi rea nici ideea cu inregistrarea acelui cantec. :blink:
Pana la urma n-am inteles o chestie...nu ai vrut tu sa-ti faca ei tortul sau nu il m aveau in oferta. Ti-au zis din start ca trebuie sa-l aduci tu? Inghetata parfe nu ti-au introdus-o in meniu?
:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 10 Aug 2007, 01:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Da, sper si eu sa merite tot efortul financiar. Nu dorim sa ne imbogatim, doar sa ne scoatem cheltuielile.
Avem degustarea meniului sau vizionarea martea din saptamana nuntii, si atunci de decidem asupra meniului. Eu am pus multe chestiute la aperitive, dar sa vad cu ce raman din toate. La peste am pus rulou de salau cu somon, cu sos olandez si buchetiera de legume, care costa in total 315.000 lei.Dupa mama e prea scump, dar mie-mi place mult.
Am paralizat cand am vazut preturile bauturilor in Metro si in Carrefour. Vreau sa spun ca ceea ce vrem noi ne costa cu 100 euro mai scump aici, decat daca le cumparam din Spania. Mai pun si transportul 30-40 euro si tot raman cu ceva banuti, ca sa nu mai vorbesc si de calitatea bauturii. Romania e tara paradoxurilor, nu sunt bani dar preturile sunt mai mari ca in afara. Prin urmare Dragos trebuie sa cumpere totul de acolo si sa mi le trimita. El, saracul, ajunge doar pe 19 in tara.
Am mai fost si pentru buchete, ceea ce vreau iese cam la 16.000.000 cele 2 buchete si lumanari. Cum vi se pare? Si mai vreau si 2 aranjamente de masina si unul mai mare pentru masa noastra. Cat or mai fi si alea, c-am uitat sa intreb, fiindca ramasesem tablou cand mi-a zis pretul celorlalte.
Ori sunt eu depasita de preturi, ori lumea cand vede ca am numar strain la masina vrea sa-si scoata parleala pe seama mea.
Am nevoie de incurajari, fetelor! In viata mea n-am fost zgarcita si am cheltuit banii aiurea, dar acum nu stiu ce am. Dragos imi zice mereu sa nu ma mai gandesc la bani, dar parca-s nebuna, am deja o obsesie! Zau asa!


16 mil buchetele si lumanarile??? mi se pare si mie putin cam mult, acum depinde si ce flori vrei sau cate dar totusi mi se pare cam mult!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 10 Aug 2007, 01:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Am uitat sa te intreb daca ati scos o boxa si pe terasa. Azi a venit dj la mine acasa sa facem un playlist si m-a intrebat daca e nevoie de mai mult de 2 boxe in interior. Habar n-am! Si daca trebuie sa vina si a 2-a zi la ciorba de potroace. Asta unde se face si cine trebuie sa vina?
In privinta muzicii cand vin sa ma ia de acasa, e nevoie si de lautar? Eu am o aversiune mare fata de coloratii coroiati in general, si m-am gandit sa-l pun pe dj sa-mi faca un cd cu minunata melodie "Ia-ti mireasa ziua buna!", motivul de plans al majoritatii celor prezenti. Si adevarul e ca si eu sunt o plangacioasa, si o sa-mi stric toata capodopera de pe fata. Cum sa impac toate astea?


poti sa iei un lautar ptr ziua acasa, dar acum cred ca este cam tarziu, mai sunt si care nu sunt colorati noi de ex am avut formatie seara alcatuita dein 4 pers 3 baieti si o fata , iar unul din ei a venit si a cantat si ziua, singura problema e ca acum e putin cam tarziu banuiesc sa mai ai de unde alege, dar totusi merita sa incerci, in cazul in care nu gasesti sa iti placa aplici planul B cu cd-ul .

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 10 Aug 2007, 02:21 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Si mie mi s-a parut scump, vreau un buchet cascada din trandafiri crem, frezii mov si eventual crini obisnuiti. Nu e nimic extraordinar, in afara pretului. O sa mai merg si in alta parte sa intreb, nu e nimic batut in cuie.
Despre tort, am vrut sa mi-l fac la comanda , stii , cu foto si rezulta ca ce am vazut eu nu se poate din variate motive. Ca nu tine atat timp, mi-l aduc ei la ora 10, si trebuie servit pe la 3-4. Ca trebuie sa aiba blat, ca de nu, se fleeoscaie, sau cum se zice. Ca martipanul se taie greu, se rupe ca si o pojghita de ceara, ca pot avea incidente neplacute. Ca frisca nu suporta ornamente, si se scurge. Habar n-am cat de adevarate sunt toate astea.
Iar cu parfeul e simplu, la restaurant costa 50.000 portia , si la cofetarie doar 20.000. Si tot acolo fac si piscoturile pentru sampanie, sa fie proaspete si moi.
Voiam sa stiu daca se mai da sampanie si la tortul miresei.
O sa trec peste ciorba de potroace , fiindca am multe minuni pe cap a 2-a zi, trebuie sa-i aduc cainii de la tara, sa ma pregatesc sa-i ducem pe socri acasa la Cugir, Alba. Si o sa si ramanem 1 sapt la ei, sa ne linistim un pic,sa simtim ca avem concediu. Ca apoi venim iarasi la Buzau, ca sa-mi iau parintii si cainii si apoi valea in Spania din nou.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 10 Aug 2007, 18:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Am uitat sa te intreb daca ati scos o boxa si pe terasa. Azi a venit dj la mine acasa sa facem un playlist si m-a intrebat daca e nevoie de mai mult de 2 boxe in interior. Habar n-am! Si daca trebuie sa vina si a 2-a zi la ciorba de potroace. Asta unde se face si cine trebuie sa vina?
In privinta muzicii cand vin sa ma ia de acasa, e nevoie si de lautar? Eu am o aversiune mare fata de coloratii coroiati in general, si m-am gandit sa-l pun pe dj sa-mi faca un cd cu minunata melodie "Ia-ti mireasa ziua buna!", motivul de plans al majoritatii celor prezenti. Si adevarul e ca si eu sunt o plangacioasa, si o sa-mi stric toata capodopera de pe fata. Cum sa impac toate astea?


Da, noi am avut si boxe pe terasa.
DJ-ul nostru era familiarizat cu restaurantul pentru ca a participat la foarte multe evenimente organizate la McPietroasa si cunostea foarte bine si programul de servire al felurilor de mancare dar si ceea ce preferau invitatii ca loc de distractie.
Drept urmare ... desi in restaurant era dat drumul la aerul conditionat foarte multi au preferat aerul natural al teresei.

Acasa nu am avut lautar si s-a ascultat muzica de pe CD.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 13 Aug 2007, 22:55 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Voiam sa stiu daca se mai da sampanie si la tortul miresei.

Eu cred ca dupa tort, cand se merge la fiecare masa sa se ciocneasca...se poate seri vin...nu neaparat sampanie. Nu stiu exact care este obiceiul. Fetele care ati avut deja nunta...voi ce ziceti. Cum ati facut?
Va pup si spor in toate.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România