Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:06


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 15 Aug 2007, 11:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

Voiam sa stiu daca se mai da sampanie si la tortul miresei.

Eu cred ca dupa tort, cand se merge la fiecare masa sa se ciocneasca...se poate seri vin...nu neaparat sampanie. Nu stiu exact care este obiceiul. Fetele care ati avut deja nunta...voi ce ziceti. Cum ati facut?
Va pup si spor in toate.


Noi am dat cu vin, dupa ce au baut toata noaptea vin cred ca tot vinul ar merge mai bine! Pupici !

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 18 Aug 2007, 00:39 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Voiam sa stiu daca se mai da sampanie si la tortul miresei.

Eu cred ca dupa tort, cand se merge la fiecare masa sa se ciocneasca...se poate seri vin...nu neaparat sampanie. Nu stiu exact care este obiceiul. Fetele care ati avut deja nunta...voi ce ziceti. Cum ati facut?
Va pup si spor in toate.


Sampania se serveste, de obicei, doar la intampinarea invitatilor, la intrare.

Noi, dupa aducerea tortului am dansat valsul miresei ... iar de ciocnit un pahar cu toti invitatii am facut-o pe la 1 noaptea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 18 Aug 2007, 00:44 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Am fost sambata la Mc Pietrosu sa vad aranjarea salii, si chiar mi-a placut cu vreo 2 obiectii. Cred ca as dori sa umplu cu ceva spatiu gol din spatele mesei mirilor.


Te-ai decis asupra aranjamentelor? Ai vazut poza cu aranjamentele de la noi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 19 Aug 2007, 01:49 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Da, am vazut si multumesc de idee. Cum sunt o moscaita, abia luni ma duc sa vb cu doamna Antohe, care a fost in concediu.
Mi-am comandat buchetele si lumanarile. Voiam si 2 aranjamente cu ventuza pt masini, dar erau mai scumpe decat buchetele si am renuntat. Lumanarile si buchetele ma costa 6.500.000, din trandafiri si frezii. Dati-mi o idee pt decorarea masinilor. %%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Decoratiuni
MesajScris: 20 Aug 2007, 23:26 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
Da, am vazut si multumesc de idee. Cum sunt o moscaita, abia luni ma duc sa vb cu doamna Antohe, care a fost in concediu.
Mi-am comandat buchetele si lumanarile. Voiam si 2 aranjamente cu ventuza pt masini, dar erau mai scumpe decat buchetele si am renuntat. Lumanarile si buchetele ma costa 6.500.000, din trandafiri si frezii. Dati-mi o idee pt decorarea masinilor. %%-%%-

Ma intrebam daca nu cumva te poate ajuta d-na Antohi si cu decorarea masinilor. Adica ea ce face? Se ocupa doar de restaurant? Si daca vreau un covoras rosu la biserica? Sau petale de trandafiri tot pt biserica tr sa ma ocup eu de asta?!
Gabriela, de aranjamentele florale de la restaurant cine s-a ocupat? Nu mai stiu daca si tu ziceai ca se pot folosi florile de la Cun. civila pt a rezolva aranjarea meselor cu flori...dar eu nu voi avea cun civila in ziua aia. Si atunci d-na Antohi nu se poate ocupa de comandarea unor flori...la preturi m bune decat la o florarie obisnuita si sa faca aranjamente si pt restaurant si pt masini eventual?!:blink: Cer prea mult?
Va pup.
PS. Tocmai ne-am luat si noi verighetele. :lol: Am gasit un deal f bun...ne-au facut si reducere de 20%...Acuma sa vedem ce vom inscriptiona pe ele...Nu vrem ceva clasic gen nume/ data nuntii. Voi ce v-ati scris pe ele?:flower::flower::flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 22 Aug 2007, 02:35 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Da, am vazut si multumesc de idee. Cum sunt o moscaita, abia luni ma duc sa vb cu doamna Antohe, care a fost in concediu.
Mi-am comandat buchetele si lumanarile. Voiam si 2 aranjamente cu ventuza pt masini, dar erau mai scumpe decat buchetele si am renuntat. Lumanarile si buchetele ma costa 6.500.000, din trandafiri si frezii. Dati-mi o idee pt decorarea masinilor. %%-%%-

Am adaugat o poza cu un model - prin cel mai ieftin posibil :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nunta frumoasa
MesajScris: 25 Aug 2007, 02:52 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Buna Carmen,
La ora asta cred ca esti deja in pijamalute, cu toate grijile lasate deoparte. De fapt care griji...totul e aranjat si pus la punct.
Iti doresc o nunta asa cum ai visat si ti-ai dorit tu. :ncouple:
Casa de piatra.
%%-
Astept impresiile dupa nunta + poze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 27 Aug 2007, 00:16 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Da, am vazut si multumesc de idee. Cum sunt o moscaita, abia luni ma duc sa vb cu doamna Antohe, care a fost in concediu.
Mi-am comandat buchetele si lumanarile. Voiam si 2 aranjamente cu ventuza pt masini, dar erau mai scumpe decat buchetele si am renuntat. Lumanarile si buchetele ma costa 6.500.000, din trandafiri si frezii. Dati-mi o idee pt decorarea masinilor. %%-%%-


Casa de piatra!

Astept impresii ... si poze!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 28 Aug 2007, 20:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Da, am vazut si multumesc de idee. Cum sunt o moscaita, abia luni ma duc sa vb cu doamna Antohe, care a fost in concediu.
Mi-am comandat buchetele si lumanarile. Voiam si 2 aranjamente cu ventuza pt masini, dar erau mai scumpe decat buchetele si am renuntat. Lumanarile si buchetele ma costa 6.500.000, din trandafiri si frezii. Dati-mi o idee pt decorarea masinilor. %%-%%-


Casa de piatra! Te asteptam cu pozele!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 28 Aug 2007, 20:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
fetelor dar de restaurantul musatini ce spuneti?cum vi se pare?


Eu nu am fost la nici o nunta acolo dar a fost o f buna prietena a mea si a zis ca e frumos am vazut si ceva poze tot la ea, era decorat cu albastru arata bine! Acolo faci nunta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bafta la negocieri
MesajScris: 07 Sep 2007, 17:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
La Buzau nu mai face nimeni nunta? Carmen, la tine cum a fost? te-ai intors din luna de miere?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Cine mai face nunta...
MesajScris: 07 Sep 2007, 22:53 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Citat:
La Buzau nu mai face nimeni nunta? Carmen, la tine cum a fost? te-ai intors din luna de miere?

Buna. Si eu o asteptam pe Carmen sa ne povestesca despre nunta...Sper sa m intre pe aici, sa nu ne uite.
Dar, ceea ce mi se pare interesant este ca nu prea sunt alte fete din Buzau care sa discute aici despre nunta. Oare am monopolizat noi discutia cu MC Pietroasa-Poiana Pinului?!:blink:
Toate cele bune si sper ca in curand sa mai avem si alte buzoience pe aici.:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 08 Sep 2007, 00:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Buna. Si eu o asteptam pe Carmen sa ne povestesca despre nunta...Sper sa m intre pe aici, sa nu ne uite.
Dar, ceea ce mi se pare interesant este ca nu prea sunt alte fete din Buzau care sa discute aici despre nunta. Oare am monopolizat noi discutia cu MC Pietroasa-Poiana Pinului?!:blink:
Toate cele bune si sper ca in curand sa mai avem si alte buzoience pe aici.:flower:


Da si eu sper sa revina Carmen, acum poate este ocupata, cat despre alte miresici nu stiu ce sa spun.... le asteptam nu stiu ce pierd dc nu intra pe forum, eu am descoperit forumul dupa nunta si imi pare asa de rau ca am pierdut perioada aia de pregatire si de sfaturi cu fetele, dar asta este recuperez acum ca uite a trecut aproape un an si nu imi vine sa renunt la forum!:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 09 Sep 2007, 04:58 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Gata, am revenit maritata din cap si pana-n picioare. A fost minunat, un vis! Azi am sosit acasa la Madrid si inca nu sunt ok. Nu am fost in luna de miere inca, vom merge in februarie in Andorra la schi. Am avut doar o sapt de pauza cand am fost la socri la Cugir, si am avut parte de predici si de intrebari din Biblie. Sa nu radeti, tata-socru e preot si e uimit de lipsa mea de educatie religioasa. Asa ca m-a pus sa citesc din Noul Testament si sa comentez cu el. E in varsta, vreo 70 de ani cred.Ce dragut, nu? Imi scot eu parleala mai tarziu, acum deocamdata sunt "fata buna".
Va scriu mai multe incepand de luni, cand o sa fiu mai odihnita.
Va pup si va multumesc pt sfaturi!:ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 09 Sep 2007, 13:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
Gata, am revenit maritata din cap si pana-n picioare. A fost minunat, un vis! Azi am sosit acasa la Madrid si inca nu sunt ok. Nu am fost in luna de miere inca, vom merge in februarie in Andorra la schi. Am avut doar o sapt de pauza cand am fost la socri la Cugir, si am avut parte de predici si de intrebari din Biblie. Sa nu radeti, tata-socru e preot si e uimit de lipsa mea de educatie religioasa. Asa ca m-a pus sa citesc din Noul Testament si sa comentez cu el. E in varsta, vreo 70 de ani cred.Ce dragut, nu? Imi scot eu parleala mai tarziu, acum deocamdata sunt "fata buna".
Va scriu mai multe incepand de luni, cand o sa fiu mai odihnita.
Va pup si va multumesc pt
sfaturi!:ncouple:


Minunat! Ma bucur ca totul a iesit asa cum ti-ai dorit si noi am avut parte de o luna de miere mai intazita abia prin decembrie asa ca np e bine si atunci! Cat despre tata socru al tau super tare ce te-a pus sa faci:D:D te asteptam cu povestea, cu poze cu tot ce ai sa vedem si noi! Pupici

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 10 Sep 2007, 22:56 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
Gata, am revenit maritata din cap si pana-n picioare. A fost minunat, un vis! Azi am sosit acasa la Madrid si inca nu sunt ok. Nu am fost in luna de miere inca, vom merge in februarie in Andorra la schi. Am avut doar o sapt de pauza cand am fost la socri la Cugir, si am avut parte de predici si de intrebari din Biblie. Sa nu radeti, tata-socru e preot si e uimit de lipsa mea de educatie religioasa. Asa ca m-a pus sa citesc din Noul Testament si sa comentez cu el. E in varsta, vreo 70 de ani cred.Ce dragut, nu? Imi scot eu parleala mai tarziu, acum deocamdata sunt "fata buna".
Va scriu mai multe incepand de luni, cand o sa fiu mai odihnita.

Dragutza faza cu socrul tau. Mie imi place de batraneii astia care vor sa iti transmita din intelepciunea lor, care povestesc vremurile de alta data, din timpul razboiului...Numai sa nu fie prea sacaitori, ca...:mellow:
Poate iti faci timp zilele astea si ne arati si noua fotografii de la nunta, cu voi, cu decorararea salii, cu tortul...Cum a fost d-na cu decoratul. Costuri, profesionalism...Ce culori ai preferat la decorat? A putut sa-ti puna la dispozitie tot ce ai vrut tu?
Deocamdata te pup si pana data viitoare m fac o lista de intrebari. ;)
:-*%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 10 Sep 2007, 23:03 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2007, 02:39
Mesaje: 23
...eu am descoperit forumul dupa nunta si imi pare asa de rau ca am pierdut perioada aia de pregatire si de sfaturi cu fetele, dar asta este recuperez acum ca uite a trecut aproape un an si nu imi vine sa renunt la forum!:-*
Super. Poate in curand te faci nasa, si atunci vei fi pregatita cu tot ce trebuie. :D Fii cu ochii-n patru.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine mai face nunta...
MesajScris: 11 Sep 2007, 00:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:
...eu am descoperit forumul dupa nunta si imi pare asa de rau ca am pierdut perioada aia de pregatire si de sfaturi cu fetele, dar asta este recuperez acum ca uite a trecut aproape un an si nu imi vine sa renunt la forum!:-*
Super. Poate in curand te faci nasa, si atunci vei fi pregatita cu tot ce trebuie. :D Fii cu ochii-n patru.:nwink:


Poate la anu, o sa fiu si eu nasica dar sa vedem...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: FOTO !
MesajScris: 18 Sep 2007, 03:06 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
am pus cateva foto la mine la instrumente. Sunt super ocupata, m-am facut paznic de noapte si-s cheauna de cap. Nu m-am acomodat inca cu orarul. daca aveti intrebari, da-ti-mi p.m. Va pup pe toate!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 263 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România