Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 09:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 10 Ian 2008, 00:12 
Nou Venit

Membru din: 09 Ian 2008, 23:31
Mesaje: 1
Citat:
In februarie nu este nici un targ de nunti in Timisoara?
:lips::lips::lips:pt toate miresicile,sunt anamaria shi abia astept nunta mea.am inteles ca vor fii targuri de nunti in ianuarie la casa tineretului pe 24-26 shi in febroarie la timisoara tot 24-26


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 19 Ian 2008, 00:32 
Nou Venit

Membru din: 19 Ian 2008, 00:24
Mesaje: 1
Salut fetelor,

Sunt noua pe site (si in postura de viitoare mireasa). Ma ajutati va rog cu niste recomandari, o sala de 80-120 de persoane, o biserica catolica, un loc unde gasesc de cumparat un colier de perle? As aprecia si toate informatiile posibile despre obiceiurile de nunta la catolici.

Multumesc mult. Pupici
P.S. Ne vedem la targ weekendul viitor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 21 Ian 2008, 00:18 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2008, 00:16
Mesaje: 1
Si eu sunt interesata de acelasi lucru.

Si eventual de numere unde poti afla preturi lautari/cantareti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 26 Feb 2008, 00:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Salut fetelor,

Sunt noua pe site (si in postura de viitoare mireasa). Ma ajutati va rog cu niste recomandari, o sala de 80-120 de persoane, o biserica catolica, un loc unde gasesc de cumparat un colier de perle? As aprecia si toate informatiile posibile despre obiceiurile de nunta la catolici.

Multumesc mult. Pupici
P.S. Ne vedem la targ weekendul viitor!


Jude eu am fo la o nunta in TM la Hotel Strelitia au fost aprox 70-80 de pers. Am ami fost la una la Senator, unde au fost doar aprox 50 de pers invitate dar era spatiu suficient pt dublu. Si tare dragut intr-adevar. Nu am fost deloc incantata de servire dar in rest frumos.
Biserica catolica...Domul din Unirii? Sau Branco?
In ceea ce priveste obiceiuri este o sectiune despre obiceiuri, cauta pe forum. Daca nu te descurci da de veste:ok:

Am si eu cateva intrebari catre voi. Eu de mult nu am mai fo prin TM si pe cand eram nu am interesau rochiile de miresuci:nlol::nlol::nlol:dar cum saptamana viitoare am drum...am inteles ca in Pta Maria sunt multe magazine de miresuci? Incotro m-ati mai indruma? A se intelege ca nu am nimic impotriva firmelor mari dar nici rochie pe bani de un apartament nu vreau...la preturi normale de pe la 10 mil la 15?(?):-`O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 14 Mar 2008, 00:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
numai ce mi-am luat weekendul trecut rochia de miresuca, doresc astfel sa va recomand cu caldura magazinul princess din aurora!!!au deschis si in maria si modelele sunt impartite intre ele, daca nu gasiti ceva la una sigur e la cealalta! respectiv pe cel din aurora doresc sa-l recomand din suflet pt domnisoara care vinde si care e de o dulceata...n-am cuvinte!rochia plus deservirea de care am avut parte=nota 100!m-am simtit deja ca o miresuca speciala!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 17 Apr 2008, 20:39 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2008, 20:32
Mesaje: 7
Buna fetelor! si eu sunt din Tm..numai ca nunta o am la petrosani,pe 16 august! pupici:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 21 Apr 2008, 19:57 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Buna fetelor! si eu sunt din Tm..numai ca nunta o am la petrosani,pe 16 august! pupici:)


:blink::blink::blink::blink:ca si noi(X)(X)(X)(X) doar ca noi la Hunedoara:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 23 Apr 2008, 03:09 
Nou Venit

Membru din: 20 Apr 2008, 00:58
Mesaje: 1
buna fetele,
Sunt din Timi si am nunta in Iulie anul acesta....Succes tuturor ...
Impartasesc opinia ca cei de pe lacului langa aurora fac niste rochii 100% impecabile si un pret convenabil...Mi-a comandat-o deja si astept proba(X):rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 23 Apr 2008, 21:57 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
buna fetele,
Sunt din Timi si am nunta in Iulie anul acesta....Succes tuturor ...
Impartasesc opinia ca cei de pe lacului langa aurora fac niste rochii 100% impecabile si un pret convenabil...Mi-a comandat-o deja si astept proba(X):rocker:

super!!! FELICITARI!!!! si eu bia astept sa o port pe a mea!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 18 Iun 2008, 01:50 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
buna fetelor.
peste 2 luni sunt nasica.
asa ca cine stie o croitoreasa buna in timisoara? am modelul si as vrea sa mi-o fac.
ma poate ajuta cineva???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara 2006
MesajScris: 18 Iun 2008, 11:04 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 10:59
Mesaje: 1
Citat:
:p
Ma gandeam sa le adunam pe miresicile din zona de Vest aici, sa vedem ce asteptari au, ce probleme, cu ce le putem ajuta.
Mari, tu cand vei avea marea seara de vis?
Cum stai cu pregatirile?


Buna , sint angela si va pot ajuta cu fintini de ciocolata si sampanie (intreaba-ma pe privat)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 02 Iul 2008, 17:41 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
Buna MIRESICILOR,si eu sant din timi si deabia astept ziua cea mare. MULT SUCCES TUTUROR MIRESICILOR, CASA DE PIATRA SI TOT BINELE DIN LUME%%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 03 Iul 2008, 16:39 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
BUNA, nu vreau sa fac reclama, dar ai intrebat unde ai putea gasii o rochita la un pret bun. Crede-ma am cautat in toata timisoara si singurul loc unde au preturi bune si f multe modele e acolo unde zici u in MARIA, se numeste (intreaba-ma pe privat). DE acolo mi-am comandat si eu rochita. Plus ca poti sa-ti faci din 3 rochii una, adica alegi ce-ti place de la una si pui la alta. MULT SUCCES:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 03 Iul 2008, 16:41 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
DA AI DREPTATE IN TOT CE SPUI........SINCER SI YO IMI FAC ROCHIA TOT ACOLO:nwink::napplause::napplause::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 03 Iul 2008, 16:48 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
MIRESICILOR DIN TIMI,spuneti-mi si mie va rog v-ati luat coliere, cercelusi, bratari????????:nbump: de unde? am cautat dupa un colier ceva.........si nu am gasit mai nimik, da-ti-mi si mie o sugestie plizzzzzzzzzz:nbump::nbump::nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 08 Iul 2008, 17:09 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
MIRESICILOR DIN TIMI,spuneti-mi si mie va rog v-ati luat coliere, cercelusi, bratari????????:nbump: de unde? am cautat dupa un colier ceva.........si nu am gasit mai nimik, da-ti-mi si mie o sugestie plizzzzzzzzzz:nbump::nbump::nbump:

Nu ai gasit niciunde in magazinele de mirese? ei in mod normal trebuie sa aiba si accesorii...eu le-am primit cadou de ziua mea de la prieteneO:)la Meli-Melo n-ai fost? nici nu mai stiu unde mergeam cand aveam nevie de accesorii...prin bega...in Mall? n-ai gasit nimic? tre sa gasesti in Mall...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 08 Iul 2008, 17:17 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
BIBICUTZA draga, am gasit ceva dar nu mai sant cum erau inainte! inainte era plin de ele peste tot acum nu mai sant asa:( in bega si in magazinele de mirese nu am vazut nimik frumos. MAI ramane molul sa ma duc sa vad. oricum multumesc frumos:-*:-*:-* ce fain de tine ca le-ai primit cadou!!:):):-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 14 Iul 2008, 15:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
tu scumpica, hai sa te mai intreb ceva, n-ai nicio prietena fosta miresuca cat de curand? eu de exemplu posetuta o primesc imprumut, nu vroiam tiara dar am vazut-o pe varutza acum sambata cu o tiara minunata si a zis ca mi-o imprumuta...si de accesorii mi-au mai spus ca imi imprumuta daca totusi ma razgandescO:) n-ai de unde lua imprumut?:((mai ales ca pana la urma si trebuie sa ai ceva de imprumut, nu?:p
:-*:-*:-*:-*:-*si sper sa gasesti ceea ce cauti!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 14 Iul 2008, 20:37 
Nou Venit

Membru din: 29 Mar 2008, 00:45
Mesaje: 43
esti o dulcik, vb f frumos. Pana la urma am gasit ceva pe net, la CASA ROCHILOR DE MIREASA, sant superbeeeeeee, sapt. asta ma duc sa-mi iau ceva. Cand am luat iti zic. Iar cu imprumutul stiu ca rebuie sa ai ceva imprumutat, dar singura care ma putea ajuta era nasica mea, dar ea a avut rochia cu crem si colierul si cerceii la fel, iar rochita mea e alba si nu mergea. Oricum, o sa imprumut ceva de la ea. Se zice ca trebuie sa ai ceva nou ( rochita), ceva vechi, ceva imprumutat si ceva albastru nu??????????????:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Timisoara
MesajScris: 15 Iul 2008, 12:03 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
dap! "something old, something new, something borrowed, something blue":D
nou e rochita, albastru poti pune fundita pe portjartiera daca va hotarati sa folositi:ok:sau, eu de exemplu cred voi prind o fundita albastru de bikini:p (nu vrem portjartiera), ceva imprumutat...hm, vezi ce gasesti totusi, eu voi avea poseta -saculetul-, si ceva vechi(?)eu sincer aici am avut cele mai mari probleme, dar la fix mi-a spus cineva ca doar am un inelus, care la vremea respectiva avuse titlul de "prelogodna" tot de la puiu, si a implinit in iunie...O:)7 ani...poate fi considerat vechi?:~*:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România