Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 08:18


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:22 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Fetele sigur! :heart:


Ha! Felicitari de pe acum!!!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:38 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Ha! Felicitari de pe acum!!!:lol:

De fapt abia astept sa ma ocup de nuntile lor! :nblink: am stabilit culorile! imi place la nebunie! sunt unul din oamenii care chiar agreeaza nuntile!:ok::napplause::napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:43 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
De fapt abia astept sa ma ocup de nuntile lor! :nblink: am stabilit culorile! imi place la nebunie! sunt unul din oamenii care chiar agreeaza nuntile!:ok::napplause::napplause:


:njump::nlol:E si normal sa-ti placa.Doar sunt ale surorilor tale.Eu sunt singura si nu stiu cum e.:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:47 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

:njump::nlol:E si normal sa-ti placa.Doar sunt ale surorilor tale.Eu sunt singura si nu stiu cum e.:~*

:npiano: Pe bune! imi plac nuntile in general! :ncouple: am fost la toate nuntile la care am fost invitata! si am mers cu placere, nu din obligatie! spun asta fiindca am amici carora nu le plac!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 15:50 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
:npiano: Pe bune! imi plac nuntile in general! :ncouple: am fost la toate nuntile la care am fost invitata! si am mers cu placere, nu din obligatie! spun asta fiindca am amici carora nu le plac!


Mie-mi place foarte tare sa dansez.Dar pe muzica d-a noastra, populara.Si mie-mi place sa merg la nunti numai ca nu prea am bani pt fiecare si atunci.....nu merg.:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:26 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Mie-mi place foarte tare sa dansez.Dar pe muzica d-a noastra, populara.Si mie-mi place sa merg la nunti numai ca nu prea am bani pt fiecare si atunci.....nu merg.:ndance:


Imi place sa dansez pe orice fel de muzica! numai sa nu fie numai un anumit gen toata petrecerea! iar bani de nunta se gasesc! fiecare le stie pe ale lui! nu castig super grozav, dar ma descurc! dar asta e alta mancare de peste!):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 16:28 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Imi place sa dansez pe orice fel de muzica! numai sa nu fie numai un anumit gen toata petrecerea! iar bani de nunta se gasesc! fiecare le stie pe ale lui! nu castig super grozav, dar ma descurc! dar asta e alta mancare de peste!):(


:nlol:Si de ce ai fetisoara aia rosie?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 18:14 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Casa de piatra! Miutza si eu am destule nunti la activ ale altor persoane desigur:nwink:si ma voi duce si de acum cu placere ma bucur ca m-am casatorit in 2006 si sa dea Dzeu sa fim fericite mereu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 15 Noi 2006, 20:27 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
sunt f fericita ca a iesit asa frumos, va pup si va multumesc pt lectura! urmeaza un botez, doua, sau sa fim nashi,,,cine stie? oricum, distractia abia a inceput! hihihi ;):ndance::flowers: sa fiti fericiti si iubiti!


Felicitari! Casa de Piatra! Miutza draga, foarte frumos trebuie sa fi fost :wok:. va doresc sa aveti viata lunga si fericita impreuna, copii frumosi si sanatosi si totul sa fie exact asa cum va doriti :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 21 Noi 2006, 02:10 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Am ajuns si eu sa scriu aici!
Am fost mireasa pe 25 iunie in Cluj-Napoca. Prima mea nunta.(X) Saptamana asta voi fi din nou mireasa, dar la Galati (1 iulie).
Hai sa va povestesc acum, pe scurt, nunta mea.
Totul a inceput pe 21 iunie cand am ajuns acasa la Cluj. Pana duminica, cand a fost nunta, am umblat de dimineata pana seara, sa pun toate detaliile la punct. E foarte stresanta perioada acesata, adik finalul, inaintea marelui eveniment. Am fost de la firma care imi organiza nunta, la cofetarie, florarie, etc. Nici nu mai stiu pe unde am fost.
Gata, acum revin la ziua nuntii. Dimineata am fost la coafor si apoi la machiaj. Am ajuns acasa cam tarziu, adik lumea era adunata deja la mine. Eu am aparut in blugi si...cu voalul in cap!:D Ziua a inceput, normal, cu o problema. Un cercel nu a vrut sa iasa din ureche, pentru a fi inlocuit cu cel de mireasa. O jumatate de ora toata lumea s-a chinuit sa-mi scoata cercelul care era de neclintit. Pana la urma a iesit doar cu patentul, abia dupa ce era sa incep sa plang atat de nervi cat si de durere.
Apoi a venit mirele si atunci au inceput emotiile mari. Florile in piept le-am prins cu mainile tremurand.
A urmat starea civila, la care am intarziat 15 min.:( Noroc ca mama e colega cu cei care au oficiat, asa ca am fost asteptati. Am fost ultima pe lista casatoriilor din acea zi. Totul a fost super, mai greu a fost cand a trebuit sa semnez cu noul nume. Daca era o singura data nu era problema ca am improvizat ceva, dar a doua oara ma chinuiam sa copiez prima semnatura.
Apoi au urmat pozele cu fotografii, care ne-au chinuit vreo ora.
La sala am fost asteptati in aplauze. A fost super. Sa fii in centrul atentiei! Mirele meu era cel mai incantat. Masa a decurs normal, cu multe suprprize din partea parintilor mei, care au organizat nunta. Adik: porumbei, patru perechi de dansatori de dansuri populare (si eu am facut dansuri si am dansat cu ei chiar la nunta mea- mirele era in culmea fericirii, cand m-a vazut dansand cu ei), iar spre seara artificii.
Pantofii mi-au fost furati la o jumatate de ora de la intrarea in local de copilul nasilor si verisorul meu, care de abia asteptau. Am fost furata, de domisorii de onoare, care au primit pedepse ca m-au furat si ca sa primeasca ce au cerut au trebuit sa le execute. Mirele a fost furat si el de prietenele mele.
Au fost si probleme normal, adik am comandat un tort, cu un suport si mi s-a adus alt suport. Noroc ca tortul a fost cel pe care l-am comandat. Imi venea sa plang, cand a venit seful de sala si mi-a spus ca nu are cum sa-mi aduca tortul ca nu are decat un supert si tortul meu avea 3 etaje. asa ca au improvizat ei, a fost mai urat, dar asta este.
Vremea a tinut cu noi, adik a fost soare toata ziua, de asta imi era cel mai frica, sa nu ploua. A plouat, dar dupa ce am fost furata, asa ca speram ca vom avea o casnicie imbelsugata, cum se spune.
Nici nu mai stiu ce sa va mai povestesc, ar mai fi atatea, dar nu vreau sa va plictisesc si e si tarziu, azi m-am intors in Galati, din Cluj. Sunt franta de oboseala si de maine, adik de azi e deja 1 noaptea, trebuie sa incep sa pregatesc nunta de aici de la Galati.
Dupa nunta de la galati care e pe 1 iulie, pe 3 vom pleca in Italia, in luna de miere si pe 17 voi intra sa va povestesc cum a decurs si nunta aceasta. La Galati am casatoria religioasa si nunta din nou.
Sunt o norocoasa, ca am ocazia sa imbrac rochia de mireasa de doua ori si de abia astept.
Gata, maine voi intra sa pun si poze de la nunta de la Cluj, cele facute de familie si prieteni, ca cele originale nu sunt gata inca.
Va pup!


:napplause:bine ca te-ai hotarat la 2 nunti...cu acelas mire:neyes:
si la noi s-a us problema sa fie in 2 orase, dar noi am rezolvat-o prin a inchiria un hotel intreg..nu stiu cum va fi?:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 21 Noi 2006, 21:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

:napplause:bine ca te-ai hotarat la 2 nunti...cu acelas mire:neyes:
si la noi s-a us problema sa fie in 2 orase, dar noi am rezolvat-o prin a inchiria un hotel intreg..nu stiu cum va fi?:((


Depinde cat de departe sunt cele 2 orase. la noi era vorba de 600 km. si era prea mult, chiar daca inchiriam destule camere lumea tot obosita era tinand cont ca aveau doar week-endul la dispozitie.
Sa stii ca a fost asa de misto sa fii mireasa de doua ori.
Iti doresc mult succes la pregatiri si sa ai o nunta care sa se ridice la ceea ce ai visat (e foarte important).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 26 Noi 2006, 01:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Frumoasa concluzie... frumoase sfaturi...

P.S.De cat timp esti casatorita? :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 27 Noi 2006, 17:10 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
dbasca frumoasa istorioara:flowers:sfaturile, ce pot sa spun despre ele... sunt practice, utile, de tinut seama, dar...au ceva mult mai profund.in spatele acestor vorbe a existat/exista ceva.nu credeam ca mai exista astfel de cuvinte.poate oi fi eu mai sufletista, dar acolo undeva(in gandurile care au scris aceste randuri) am simtit ceva, mai profund, mai maret si totodata mai...[daca suntem pe aceeasi lungime{?} cred ca sti]

povestioara mea are un inceput cu multe peripetii si intorsaturi la 180 de grade, dar asta am mai scris-o.trecand peste astea,mi-am dorit ca in ajunul nuntii sa ajung la mama(pt ca stateam cu bunica), sa ma linistesc si sa-mi incarc bateriile.dupa ce am facut lista cu masinile, aranjatul invitatilor la mese l-am lasat pe al meu cu sarcina sa termine acele carduri plic(pe care le-am facut noi).ajunsa acasa in loc sa ma odihnesc am fost pe post de telefonista, toata lumea imi spunea''ce ai facut domle, ai mancat din cratita cu fasole?''.intr-un final pe la 23.30 reusesc sa adorm(gandindu-ma ca a doua zi va trb sa fiu odihnita si vesela[nu vroiam sa fiu ca alte mirese, obosite, terminate fizic, psihic si triste, ca doar o data in viata ai nunta]:p ).dimineata ma trezesc la 5.30 ca sa-l trezesc pe fratele meu sa mearga cu socru meu la restaurant sa duca bauturile, fructele, inghetata, etc.dupa ce a plecat m-am pus pe umflat baloane(noroc ca aveam o pompita, ca altfel:wacko::wacko:)pe la 8.00 a plecat tata cu ginerica sa i-a buchetele si lumanarile.abea la intoarcere am putut sa vad ce sotior frumusel am:love::love::love:, imbracat la costum,etc.l-am mai vazut imbracat la 4 ace, dar acum era acel ceva special ca imi venea sa ..:kiss::kiss::kiss: m-a ajutat la legat baloane. mi-am aranjat singura parul (2 codite spic pana in crestetul capului si restul lasat liber, imi incadreaza foarte bine fata)m-am fardat singura si am purces in goana la primarie, pt ca eram programati la 10.30(noroc ca am nimerit langa sefa de depart si am vazut tabelul cu programarile si am putut sa ne alegem fugar ora).de emotii nu am avut timp pt ca a trb sa am grija de toti si cand am intrat, am vazut ca suntem in ton cu draperiile salii, nu ma intrebati ce a citit' doamna'pt ca nu stiu, stiu doar ca eram in al noualea cer si mai stiu ca radeam tot timpul, eram cu zambetul pana la urechi(ma gandeam sa nu zica femeile alea ca ma luat-o razna).am spus amandoi un da hotarat.de aici am mers direct la coafor cu agrafe, floricele, ac, ata,etc.noroc ca imi luasem telefonul ca incepuse lumea sa ma dea disparuta in misiune:D:D:D: 2 ore a durat coafatul, machiajul a durat 15 minute(o combinatie gri cu roz), faza tare... a venit tata sa ma i-a, 'cum sa vin asa singura pe strada'?:nbride:
ajunsa acasa in 15 minute m-am imbracat :nbride: nu am sa uit toata viata chipul pe care l-a avut al meu cand m-a vazut mireasa, rupe repede turta(nu am facut hora afara, nici 'omul cu caloriferul', ci pur si simplu DVD-ul sa traiasca si am plecat in fuga iar(biserica era la ora 16.oo).la biserica am avut o surpriza mare din partea preotului nostru care a venit la biserica unde ne-am cununat si a tinut el slujba.desigur si aici am ras tot timpul, eram intr-o feerie totala, ne-am tinut de mana, a fost ceva de neuitat.eu am lasat fotografii sa merga inainte, ca sa aiba timp sa ajunga la restaurant si am mers cu nasii pe la dl.'donald'(dc intelegeti),toti mi-au zambit s-au purtat frumos cu mine, ne-au dat ceaiuri, placinte.ce mai, lumea era la restaurant si noi aici pt ca ne era foame. am oprit langa herastrau am mai stat in masina si zicea lumea ca'sunt o mireasa furata', da de unde, radeam cu nasa copios pe treaba asta.primesc un tel, mirele 'unde esti?' credea ca sunt deja furata:p:p:p.atunci am purces si noi la restaurant.acolo, cand am vazut sala aranjata, am ramas:D, nu imi venea sa cred ca tot ce era acolo, fusese special aranjat pt noi.toata noaptea am dantuit :ndance::ndance::ndance::ndance::ndance::ndance:, am ras tot timpul, nu prea am stat jos, de mancat nu prea am avut timp.mi-am zis asta este noaptea mea, eu sunt regina :nmarried: in seara asta.am simtit ca plutesc alaturi de sufletul meu.fetelor indiferent de ce se intampla nu lasati ca anumite evenimente sa va ubreasca bucuria. pt ca este seara voastra, e unica, iar daca mireasa e trista, obosita toti ceilalti vor simti, si tocmai asta nu e de dorit la nimeni, plus ca veti ramane cu acele amintiri neplacute.eu una am fost scutita de astfel de neplaceri, pt ca le platisem dinainte.servirea a fost impecabila, nu ne-au furat, mancare din belsug si ffff buna:food: pacat ca nu am reusit sa manac din toate.nu am avut timp, pt ca am avut un pui de om omniprezent care tot timpul ma lua sa dansez, era argint viu, cemai:)Dj-ul(pt el numai cuvinte de lauda):npiano: a simtit atmosfera si a stiut sa dea viata acestei nopti minunate.am avut o ruda care a trebuit sa mearga la o alta nunta, numai cel de sus a facut ca acea nunta sa aiba loc in acelasi loc.cum au aflat ca suntem acolo au venit si au dansat tot timpul la noi, pt ca in cealalta parte, era o nunta de'fitze'(ma iertati fetelor)cu oameni de le dau banii afara din buzunare si vor sa para si sa arate lumii ca daca ei au bani o sa faca o nunta de o sa le cada plombele oamenilor:D~~~(manele, orchestra, fumarie, cemai 'fitze')din contra.ei au venit si au dansat la noi, au spus ca din cele 5 nunti care se tineau acolo(acelasi lucru ne-a spuso si seful de sala)ca a noastra este cea mai vie.nu va ganditi ca la noi se auzeau cantecele din celelalte parti, pt ca noi eram aproape de iesire si cladirea astfel construita ca nu se auzea.plus ca salile nu erau una langa cealalta.absolut totul a iesit cum vroiam(fara sa exagerez) de la faptul ca la inceput am fi vrut sa facem nunta acolo, dar nu, nu aveam cum si ca in final sa iasa dupa sufletul nostru, aranjamentul salii, tortul, muzica, rochia, lumea, totul a iesit :ndance::ndance::ndance:
la sfarsit pe la 5 dimineata am plecat si noi spre casa cu..:heart: mea(cea care statea atarnata in spatele nostru). a fost o adevarata aventura placuta, haioasa:p.toata lumea ne arata la ora aia cu degetul pe strada, cei din tramvaie se uitau la noi, o inima mai mare decat masina. o tineam cu mana in afara(pe un geam deschis)si bunica la fel(pe celalalt geam)(ea avea capa mea in cap-pt ca era rece la ora aceaa- eu aveam sacoul sufletelului meu in cap si pe mine-iar el dadu-se drumu la caldura pt ca inghetase din cauza curentului. ne inghetasera mainile la amandoua,dar am ajuns cu bine acasa.:heart: mea inca mai sta atarnata de geam si nu am s-o dau jos pana nu se desumfla.sufletelul meu a ramas uimit cand m-a vazut cu ditamai inima, dar vazandu-ma asa fericita, a fost de acord cu gestul meu si m-a sustinut.acum mi-a promis ca atunci cand se va desumfla o va umfla din nou.:p:p:p.
exact cum a spus si dbasca conteaza foarte mult sa va iubiti sincer, sa va sprijiniti unul pe celalalt, sa stiti cand sa lasati de la voi, ca daca strigati amandoi in acelasi timp iese boom.sa stiti sa fiti dragute, sincere si calde cu ei, sa-i faceti sa se simta importanti si totodata in siguranta langa voi.
asa este in ziua de azi nu mai exista principii, morala, acel ceva care leaga o familie si o face si mai importanta si mai puternica in fata valurilor vietii.asta va doresc eu 'acel ceva' sa-l gasiti/sa-l regasiti, care sa va dea putere sa treceti amandoi usor si cu bine peste toate valurile('ce e val ca valul trece')si sa mergeti inainte pe acelas drum.%%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 27 Noi 2006, 22:43 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Felicitari...alinacn...Casa de piatra, multa sanatate, fericire si copii frumosi si sanatosi...
:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: POVESTEA NUNTII TALE
MesajScris: 28 Noi 2006, 11:57 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
neata fetelor
o cafeluta calda :,:,:,:, sau un capucino, ceai, ciocolata calda pt fete:p:p:p (dupa preferinte.
trb sa incepem sa sarbatorim mai sunt doua zile si ......gata saptamana, liber la domiciliu :nparty::nparty::nparty:
marynkka multumesc pt urarile facute si acelasi lucru va uram si noi + multa rabdare pt ca pana atunci va fi o per foarte agitata%%-%%-%%-
:flower::flower::flower::flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România