Ultima vizită a fost: Acum este 16 Apr 2024, 13:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 24 Feb 2010, 15:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
eu sunt o persoana mai religioasa si din cauza asta cum cred ca exista binele, fara indoiala ca exista si raul. dar povestea nicoletei mi se pare putin cam fortata in partea cu vrajile. nu cred ca femeia aia a avut vreo legatura cu peripetiile lor cu vacanta. iar vulpea...saraca a fost la momentul nepotrivit in locul nepotrivit. la cate animale omoram cu masina cand facem drumuri prin tara, asta ar insemna ca ne farmeca cineva de cate ori plecam la drum. :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 24 Feb 2010, 16:47 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
SweetNicoleta scrie:
eu cred ca exista oameni care fac vraji, blesteme, am auzit multe povesti, dintre care o intamplare mai ciudata. Acum vreo 2-3 ani, mergeam cu iubitul la mare, la un moment dat, am gresit drumul, nimic ciudat pana aici, am gasit un drum pe harta, care ne ducea instre Slobozia, toate bune si frumoase. Fiind noapte inspre dimineata, undeva pe la 4-5, am trecut pe langa o doamna, pe marginea drumului, care ducea in mana un ceaun mic, din care esau aburi, Noi am ras atunci, am zis uite asta face vraji (cand am ajuns acasa, ne-a spus mama ca nu e bine sa razi cand vezi ceva de genu). Coincidenta sau nu, drumul spre mare a fost plin pe peripetii, in prima curba era sa facem accident, un idiot a vrut sa sara la bataie pt ca l-am depasit (noi eram cu Dacia), ne-a sarit o piatra in parbriz si s-a crapat, in bulgaria ne-au ridicat masina, astea sunt doar cateva din ce-mi amintesc...cert e ca totul s-a terminat cu o vulpe ce ne-a taiat calea si pe care am omorat-o :cry: Nu stiu daca tot ce ni s-a intamplat a tunci a fost doar o coincidenta sau are legatura cu acea doamna, insa pe mine chestia asta m-a pus pe ganduri


cat ghinion a-ti avut :wall:
nu stiu daca a-ti observat, dar de cate ori gandesti negativ, implicit atragi mai multe belele??
apropo la cate animalute vad zilnic omorate de masini, mi se rupe sufletu :curse:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 01 Mar 2010, 10:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
Nici eu nu cred in asemenea aberatii,balarii,vrajitorii...etc
Exact ce spune Laura....TOTUL dar TOTUL vine de la cap !!!!!!!!!!!!!!!!! :napplause:

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 08 Aug 2012, 15:21 
Nou Venit

Membru din: 08 Aug 2012, 18:17
Mesaje: 3
eu cred in asa ceva si stiu persoane care au avut facute tot felul de rautati sa nu le zic altfel si nu lea mers bine deloc.e multa lume care vrea sa faca rau si apeleaza la tot felul de vrajitoare


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 10 Aug 2012, 16:08 
Nou Venit

Membru din: 10 Aug 2012, 19:04
Mesaje: 3
am vazut multe si am inceput sa cred in asa ceva pentru ca stiu ca sunt persoane care se ocupa cu farmece si vraji


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 16 Aug 2012, 15:57 
Nou Venit

Membru din: 16 Aug 2012, 18:53
Mesaje: 3
Am si eu o prietena careia i s-au facut vraji. ii este rau din senin, crize de nervi din senin fara nici o explicatie. a facut toate analizele, a fost la psiholog, e perfect sanatoasa. insa lesina dintr'o data, i se face rau .. hmmm. plus ca i s-au spart din senin 2 sticlute cu mir.. una in geanta si una in casa. sticlute care nici daca le scapai pe gresie nu se spargeau .. si totusi s-au spart singure fara sa le atinga... naspa . nu e de joaca cu asa ceva...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 22 Aug 2012, 18:21 
Nou Venit

Membru din: 22 Aug 2012, 21:19
Mesaje: 2
nu stiu ce sa zic despre asa ceva.unii zic ca sunt adevarate unii ca nu trebuie sa crezi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 23 Aug 2012, 23:41 
Nou Venit

Membru din: 24 Aug 2012, 02:37
Mesaje: 2
am auzit multe cazuri de genul asta dar nu prea stiu ce sa cred


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 01 Sep 2012, 18:29 
Nou Venit

Membru din: 01 Sep 2012, 21:25
Mesaje: 2
daca o persoana vrea poate sa faca rau in orice mod nu doar prin blesteme si farmece


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Blesteme,vraji
MesajScris: 18 Sep 2012, 10:48 
Nou Venit

Membru din: 18 Sep 2012, 13:41
Mesaje: 2
nu stiu ce sa zic dar daca ne luam dupa parinti,bunici cica ar exista...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România