Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:45


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 239 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 05 Aug 2009, 22:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
ce mai exagerezi si tu:):p franta seamana mult ca relief cu romania doar ca ei stiu sa faca o afacere din orice fantana, lac, put si castel in ruina:) eu va invidiez pe voi cele care mergeti sa vizitati romania pe care o consider una din cele mai frumoase tari din lume!
pai nu-mi place sa pun poze la galerie, o sa gasesc alta solutie le pun pe facebook poate...sau la instrumente...
sa stii ca eu chiar le astept la instrumente!!:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 17:37 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Ce faceti fetelor?
Nu planuiti nimic pentru anul acesta?

Noi vrem sa mergem acum la inceput de februarie (in prima saptamana, cand are concediu Mihai) undeva sa ne relaxam, la apa termala...dar nu prea stim unde sa ne ducem :blink:

Ma gandeam sa ne ducem si noi in Ungaria la hoiduszoloszo ca tot e aproape de noi dar nu gasesc un site a lor sa vad daca au bazin acoperit sau daca e deschis in toata perioada anului (lily, poate ma poti ajuta tu cu cateva indicatii).

M-am mai uitat la Bazna, ar fi chiar frumos acolo...sper doar sa fie si ceva pensiuni in zona pentru ca cazarea la hotel e destul de ridicata (am inteles ca e 300 lei/camera matrimoniala).

Parca de Felix m-am cam saturat, acolo mergem cel mai des...dar daca nu este alta optiune, macar acolo preturile nu sunt mari si e frumos...in perioada de iarna preturile la camere cu pat matrimonial si baie in camera cu dus sunt intre 60-100 lei/noapte :eek:


Pentru restul perioadei anului inca nu ne-am facut nici un plan, trebuie sa ne calculam bine banii, sa avem bani si de dat la nunti si de tinute noi pentru mine.
De Craciun vorbeam cu niste prieteni sa mergem in Italia la un sfarsit de saptamana pentru ca am avea unde sa stam iar in perioada 16-18 Iulie eu as vrea sa mergem la Paris (de aceea am tot intrebat de cazare) atunci implinim 5 ani de relatie si ma gandeam sa-i fac o surpriza lui Mihai...acum sa vad cum fac, am zis ca pana in Martie ma hotarasc sa iau biletele la un pret mai redus.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
Ce faceti fetelor?
Nu planuiti nimic pentru anul acesta?

Noi vrem sa mergem acum la inceput de februarie (in prima saptamana, cand are concediu Mihai) undeva sa ne relaxam, la apa termala...dar nu prea stim unde sa ne ducem :blink:

Ma gandeam sa ne ducem si noi in Ungaria la hoiduszoloszo ca tot e aproape de noi dar nu gasesc un site a lor sa vad daca au bazin acoperit sau daca e deschis in toata perioada anului (lily, poate ma poti ajuta tu cu cateva indicatii).

M-am mai uitat la Bazna, ar fi chiar frumos acolo...sper doar sa fie si ceva pensiuni in zona pentru ca cazarea la hotel e destul de ridicata (am inteles ca e 300 lei/camera matrimoniala).

Parca de Felix m-am cam saturat, acolo mergem cel mai des...dar daca nu este alta optiune, macar acolo preturile nu sunt mari si e frumos...in perioada de iarna preturile la camere cu pat matrimonial si baie in camera cu dus sunt intre 60-100 lei/noapte :eek:


Pentru restul perioadei anului inca nu ne-am facut nici un plan, trebuie sa ne calculam bine banii, sa avem bani si de dat la nunti si de tinute noi pentru mine.
De Craciun vorbeam cu niste prieteni sa mergem in Italia la un sfarsit de saptamana pentru ca am avea unde sa stam iar in perioada 16-18 Iulie eu as vrea sa mergem la Paris (de aceea am tot intrebat de cazare) atunci implinim 5 ani de relatie si ma gandeam sa-i fac o surpriza lui Mihai...acum sa vad cum fac, am zis ca pana in Martie ma hotarasc sa iau biletele la un pret mai redus.

noi nu am fost in hoiduszoloszo si nu stiu cum este dar banuiesc ca au si bazine acoperite daca este deschis in aceasta perioada a anului...noi am fost in gyula si in budapesta...in gyula aveau si bazine acoperite si a fost si foarte ieftin...noi vrem sa mergem anul asta in croatia dar mai vedem pt ca o sa mai apara un membru in familie si trebuie sa tinem cont si de parerea ei :) daca nu merg in maramures si in moldova

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 18:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
noi nu am fost in hoiduszoloszo si nu stiu cum este dar banuiesc ca au si bazine acoperite daca este deschis in aceasta perioada a anului...noi am fost in gyula si in budapesta...in gyula aveau si bazine acoperite si a fost si foarte ieftin...noi vrem sa mergem anul asta in croatia dar mai vedem pt ca o sa mai apara un membru in familie si trebuie sa tinem cont si de parerea ei :) daca nu merg in maramures si in moldova


ah, asa tineam minte ca ati fost acolo.
Si la Gyula ce ii? Strand cu apa termala sau doar strand?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
ah, asa tineam minte ca ati fost acolo.
Si la Gyula ce ii? Strand cu apa termala sau doar strand?

in gyula este un strand intr-un parc superb unde au mai multe bazine(si cu apa termala), sauna, masaj, jacuzi, cam tot ce vrei...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 19:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
in gyula este un strand intr-un parc superb unde au mai multe bazine(si cu apa termala), sauna, masaj, jacuzi, cam tot ce vrei...


mersi, o sa mai caut eu si alte detalii poate si poze pe internet.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 19:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
mersi, o sa mai caut eu si alte detalii poate si poze pe internet.

cu multa placere dar cred ca poti sa mergi si la hoiduszoloszo ca si acolo trebuie sa fie fain...am inteles ca gyula este unul din cele mai mici stranduri din ungaria

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 23 Ian 2010, 19:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
cu multa placere dar cred ca poti sa mergi si la hoiduszoloszo ca si acolo trebuie sa fie fain...am inteles ca gyula este unul din cele mai mici stranduri din ungaria



Pai o sa ma mai intersez, am 2 vecini care au fost anul trecut acolo...o sa-i intreb sa vad daca e apa termala si daca au bazin acoperit.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 24 Ian 2010, 18:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
carlita scrie:
Pai o sa ma mai intersez, am 2 vecini care au fost anul trecut acolo...o sa-i intreb sa vad daca e apa termala si daca au bazin acoperit.


te rog sa scrii si aici detalii.
si mie mi-ar placea sa mergem.
oricum in budapesta mergem la inceputul lunii..

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 24 Ian 2010, 19:01 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Cat_Eyes scrie:
te rog sa scrii si aici detalii.
si mie mi-ar placea sa mergem.
oricum in budapesta mergem la inceputul lunii..



Saptamana asta o sa vorbesc cu ei si o sa scriu si pe forum.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 25 Ian 2010, 12:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Cat_Eyes scrie:
te rog sa scrii si aici detalii.
si mie mi-ar placea sa mergem.
oricum in budapesta mergem la inceputul lunii..



Am gasit un site pana la urma:
http://ro.hungarospa-rt.hu/index.php?ac ... &ctid=2914


Se pare ca in perioada de iarna nu este deschis strandul...dar oricum cred ca este frumos iar un weekend il vom petrece cu siguranta acolo atunci cand se va deschide.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 25 Ian 2010, 16:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Multumesc, carlita.
voi salva linkul pentru la vara.. sau toamna.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 16 Sep 2010, 11:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Planuiti ceva pentru la iarna sau pentru la anul, sau inca nu v-ati gandit? :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 17 Sep 2010, 15:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Planuiti ceva pentru la iarna sau pentru la anul, sau inca nu v-ati gandit? :D

ptr vacanta de iarna nimic....fata e prea micutza sa mergem pe undeva...la vara venim cu siguranta in Romania si sper eu inca o vacanta in 2 poate in alta tara

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 17 Sep 2010, 23:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
carlita scrie:
Planuiti ceva pentru la iarna sau pentru la anul, sau inca nu v-ati gandit? :D


in vacanta de iarna ne pregatim pentru venirea bebelusului. Nu putem pleca nicaieri pana nu creste un pic bebe, dar poate la vara mergem la mare

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Aveti planuri pentru 2011? :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
Aveti planuri pentru 2011? :)

noi ne-am facut ceva planuri dar sa vedem...in iunie plecam cateva zile in Venetia si in august la mare cu Erika

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
noi ne-am facut ceva planuri dar sa vedem...in iunie plecam cateva zile in Venetia si in august la mare cu Erika



Noi anul acesta am fi vrut sa mergem o saptamana in Italia dar nu cred ca reusim.
In 7 mai, 14 mai, 25 iunie, 17 septembrie avem nunti stabilite.
Mai avem un botez in august, si inca o nunta la care nu-i stim inca data exacta.

Am zis ca o sa mergem o saptamana la noi la mare anul acesta si iesiri in weekend ca in fiecare an.
In ce perioada mergi la mare Lili? Noi cred ca vom pleca in 5 august seara sau 6 august dimineata.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Mar 2011, 17:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Noi anul acesta am fi vrut sa mergem o saptamana in Italia dar nu cred ca reusim.
In 7 mai, 14 mai, 25 iunie, 17 septembrie avem nunti stabilite.
Mai avem un botez in august, si inca o nunta la care nu-i stim inca data exacta.

Am zis ca o sa mergem o saptamana la noi la mare anul acesta si iesiri in weekend ca in fiecare an.
In ce perioada mergi la mare Lili? Noi cred ca vom pleca in 5 august seara sau 6 august dimineata.

hei carlita poate ne vedem... ..in perioada aia sunt si eu in Constanta....ce super ar fi
ce de nunti mai aveti...toti prieteni vostri se casatoresc? munceste prietenul tau numai ptr nunti anul asta :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de vacanta
MesajScris: 10 Mar 2011, 17:58 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
hei carlita poate ne vedem... ..in perioada aia sunt si eu in Constanta....ce super ar fi
ce de nunti mai aveti...toti prieteni vostri se casatoresc? munceste prietenul tau numai ptr nunti anul asta :lol:



Pai deja de cativa ani, avem 4-5 ani nunti pe an.
Intr-un fel e mai bine...scapam de datorii inainte :nlol:

Super Eli, pai daca in perioada aia vi sigur ne intalnim, mai vorbim pana atunci...intai sa vina primavara odata.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 239 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România