Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 20:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Discutiile si pe mine ma enerveaza, noroc cu Victor ca stie sa se amuze si ma face si pe mine sa ma amuz. Dar fotbalul tot imi place.

Aaa, pe mine ma mai enerveaza si sumele vehiculate.(X) Ca nici un sport nu beneficiaza de asa salarii...):( si munca e aceeasi, sau poate si mai si. Ceea ce ii face pe fotbalisti sa devina modele pentru copii, in ciuda celorlalte lipsuri mentionate de clarut.... :wokno::wokno::wokno:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 14:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Discutiile si pe mine ma enerveaza, noroc cu Victor ca stie sa se amuze si ma face si pe mine sa ma amuz. Dar fotbalul tot imi place.


pe mine ma enerveaza si meciurile si comentariile! si andrei care se uita la ele si nu pot sa inteleg de ce...pt frumusetea jocului zice el..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Aaa, pe mine ma mai enerveaza si sumele vehiculate.(X) Ca nici un sport nu beneficiaza de asa salarii...):( si munca e aceeasi, sau poate si mai si. Ceea ce ii face pe fotbalisti sa devina modele pentru copii, in ciuda celorlalte lipsuri mentionate de clarut.... :wokno::wokno::wokno:


da, si asta + faptul ca nu muncesc la fel de mult ca alti sportivi..uitasem si cum stau ei in italia cateva luni si pe urma vin si nu mai stiu sa vb romaneste "como se dice, como se dice":x

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

da, si asta + faptul ca nu muncesc la fel de mult ca alti sportivi..uitasem si cum stau ei in italia cateva luni si pe urma vin si nu mai stiu sa vb romaneste "como se dice, como se dice":x

Pai ce, nu stiai ca romana-i limba grea? :nlol: Unii n-o stiau bine nici inainte sa plece...:njump:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 14:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Pai ce, nu stiai ca romana-i limba grea? :nlol: Unii n-o stiau bine nici inainte sa plece...:njump:


da, tare asta!:njump::njump:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 18 Oct 2006, 23:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

da, si asta + faptul ca nu muncesc la fel de mult ca alti sportivi..uitasem si cum stau ei in italia cateva luni si pe urma vin si nu mai stiu sa vb romaneste "como se dice, como se dice":x


ACum eu nu vreau sa iau apararea nimanui, mai ales a unor fuduli care cred ca is interesanti sa faca faze din astea, dar va spun din proprie experienta ca se poate intampla sa nu iti vina in minte anumite cuvinte pe care le folosesti in mod frecvent in alta limba. Cand am fost in mai acasa in Romania, l-am prins pe sotul meu ca m-a intrebat in mijlocul unei discutii cum se zice la nu stiu ce cuvant ca nu ii venea decat numai pe engleza...si nu din rea vointa. Da noi de ex acum de vreo cativa ani incoace vorbim o limba amestecata intre engleza si romana acasa, si cand ajungi sa trebuiasca sa vb numai romaneste nu ai totdeauna cuvintele potrivite la indemana...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 17:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie dupa cativa ani de pauza...:(


Nu trebuie sa vb in engleza numai la serviciu!!! Incercati sa va uitati la filme fara subtitrare!!!! Sa legati prietenii cu oameni care nu vb romaneste si care aleg engleza ca limba de conversatie! Eu ma chinui cu Mihai sa-l scap de inhibitii...el stie cuvinte dar ii e greu sa se exprime ..ii e rusine ....imi zice ca nu se poate maimutari!Diseara am aranjat o intalnire cu un turc ....client de la mine de la serviciu, super simpatic, cu care tin legatura pe messenger....poate poate ...va vb, fiind fortat de imprejurari sa scoata ceva ...zici ca i-a mancat pisica limba!:D:D:D:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 17:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Ce zuza esti! Sa ne povestesti cum a mers...:rocker:

maine vin cu noutati!:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 18:46 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
No hop si io!
Ma enerveaza multe in tara asta de kk.
-Gropile
-pietonii care n-au invatat ca prima data te uiti in stanga si APOI la dreapta
-soferii de weekend care nu stiu ce-s alea oglinzi, semnalizare, asigurare,etc.
-cersetorii din metrouri(cand stateam in buc) slava d ca in cj nu e metrou lol
-birocratia
-si smecheriii de la blocuri bre :gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 23:24 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Pe mine ma enerveaza tot! Stiti vb aia: "Iubesc Romania, pacat ca e locuita..."? Ei bine eu la asta ma refer.
Cel mai rau ma enerveaza lipsa de educatie sau autoeducatie. Ca de la asta ni se trage totul.
In fine, nu e cazul sa tin prelegeri.
Daca va uitati la citatul care ma caracterizeaza, ati intelege ce ma mai enerveaza.
Off topic:Cat priveste lb engleza, eu vb engleza 8 ore pe zi cel putin. Iar in timpul liber mai traduc si carti. Asa ca, "enough it's enough", sunt satula! Ca sa lamuresc problema: tin cursuri de engleza (si rar de franceza) in domeniul financiar si juridic(adica banci etc)si am zilnic de lucrat cu f multi vorbitori de alta nationalitate care au ca numitor comun: engleza, sau macar ar trebui sa aiba...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 41 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România