Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 01:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 23:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Pe mine ma enerveaza tot! Stiti vb aia: "Iubesc Romania, pacat ca e locuita..."? Ei bine eu la asta ma refer.
Cel mai rau ma enerveaza lipsa de educatie sau autoeducatie. Ca de la asta ni se trage totul.
In fine, nu e cazul sa tin prelegeri.
Daca va uitati la citatul care ma caracterizeaza, ati intelege ce ma mai enerveaza.
Off topic:Cat priveste lb engleza, eu vb engleza 8 ore pe zi cel putin. Iar in timpul liber mai traduc si carti. Asa ca, "enough it's enough", sunt satula! Ca sa lamuresc problema: tin cursuri de engleza (si rar de franceza) in domeniul financiar si juridic(adica banci etc)si am zilnic de lucrat cu f multi vorbitori de alta nationalitate care au ca numitor comun: engleza, sau macar ar trebui sa aiba...


of...si eu care credeam ca esti un vip undercover de nu vrei sa pui poze:) nu te supara...sunt doar f curioasa:lips:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 23:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

ACum eu nu vreau sa iau apararea nimanui, mai ales a unor fuduli care cred ca is interesanti sa faca faze din astea, dar va spun din proprie experienta ca se poate intampla sa nu iti vina in minte anumite cuvinte pe care le folosesti in mod frecvent in alta limba. Cand am fost in mai acasa in Romania, l-am prins pe sotul meu ca m-a intrebat in mijlocul unei discutii cum se zice la nu stiu ce cuvant ca nu ii venea decat numai pe engleza...si nu din rea vointa. Da noi de ex acum de vreo cativa ani incoace vorbim o limba amestecata intre engleza si romana acasa, si cand ajungi sa trebuiasca sa vb numai romaneste nu ai totdeauna cuvintele potrivite la indemana...

normal ca faze de-astea se intampla, am facut si eu o gafa dupa numai 2 luni petrecute in strainate..:wacko:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 19 Oct 2006, 23:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Ce zuza esti! Sa ne povestesti cum a mers...:rocker:


yes, don't forget to brief us:p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 11:16 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
pe mine ma enerveaza picii astia care prind din ce in ce mai mult...tupeu ca nu se poate numi curaj. la 10 ani hop cu tigarea in gura si fetele si cu...bip, bip, bip, bip...(is ofticata rau acum):()


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 11:27 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Asta nu mai e de enervat ca e deja tragic. Nu vreau sa ma gandesc la Romania de maine, dar noroc ca (poate) nu sunt toti asa.
ieri m-a socat fratiorul meu(e in clasa I). i-a spus doamna invatatoare sa nu mai coloreze cu negru ca e culoare urata si el a inceput sa o certe ca de ce are bluza neagra pe ea, ca nu are bani sa-si cumpere ceva mai...misto. vai...imi venea sa-i trag una cand imi povestea. pai la varsta lui sa-i fi spus asa ceva doamnei invatatoare...):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 11:48 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

of...si eu care credeam ca esti un vip undercover de nu vrei sa pui poze:) nu te supara...sunt doar f curioasa:lips:


You're funny...:ndance:(X)Prob e ca evit discutiile personale la locul de munca. ceva de genul: V-am vazut pe cutare site... etc Si de aici discutii pe langa subiect. In plus acu' s-au aglomerat atat de multe in programul meu ca am ajuns sa muncesc si pana la 12 ore zilnic, incluzand sambata. De aia nici nu mai apuc sa va citesc. of!
):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 12:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

You're funny...:ndance:(X)Prob e ca evit discutiile personale la locul de munca. ceva de genul: V-am vazut pe cutare site... etc Si de aici discutii pe langa subiect. In plus acu' s-au aglomerat atat de multe in programul meu ca am ajuns sa muncesc si pana la 12 ore zilnic, incluzand sambata. De aia nici nu mai apuc sa va citesc. of!
):(

stai linistita ca nu esti singura care munceste 12 ore zilnic ....mai stim noi si pe altele!Nu e asa mare tragedie!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 13:26 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
stai linistita ca nu esti singura care munceste 12 ore zilnic ....mai stim noi si pe altele!Nu e asa mare tragedie!

I feel like:gun::blink: myself!
Plec la serviciu! Spor la munca!!!
:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Salut fetele...:(
O zi jumate fara neeeet :((:((:((... A parut o vesnicie!!! Bineinteles, a fost "de la ei"...:(
Si acuma, am pierdut si emisiunea... si nici nu stiu daca am timp sa va citesc pe indelete... Of, of, of... sunt tare trista.:(

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Uite ceva care sa te faca sa te simti bine (sper): :flowers::ncake:

Ce draguuut! :ndance: Deja m-am inveselit... :D Am dat putin zor si am apucat sa recuperez. Adevarul e ca nici voi nu ati fost foarte vorbarete... :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 20 Oct 2006, 20:36 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Ce draguuut! :ndance: Deja m-am inveselit... :D Am dat putin zor si am apucat sa recuperez. Adevarul e ca nici voi nu ati fost foarte vorbarete... :D
si eu am avut azi prb cu netu'...si eu am pierdut emisiunea...:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce ma enerveaza in Romania!
MesajScris: 23 Oct 2006, 18:12 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Ma nervozez dom`le ..ca se deschid prea multe topicuri aiurea! Hai ma fetelor, faceti`va putin timp si rasfoiti forumul, si abia atunci daca nu gasiti topic cu ce va intereseaza, deschideti unul nou....Dar nu asa..la fiecare cum ne vine...Pretty pls! Ne incurcam in stufaris aiurea!:mellow::mellow::mellow::npray::((
sariti cu apa ca so aprins fata!!!:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România