Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 03:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 24 Ian 2010, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nu irosi, ca nu-i frumos!
:p

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 25 Ian 2010, 12:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
nici eu nu prea port o rochie la mai multe evenimente, dar am una care imi place in mod deosebit. desi eu sunt miniona si ea e sirena, imi vine bine si am imbracat-o la doua nunti. nu au venit aceleasi persoane, asa ca a fost ok. cred ca de ea imi pare cel mai rau acum ca am ramas insarcinata. dar tot ea e etalon. voi incerca sa slabesc dupa sarcina pana voi incapea din nou in ea. :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
V-ati achizitionat ceva de la reducerile din iarna?
Eu nu prea am avut timp sa ma plimb prin magazine, in iarna aceasta nu am facut multe achizitii...dar abia astept sa intre hainele de vara, vreau 1-2 rochite noi.
Mai nou imi place foarte mult sa imbrac rochite, am 24 de rochii in garderoba.

Voi cate rochite detineti?
Va place sa purtati rochii?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
carlita scrie:
V-ati achizitionat ceva de la reducerile din iarna?
Eu nu prea am avut timp sa ma plimb prin magazine, in iarna aceasta nu am facut multe achizitii...dar abia astept sa intre hainele de vara, vreau 1-2 rochite noi.
Mai nou imi place foarte mult sa imbrac rochite, am 24 de rochii in garderoba.

Voi cate rochite detineti?
Va place sa purtati rochii?

eu mi-am loat cateva haine si cizme...am un magazin pe strada cu pantofi de foarte buna calitate care la sfarsit de sezon fac reduceri foarte mari si tot timpul profit din plin :p
si mie imi place sa ma imbrac in rochite...am destul de multe

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 10 Mar 2011, 16:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
eu mi-am loat cateva haine si cizme...am un magazin pe strada cu pantofi de foarte buna calitate care la sfarsit de sezon fac reduceri foarte mari si tot timpul profit din plin :p
si mie imi place sa ma imbrac in rochite...am destul de multe



Eu am apucat sa-mi iau cizme si botine inainte de reduceri pentru ca aveam nevoie iar la sfarsit de sezon cand au inceput reducerile nu mi-am mai luat nimic...am stricat banii pe altele.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 28 Iul 2011, 13:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Din martie si pana acum rochitele mele s-au inmultit, au ajuns la un nr. de 33 de bucati si parca tot nu imi ajung desi nu le mai port pe toate.
Anul trecut spuneam ca vreau sa imi modific cateva rochite ca sa nu mai dau banii pe altele, si mai spusesem ca mi-am cumparat sau vreau sa-mi cumpar ceva rochite de la reduceri, le-am luat...sunt 4. (noi noute in dulap cu eticheta) - anul acesta mi-am luat altele. Sper sa le port candva.

Au inceput reducerile de vara, v-ati achizitionat ceva pana acum, intentionati sau nu?
Eu mi-am cumparat 2 perechi de sandalute din piele si o pereche de pantofi pt. toamna; o gentuta postas, costum de baie...si mai urmeaza, mai vreau sa-mi iau si ceva hainute de la reduceri :\

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 28 Iul 2011, 13:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Ghidul culorilor la moda in 2011

HONEYSUCKLE
O traducere exacta nu va putem oferi, insa aceasta nuanta pare sa fie un amestec interesant de roz cu trandafiriu. Este obraznic, energic, puternic si sexy si se potriveste excelent cu alte nuante puternice precum turcoaz, rosu dar si cu nuante nude.


RUSSET (Maro-cafeniu)
Cafeniul delicat este una dintre nuantele neutre care dezvolta un romantism aparte in acest an, cu note foarte senzuale si feminine. Arata excelent ca o nuanta compacta sau asortat la nuante reci de albastru.


CORAL ROSE (Portocaliu coral)
Aceasta nuanta orientala exprima eleganta si opulenta, si se potriveste unei femei sofisticate dar pline de energie. Este o nuanta foarte originala care arata cel mai bine de una singura sau in contrast cu nuante nude sau cu alb.


REGATTA (Albastru marin)
Nu, nu este bleumarinul clasic, este un albastru inspirat de marina, mult mai intens si, in acelasi timp, mai vesel. Este un albastru care poate fi purtat fara efort pe orice tip de piesa vestimentara.


PEAPOD (Verde pastaie)
In acest caz, pastaia la care ne referim este cea de mazare, iar verdele este un amestec de verde crud cu oliv. Este o nuanta delicata, dar impunatoare, care se potriveste atat materialelor pretioase cat si imprimeurilor.


BLUE CURACAO
Amestecul extraordinar de albastru, turcoaz si smarald rezulta in aceasta nuanta inspirata de lichiorul curacao, o nuanta dificila si dramatica, pregatita sa inspire tinute deosebite pentru o femie puternica.


BEESWAX (Galben ceara de albine)
Galbenul rece de anul trecut devine un galben ocru cu insertii de portocaliu, un galben mai cald si mai luminos, care mangaie orice croiala. Este o nuanta care se potriveste cel mai bine cu materiale usoare, diafane, care lasa pielea sa respire.


LAVENDER (Lavanda)
Delicata si pretioasa nuanta a lavandei ramane si in tendintele acestui an, insa nu ca o nuanta nude, ci mai degraba parte din imprimeuri. Lavanda acestui an nu mai este estompata, este evidenta si plina de vitalitate.


SILVER PEONY (Roze-bujor)
Rozul deschis al bujorilor, spre nude, cu mici insertii de gri este cea mai eterica nuanta nude a sezonului. Asortata materialelor pretioase, precum matase, satin, organza, si croielilor diafane, fie ele volane sau drapaje, aceasta nuanta degaja intensa feminitate.


SILVER CLOUD (Gri noros)
La fel ca si denumirea lui, aceasta nuanta de gri pare desprinsa din delicatetea norilor. Nu este indeajuns de deschis pentru a face parte din categoria nuantelor nude, dar nici atat de inchis incat sa devina un gri clasic.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 28 Iul 2011, 22:03 
Nou Venit

Membru din: 10 Oct 2010, 15:27
Mesaje: 22
eu cred ca am facut o obsesie pt corai:D:D:D mi-am cumparat foarte multe hainute nuanta asta:D aa si o rochita lila..gen lavanda;))


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România