Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 18:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 14:13 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Eu fac bradul in rosu si argintiu, asa cum il fac de vreo 4 ani. Imi place atat de mult!
Cred ca sambata viitoare il si facem.


Eu il fac sambata si deja numar zilele ca nu mai am rabdare.
Anul trecut am avut un brad clasic: auriu si rosu.
Anul asta: auriu + multe nuante de albastru: electric, turcoaz, albastru deschis. mi-am propus sa pun figurine cat mai variate: ingerasi, clopotei, stelute ec.
Am vazut intr-un magazin niste stelute facute din nuieluse vopsite auriu....f frumoase.
In dormitor am un mini bradut(cam 30 cm) care va fi rosu+auriu.
Imi mai place si culoarea bronzului sau cuprului pt brad. Sau, am vazut-cica in tendinte anul asta-niste globuri verzi pictate variat absolut superbe.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 14:15 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Iar la anul cu siguranta va avea o singura culoare: argintiu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 14:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Eu il fac sambata si deja numar zilele ca nu mai am rabdare.
Anul trecut am avut un brad clasic: auriu si rosu.
Anul asta: auriu + multe nuante de albastru: electric, turcoaz, albastru deschis. mi-am propus sa pun figurine cat mai variate: ingerasi, clopotei, stelute ec.
Am vazut intr-un magazin niste stelute facute din nuieluse vopsite auriu....f frumoase.
In dormitor am un mini bradut(cam 30 cm) care va fi rosu+auriu.
Imi mai place si culoarea bronzului sau cuprului pt brad. Sau, am vazut-cica in tendinte anul asta-niste globuri verzi pictate variat absolut superbe.


eu ador craciunul...e sarbatoarea mea preferata! le imbina pe toate: relaxare, caldurica (in casa:lol:), miros proaspat de brad, mancare buna si cel mai important cadouri:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 14:23 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

eu ador craciunul...e sarbatoarea mea preferata! le imbina pe toate: relaxare, caldurica (in casa:lol:), miros proaspat de brad, mancare buna si cel mai important cadouri:D


The Christmas Spirit= un must have anual
:ndance::npiano::lol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 15:38 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Cam dificil sa nu il ai in perioada Craciunului! :neyes:


Eu am pom de Craciun alb si-l impodobesc cu albastru si rosu.Abea astept sa vina seara de Ajun, cu colinde si cu cadouri si sa fim toti in casa.Sunt topita dupa aceasta sarbatoare.Este asa de deosebitaaaaaaaaa:ndance::nwink::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:18 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu am facut bradul aseara....argintiu si albastru! Cadourile urmeaza sa le cumparam saptamana viitoare!Am ascultat colinde si am facut poze si filmulete cu bradutul, pe care i le vom arata mamicii mele adoptive (sa nu zic soacra ca suna aiurea)...cand vom ajunge la ea! O sa avem un Craciun si un inceput de an solicitant si superb in acelasi timp!:ndance::ndance: Mai sunt 2 saptamani pana la decolare!:neyes::neyes:


Moooor daca nu intreb.De ce l-ai facut asa repede? Nu se face numai in ajun? SAu esti smechera si vrei sa vina mosu mai repede sau in fiecare zi pana la Craciun?:nblink::nblink:

Anul asta ca si anul trecut facem bradul pe albastru cu argintiu.Am mai cumparat un set de globuri argintii si albastre si podoabe de toate felurile.Imi plac cele bilute sir si beteala aceea subtire-fasii de cativa mm ca o ploaie-argintie.
Abia astept ajunul.Mi-am mai cumparat o stea electrica pt geam.:njump::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:26 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:

Moooor daca nu intreb.De ce l-ai facut asa repede? Nu se face numai in ajun? SAu esti smechera si vrei sa vina mosu mai repede sau in fiecare zi pana la Craciun?:nblink::nblink:

Anul asta ca si anul trecut facem bradul pe albastru cu argintiu.Am mai cumparat un set de globuri argintii si albastre si podoabe de toate felurile.Imi plac cele bilute sir si beteala aceea subtire-fasii de cativa mm ca o ploaie-argintie.
Abia astept ajunul.Mi-am mai cumparat o stea electrica pt geam.:njump::njump:


:njump:Si eu am pus la geam beculete in forma de mos Craciun in dormitor si o stea in balconul de la sufragerie.Din pacate nu e zapada ca altfel ar fi fost o priveliste feerica.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Moooor daca nu intreb.De ce l-ai facut asa repede? Nu se face numai in ajun? SAu esti smechera si vrei sa vina mosu mai repede sau in fiecare zi pana la Craciun?:nblink::nblink:

Anul asta ca si anul trecut facem bradul pe albastru cu argintiu.Am mai cumparat un set de globuri argintii si albastre si podoabe de toate felurile.Imi plac cele bilute sir si beteala aceea subtire-fasii de cativa mm ca o ploaie-argintie.
Abia astept ajunul.Mi-am mai cumparat o stea electrica pt geam.:njump::njump:


eu pe 22 decembrie plec din tara....la Buzau au fost impodobiti brazii de craciun inca de pe la inceputul lui Noiembrie!:nlol::nlol::nlol: So ...avand in vedere ca nu voi fi p-acasa de Craciun .....il voi sarbatori cu 2 sapt mai devreme! Am inteles ca restul lumii (ungurii, austriecii, italienii - ii mentionez p-astia pt ca astea sunt tarile prin care voi sta eu de craciun) nu fac nimik special cu aceasta ocazie! (?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Saptamana trecuta am facut ordine in ornamentele lui si mi le-am adus pe ale mele de la mama asa ca am o idee destul de clara cum va fi bradul. Mie imi plac turturii (de la Victor) si abia astept sa vad cum vor arata in brad, globuletele multifatetate (se vad asa de frumos) si beteala mea (cateva siruri dar foarte dese si groase, restul le-am lasat acasa). Si steluta pe care am luat-o pentru varf, desi poate luam alta pentru ca am vazut una mai frumoasa.
voi nu ati stat impreuna inainte de nunta? tot scrii : ornamentele lui Victor ...etc.,.. al lui Victor ...suna destul de ciudat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:48 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu pe 22 decembrie plec din tara....la Buzau au fost impodobiti brazii de craciun inca de pe la inceputul lui Noiembrie!:nlol::nlol::nlol: So ...avand in vedere ca nu voi fi p-acasa de Craciun .....il voi sarbatori cu 2 sapt mai devreme! Am inteles ca restul lumii (ungurii, austriecii, italienii - ii mentionez p-astia pt ca astea sunt tarile prin care voi sta eu de craciun) nu fac nimik special cu aceasta ocazie! (?)


wooow ce nasol.Cum sa nu faca nimik???Eu stiu ca austriecii tin la traditii, dar poate s-au pierdut pe drum...

Si n-ai mai rezistat ....eu n-as putea sa-l fac mai repede, nu stiu parca incerc sa ma agat de sarbatoare sa fie asa cum era cand eram mica.:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Ba da, dar eu am simtul proprietatii mai dezvoltat! Ce-i al meu e al meu, ce e al lui e al lui! Nu stiu cat ii convine chestia asta, dar asa sunt eu!
e ok ....pt ca am, mai auzit o fata ...de aici de pa site care zice : sotul meu are firma de constructii! Mie nu mi se pare normal! Din momentul in care ati spus da! aveti totul la comun....ce-i al tau e si al lui si invers!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

eu ador craciunul...e sarbatoarea mea preferata! le imbina pe toate: relaxare, caldurica (in casa:lol:), miros proaspat de brad, mancare buna si cel mai important cadouri:D


Da, e cea mai frumoasa Sarbatoare si eu sunt innebunita dupa Craciun, mai ales acum cand sunt departe de parinti si de Craciun avem ocazia sa ne strangem toate rudele. :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: must have!!
MesajScris: 11 Dec 2006, 17:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
e ok ....pt ca am, mai auzit o fata ...de aici de pa site care zice : sotul meu are firma de constructii! Mie nu mi se pare normal! Din momentul in care ati spus da! aveti totul la comun....ce-i al tau e si al lui si invers!:(


Eu ma regasesc in aceste cuvinte: sotul meu are firma de construcii. Si da e firma lui, eu lucrez in alta parte. Intr-adevar am zis da, da asta nu inseamna ca daca eu lucrez undeva lucreaza si el doar pentru acel da. Beneficiile firmei le avem impreuna, dar firma e a lui. Eu asa consider.
Dau un ex. mai naspa: in cazul unui divort eu nu iau nimic din firma lui pentru ca e facuta inainte de a zice eu da, intelegi? Asta vroiam sa sugerez.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 128 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 49 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România