Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 18:42 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu am lucrat cand eram studenta...promotii si hostess-uri in primii ani si pe urma part time la o companie de tel mobila...si castigam mult mai bine in primii ani:) pe urma pt 4 ore cam 6 mil + bonusuri.
acum...lucrez ca...nu stiu cum sa traduc...nu radeti: ofiter de legatura(?) :p si e ok..da' nu fac ceea ce-mi doresc inca:((


Tu te-ai mutat cu sotul acolo?Sau l-ai lasat singurel?:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 18:45 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

eu am lucrat cand eram studenta...promotii si hostess-uri in primii ani si pe urma part time la o companie de tel mobila...si castigam mult mai bine in primii ani:) pe urma pt 4 ore cam 6 mil + bonusuri.
acum...lucrez ca...nu stiu cum sa traduc...nu radeti: ofiter de legatura(?) :p si e ok..da' nu fac ceea ce-mi doresc inca:((
aici la ceea ce merita sa lucrezi nu ai cum ca lucreaza sora, fiica, sotia sefului,etc sunt numai firme de familie. altceva nu gasesti. daca nu ai pile stai acasa sau pleci in alt oras sa lucrezi:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 19:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Tu te-ai mutat cu sotul acolo?Sau l-ai lasat singurel?:p


am venit singurica...si mi-a fost cumplit de greu la inceput:((dar acum incearca si el sa se mute cu serviciul undeva mai aproape..in momentul de fata ne vedem in fiecare week end:D

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
aici la ceea ce merita sa lucrezi nu ai cum ca lucreaza sora, fiica, sotia sefului,etc sunt numai firme de familie. altceva nu gasesti. daca nu ai pile stai acasa sau pleci in alt oras sa lucrezi:((

unde esti tu? oricum, nu renunta...incearca sa gasesti un job de secretara..pt asta ai sanse chiar dc esti studenta!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 20:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

eu am lucrat cand eram studenta...promotii si hostess-uri


Da, exact asta am facut si eu in studentie, ultimii 3 ani de facultate. Chiar dupa un an am fost promovata si am ajuns supervisor-ul vechilor mele colege.
Am fost si supervisor la o firma care se ocupa cu studii si cercetare de piata, pe judetul Cluj.
Asa ca daca vrei, poti gasi job-uri si in timpul facultatii in asa fel incat sa poti si invata(am facut politehnica la zi, cu cursuri cu prezenta obligatorie, seminarii si laboratoare).
;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Noi 2006, 20:48 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Economista sunt je. Mai mult conta fac, dar vezi tu ca intr-o firma cu putini angajati ajungi sa cam faci de toate. Program de 8 ore pe zi, nici un minut in plus (asta imi place cel mai mult). Salar bunicel, se poate si mai bine.
Nu as lucra pe mai putin de 9 mil.
In studentie am lucrat si eu, dar mai mult pe promotii sau operatori de interviu (e bine pe timp de vara, dar iarna e nasol rau). Nu va batut nimeni la usa sa va spuna ca se face un sondaj de opinie??? :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 18 Noi 2006, 10:53 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
unde esti tu? oricum, nu renunta...incearca sa gasesti un job de secretara..pt asta ai sanse chiar dc esti studenta!
eu mi-s de loc din petrosani, stiti voi, "valea plangerii" asa ca...pe aici nu ploua cu locuri de munca:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 18 Noi 2006, 14:00 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
eu acum invat japoneza! Watashi wa Draghici Ghina desu. Hajimemashite!:neyes:


:D asta e toata japoneza pe care o stiu si eu!!! :D :nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 19 Noi 2006, 15:41 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
eu acum invat japoneza! Watashi wa Draghici Ghina desu. Hajimemashite!:neyes:


asta da chestie...inveti de placere sau ai nevoie la servici? oricum, pare greu, foarte greu...

cat despre informatica, am vrut sa spun ca nu lucrez in domeniu, nu neaparat ca nu ma ajuta...dar ceea ce iti place tie, programarea, pe mine nu ma pasioneaza deloc...in schimb, ma distrez de multe ori cu tipi care au impresia ca fetele nu sunt facute sa se priceapa la calculatoare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 20 Noi 2006, 14:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

asta da chestie...inveti de placere sau ai nevoie la servici? oricum, pare greu, foarte greu...

cat despre informatica, am vrut sa spun ca nu lucrez in domeniu, nu neaparat ca nu ma ajuta...dar ceea ce iti place tie, programarea, pe mine nu ma pasioneaza deloc...in schimb, ma distrez de multe ori cu tipi care au impresia ca fetele nu sunt facute sa se priceapa la calculatoare...
invat pt. ca imi place! sper ca, macar odata in viata, sa ajung in Tara sorelui Rasare. Si voi avea nevoie sa stiu japoneza,nu?:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 20 Noi 2006, 22:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
invat pt. ca imi place! sper ca, macar odata in viata, sa ajung in Tara sorelui Rasare. Si voi avea nevoie sa stiu japoneza,nu?:D:D


pai...ai tot respectul meu pentru asta...:napplause:
Marius are o dorinta apropiata...sa viziteze China....:) doar ca nu stiu daca o sa avem si ocazia asta...

oricum, tie iti urez spor la invatat si...sa ti se implineasca dorinta...

eu vreau sa ajung la New York...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 20 Noi 2006, 22:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

pai...ai tot respectul meu pentru asta...:napplause:
Marius are o dorinta apropiata...sa viziteze China....:) doar ca nu stiu daca o sa avem si ocazia asta...

oricum, tie iti urez spor la invatat si...sa ti se implineasca dorinta...

eu vreau sa ajung la New York...:)

eu vreau sa ajung peste tot! asta e scopul meu in viata:npiano::njump::lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 24 Noi 2006, 00:49 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, Ghidul Miresei e in cautare de colaboratori din diverse judete din tara, persoane care sa faca un curs de vanzari alaturi de noi si apoi sa se ocupe de vanzari directe catre furnizorii din zonele respective.

Acest lucru implica: abilitati native de "sales", ceva cunostinte economice de baza (facturi, contracte, etc), disponibilitate de a munci pe teren (intalniri peste intalniri). Daca va tenteaza si zona voastra nu este total acoperita geografic, poate ne dati un semn!

In esenta veti fi "ambasadorii" din partea Ghidul Miresei in zona voastra, veti prezenta oferta pt site si revista si veti semna contracte cu toti furnizorii din zona care nu sunt clientii Ghidului deja (cred ca nici 1% din potentialii clienti din teritoriu nu sunt clienti in acest moment, deci e loc destul!).

Cine e interesat (si cred ca am vazut deja vreo 2 fete care ar putea fi interesate, printre voi) sa ne spuna!! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 24 Noi 2006, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Fetelor, Ghidul Miresei e in cautare de colaboratori din diverse judete din tara, persoane care sa faca un curs de vanzari alaturi de noi si apoi sa se ocupe de vanzari directe catre furnizorii din zonele respective.

Acest lucru implica: abilitati native de "sales", ceva cunostinte economice de baza (facturi, contracte, etc), disponibilitate de a munci pe teren (intalniri peste intalniri). Daca va tenteaza si zona voastra nu este total acoperita geografic, poate ne dati un semn!

In esenta veti fi "ambasadorii" din partea Ghidul Miresei in zona voastra, veti prezenta oferta pt site si revista si veti semna contracte cu toti furnizorii din zona care nu sunt clientii Ghidului deja (cred ca nici 1% din potentialii clienti din teritoriu nu sunt clienti in acest moment, deci e loc destul!).

Cine e interesat (si cred ca am vazut deja vreo 2 fete care ar putea fi interesate, printre voi) sa ne spuna!! :ok:


Super!
E un job misto mai ales pentru studente. Chiar erau cateva care se plangeau ca n-au de lucru. In acest mod le ajutati, bravo.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 24 Noi 2006, 14:50 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Super!
E un job misto mai ales pentru studente. Chiar erau cateva care se plangeau ca n-au de lucru. In acest mod le ajutati, bravo.;)


Hmmm....nu stiu ce sa zic!? E cu dus si intors, poate ca daca nu au program incarcat ar merge in paralel cu facultatea, dar e mult de munca, nu e de joaca! Trebuie si sa strangi machetele/pozele de la clienti, etc! O gramada de munca, nu e chiar f usor, ca munca nu se termina cand a semnat clientul, ci atunci cand e multumimt de rezultat (de ex. de revista), a vazut rezultatul si si-a dat ok-ul!

Dar poate daca nu au program incarcat ar merge si pt studenti...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 24 Noi 2006, 17:06 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Hmmm....nu stiu ce sa zic!? E cu dus si intors, poate ca daca nu au program incarcat ar merge in paralel cu facultatea, dar e mult de munca, nu e de joaca! Trebuie si sa strangi machetele/pozele de la clienti, etc! O gramada de munca, nu e chiar f usor, ca munca nu se termina cand a semnat clientul, ci atunci cand e multumimt de rezultat (de ex. de revista), a vazut rezultatul si si-a dat ok-ul!

Dar poate daca nu au program incarcat ar merge si pt studenti...
mie una mi-ar place muuuult dar nu cred ca am sanse:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 26 Noi 2006, 22:40 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
asa....hai sa zic si eu....
primii bani i-am castigat in liceu ca hostess in campania unui partid politic..:D

pe urma in anul I de facultate faceam meditatii cu pici, da nu castigam cine stie ce..totusi pt vremea aia era super...

mai serios am inceput sa lucrez la:
1. fast -food BCR (om bun la toate)
2. o fabrica de mobila (secretariat, contabilitate primara, resurse umane)
3.o firma de contabilitate, audit, resurse umane (resurse umane)
4. si mai nou la o firma de distributie tigari, dulciuri si cafea(resurse umane)

la categoria castig nu a fost mereu cine stie ce...dar asa am vrut eu...sa fiu pe picioarele mele chiar daca m-am chinuit mult cu conitiile de la servici (mai ales la fast-food si fabrica de mobila)
acum sunt multumita, salariul este confidential, dar este suficient cat sa-mi asigure un trai peste mediu....:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 06 Apr 2008, 01:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
wow!!!ce joburi interesante aveti!eu sunt invatatoare cu uriasul salariu de 780lei.:((:((:((

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 11 Apr 2008, 15:04 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
wow!!!ce joburi interesante aveti!eu sunt invatatoare cu uriasul salariu de 780lei.:((:((:((


eu sunt operator pe calculator cu 460 de lei:wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România