Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 09:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 11 Apr 2008, 19:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu sunt operator pe calculator cu 460 de lei:wokno:


ei fetelor....crestem noi mari si facem ce vrem si castigam bani multi....
eu...sunt director de vanzari pe Ardeal la o firma care vinde genti de voiaj.
Pe langa asta, fac contracte cu firma alor mei pe parte de corpuri de iluminat.
Si mai nou....colaborez cu o firma de organizat evenimente.
Nu stiu cat castig..sunt luni mai bune, luni mai proaste....dar imi doresc mult mai mult.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 13 Apr 2008, 21:11 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
eu sunt dispecer la o firma de paza si lucrez intr-un combinat siderurgic. salariul e destul de mic, dar imi convine programul. lucrez din anul 2 de facultate si anul asta dau licenta. pe langa asta meditez copilasi si-mi mai sporesc, semnificativ, venitul.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 12 Mai 2008, 17:24 
Nou Venit

Membru din: 22 Apr 2008, 20:26
Mesaje: 4
Citat:
invat pt. ca imi place! sper ca, macar odata in viata, sa ajung in Tara sorelui Rasare. Si voi avea nevoie sa stiu japoneza,nu?:D:D


Avem aceeasi dorinta :p

Eu m`am intors acum o luna jumatate din Italia, am facut liceul acolo si cum jumatatea mea e din tara, m`am decis sa`l urmez aici, oricum de strainatati eram satula. Lucrez intr`o afacere de familie, viitoarea mea cumnata impreuna cu viitorul ei sot au deschis un magazin de haine si am ramas eu cu Alex sa ne ocupam de el. Lucrez ca angajata si iau `exceptionalul` salariu de 600 ron + 10% din vanzari, deci este cat de cat bine din moment ce avem haine de firma foarte scumpe in magazin, dar totusi simt ca nu face pentru mine. Anul asta vreau sa imi continui studiile aici si ma gandeam sa dau tot la limbi straine si poate cine stie... pe viitor mi se va ivi ocazia sa si lucrez in domeniu, mai ales ca deja vorbesc 3 limbi in afara de romana.

Oricum, eu raman de ideea ca mai important ca salariul e sa iti placa locul de munca si colegii de serviciu (asta daca ai)..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 12 Mai 2008, 22:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Oricum, eu raman de ideea ca mai important ca salariul e sa iti placa locul de munca si colegii de serviciu (asta daca ai)..

Cu chestia asta sunt perfect de acord. Eu am incercat timp de 2 luni si un al treilea job, in televiziune. Mare haos. O televiziune locala in care se incearca sa se faca multe cu oameni putini. Nu ca n-ar fi vrut sa angajeze, ca buget era, dar nu sunt oameni priceputi pt toate posturile. Imi era deja groaza sa incep o noua zi. Asa ca am stabilit ca voi face doar vanzari pt televiziunea respectiva, astfel incat sa nu trebuiasca sa merg pe acolo prea des. Mai lucrez in radio, dtatia locala a unei retele nationale unde suntem doar 4 oameni si e super misto si in invatamant. Am 10 ore pe saptamana la o scoala generala, unde predau franceza la clasele 5-8. Salariul e de 480 ron pt astea 10 ore, dar e o pasiune a mea... desi din an in an copii invata din ce in ce mai putin si satisfactiile profesionale sunt din ce in ce mai mici.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 01 Oct 2008, 21:35 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Oricum, eu raman de ideea ca mai important ca salariul e sa iti placa locul de munca si colegii de serviciu (asta daca ai)..

Cu chestia asta sunt perfect de acord. Eu am incercat timp de 2 luni si un al treilea job, in televiziune. Mare haos. O televiziune locala in care se incearca sa se faca multe cu oameni putini. Nu ca n-ar fi vrut sa angajeze, ca buget era, dar nu sunt oameni priceputi pt toate posturile. Imi era deja groaza sa incep o noua zi. Asa ca am stabilit ca voi face doar vanzari pt televiziunea respectiva, astfel incat sa nu trebuiasca sa merg pe acolo prea des. Mai lucrez in radio, dtatia locala a unei retele nationale unde suntem doar 4 oameni si e super misto si in invatamant. Am 10 ore pe saptamana la o scoala generala, unde predau franceza la clasele 5-8. Salariul e de 480 ron pt astea 10 ore, dar e o pasiune a mea... desi din an in an copii invata din ce in ce mai putin si satisfactiile profesionale sunt din ce in ce mai mici.


Eu am in momentul d fatza un job tare lejer si castig 800 ron. Nu am program fix si il am p cap doar p sefu' care inainte d toate imi e amic. Pot preciza colegi d munca p prietenii lui p care ii vad aproape la fel d des.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 01 Oct 2008, 23:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Eu am in momentul d fatza un job tare lejer si castig 800 ron. Nu am program fix si il am p cap doar p sefu' care inainte d toate imi e amic. Pot preciza colegi d munca p prietenii lui p care ii vad aproape la fel d des.



e foarte bine ca job-ul tau e lejer, dar te descurci cu 8 milioane?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 02 Oct 2008, 15:00 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:


e foarte bine ca job-ul tau e lejer, dar te descurci cu 8 milioane?



nu m-as descurca dar are iubi mai mult. nici asa nu n ajung dar c sa facem? eu una am inceput sa mai investesc in formare. am inceput scoala d soferi pt ca e destul d ceruta si o sa mai fac cateva cursuri. la anul vreau sa ma apuc d master.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 02 Oct 2008, 21:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

nu m-as descurca dar are iubi mai mult. nici asa nu n ajung dar c sa facem? eu una am inceput sa mai investesc in formare. am inceput scoala d soferi pt ca e destul d ceruta si o sa mai fac cateva cursuri. la anul vreau sa ma apuc d master.


foarte bine.trebuie sa te ambitionezi.8 milioane nu este un salar cu care se poate trai.si nu te culca pe o ureche ca e lejer.
si u am un servici lejer, unde salarul meu este de 15-16 mil, am mult timp liber, dar mai am 2 job-uri pe langa.;)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 02 Oct 2008, 22:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

foarte bine.trebuie sa te ambitionezi.8 milioane nu este un salar cu care se poate trai.si nu te culca pe o ureche ca e lejer.
si u am un servici lejer, unde salarul meu este de 15-16 mil, am mult timp liber, dar mai am 2 job-uri pe langa.;)
ce job-uri mai ai pe langa/as mai vrea si eu unul dar nu stiu in ce domeniu,nu stiu cum,unde sa caut...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 02 Oct 2008, 22:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
ce job-uri mai ai pe langa/as mai vrea si eu unul dar nu stiu in ce domeniu,nu stiu cum,unde sa caut...
ah,scuze ,am citit acum mai sus...nu vazusem..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 03 Oct 2008, 16:02 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:

foarte bine.trebuie sa te ambitionezi.8 milioane nu este un salar cu care se poate trai.si nu te culca pe o ureche ca e lejer.
si u am un servici lejer, unde salarul meu este de 15-16 mil, am mult timp liber, dar mai am 2 job-uri pe langa.;)


super d u. o sa incerc si eu sa cresc incet incet ca sunt la inceput d drum. mai intai tb sa stapanesc unele aptitudini si apoi sper sa pot sa imi "fac d cap".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 03 Oct 2008, 19:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Eu nu lucrez :) sunt pensionara....glumesc

De profesie asistent de gestiune-contabil ....vreau sa imi deschid o firma, am mai multe idei in ceea ce ma priveste pe mine....si in ceea ce ma priveste viitorul :D

Nu as lucra pentru un salariu mai mic de 350 E ...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 11 Oct 2008, 16:27 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Eu sunt casnica.Acum.Ca pana sa nasc am fost asistent credite si casier(receptioner....mai multe si ca sa nu ii doara mana au trecut pe cartea de munk lucrator comercial).Adik munceam pe doua posturi.Cand eram singura era distractie sa fug de la biroul credite la casa si inapoi.Asta la mag Teknosa.Acum sunt pe cartea de munca asistent relatii cu publicul.Sau ceva de genul ca inca nu am vaz cartea de munk,am vaz asta pe o adeverinta.
Salariul ajungea la cam in jur de 1500lei(nu stiu in euro ca nu stiu cat mai e si mi-e lene sa caut)plus bonuri de masa.In banii astia intrau si comisioanele de pe credit,si automat crestea daca vindeam multe credite.
Ca sa zic si de scoala.Am facut profesionala confectii(intotdeauna voi gasi un loc de munk si mai nou se si platesc bine),apoi liceul de constructii montaj pe profilul Mecanic Masini grele.:ermm::x
Acum sunt inscrisa la finante banci si trebuia sa dau licenta anul asta(dar am nascut).Si ca sa trec prin toate domeniile,eu am vrut de fapt sa dau la teatru:sad:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 14 Oct 2008, 17:49 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Eu sunt casnica.Acum.Ca pana sa nasc am fost asistent credite si casier(receptioner....mai multe si ca sa nu ii doara mana au trecut pe cartea de munk lucrator comercial).Adik munceam pe doua posturi.Cand eram singura era distractie sa fug de la biroul credite la casa si inapoi.Asta la mag Teknosa.Acum sunt pe cartea de munca asistent relatii cu publicul.Sau ceva de genul ca inca nu am vaz cartea de munk,am vaz asta pe o adeverinta.
Salariul ajungea la cam in jur de 1500lei(nu stiu in euro ca nu stiu cat mai e si mi-e lene sa caut)plus bonuri de masa.In banii astia intrau si comisioanele de pe credit,si automat crestea daca vindeam multe credite.
Ca sa zic si de scoala.Am facut profesionala confectii(intotdeauna voi gasi un loc de munk si mai nou se si platesc bine),apoi liceul de constructii montaj pe profilul Mecanic Masini grele.:ermm::x
Acum sunt inscrisa la finante banci si trebuia sa dau licenta anul asta(dar am nascut).Si ca sa trec prin toate domeniile,eu am vrut de fapt sa dau la teatru:sad:


Tot timpul am fost d parere ca tb sa evoluam si cum nu s poate altfel o vom lua incetul cu incetul. Consider ca cine isi doreste, reuseste si drept urmare momentan nu-mi fac griji ca castig prea putin. O sa ajung la un moment dat unde vreau chiar dc asta va fi peste 10 ani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 14 Oct 2008, 18:06 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Tot timpul am fost d parere ca tb sa evoluam si cum nu s poate altfel o vom lua incetul cu incetul. Consider ca cine isi doreste, reuseste si drept urmare momentan nu-mi fac griji ca castig prea putin. O sa ajung la un moment dat unde vreau chiar dc asta va fi peste 10 ani.

Imi place atitudinea ta.Eu sunt genul "Nu pot acum?La naiba....nici nu mai incerc!"Si trec la altceva.Poate de asta am avut 1000 de job-uri de la gogosareasa pana la consultant bancar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 00:02 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Imi place atitudinea ta.Eu sunt genul "Nu pot acum?La naiba....nici nu mai incerc!"Si trec la altceva.Poate de asta am avut 1000 de job-uri de la gogosareasa pana la consultant bancar



eu am fost asistent vanzari la domo pt 1 an si 3 luni, apoi manager stagiar la carrefour in bucuresti pt 9 luni si de o luna sunt manager raion la carrefour suceava. este bine, sunt multumita, imi place ce fac dar sunt si fff ocupata.am plecat de la domo de la un salariu de 600-700 ron si acum iau peste 1500 ron...nu pot zice exact ca na e confidential :p
mi-ar fi placut sa mai urmez si faculta de drept dar nu imi mai permite timpul...iar de al 2lea job nici atat cu toate ca m-ar tenta...poate altadata:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 00:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:


eu am fost asistent vanzari la domo pt 1 an si 3 luni, apoi manager stagiar la carrefour in bucuresti pt 9 luni si de o luna sunt manager raion la carrefour suceava. este bine, sunt multumita, imi place ce fac dar sunt si fff ocupata.am plecat de la domo de la un salariu de 600-700 ron si acum iau peste 1500 ron...nu pot zice exact ca na e confidential :p
mi-ar fi placut sa mai urmez si faculta de drept dar nu imi mai permite timpul...iar de al 2lea job nici atat cu toate ca m-ar tenta...poate altadata:D

eu lucrez asistent manager la o firma de constructii(asta scrie in cartea de munca) dar fac cu totul alceva si contabila la o alta firma... salariul e bun si bonuri de masa iau de la o singura firma... programul e lejer mi'l fac cum vreau eu si ma cam tenteaza ideea de inca un job dar inca nu stiu ce

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 07:41 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:


eu am fost asistent vanzari la domo pt 1 an si 3 luni, apoi manager stagiar la carrefour in bucuresti pt 9 luni si de o luna sunt manager raion la carrefour suceava. este bine, sunt multumita, imi place ce fac dar sunt si fff ocupata.am plecat de la domo de la un salariu de 600-700 ron si acum iau peste 1500 ron...nu pot zice exact ca na e confidential :p
mi-ar fi placut sa mai urmez si faculta de drept dar nu imi mai permite timpul...iar de al 2lea job nici atat cu toate ca m-ar tenta...poate altadata:D

Mai da stiu ca plateste bine "carfuru".Bv tie!:clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 11:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Mai da stiu ca plateste bine "carfuru".Bv tie!:clap:


e pe pozitie manageriala.e normal sa aiba un salar bunicel.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 13:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


eu am fost asistent vanzari la domo pt 1 an si 3 luni, apoi manager stagiar la carrefour in bucuresti pt 9 luni si de o luna sunt manager raion la carrefour suceava. este bine, sunt multumita, imi place ce fac dar sunt si fff ocupata.am plecat de la domo de la un salariu de 600-700 ron si acum iau peste 1500 ron...nu pot zice exact ca na e confidential :p
mi-ar fi placut sa mai urmez si faculta de drept dar nu imi mai permite timpul...iar de al 2lea job nici atat cu toate ca m-ar tenta...poate altadata:D


cand eram in fac si faceam hostessuri si promotii am lucrat odata intr-un carrefour. angajatii erau f ok dar imi spuneau ca ii muncesc extraordinar de mult, ca sunt stricti si rigizi..cum e la tine?
ps:au trecut vreo 5 ani de cand am auzit eu povestea asta:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România