Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 07:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Mai da stiu ca plateste bine "carfuru".Bv tie!:clap:

mie nu mi se pare ca e un sal asa bun..mai ales pt un manager..:unsure:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie nu mi se pare ca e un sal asa bun..mai ales pt un manager..:unsure:

pai nu e mare.
si eu sunt director de vanzari la una din firme si am 15 mil salar fix(bine ca iau si comisioane pe langa).

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 13:56 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
mie nu mi se pare ca e un sal asa bun..mai ales pt un manager..:unsure:

Pai da,dar am inteles ca e manager de raion.In alte parti la astia li se dau salarii de 700 lei....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 14:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Pai da,dar am inteles ca e manager de raion.In alte parti la astia li se dau salarii de 700 lei....


ei.,...nici chiar asa.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 14:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Pai da,dar am inteles ca e manager de raion.In alte parti la astia li se dau salarii de 700 lei....

da...pana la urma la noi e pb cu denumirea postului:) toata lumea e manager:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 16 Oct 2008, 14:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
pai nu e mare.
si eu sunt director de vanzari la una din firme si am 15 mil salar fix(bine ca iau si comisioane pe langa).

dc iei si comisioane cred ca e ok..

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 17 Oct 2008, 06:56 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
da...pana la urma la noi e pb cu denumirea postului:) toata lumea e manager:lol:
Da,chiar am lucrat la un moment dat intr-o firma de brockeraj bancar si acolo secretara noastra se numea tot manager nu mai stiu cum:eek:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 20 Oct 2008, 19:52 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Da,chiar am lucrat la un moment dat intr-o firma de brockeraj bancar si acolo secretara noastra se numea tot manager nu mai stiu cum:eek:



da, la noi cam toti sunt manageri...eu sunt mai pe romaneste sef raion, in ordine descrescatoare intr-un mag sunt directorul, managerul departament si managerulraion. asta asa ca o idee.eu sunt ok cu ceea ce fac si cat castig...bineinteles ca e loc de mai bine...am zis peste 1500ron pt ca nu pot zice suma exact dar asta nu inseamna ca iau 15500...as putea zice ca iau cu inca cateva sute noi peste 1500.
Clarut, e mult de munca, stres uneori mare alteori nu. si cum e regula la noi bani mai putini decta muncesti, dar na asta e...pt suceava zic eu ca e ok...astept sa prind experienta, sa avansez si stiu ca va fi loc de mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 28 Oct 2008, 19:49 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Si eu sunt pe cartea de munca asistent relatii clienti la un dealer BMW.Oricat de pompos ar suna nu va ganditi ca e cine stie ce.Salariul este putin peste 1400 ron.Am avut o firma de transporturi insa nu am avut banet ca sa o sustin.Acum am terminat turism si fac master-ul in administrarea afacerilor in turism si vreau sa intru in domeniu insa mai astept putin.La actualul loc de munca sunt multumita de colegi si de faptul ca nu e mare bataie de cap.:njump:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 04 Noi 2008, 22:10 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
v-ati gindit vreodata sa va schimbati job-l...?eu sint la un pas de a renunta la uniforma si sa redevin FEMEIE...:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 05 Noi 2008, 02:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
v-ati gindit vreodata sa va schimbati job-l...?eu sint la un pas de a renunta la uniforma si sa redevin FEMEIE...:npray:



da...de ce nu...eu mi l-am schimbat acum ceva timp...momentan nu ma gandesc la schimbare dar sunt de parere ca un job nu e musai sa fie forever...bine nici din "floare in floare"...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 05 Noi 2008, 02:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
v-ati gindit vreodata sa va schimbati job-l...?eu sint la un pas de a renunta la uniforma si sa redevin FEMEIE...:npray:

eu tot timpul ma gandesc sa-mi schimb job-ul. as vrea sa fiu chef (adica bucatar :) ), sa organizez planuri de calatorie, sa fac voluntariat intr-o organizatie de protectie a animalelor...am o lista lunga! nimic insa nu se potriveste cu studiile pe care le-am facut :lol:
ps: dar de ce femeia si "politista" se exclud una pe alta?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 05 Noi 2008, 12:02 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
m-ai intrebat de ce se exclud femeia si politista.sa incerc sa-ti raspund:in primul rind e timpul pe care il oferi familiei,iar in momentul in care lucrezi in 3 schimburi,adik o sapt de la 5.30 la 14,una de la 22-6dim si una 14-22...nu prea mai exista
pt tura de dim esti obligat sa fii in picioare la 4 dim,iar seara la 9 deja dormi:devil:sapt de noapte presupune sa aj undeva la 7 dim aksa,pina faci dus,maninci,asta dak mai ai vlaga ser face 8-9,dupa care sigur dormi pina seara cind iar intri in serviciu....deci timpul tau e cam redus.cind ai alea 2 zile libere eventual cuplate fugi si la salon,si la cumparaturi,si la scoala la copii,si pe la prieteni,mai ai nevoie si de intimitate cu cel de alaturi..iar cam 0 timp...de fapt ai o meserie care tinde sa te masculinizeze pt k intri in contact ,de cele mai multe ori cu boschetari,tilhari,violatori...copii ai strazii care la 5-10 ani deja sint dependenti de aurolac si te deprima..omor,tentative..si atunci devii si tu la un momendat o masinarie alegii...ceea ce mie incepe sa-mi displaca,eu totusi sint profund umanista,am o facultate cu specific umanist la baza-filosofie-am un voluntariat pt protectia animalelor in care ma implic atit cit pot,am un bebe de 4 ani pe care il vad putin si caruia ii trebuie acordat timp,sotul meu ma vede acasa fff putin..deci...sspune si tu dak asta e viata...de vreo 4 ani


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 05 Noi 2008, 23:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu tot timpul ma gandesc sa-mi schimb job-ul. as vrea sa fiu chef (adica bucatar :) ), sa organizez planuri de calatorie, sa fac voluntariat intr-o organizatie de protectie a animalelor...am o lista lunga! nimic insa nu se potriveste cu studiile pe care le-am facut :lol:
ps: dar de ce femeia si "politista" se exclud una pe alta?


ce legatura au studiile cu ce iti doresti sa faci?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 12 Noi 2008, 12:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu tot timpul ma gandesc sa-mi schimb job-ul. as vrea sa fiu chef (adica bucatar :) ), sa organizez planuri de calatorie, sa fac voluntariat intr-o organizatie de protectie a animalelor...am o lista lunga! nimic insa nu se potriveste cu studiile pe care le-am facut :lol:
ps: dar de ce femeia si "politista" se exclud una pe alta?

cred ca voluntariatul nu exclude meseria ta, oricare ar fi ea, il poti face si in timpul liber. daca iti doresti atat de mult sa iti schimbi meseria nu cred ca esti asa batrana incat sa nu te poti apuca de altceva.cunosc persoane care la 50 de ani si-au schimbat meseria iar acum fac ceea ce si-au dorit toata viata si sunt f fericiti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 19 Noi 2008, 23:15 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Fetelor, cum va descurcati cu sefii nesuferiti? cei care au toane, care azi decid ca e alba, maine sustin ca e neagra? cei care apreciaza un lucru maree facut de tine ca fiind infim desi beneficiile sunt clare?
sa nu spuneti ca va dati demisia. este vorba despre un sef intr-o companie pe care o iubesti, in care lucrezi de peste 5 ani, cu care ai crescut si....in care a aparut EL acum un an...nu vreau solutia asta. :nbump:
nu are ceva cu mine, are ceva cu oamenii. am imbatranit in anul asta cat in 5...ajung acasa la 8 seara , la 9 dorm ca sa-i pot face fata maine. concediu am o data pe an , 2 sapt+niste zile razlete cand am ceva urgent de facut -lucru despre care trebuie sa stie-nu se pune problema ca vreau o zi de concediu ca sa ma odihnesc.
nu vreau sa plec...deocamdata, vreau sa-i fac fata sau..sa ajung sa-mi faca fata:hap_w:
Ce ziceti? se poate?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: job-uri si salarii
MesajScris: 20 Noi 2008, 01:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Fetelor, cum va descurcati cu sefii nesuferiti? cei care au toane, care azi decid ca e alba, maine sustin ca e neagra? cei care apreciaza un lucru maree facut de tine ca fiind infim desi beneficiile sunt clare?
sa nu spuneti ca va dati demisia. este vorba despre un sef intr-o companie pe care o iubesti, in care lucrezi de peste 5 ani, cu care ai crescut si....in care a aparut EL acum un an...nu vreau solutia asta. :nbump:
nu are ceva cu mine, are ceva cu oamenii. am imbatranit in anul asta cat in 5...ajung acasa la 8 seara , la 9 dorm ca sa-i pot face fata maine. concediu am o data pe an , 2 sapt+niste zile razlete cand am ceva urgent de facut -lucru despre care trebuie sa stie-nu se pune problema ca vreau o zi de concediu ca sa ma odihnesc.
nu vreau sa plec...deocamdata, vreau sa-i fac fata sau..sa ajung sa-mi faca fata:hap_w:
Ce ziceti? se poate?


poti sa il faci sa te placa.
si sa nu te mai consumi asa de mult.pentru ca in definitiv nu are ce sa iti faca.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 77 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România