Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 02:31 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Haideti sa "tocam" si alte subiect...
No, de astea v-ati face?
Io am...:nblink: un piercing in buric.Nu m-a durut...prea tare, e sic, nu-l expun ca tigancile cand nu e cazul.Ma omoara unele cum isi ridica bluzele "sa se vada".Si nu e lung, atarnator, ca alea mi se par kitch.lol
Tatuaj am vrut sa-mi fac,inca nu renunt la idee.Intr-un loc discret si sexy lol.Acuma nu va ganditi la ce nu ma gandesc si eu...:love: ca ma refeream pe spate jos sau pe glezna.Ce sa reprezinte?O fraza in japoneza care sa insemne ceva numai de mine stiut.:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 12:43 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
tatuaj am vrut sa-mi fac si eu pe spate, un tribal ceva dar am vazut la o tipa , era slabuta si arata super. apoi s-a ingrasat si arata tatuajul:x asa ca, ma mai gandesc:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
tatuaj am vrut sa-mi fac si eu pe spate, un tribal ceva dar am vazut la o tipa , era slabuta si arata super. apoi s-a ingrasat si arata tatuajul:x asa ca, ma mai gandesc:-`
eu nu sunt de acord cu tatuajele! Ganditi-va in viitor : veti fi niste babute tatuate, penibile pt varsta pe care o veti afisa. O sa-mi spuneti ca tatuajele se pot indeparta, dar eu am auzit ca e mai nasol sa le indepartezi decat sa le pui. Nu mai luam in calcul si faptul ca daca nu te duci la cineva "curat" sa te tatueze, poti lua si cine stie ce fel de boli! Piercingurile sunt ok pt. mine! Chiar si eu am mai multe gauri de cercei in urechi! Cand eram in liceu voiam sa-mi pun unul in limba (fan Prodigy)!:unsure: ce tampita eram!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 15:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
eu nu sunt de acord cu tatuajele! Ganditi-va in viitor : veti fi niste babute tatuate, penibile pt varsta pe care o veti afisa. O sa-mi spuneti ca tatuajele se pot indeparta, dar eu am auzit ca e mai nasol sa le indepartezi decat sa le pui. Nu mai luam in calcul si faptul ca daca nu te duci la cineva "curat" sa te tatueze, poti lua si cine stie ce fel de boli!


Da, da, ai dreptate!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 15:55 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Haideti sa "tocam" si alte subiect...
No, de astea v-ati face?
Io am...:nblink: un piercing in buric.Nu m-a durut...prea tare, e sic, nu-l expun ca tigancile cand nu e cazul.Ma omoara unele cum isi ridica bluzele "sa se vada".Si nu e lung, atarnator, ca alea mi se par kitch.lol
Tatuaj am vrut sa-mi fac,inca nu renunt la idee.Intr-un loc discret si sexy lol.Acuma nu va ganditi la ce nu ma gandesc si eu...:love: ca ma refeream pe spate jos sau pe glezna.Ce sa reprezinte?O fraza in japoneza care sa insemne ceva numai de mine stiut.:p


Ha aici semanam:S.Am o floricica la buricut si e super gingasa.Si ma gandeam odata si la un tatuaj dar....nu prea am curaj:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 20:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
eu nu sunt de acord cu tatuajele! Ganditi-va in viitor : veti fi niste babute tatuate, penibile pt varsta pe care o veti afisa. O sa-mi spuneti ca tatuajele se pot indeparta, dar eu am auzit ca e mai nasol sa le indepartezi decat sa le pui. Nu mai luam in calcul si faptul ca daca nu te duci la cineva "curat" sa te tatueze, poti lua si cine stie ce fel de boli! Piercingurile sunt ok pt. mine! Chiar si eu am mai multe gauri de cercei in urechi! Cand eram in liceu voiam sa-mi pun unul in limba (fan Prodigy)!:unsure: ce tampita eram!


sunt perfect de acord cu tine desi eram si eu fan prodigy...noroc ca nu era si maica mea:wacko: stiu o tipa care are un mic tatuaj pe brat si in vara venea la sv cu un pansament lipit sa nu se vada :lol: cat despre indepartare...se face cu laser, e si dureroasa si-ti ramane si semn, n-am avut tatuaje dar am avut niste alunite pe care le-am scos:((

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 22:39 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
prin anul doi de facultate eram si eu mai nebuna un pic :)...si mi-am pus o steluta draguta in buric...si am purtat-o cam un an dar m-a cam chinuit ca nu se vindeca cum trebuie rana si am renuntat...

tatuajele m-au tentat dar nu atat de tare cat sa incerc...:)

si Marius a purtat o vreme un cercelus de aur in ureche...pana l-am convins sa-l dea jos...asta nu ma atrage la barbati...

sotiorii vostri...nu sunt tentati?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 16 Noi 2006, 22:51 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
prin anul doi de facultate eram si eu mai nebuna un pic :)...si mi-am pus o steluta draguta in buric...si am purtat-o cam un an dar m-a cam chinuit ca nu se vindeca cum trebuie rana si am renuntat...

tatuajele m-au tentat dar nu atat de tare cat sa incerc...:)

si Marius a purtat o vreme un cercelus de aur in ureche...pana l-am convins sa-l dea jos...asta nu ma atrage la barbati...

sotiorii vostri...nu sunt tentati?


Eu m-am chinuit vreo 3 luni.S-a vindecat in momentul in care ungeam cercelul care intra in buric cu baneocin unguent.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 01:00 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
eu nu sunt de acord cu tatuajele! Ganditi-va in viitor : veti fi niste babute tatuate, penibile pt varsta pe care o veti afisa. O sa-mi spuneti ca tatuajele se pot indeparta, dar eu am auzit ca e mai nasol sa le indepartezi decat sa le pui. Nu mai luam in calcul si faptul ca daca nu te duci la cineva "curat" sa te tatueze, poti lua si cine stie ce fel de boli! Piercingurile sunt ok pt. mine! Chiar si eu am mai multe gauri de cercei in urechi! Cand eram in liceu voiam sa-mi pun unul in limba (fan Prodigy)!:unsure: ce tampita eram!


:D la faza cu tatuajele, si eu am in minte o imagine cu o babuta cu par alb ondulat (ca mine :D :p, binel, al meu inca nu e alb :nlol:), imbracata ca babutele simpatice (mama,ce modesta sunt :love:, dar zau ca o sa fiu simpatica :D) si cu un tatuaj cu vreo inima sagetata "i love costel" (X) :p... demential!!! mai bine pas :p
cat despre piercinguri, cand eram eu tanara, maica :p, mi-ar fi placut... asa ca am avut mai multi cercei in urechi si unul in nas :D :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 01:43 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

:D la faza cu tatuajele, si eu am in minte o imagine cu o babuta cu par alb ondulat (ca mine :D :p, binel, al meu inca nu e alb :nlol:), imbracata ca babutele simpatice (mama,ce modesta sunt :love:, dar zau ca o sa fiu simpatica :D) si cu un tatuaj cu vreo inima sagetata "i love costel" (X) :p... demential!!! mai bine pas :p
cat despre piercinguri, cand eram eu tanara, maica :p, mi-ar fi placut... asa ca am avut mai multi cercei in urechi si unul in nas :D :p


Super tare babuta ta imaginara!!!lol
In leg cu tatuajele se pot face semipermanente pe 5 ani la suprafata pielii nu in profunzime, care se duc evident cu vremea.
Sotiorul vrea si el de ceva timp tatuaj ca doar vrem la fel.Tot am zis ca mergem dar inca nu ne-am luat de manuta s-o chiar facem.
Si eu m-am gandit la chestia cu bunica cu tatuaj, dar daca e intr0un loc mai discret unde la batranete n-o sa mai port decolteuri, burice sau spate la vedere.Nu se va vedea.lol.Am gasit solutia.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 10:31 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

sotiorii vostri...nu sunt tentati?
al meu avea pe bratul drept sus, langa umar un tatuaj super fain dar ii si statea super, era fotbalist, musculos si ii statea tare bine, dar la accident i s-a sters tatuajul si nici nu are voie sa-si mai faca altul:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 13:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Si eu m-am gandit la chestia cu bunica cu tatuaj, dar daca e intr0un loc mai discret unde la batranete n-o sa mai port decolteuri, burice sau spate la vedere.Nu se va vedea.lol.Am gasit solutia.(X)
O sa se amuze cei de la pompe funebre ( sa nu zic morga) cand vor face autopsia: " io-te baba asta ce sexy era in tinerete!":p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 18:15 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
O sa se amuze cei de la pompe funebre ( sa nu zic morga) cand vor face autopsia: " io-te baba asta ce sexy era in tinerete!":p:p


Esti dementiala.La ce te gandesti tu....
Si cand mori esti sexy , cu tatuaj.lol.Atunci merita.:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 17 Noi 2006, 20:54 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Piercinguri pas, imi sunt suficiente cele 2 gauri din urechi O:)
Tatuajele foarte tentante au fost la un moment dat, dar frica asta nu ma lasat.(X):-`
Acum clar ca nu mi-as mai face. O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 05 Mar 2007, 15:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu as opta pt un cercel mic si foarte finutz in nas...mi-l doresc de o gramada de vreme si aproape in fiecare luna"merg sa mi-l fac",dar nu mai ajung...nush de ce sunt asa de fricoasa ca doar nu mor...dar pircingurile in nas imi plac la nebunie atata vreme cat este ceva facut cu bun simt
Bun ...iti faci percing ... si daca iti schimbi job-ul .. cum te duci la interviuri ?? Cu sau fara cercel in nas?? O sa spui ca il poti scoate .. insa se va vedea gaura... si, sincer vorbind ... aspectul exterior conteaza intr-un asemenea moment! Nu cred ca vrea nimeni sa angajeze o persoana "freaky"! :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 09 Mar 2007, 18:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
crezi ca un pircing in nas mic si finutz m-ar face sa fiu sau sa arat "freaky"?poate asta depinde doar de conceptiile oamenilor...waw...m-ai cam pus pe ganduri acuma...sincer :p
d. p. meu d.v. cred ca ar fi ok ....chiar nu imi pasa cum ti-ar sta cu sau fara cercel in nas! Insa inspectorii de resurse umane au terminat marea majoritate psihologia ... si sa te fereasca D-zeu sa intri intr-un interviu cu ciudatii! Am trecut prin asta si imi venea sa-i scuip intre ochi; la momentul ala nu aveam nici tatuaj pe maini, nici cercel in nas sau spranceana! Ei in momentul intervievarii cauta sa iti verifice orice aspect al vietii.... so ..io cred ca nu are rost sa le dai motive in plus. Asta se intampla in cadrul "firmelor mari".. pt. job-uri mediocre nu cred ca se pune asa mare accent pe acest aspect. Depinde si ce vrei sa faci tu in viata!:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tatuaje, piercinguri
MesajScris: 09 Mar 2007, 19:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
da cam ai mare dreptate...desi daca este ceva dragutz poate nu o sa iasa enorm de mult in evident ,mai ales ca vreau ceva mic...daca ar fii sa raman la locul asta de munca o viata cred ca as putea sa imi bag cercei peste tot fara ca sefii mei sa zica ceva,chiar si sefa mea are un tatuaj...sa stii ca nici o se cunda nu m-am gandit la acest aspect...desi nush...poate la noi inca lumea nu s-a obisnuit cu ideea ca pircingurile sunt ceva cat se poate de obisnuit...iar daca ma duc la un interviu sa ma angajeze pt ceea ce stiu sa fac...nu pt felul in care arat...nush e doar o parare ,dar daca ar fii sa nu fiu angajata vreodata din cauza unui cercel,cred ca as fii enorm de revoltata...si GinaAngelina crezi ca un pircing in nas mic si finutz m-ar face sa fiu sau sa arat "freaky"?poate asta depinde doar de conceptiile oamenilor...waw...m-ai cam pus pe ganduri acuma...sincer :p


am vazut odata, in tren, un controlor cu piercinguri in nas si in urechi + o insigna cu i love piercing...m-a distrat atunci..era ok acolo, chiar dc practic lucra cu publicul..dar nu-mi pot imagina colegii cu piercing-uri, cu atat mai putin seful cu unul in nas...n-ar mai avea prestanta. dar depinde de mediul in care lucrezi...insa ma gandesc cat de penibila ar fi o femeie intr-un taior elegant sau in rochie de mireasa si cu un cercel in nas!?:lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România