Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 19:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 07 Mai 2007, 13:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Fetelor ,voi credeti in vise?
Eu am visat aghiazma...........stie cineva ce inseamna?


e grav:wacko:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 07 Mai 2007, 16:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
ce e grav?
ca nu inteleg?

e grav ..ca nu credem in vise .... eu ma amuz cand mai citesc pe net diverse interpretari. :wacko: Cred ca mai sunt si altii care nu cred!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 07 Mai 2007, 19:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
ce e grav?
ca nu inteleg?


glumeam, scumpo! nu cred in vise, astre etc! si nici nu cred ca ar tb cineva sa se ghideze dupa astfel de chestii!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 07 Mai 2007, 20:19 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
nici eu nu cred in visedar asa de curiozitate cand visez ceva intreb cam ce inseamna.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 22 Mai 2007, 23:50 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
nici eu nu cred in visedar asa de curiozitate cand visez ceva intreb cam ce inseamna.



la fel fac si eu cand visez cate ceva urat...ma interesez sa vad ce inseamna...faza e c uneori unele vise se adeversc, dar de cele mai multe ori nu...mama mea are premonitii, presentimente si unele vise in care crede si care i se adeveresc:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 23 Mai 2007, 18:19 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Sper sa am si eu un vis care sa se adevereasca. De curand am visat ca nasteam foarte usor, pe 23 iulie, cum vreau eu, cu peridurala, cum vreau eu, ca sotul a asistat la nastere, cum vrem amandoi, ca bebe era OK si maricel bine (3,900 kg), ca am prins rezerva super si sotul a stat cu noi... Chiar as vrea ca visul asta sa fie realitate ...


chiar iti tin pumnii!!!!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 24 Mai 2007, 17:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Sper sa am si eu un vis care sa se adevereasca. De curand am visat ca nasteam foarte usor, pe 23 iulie, cum vreau eu, cu peridurala, cum vreau eu, ca sotul a asistat la nastere, cum vrem amandoi, ca bebe era OK si maricel bine (3,900 kg), ca am prins rezerva super si sotul a stat cu noi... Chiar as vrea ca visul asta sa fie realitate ...



%%-:wok: sa se implineasca acest vis frumos!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 01 Iun 2007, 09:28 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Sper sa am si eu un vis care sa se adevereasca. De curand am visat ca nasteam foarte usor, pe 23 iulie, cum vreau eu, cu peridurala, cum vreau eu, ca sotul a asistat la nastere, cum vrem amandoi, ca bebe era OK si maricel bine (3,900 kg), ca am prins rezerva super si sotul a stat cu noi... Chiar as vrea ca visul asta sa fie realitate ...


Eu ma rog cred ca cel mai mult ca visul tau sa se adevereasca...De cind mi-ai spus ca bebe al tau trebuie sa se nasca pe 23 iulie, ma gindesc la tine si la el de fiecare data cind imi aduc aminte de ziua mea de nastere care-mi bate la usa....
Sa fie intr-un ceas bun si in primul rind sa fie sanatosel si tu la fel...Iti doresc o sarcina usoara si o viata plina de bucurii alaturi de familia ta...:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 01 Iul 2007, 23:32 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Sper sa am si eu un vis care sa se adevereasca. De curand am visat ca nasteam foarte usor, pe 23 iulie, cum vreau eu, cu peridurala, cum vreau eu, ca sotul a asistat la nastere, cum vrem amandoi, ca bebe era OK si maricel bine (3,900 kg), ca am prins rezerva super si sotul a stat cu noi... Chiar as vrea ca visul asta sa fie realitate ...


Cred in vise! poate pentru-ca pana acum unele s-au dovedit reale in ceea ce ma priveste! :~* de exemplu, in mod obisnuit nu agreez barbatii blonzi cu ochi albastrii, cu pielea alba(dimpotriva, imi place pielea mai creola!), dar cand eram copila am visat un baiat inalt (nici gand sa ma gandesc la asa ceva, mai ales ca eu sunt micuta!), cu pielea alba si ochi albastrii! Si ce sa vezi??! pe la 19 ani l-am cunoscut pe Adrian, care evident, e inalt, cu pielea alba si ochi albastrii-albastrii! si iata-ne tot impreuna dupa atatia ani! ba mai mult, am visat doi copii inalti , blonzi, si fireste cu ochi albastrii - la noi in familie nu sunt persoane cu ochi albastrii! - si m-au luat de mana si cand i-am intrebat cine sunt, mi-au raspuns "o sa fim copii tai cand o sa fii tu mare"! cand am visat asta, abia intram la liceu! astept sa vad daca se adevereste! surpriza mare vine insa din alta parte! mama lui Adrian mi-a spus ca bunicul lui Adi, tatal ei, e din gemeni! asa ca ceva-ceva este adevarat! ce e amuzant, e ca pur si simplu simt ca o sa am gemeni! nu stiu de ce! fiindca nu ma gandesc ca o sa am fetita sau baiat, simt pur si simplu ca o sa am si una si alta! ce ziceti de asta?! am luat-o razna?!?!O:):D:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 02 Iul 2007, 00:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Cred in vise! poate pentru-ca pana acum unele s-au dovedit reale in ceea ce ma priveste! :~* de exemplu, in mod obisnuit nu agreez barbatii blonzi cu ochi albastrii, cu pielea alba(dimpotriva, imi place pielea mai creola!), dar cand eram copila am visat un baiat inalt (nici gand sa ma gandesc la asa ceva, mai ales ca eu sunt micuta!), cu pielea alba si ochi albastrii! Si ce sa vezi??! pe la 19 ani l-am cunoscut pe Adrian, care evident, e inalt, cu pielea alba si ochi albastrii-albastrii! si iata-ne tot impreuna dupa atatia ani! ba mai mult, am visat doi copii inalti , blonzi, si fireste cu ochi albastrii - la noi in familie nu sunt persoane cu ochi albastrii! - si m-au luat de mana si cand i-am intrebat cine sunt, mi-au raspuns "o sa fim copii tai cand o sa fii tu mare"! cand am visat asta, abia intram la liceu! astept sa vad daca se adevereste! surpriza mare vine insa din alta parte! mama lui Adrian mi-a spus ca bunicul lui Adi, tatal ei, e din gemeni! asa ca ceva-ceva este adevarat! ce e amuzant, e ca pur si simplu simt ca o sa am gemeni! nu stiu de ce! fiindca nu ma gandesc ca o sa am fetita sau baiat, simt pur si simplu ca o sa am si una si alta! ce ziceti de asta?! am luat-o razna?!?!O:):D:~*



eu am visat ca imi cad toti dintii.Si se spune ca iti moare cineva drag.Eram in liceu.Si la nici o sapt a murit bunicul meu.
Nu cred neaparat in vise...dar se intampla sa fie si adevarate.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 02 Iul 2007, 00:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Nu e vis, dar e interesant de povestit.
Cand aveam 23 de ani mi-a ghicit o cunostinta in palma. Printre altele mi-a spus ca o sa ma marit pe la 30 de ani, ca o sa am o casnicie fericita si doi copii. La un moment dat spune
- Tu te mariti cu un strain!
- Eu, imposibil! Stiind ca detest ideea de casatorie cu straini.
- Ba da, cu un strain! Uite ce initiala are: W!
- Unde? Sa vad si eu!
- Aici!
- Probabil ca trebuie sa te uiti invers, e M...

Au trecut multi ani de atunci....
La 30 de ani mi-am cunoscut sotul si, cand eram cam de trei luni impreuna si ma miram ce bine ne potrivim si ne intelegem am realizat ca initialele lui sunt VV. Uneori exclamam, gandindu-ma la ce mi se spusese cu 7 ani in urma "nu se poate!". Cu cateva zile inainte de a implini 31 de ani ne-am casatorit si acum bebe e pe drum.
Asa ca sunt sigura ca vom avea doi bebei iar casnicia noastra va fi pana la capat fericita.
:ok:


dar e strain?
exact asa...unei prietene i-a ghicit initiala sotului e R.Si il cheama Razvan.
Uneori se nimeresc probabl....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 02 Iul 2007, 01:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Nu, nu e strain. Desi are origini bulgaresti, dar prin strabunic daca am inteles eu bine...


buna ghicitoare.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vise
MesajScris: 02 Iul 2007, 18:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
eu visez de vreo saptamana in fiecare nopate, cai! Negri, mari, salbatici! Culmea e ca nu mi-e frica de ei...ma visez calarind!:rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România