Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 11 Dec 2007, 19:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Gata, am facut:ndance:
Sper sa fie ok fetita. Bamba, daca mai afli ceva despre ea, sa ne spui.


o sa va spun...am pus-o pe sora-mea sa se intereseze :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 11 Dec 2007, 19:53 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
cand am fost acasa acum 2 sapt, era in Sibiu o fetita de 3 ani (pe care o cheama Alexia, asa cum o sa o cheme pe fetita mea) care are nevoie de o operatie care sa o ajute sa auda...


foarte frumoase iniativele voastre :love:... eu recunosc ca, pentru moment, dat fiind starea in care ma aflu :D, sunt mai sensibila fata de copii decat fata de orice alta categorie :~*...
bamba, alexia a fost si alegerea noastra, ne-a placut foarte mult, dar n-a fost sa fie :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 11 Dec 2007, 23:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Da tu fetelor de fetita mea nu ziceti nimic? :( sau nu credeti ca e adevarat?


e si ea pe lista...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 16 Dec 2007, 03:33 
Nou Venit

Membru din: 13 Noi 2007, 18:13
Mesaje: 9
coradyne foarte foarte buna initiativa ta si eu o sa te sprijin .....daca vei gasi batraneii aceia care s-au imprumutat sa ma anunti si pe mine sa trimit niste bani...eu aici din pacate nu prea stiu pe cine sa ajut....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 20 Dec 2007, 18:45 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
coradyne foarte foarte buna initiativa ta si eu o sa te sprijin .....daca vei gasi batraneii aceia care s-au imprumutat sa ma anunti si pe mine sa trimit niste bani...eu aici din pacate nu prea stiu pe cine sa ajut....



la mine lista cadourilor este urmatoarea: sapt trecuta mami meu a facut fericite 3 fam cu niste alimente si sapt ce vine cand voi fi si eu acasa voi merge si eu la una din ele, care m-a impresionat.
sotului i-am cumparat halat de baie si pijama, tatalui meu niste cosmetice(apa de toaleta,after shave), mamei un tel, nepotelei un costumas de raiat(sarafan si jachetica), iar mie o geaca.
mai am de luat un cadou pt fam care mi-a gasit cazare in buc si ma ajuta f mult de cand sunt aici...a si am uitat de colega de ap...dar ei ii voi lua ceva simbolic. maine trebuie sa gasesc ceva.

spor la cumparaturi si la cadouri!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 20 Dec 2007, 18:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


la mine lista cadourilor este urmatoarea: sapt trecuta mami meu a facut fericite 3 fam cu niste alimente si sapt ce vine cand voi fi si eu acasa voi merge si eu la una din ele, care m-a impresionat.
sotului i-am cumparat halat de baie si pijama, tatalui meu niste cosmetice(apa de toaleta,after shave), mamei un tel, nepotelei un costumas de raiat(sarafan si jachetica), iar mie o geaca.
mai am de luatou pt fam care mi-a gasit cazare in buc si ma ajuta f mult de cand sunt aici...a si am uitat de colega de ap...dar ei ii voi lua ceva simbolic. maine trebuie sa gasesc ceva.

spor la cumparaturi si la cadouri!:nwink:


am ajutat si eu 2 familii.Le-am dat cate 1 mil(100 de Ron, lenjerii de pat, prosape, zahar, ulei, cozonac, orez....si mai am de cumparat.
La pisi(asta ionut), i-am cumparat 3 bluze, o pijama si o caciulita.ceva argint, ceva cosmetice si hainite pt prieteni dragi, o geaca fratelui meu, parfumuri pt nase....vinuri pt nasi....si ..oare ce am mai luat????
da s-a terminat bugetul.Le ajunge...anul acesta am fost prea darnica.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 20 Dec 2007, 18:55 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

am ajutat si eu 2 familii.Le-am dat cate 1 mil(100 de Ron, lenjerii de pat, prosape, zahar, ulei, cozonac, orez....si mai am de cumparat.
La pisi(asta ionut), i-am cumparat 3 bluze, o pijama si o caciulita.ceva argint, ceva cosmetice si hainite pt prieteni dragi, o geaca fratelui meu, parfumuri pt nase....vinuri pt nasi....si ..oare ce am mai luat????
da s-a terminat bugetul.Le ajunge...anul acesta am fost prea darnica.



eu nasilor nu le-am luat inac nimic ca si bugetul e pe sfarsite, dar si pt ca avem pregatit cate ceva acasa:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 20 Dec 2007, 18:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


eu nasilor nu le-am luat inac nimic ca si bugetul e pe sfarsite, dar si pt ca avem pregatit cate ceva acasa:D


aaaaa...vin si cozonac(panetone-cred ca asa se scrie) pt parinti.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 21 Dec 2007, 00:11 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
eu mai am de luat vreo 3 cadouri: pentru nasa, pentru cumnatul meu si pentru... moaca (bebele nostru :D)... poate o sa ziceti ca am innebunit, dar el este deja prezent in familia noastra :D... mai ales de cand topaie intr-una (ca acum) :ndance: :njump:... asa ca ii vom lua un cadou, pe care i-l vom pune sub brad, alaturi de celelalte cadouri :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 21 Dec 2007, 00:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu mai am de luat vreo 3 cadouri: pentru nasa, pentru cumnatul meu si pentru... moaca (bebele nostru :D)... poate o sa ziceti ca am innebunit, dar el este deja prezent in familia noastra :D... mai ales de cand topaie intr-una (ca acum) :ndance: :njump:... asa ca ii vom lua un cadou, pe care i-l vom pune sub brad, alaturi de celelalte cadouri :D


super...:nwink:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 25 Dec 2007, 12:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Fetelor, mi-am gasit batranica!!! :D
Sambata am fost pe la ea, impreuna cu niste prieteni care o cunosteau. Traieste intr-un fel de pod, in conditii foarte grele, dar cu toate astea e destul de optimista si in casa la ea era ordine si cat de cat curat. M-am bucurat mult ca am putut sa o ajutam cu ceva si i-am promis ca o sa mai trecem pe acolo cat de des putem pentru ca e singura si nu are pe nimeni.:(
Concluzia: vorba aia care zice ca e mai mare fericire sa dai decat sa primesti este foarte adevarata!
Sarbatori Fericite!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 26 Dec 2007, 01:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Fetelor, mi-am gasit batranica!!! :D
Sambata am fost pe la ea, impreuna cu niste prieteni care o cunosteau. Traieste intr-un fel de pod, in conditii foarte grele, dar cu toate astea e destul de optimista si in casa la ea era ordine si cat de cat curat. M-am bucurat mult ca am putut sa o ajutam cu ceva si i-am promis ca o sa mai trecem pe acolo cat de des putem pentru ca e singura si nu are pe nimeni.:(
Concluzia: vorba aia care zice ca e mai mare fericire sa dai decat sa primesti este foarte adevarata!
Sarbatori Fericite!


eu mi-am gasit doua batranici.O sa fac asta in fiecare an.Si de Paste si de Craciun sau poate mai des.Poate nu tot lor...vad eu.
Si ai dreptate.Uneoriu e mai bine sa dai decat sa primesti.....desi eu anul asta am si primit.
Va pup.Craciun Fericit!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 26 Dec 2007, 01:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu mi-am gasit doua batranici.O sa fac asta in fiecare an.Si de Paste si de Craciun sau poate mai des.Poate nu tot lor...vad eu.
Si ai dreptate.Uneoriu e mai bine sa dai decat sa primesti.....desi eu anul asta am si primit.
Va pup.Craciun Fericit!



E foarte frumos sa daruiesti. eu ma simt suuper cand le fac daruri celor din jur si cand ii vad bucurosi de ceea ce primesc. totodata imi place ca eu sa fac daruri mai mari decat cele pe care le primesc...sarbatori cu bine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 26 Dec 2007, 19:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


E foarte frumos sa daruiesti. eu ma simt suuper cand le fac daruri celor din jur si cand ii vad bucurosi de ceea ce primesc. totodata imi place ca eu sa fac daruri mai mari decat cele pe care le primesc...sarbatori cu bine!

Eu anul acesta m-am cam intrecut....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 08 Ian 2008, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Eu anul acesta m-am cam intrecut....


eu n-am gasit...dar am vorbit ci soacra mea sa dam la o manastire niste banuti...ca sunt copii orfani acolo..
oricum, coradyne...felicitari! s-au mai facut cateva fapte bune datorita tie!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 10 Ian 2008, 02:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu n-am gasit...dar am vorbit ci soacra mea sa dam la o manastire niste banuti...ca sunt copii orfani acolo..
oricum, coradyne...felicitari! s-au mai facut cateva fapte bune datorita tie!



da....s-au facut.
de acum vom face fara sa fim impinse de la spate.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Ian 2008, 22:02 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 21:58
Mesaje: 1
ma intereseaza f mult cazul acestei batrine.ma poti, contacta, te rog, pe ***@gmail.com?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 15 Ian 2008, 00:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ma intereseaza f mult cazul acestei batrine.ma poti, contacta, te rog, pe ***@gmail.com?


sunt atatea ca si ea....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 15 Feb 2008, 13:40 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

sunt atatea ca si ea....


eu abia acum citesc. Eu am batranica mea este o tanti care nu cerseste face sosetele, botosei si le vinde. O ajut pt ca intotdeauna m-am gandit ca daca ar putea fi bunicii mei in locul lor, sau Doamne fereste chiar eu. Nu stim ce ne rezerva viata. Chiar daca familia se bucura cand primeşte cadouri tot mai bine te simti cand ajuti pe cineva care chiar nu are.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 12 Noi 2008, 19:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Mai e putin si intram in Postul Craciunului, eu deja ma gandesc la cadouri...am asa de multe de luat...si nu prea am idei :|

Anul trecut am cumparat:
- mamei: o fata de masa, un vas de iena cu capac dreptunghiular pentru ca nu avea numai rotund, si un blender...
- tatalui meu: un aparat de ras, si un set de after shave si deodorant
- surorii mele: un tricou de firma super haios
- soacrei mele: un grill :P
- socrului: o butelie de vin vechi de colectie
- cumnatului: un pulover
- iubitului: ceva lenjerie intima, un halat de baie si un urs de plus :D



Anul asta ma gandeam sa iau:
- mamei: o vaza de flori mai mare, ca cele care le are sunt mai mici iar florile mai inalte nu stau bine
- iubitului: vroiam sa-i iau o masinuta...Golf, dar faza este ca a noastra e combi si nu gasesc doar scurte...in caz ca nu gasesc vreau sa-i iau o masina de colectie....sunt masini ceva mai mari de pus undeva pe dulap sau pe ceva biblioteca...arata foarte bine :D
- surorii mele ma gandeam la un parfum...inca nu sunt sigura...
- la o pereche de prieteni vreau sa le iau: (lui) ceva pix, stilou interesant dragut si eventual si o agenda....este profesor el...iar (ei) ceva cosmetice si ceva lumanari parfumate care ii plac mult..
- la alta pereche de prieteni...vreau sa le iau...(lui) o motocicleta de colectie, pentru ca mai are si vrea sa aiba cat mai multe serii :D iar (ei)o geanta de cosmetice, si ceva cosmetice...sau geluri de dus, deodorant...iar fetitei lor de 1 an ma gandeam sa-i iau un carucior cu papusa ca deja umbla si cred ca o sa-i placa :D
- tatalui meu ma gandeam sa ii luam o servieta ca cea care o are deja e veche desi e in stare buna...



Soacrei i-am luat pana acum de zi de nastere, sau sarbatori...
- un set de farfurii
- un set de cesti de cafea
- set de cesti pentru ceai
- o chestie foarte draguta cu lumnare din mozaic
- vaza de flori
- seturi de astea de cosmetice nu prea pot sa-i iau, ca mai tot timpul primeste si ea mi le da mie ca ea nu prea foloseste inafara de deodorante, geluri de dus, si parfum....si de astea am adus foarte multe vara asta cand am fost plecati in germania...nu prea are rost sa mai iau
- iam mai luat iarasi niste farfurioare foarte dragute si colorate in forma de scoica pentru desert
- etc (nu mai stiu ce i-am luat)


mai trebuie sa-i iau soacrei si cumnatului....si nu stiu ce, dati-mi idei daca aveti :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România