Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 12 Noi 2008, 19:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
eu anul asta nu cumpar nici un cadou la nimeni.nici macar lui ionut.
toi banii pe care ii dadeam pe cadouri la persoane apropiate ii voi folosi in scopuri umanitare si voi face cadouri unor persoane care se vor bucura cu adevarat de ele.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 13 Noi 2008, 12:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu anul asta nu cumpar nici un cadou la nimeni.nici macar lui ionut.
toi banii pe care ii dadeam pe cadouri la persoane apropiate ii voi folosi in scopuri umanitare si voi face cadouri unor persoane care se vor bucura cu adevarat de ele.


:napplause::napplause::napplause:
Inca nu m-am gandit la cadourile de anul asta, dar cred ca si noi vom face la fel...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

:napplause::napplause::napplause:
Inca nu m-am gandit la cadourile de anul asta, dar cred ca si noi vom face la fel...
ce harnicuta ai fost Carlita!ai si facut lista.eu nu am inceput sa ma gandesc.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 13 Noi 2008, 16:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ce harnicuta ai fost Carlita!ai si facut lista.eu nu am inceput sa ma gandesc.


nici eu nu ma gandesc niciodata la cadouri cu atat de mult timp inainte.de obicei cumpar cu 2-3 zile inainte de eveniment.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 01:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

nici eu nu ma gandesc niciodata la cadouri cu atat de mult timp inainte.de obicei cumpar cu 2-3 zile inainte de eveniment.



eu cu 2-3 zile inainte niciodata nu am timp :D....asa ca mai bine mai repede sa nu ma trezesc ca dupa sarbatori sa raman fara bani ca am stricat prea mult :))


am gasit si ce sa-i iau la cumnatul chiar azi...am vazut niste treninguri foarte frumoase de la Kappa...altceva nu stiu ce sa-i iau :)))


E frumos gestul tau Laura, eu de sarbatori si de Paste si de multe ori asa cand am mai multi bani mai cumpar una alta si mai duc la un orfelinat aici in apropiere de mine....acolo am dus si multe haine care nu le mai folosesc si care le sunt numai bune acolo, si jucarii multe...si mai mult dulciuri, ca de astea se bucura ca mancare le da acolo foarte buna.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 11:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu anul asta nu cumpar nici un cadou la nimeni.nici macar lui ionut.
toi banii pe care ii dadeam pe cadouri la persoane apropiate ii voi folosi in scopuri umanitare si voi face cadouri unor persoane care se vor bucura cu adevarat de ele.

eu strang marunt tot timpul anului si apoi ma duc si-l donez.
Anul trecut am trimis unei batrane al carei caz l-am citit in Formula as echivalentul a 500 euro.
Anul asta o prietena si-a facut fundatie pt protectia animalelor si cred ca o sa-i dau ei.
apropo sa va povestesc un caz care m-a impresionat.
am fost cu marius la dentist . eu am iesit prima si m-am dus sa-l astept in masina. pe o banca statea o batrana, cersetoare, cu 2 caini slabi morti. mi s-a facut mila, m-am dus intr-un magazin de unde am luat branza, sana, biscuiti, pate, carnati, cremwursti, paine si i-am dus. vreau sa spun ca i-au dat lacrimile, mi-a multumit si m-a rugat sa nu ma supar daca imparte totul cu cainii ei pt ca sunt singurele fiinte care i-au mai ramas. ea a mancat din paine si cremwurstii dadea la catei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 11:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Anul asta o prietena si-a facut fundatie pt protectia animalelor si cred ca o sa-i dau -l astept in masina. pe o banca statea o batrana, cersetoare, cu 2 caini slabi morti. mi s-a facut mila, m-am dus intr-un magazin de unde am luat branza, sana, biscuiti, pate, carnati, cremwursti, paine si i-am dus. vreau sa spun ca i-au dat lacrimile, mi-a multumit si m-a rugat sa nu ma supar daca imparte totul cu cainii ei pt ca sunt singurele fiinte care i-au mai ramas. ea a mancat din paine si cremwurstii dadea la catei.



:( chiar au o situatie grea si mi eimi este asa de mila de ei...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Mi-am gasit si eu un batranel, pe care sa-l ajut cu cate ceva.

Si cand voi merge la Buzau, in parcul unde am facut noi fotografiile ptr nunta e un camin micut de batrani, l-am descopeit in ziua nuntii cand noi treceam fericiti pe o alee si o batranica insotita de o asistenta se uita cu ochii in lacrimi la noi, asistenta ii spunea.."uite mamaie, vezi ce frumosi sunt" si batranica ne-a zis "sa fiti fericiti mama" ... m-a emotinat asa de tare... si mi-am propus in fiecare an sa ajung la ei si nu am facut-o dar anul acesta voi ajunge!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 13:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Mi-am gasit si eu un batranel, pe care sa-l ajut cu cate ceva.

Si cand voi merge la Buzau, in parcul unde am facut noi fotografiile ptr nunta e un camin micut de batrani, l-am descopeit in ziua nuntii cand noi treceam fericiti pe o alee si o batranica insotita de o asistenta se uita cu ochii in lacrimi la noi, asistenta ii spunea.."uite mamaie, vezi ce frumosi sunt" si batranica ne-a zis "sa fiti fericiti mama" ... m-a emotinat asa de tare... si mi-am propus in fiecare an sa ajung la ei si nu am facut-o dar anul acesta voi ajunge!


Si eu imi propusesem sa ajung la batrana pe care am ajutat-o anul trecut de Craciun, macar o data la 1-2 luni... Si uite ca a trecut anul si nu am ajuns niciodata. Ma simt destul de vinovata. :sad:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 14:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Si eu imi propusesem sa ajung la batrana pe care am ajutat-o anul trecut de Craciun, macar o data la 1-2 luni... Si uite ca a trecut anul si nu am ajuns niciodata. Ma simt destul de vinovata. :sad:


eu m-am hotarat sa adopt la distanta niste pisici! dc vreti si voi sa ajutati un sufletel blanos....http://www.4animals.ro/adoptii_la_distanta_pisici.html . puteti adopta si catelusi!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

eu m-am hotarat sa adopt la distanta niste pisici! dc vreti si voi sa ajutati un sufletel blanos....http://www.4animals.ro/adoptii_la_distanta_pisici.html . puteti adopta si catelusi!


puteti ajuta si un copilas de 12 ani, bolnav de cancer: http://www.4animals.ro/ajutor_pentru_toni.html

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 16:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

puteti ajuta si un copilas de 12 ani, bolnav de cancer: http://www.4animals.ro/ajutor_pentru_toni.html

cata tristete. macar daca toata lumea ar da ceva din putinul lor....poate s-ar face ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

eu m-am hotarat sa adopt la distanta niste pisici! dc vreti si voi sa ajutati un sufletel blanos....http://www.4animals.ro/adoptii_la_distanta_pisici.html . puteti adopta si catelusi!

mi-ai dat o idee foarte buna. o sa adopt si eu pisici (sunt moarta dupa ele) si probabil Marius o sa vrea un catel.
oricum am vazut ca sunt din Bucuresti si o sa le mai ducem din cand in cand mancare.
bibi, pisica mea, care acum este o adolescenta grasa si cu personalitate puternica a fost salvata si ea de pe strada.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 18:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
mi-ai dat o idee foarte buna. o sa adopt si eu pisici (sunt moarta dupa ele) si probabil Marius o sa vrea un catel.
oricum am vazut ca sunt din Bucuresti si o sa le mai ducem din cand in cand mancare.
bibi, pisica mea, care acum este o adolescenta grasa si cu personalitate puternica a fost salvata si ea de pe strada.

ce dragut! ma bucur ca va ganditi si la animalutele astea neajutorate! eu le-am scris deja celor de la robi, mi-au si raspuns. acum astept sa vad cum pot face plata. vreau sa donez ceva pt campania lor de sterilizare si in plus sa adopt 2 pisici!
nu ne pui poze cu bibi? eu am pus la instrumente poze cu pisica mea nebuna:cat::wacko:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
[http://ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=24256&st=105&filter=-1&open=-1
bibi mai mica:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
[http://ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai=24256&st=105&filter=-1&open=-1
bibi mai mica:nblink:

ce dulceata mica cu urechi mari:nlol: o scumpete! sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
prietena mea cu fundatia spunea ca cel mai important nu trebuie sterilizati cainii si pisicile maidaneze ci cei care stau la curti. multi se imperecheaza si stapanii lorarunca cateii pe strada. dar nimeni nu ia nici o masura in sensuul asta chiar daca avem o lege care protejeaza animalele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
ce dragut! ma bucur ca va ganditi si la animalutele astea neajutorate! eu le-am scris deja celor de la robi, mi-au si raspuns. acum astept sa vad cum pot face plata. vreau sa donez ceva pt campania lor de sterilizare si in plus sa adopt 2 pisici!
nu ne pui poze cu bibi? eu am pus la instrumente poze cu pisica mea nebuna:cat:acko:


eu....fara suparare cred ca de sarbatori au mai mare nevoie de ajutor oamenii decat animalele.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

eu....fara suparare cred ca de sarbatori au mai mare nevoie de ajutor oamenii decat animalele.

pai fiecare cu parerea lui! eu cred ca atat oamenii cat si animalele au nevoie de ajutor tot timpul anului;)
am pus si un anunt cu ajutorarea unui baietel! poti sa te ocupi de asta:ok:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de Mos Craciun
MesajScris: 14 Noi 2008, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
pai fiecare cu parerea lui! eu cred ca atat oamenii cat si animalele au nevoie de ajutor tot timpul anului;)
am pus si un anunt cu ajutorarea unui baietel! poti sa te ocupi de asta:ok:


nu vreau sa te superi ca am spus asta, dar Craciunul, dupa parerea mea il inteleg oamenii.Pentru ei e mai trist.
Dar este doar parerea mea.Stii ca nu are legatura cu tine.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 162 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România