Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:01 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
si nu stiu cum se face ca sunt mai needucati decat unul de la tara....daca esti din bucuresti nu neaparat esti mai presus decat oricine



asta am observat si eu in bucuresti...ceea ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca mare parte din "bucuresteni" nu sunt bucuresteni, sunt tot din provincie dar pt ca lucreaza acolo si stau de ceva timp uita ca vin de prin diferite parti ale tarii si cand aud de la tine ca esti de prin x loc fac o figura de parca abia ai fi coborat din copac...dar na ce sa le faci...doar stau in capitala:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 23 Oct 2008, 12:21 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


asta am observat si eu in bucuresti...ceea ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca mare parte din "bucuresteni" nu sunt bucuresteni, sunt tot din provincie dar pt ca lucreaza acolo si stau de ceva timp uita ca vin de prin diferite parti ale tarii si cand aud de la tine ca esti de prin x loc fac o figura de parca abia ai fi coborat din copac...dar na ce sa le faci...doar stau in capitala:p


macar daca ar fi "capitala" ca in alte tari....la noi oriunde te-ai afla se vede ca esti in Romania....am umblat 800 de km in germania cu o masina de inchiriat si nici macar nu a trebuit sa o spalam ca nu era deloc praf pe ea....ce sa mai zic de muste si tantari...nu sunt....cand am intrat in tara si am facut 200 de km pana acasa...zici caa tocmai m iesit dintr-o cocina :))

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 28 Oct 2008, 12:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
stiu ca fiecare din noi vrea sa creaa ca e perfecta, dar avem curajul sa ne recunoastem si defectele?
as vrea sa spunem fiecare dintre noi care crede ca ii sunt calitatile si care defectele.:lol:


Eu ma supar foarte repede..cred ca asta e un defect foarte mare.Nu-mi place sa spal vasele..dar imi place foarte mult sa fac mancare si prajituri.
Sunt tare sufletista.
Sotul meu zice ca am un defect foarte mare ca mie nu-mi place sa ma uit la televizor,foarte putine emisiuni sau filme ma intreseaza.
Eu zic ca sunt harnica,tot timpul imi place sa fac ceva(de aia nu am rabdare sa stau sa ma uit la televizor)mai bine fac o prajitura in timpul asta.:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 29 Oct 2008, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Eu ma supar foarte repede..cred ca asta e un defect foarte mare.Nu-mi place sa spal vasele..dar imi place foarte mult sa fac mancare si prajituri.
Sunt tare sufletista.
Sotul meu zice ca am un defect foarte mare ca mie nu-mi place sa ma uit la televizor,foarte putine emisiuni sau filme ma intreseaza.
Eu zic ca sunt harnica,tot timpul imi place sa fac ceva(de aia nu am rabdare sa stau sa ma uit la televizor)mai bine fac o prajitura in timpul asta.:nlol:


Nu-ti place sa te uiti la televizor??? :eek:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 29 Oct 2008, 15:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

Nu-ti place sa te uiti la televizor??? :eek:


Nu-mi place deloc..detest televizorul,asta poate si din cauza ca nu am avut acces inainte prea mult la televizor,mama mea se uita toata ziua la telenovele(care mie nu-mi plac deloc)si nu avem doua televizoare sa ma uit eu la altceva,dupa ce m-am maritat cu primul sot,cind venea de la lucru deschidea televizorul si nu mai scotea o vorba cu mine si bineinteles ca se uita la ce vroia el..sotul meu de acuma ar vrea sa ne uitam impreuna si la ce asi vrea eu,dar e prea tarziu,ca eu am ajuns sa urasc televizorul.Singurul program care merge la mine cind sunt singura,e postul de muzica..si numai ascult in timp ce fac altceva.Ce sa fac, asta e.B)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 29 Oct 2008, 16:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Nu-mi place deloc..detest televizorul,asta poate si din cauza ca nu am avut acces inainte prea mult la televizor,mama mea se uita toata ziua la telenovele(care mie nu-mi plac deloc)si nu avem doua televizoare sa ma uit eu la altceva,dupa ce m-am maritat cu primul sot,cind venea de la lucru deschidea televizorul si nu mai scotea o vorba cu mine si bineinteles ca se uita la ce vroia el..sotul meu de acuma ar vrea sa ne uitam impreuna si la ce asi vrea eu,dar e prea tarziu,ca eu am ajuns sa urasc televizorul.Singurul program care merge la mine cind sunt singura,e postul de muzica..si numai ascult in timp ce fac altceva.Ce sa fac, asta e.B)


Eu sunt de acord ca televizorul e o mare pierdere de vreme si ca e o piedica in calea comunicarii din cuplu... De-aia nici nu avem televizor acasa. Dar cat eram la mama, eram cu adevarat dependenta: ajungeam acasa, dadeam drumul la tv si butonam pana seara, cand adormeam tot la televizor... :) Acum ma bucur ca nu mai pierd vremea in halul ala, dar mi-e dor sa ma mai uit din cand in cand la cate ceva...

Ma rog, am deviat un pic de la subiect... :~*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 03 Noi 2008, 14:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
eu sunt directa,cred ca aste e o trasatura de caracter specifica zodiei,ma enervez usor,nu sunt calma,ma enerveaza persoanele incete,in certuri nu pot sa ma opresc la timp.
dar sunt ordonata,eficienta,rapida in proiecte,la treaba,tin secrete,sunt punctuala si cred ca stiu sa vorbesc si sa scriu corect.
ma enerveaza tare sa astept si sa intarzie cineva...urasc:nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 04 Noi 2008, 18:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
asta si pe mine ma enerveaza, nu imi place sa astept dupa cineva deoarece eu sunt tot timpul punctuala, poate prea punctuala ca de multe ori ma duc si mai astept un pic decat sa intarziu....nici macar la scoala nu am intarziat niciodata :)) de multe ori incercam sa intarziu si tot ajungeam la ore :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 20 Noi 2008, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
asta si pe mine ma enerveaza, nu imi place sa astept dupa cineva deoarece eu sunt tot timpul punctuala, poate prea punctuala ca de multe ori ma duc si mai astept un pic decat sa intarziu....nici macar la scoala nu am intarziat niciodata :)) de multe ori incercam sa intarziu si tot ajungeam la ore :D

Si eu sunt foarte punctuala.De multe ori ajung cu 20 de minute mai devreme.Dar mai sunt si exceptii , daca intarzii un minut incerc sa ma scuz pe cat de mult posibil.nu e asa de bine...dar na asa sunt eu...
defecte ar fi....: sunt mult prea incapatanata , foarte sensibila chiar si atunci cand nu ar trebui ,prea delasatoare ,iar daca cineva imi spune sa fac ceva atunci chiar ca nu mai fac pentru ca nu imi place sa mi se dea ordine...
Calitati:nu stiu de curat imi place sa fac , sunt comunicativa uneori vorbesc chiar prea mult , sunt strangatoare dar daca trebuie sa fac cadouri nu ma mai opresc....in rest nu mai stiu ma mai gandesc si va spun:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 08 Dec 2008, 13:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Eu sunt de acord ca televizorul e o mare pierdere de vreme si ca e o piedica in calea comunicarii din cuplu... De-aia nici nu avem televizor acasa. Dar cat eram la mama, eram cu adevarat dependenta: ajungeam acasa, dadeam drumul la tv si butonam pana seara, cand adormeam tot la televizor... :) Acum ma bucur ca nu mai pierd vremea in halul ala, dar mi-e dor sa ma mai uit din cand in cand la cate ceva...

esti prima persoana despre care aud ca nu are tv acasa:woow::woow::woow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: calitati si defecte
MesajScris: 08 Dec 2008, 14:19 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Salut fetele.

Calitati si defecte? Ufa e ,,grele".Pai.... sunt incapatanata,orgolioasa, un pic egoista ca deh am fost singura la parinti.Dar m-am mai schimbat de cand sunt cu iubitul meu.Calitati....imi place sa fac curatenie, sa fac mancare si....sa am grija de altii.
In privinta tv-ului...imi place sa ma uit insa nu prea am ce vedea asa ca in ultimele zile tot stau cu o carte in mana.Mai hranim imaginatia.:-`:clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România