Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 15:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cadouri de Valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 14:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
fetelor voi ce cadouri faceti jumatatilor...? eu nu sunt genul f. romantic dar m-am gandit ca fiind primul valentine's ca sot-sotie sa-i fac un cadou mai special.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 14:47 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
fetelor voi ce cadouri faceti jumatatilor...? eu nu sunt genul f. romantic dar m-am gandit ca fiind primul valentine's ca sot-sotie sa-i fac un cadou mai special.

Hmm, la noi nu e cazul, ca al meu sot e plecat din tara pana in jur de 15 iulie. Anul trecut ne-am facut cadou o excursie la Paris, o saptamana de Ziua Indragostitilor (11-16 februarie). Zic "ne-am facut cadou" pt. ca desi ideea a fost a lui banii cheltuiti au fost ai nostri. Asa ca pot sa zic ca a fost un cadou comun, nu? Ne-am dus unul pe altul la Paris.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 15:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Hmm, la noi nu e cazul, ca al meu sot e plecat din tara pana in jur de 15 iulie. Anul trecut ne-am facut cadou o excursie la Paris, o saptamana de Ziua Indragostitilor (11-16 februarie). Zic "ne-am facut cadou" pt. ca desi ideea a fost a lui banii cheltuiti au fost ai nostri. Asa ca pot sa zic ca a fost un cadou comun, nu? Ne-am dus unul pe altul la Paris.

eu anul asta m-am hotarat sa-i fac cadou de ziua indragostitilor o cina romantica cu lumanari, sampanie, petale de trandafir si tot tacamul:p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 16:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu anul asta m-am hotarat sa-i fac cadou de ziua indragostitilor o cina romantica cu lumanari, sampanie, petale de trandafir si tot tacamul:p


mda...la mine s-ar putea sa vina soacra. asa ca nu prea merge varianta cina romantica


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 18:26 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

mda...la mine s-ar putea sa vina soacra. asa ca nu prea merge varianta cina romantica

:rofl: nuuu, cu siguranta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 19:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
eu am scris prin alta parte de cadouri de valentine's day...stiti ce i-am zsi ca vreau?:rofl:
o CARTE DE BUCATE...
ce gospodina o sa fiu:nblink:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 08 Feb 2009, 22:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu am scris prin alta parte de cadouri de valentine's day...stiti ce i-am zsi ca vreau?:rofl:
o CARTE DE BUCATE...
ce gospodina o sa fiu:nblink:


eu cu siguranta nu mi-as dori asta la nici o aniversare:nlol:

noi oricum nu tinem cont de sarbatorile astea.eu il iubesc in fiecare zi, nu trebuie sa sarbatoresc asta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 00:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
La noi e al doilea valentin de cand suntem casatoriti. Anul trecut am fost la Venetia anul acesta am gasit in Munchen termele din Erding si am rezervat un week-end romantic cu masaj, cina romantica si tot tacamul doar pt noi cu nu am mai prea avut timp de noi in ultima vreme si vrem sa recuperam.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 01:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
La noi e al doilea valentin de cand suntem casatoriti. Anul trecut am fost la Venetia anul acesta am gasit in Munchen termele din Erding si am rezervat un week-end romantic cu masaj, cina romantica si tot tacamul doar pt noi cu nu am mai prea avut timp de noi in ultima vreme si vrem sa recuperam.[/quo


cred ca pana la urma fac o rezervare la restaurant pt 3 persoane si gata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 12:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
La noi e al doilea valentin de cand suntem casatoriti. Anul trecut am fost la Venetia anul acesta am gasit in Munchen termele din Erding si am rezervat un week-end romantic cu masaj, cina romantica si tot tacamul doar pt noi cu nu am mai prea avut timp de noi in ultima vreme si vrem sa recuperam.[/quo


cred ca pana la urma fac o rezervare la restaurant pt 3 persoane si gata.


cum pentru 3 persoane?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

cum pentru 3 persoane?


vina soacra mea in vizita...nu a mai fost de la nunta si a ales taman week-end-ul asta.
asta e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 15:00 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
noi nu sarbatorim asa ceva... dar acum vreo 2-3 ani eram de valentine's day in delegatie, cu un coleg de-o varsta cu tata... am coborat in restaurantul hotelului sa luam cina si ne-au dat baloane cu inimioare, bomboane, flori mie si prajituri in forma de inima :D... ne-au facut si dedicatie (era o orchestra care la fiecare melodie facea dedicatie celor din restaurant si lua mesele la rand :D)... ne-am amuzat teribil :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
noi nu sarbatorim asa ceva... dar acum vreo 2-3 ani eram de valentine's day in delegatie, cu un coleg de-o varsta cu tata... am coborat in restaurantul hotelului sa luam cina si ne-au dat baloane cu inimioare, bomboane, flori mie si prajituri in forma de inima :D... ne-au facut si dedicatie (era o orchestra care la fiecare melodie facea dedicatie celor din restaurant si lua mesele la rand :D)... ne-am amuzat teribil :D
ca tare!:rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 17:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

eu cu siguranta nu mi-as dori asta la nici o aniversare:nlol:

noi oricum nu tinem cont de sarbatorile astea.eu il iubesc in fiecare zi, nu trebuie sa sarbatoresc asta.

eu chiar vreau..si asa nu prea stiu eu sa gatesc..nu gatesc deloc acasa la mine,cine stie ..foarte rar..asa ca imi va prinde bine..e un cadou haios, zic eu,ii voi arata copilului cartea de bucate si ii voi povesti in ce imprejurari am primit-o: ,,mami nu prea stia sa gateasca si avea nevoie de ajutor, tati...a ajutat-o'':rofl:

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 21:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu chiar vreau..si asa nu prea stiu eu sa gatesc..nu gatesc deloc acasa la mine,cine stie ..foarte rar..asa ca imi va prinde bine..e un cadou haios, zic eu,ii voi arata copilului cartea de bucate si ii voi povesti in ce imprejurari am primit-o: ,,mami nu prea stia sa gateasca si avea nevoie de ajutor, tati...a ajutat-o'':rofl:


eu vreau sa spun copilului "tati nu stia sa gateasca...mami l-a invatat":~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 21:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu vreau sa spun copilului "tati nu stia sa gateasca...mami l-a invatat":~*


eu...degeaba imi cumpar carti de bucate.Ca fac mancare dupa cum simt.Uneori o arunc...alteori e buna.Am o gramada de carti de bucate(cumparate de mine).
Daca Ionut ar veni cu un astfel de cadou la mine la orice aniversare, m-as supara foarte rau...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 21:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

eu...degeaba imi cumpar carti de bucate.Ca fac mancare dupa cum simt.Uneori o arunc...alteori e buna.Am o gramada de carti de bucate(cumparate de mine).
Daca Ionut ar veni cu un astfel de cadou la mine la orice aniversare, m-as supara foarte rau...


ce am apreciat mereu la marius, a fost ca, desi mama lui ii facea totul, niciodata nu a avut pretentia la mine. din contra a spus ca nu ii plac femeile la cratita, ca a vrut o sotie nu o menajera si niciodata nu se plange ca poate nu avem mancare sau nu are camasi calcate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 09 Feb 2009, 22:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

ce am apreciat mereu la marius, a fost ca, desi mama lui ii facea totul, niciodata nu a avut pretentia la mine. din contra a spus ca nu ii plac femeile la cratita, ca a vrut o sotie nu o menajera si niciodata nu se plange ca poate nu avem mancare sau nu are camasi calcate.


exact la fel este si la noi.
Ionut in continuare acasa la mama lui nu isi duce nici macar farfuria in chiuveta, dar acasa..pune mana si face:)Eu nu i-am alcat niciodata o camasa.apreciez ca nu imi cere mai mult decat imi place sa fac si ma ajuta de cate ori e nevoie .
Ca sa revin la subiect, eu nu ii cumpar nimic.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 10 Feb 2009, 12:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

ce am apreciat mereu la marius, a fost ca, desi mama lui ii facea totul, niciodata nu a avut pretentia la mine. din contra a spus ca nu ii plac femeile la cratita, ca a vrut o sotie nu o menajera si niciodata nu se plange ca poate nu avem mancare sau nu are camasi calcate.

nu e vb de menajera sau sotia la cratita...nici eu nu ma omor dupa treburiel astea..dar pt mine asa ...vreau sa stiu..sa fac cand am chef ceva mai deosebit...nu inseamna ca daca gatesti sau faci curatenie,in casa ta,esti numita ''femeie la cratita ''sau si mai rau -,,menajera,,
cat desprea calcatul camasilor...URASC sa calc camasi...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri de valentine's day
MesajScris: 10 Feb 2009, 13:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
nu e vb de menajera sau sotia la cratita...nici eu nu ma omor dupa treburiel astea..dar pt mine asa ...vreau sa stiu..sa fac cand am chef ceva mai deosebit...nu inseamna ca daca gatesti sau faci curatenie,in casa ta,esti numita ''femeie la cratita ''sau si mai rau -,,menajera,,
cat desprea calcatul camasilor...URASC sa calc camasi...



nici nu am afirmat chestia asta dar mi se pare normal ca ambii parteneri sa se ajute.
oricum, singurul lucru de care sa tii seama, este sa faci pt ca vrei si nu pt ca ti se impune.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România