Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 00:40


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 150 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 13:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

In jur de 3000 e fertilizarea si vreo 2000 te duc tratamentele.Plus ce mai platesti ca trebuie sa stai in jur de 2 sapt in Timisoara.

mie mi-a zis in jur DE 1000 eur tratamentul,dar nu am intrebat-o inca cat trebuie sa-i dau pentru inseminare.o sa intreb joi ca merg la ea.de ce trebuie sa stau atata la Timi?si de ce trebuie sa platesc?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 13:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

pai tocmai asta spunea.ca e scumpa fertilizarea.

pai asta e ..ca e si scumpa,dar macar daca ar fi cu reusita,dar daca dau si atatia bani si nici nu raman.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 13:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie mi-a zis in jur DE 1000 eur tratamentul,dar nu am intrebat-o inca cat trebuie sa-i dau pentru inseminare.o sa intreb joi ca merg la ea.de ce trebuie sa stau atata la Timi?si de ce trebuie sa platesc?


pai prietena mea a stat 2 sapt inainte de fertilizare, cat a facut tratamentul.Fiind din Cluj, nu avea unde sa stea acolo si nici nu putea sa faca in fiecare seara cluj-timisoara.Asa ca asta a costat in plus.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
pai asta e ..ca e si scumpa,dar macar daca ar fi cu reusita,dar daca dau si atatia bani si nici nu raman.:(


pai sansele la prima ferilizare sunt 30%din cate am inteles.Nimeni nu iti garanteaza .E alegerea fiecaruia pana la urma.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
pai asta e ..ca e si scumpa,dar macar daca ar fi cu reusita,dar daca dau si atatia bani si nici nu raman.:(


dar macar ti-au zis vreo cauza pt care nu ramai?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 17:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

dar macar ti-au zis vreo cauza pt care nu ramai?

ea zice ca totul e ok..nu a gasit cauza de ce nu raman.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
ea zice ca totul e ok..nu a gasit cauza de ce nu raman.:(


corina nu dispera ca mie mi-a luat 18 luni sa raman insarcinata...cred ca mai ai un pic pana acolo asa ca stiu prin ce treci...trebuie sa existe o cauza la treaba asta...esti prea slaba? la prima vizita mi-a zis ca depinde f mult de cat de slaba/grasa esti pt ca nu se secreta hormonii potriviti pt sarcina...

te-am mai intrebat si nu cred ca mi-ai raspuns...ti-ai facut vreo luna macar graficele de temperatura sa vezi cum stai cu ovulatia?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 20:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
ea zice ca totul e ok..nu a gasit cauza de ce nu raman.:(


daca si sotul tau e ok cu spermatozoizii atunci cred ca ar trebui sa schimbi dr.
clar e o cauza medicala pt care nu ramai dupa atatia ani si dupa 2 insamantari.
citisem undeva ca Madalina Manole, dupa ce a incercat 20 de ani sa ramana gravida, s-a dus la Marinescu care i-a descoperit cauza si acum trebuie sa nasca.
decat sa dai atatia bani pe inseminari, mai bine vino la Bucuresti si vezi macar ce se intampla.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 02 Iun 2009, 23:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
ea zice ca totul e ok..nu a gasit cauza de ce nu raman.:(

daca toate analizele tale si ale sotului sunt bune nu inteleg de ce nu poti sa ramai? eu cred ca cel mai bine este sa mergi sa mai ceri si alta parere ca poate reusesti sa afli ce ai si apoi sa tratezi problema. nu trebuie sa-ti pierzi speranta sun sigura ca pana la urma o sa ai un copil. medicina a evoluat si nu cred ca nu exista nici o posibilitate pt tine. iti tin pumni si iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca cat mai curand visul %%-%%-:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 11:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

corina nu dispera ca mie mi-a luat 18 luni sa raman insarcinata...cred ca mai ai un pic pana acolo asa ca stiu prin ce treci...trebuie sa existe o cauza la treaba asta...esti prea slaba? la prima vizita mi-a zis ca depinde f mult de cat de slaba/grasa esti pt ca nu se secreta hormonii potriviti pt sarcina...

te-am mai intrebat si nu cred ca mi-ai raspuns...ti-ai facut vreo luna macar graficele de temperatura sa vezi cum stai cu ovulatia?

pai eu de 10 ani vreau sa fac bebe,dar nu am ramas.adevarat ca nu am fost la doctor decat de 3 ani.de atunci am inceput mai amanuntit cu treaba asta.am fost la mai multi doctori,am ajuns la doctorita asta care am auzit ca e buna,si e prietena foarte buna a verisoarei mele,deci eu zic ca ma trateaza mult mai bine.am fost la 3 in arad si la 2 la timisoara si toti au zis la fel,ca nu sunt probleme.
sunt slaba,dar nu exagerat de slaba.la 1.62 am 53 kg.
temperatura nu mi-am luat-o ca am mers foarte des la doctorita la eco si ea mi-a controlat faza cu ovulatia,adica ovarele mele fac foliculi mici,dar mi-a dat medicamente si s-au facut mari si frumosi,analizele sotului au iesit bune.:(
tot caut acuma sa vad la Sovata cum ajung,daca trebuie programare,am inteles ca sunt dureroase tampoanele cu namol,acuma doar nu o sa mor.mai incerc si cu asta,poate ceva imi face bine si reusesc pana la urma.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 15:13 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
pai eu de 10 ani vreau sa fac bebe,dar nu am ramas.adevarat ca nu am fost la doctor decat de 3 ani.de atunci am inceput mai amanuntit cu treaba asta.am fost la mai multi doctori,am ajuns la doctorita asta care am auzit ca e buna,si e prietena foarte buna a verisoarei mele,deci eu zic ca ma trateaza mult mai bine.am fost la 3 in arad si la 2 la timisoara si toti au zis la fel,ca nu sunt probleme.
sunt slaba,dar nu exagerat de slaba.la 1.62 am 53 kg.
temperatura nu mi-am luat-o ca am mers foarte des la doctorita la eco si ea mi-a controlat faza cu ovulatia,adica ovarele mele fac foliculi mici,dar mi-a dat medicamente si s-au facut mari si frumosi,analizele sotului au iesit bune.:(
tot caut acuma sa vad la Sovata cum ajung,daca trebuie programare,am inteles ca sunt dureroase tampoanele cu namol,acuma doar nu o sa mor.mai incerc si cu asta,poate ceva imi face bine si reusesc pana la urma.:(

Draga de tine :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 15:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
Draga de tine :hug:

:-*

am mai aflat ceva astazi...tinctura de branca ursului zice ca ar fi buna si asta pentru infertilitate,am citit pe multe forumuri ca au ramas insarcinate dupa tratament cu branca ursului,ma bate gandul sa iau si eu.
voi ati auzit ceva de el?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 15:27 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
:-*

am mai aflat ceva astazi...tinctura de branca ursului zice ca ar fi buna si asta pentru infertilitate,am citit pe multe forumuri ca au ramas insarcinate dupa tratament cu branca ursului,ma bate gandul sa iau si eu.
voi ati auzit ceva de el?

Daaaaaaaaaaaa! foarte foarte eficienta branca ursului! si eu am citit despre asta pe anticonceptionale.ro
Uite, un caz concret...o cunostinta de-a mea, o doamna, are 48 de ani si a intrat in menopauza brusc...cateva luni nu-i mai venise ciclul si ea isi dorea sa fie in continuare...fertila. Vrea sa incerce sa faca un bebe...buuuun. Pana aici sa zicem ca e ok, dar nu-i mai venea ciclul. Si s-a apucat sa foloseasca tinctura de branca ursului si surpriza! Are din nou ciclu regulat...deci, exista sanse sa functioneze!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 16:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
:-*

am mai aflat ceva astazi...tinctura de branca ursului zice ca ar fi buna si asta pentru infertilitate,am citit pe multe forumuri ca au ramas insarcinate dupa tratament cu branca ursului,ma bate gandul sa iau si eu.
voi ati auzit ceva de el?


da am auzit. da rezultate fff bune dar trebuie sa luati impreuna, tu si sotul tau.
http://forum.anticonceptionale.ro/t2002 ... itate.html


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

da am auzit. da rezultate fff bune dar trebuie sa luati impreuna, tu si sotul tau.
http://forum.anticonceptionale.ro/t2002 ... itate.html

dar de ce trebuie si sotul?analiza lui a iesit buna..are 34 milioane si minimul e 20 milioane.:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
dar de ce trebuie si sotul?analiza lui a iesit buna..are 34 milioane si minimul e 20 milioane.:)


mai eu asa am citit. acum na , cum considerati amandoi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 17:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

mai eu asa am citit. acum na , cum considerati amandoi

pai cred ca trebuie sa ia doar daca are probleme,dar la el nu-i cazul..eu stiu..o sa o intreb maine si pe doctorita sa vad ce parere are,desi cred ca nu o sa fie asa de incantata,doctorii nu sunt incantati de tratamentele naturiste.cred ca doar ei pot face bine.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 17:50 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
pai cred ca trebuie sa ia doar daca are probleme,dar la el nu-i cazul..eu stiu..o sa o intreb maine si pe doctorita sa vad ce parere are,desi cred ca nu o sa fie asa de incantata,doctorii nu sunt incantati de tratamentele naturiste.cred ca doar ei pot face bine.:(

Corinuta, si eu citisem ca ambii parteneri trebuie sa ia tinctura. Nu stiu care o fi explicatia. Si pana la urma, daca tot nu are reactii adverse, de ce nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 03 Iun 2009, 18:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
Corinuta, si eu citisem ca ambii parteneri trebuie sa ia tinctura. Nu stiu care o fi explicatia. Si pana la urma, daca tot nu are reactii adverse, de ce nu?

pai daca trebuie,o sa ia si el..nu e impotriva,ca doar a luat si injectii si nu a zis nimic,ca si el vrea bebe la fel de mult ca si mine.:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: insamantare artificiala
MesajScris: 04 Iun 2009, 13:39 
Veteran

Membru din: 10 Sep 2007, 14:00
Mesaje: 228
Citat:
pai daca trebuie,o sa ia si el..nu e impotriva,ca doar a luat si injectii si nu a zis nimic,ca si el vrea bebe la fel de mult ca si mine.:)

sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti visul!:npray: vreau sa fiu matusa! :party:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 150 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România