Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 07:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Povestea prietenei mele
MesajScris: 31 Iul 2009, 17:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Vreau sa va povestesc si voua povestea ei.
Era prietena cu o vecina de a ei din bloc,care statea cu un baiat,ieseau impreuna la chefuri,la pescuit.Prietena mea mergea cu ei,ea era singura.Pana intr-o zi cand au organizat o iesire la pescuit,si s-a intamplat ca prietena ei sa nu poata merge,si s-a dus ea cu prietenul vecinei.
La pescuit i-a zis ca ai place de ea si ar vrea sa fie impreuna.Si ei i-a placut de el,si s-au cuplat.Prietena ei a suferit foarte mult,de durere nu a mai putut sta acolo sa-i vada impreuna,a plecat in spania.Mama ei de rusine s-a imbolnavit si dupa un an a murit.Acuma plinge si se gandescte ca o are pe contiinta ce i-a facut si mamei ei.Ei si-au continuat relatia 9 ani,prietena mea tot se astepta sa o ia de nevasta.Pana intr-o zi cand ai spune ca el are o problema,nu a putut-o uita pe Carmen,ca el in toti acesti ani a vorbit cu ea la telefon,ca daca nu vorbea cu ea,el inebunea,ca ea il asteapta oricand vrea sa mearga la ea si el s-a hotarat sa se reintoarca la Carmen.A ramas muta,si acuma sufera ingrozitor.Nici nu stiu cum sa reactionez nici eu,nu am stiut ce a fost ea in stare sa faca,sa ia iubitul prietenei ei.Doamne nu stiu cum a putut sa faca asa ceva.Voi cum ati reactiona,sa dam cu pietre sau sa o sustinem?:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 31 Iul 2009, 18:02 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
nu avem de ce da cu pietre, dar un lucru e sigur, Dumnezeu e sus si vede, toate ti le iei aici, plata mai devreme sau mai tarziu tot o faci... pacat ca au f multi oameni de tras din asta, nu ai corina ce sa faci decat sa o sustii.:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 31 Iul 2009, 19:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
nu avem de ce da cu pietre, dar un lucru e sigur, Dumnezeu e sus si vede, toate ti le iei aici, plata mai devreme sau mai tarziu tot o faci... pacat ca au f multi oameni de tras din asta, nu ai corina ce sa faci decat sa o sustii.:((

mie asta mi se pare subiect de telenovela...si nu cred ca mama ei s-a imbolnavit de rusine si de-asta a murit...cred ca orice despartire e grea, chiar si cei mai buni oameni reusesc sa-si dezamageasca partenerii asa ca e doar o poveste trista...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 31 Iul 2009, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie asta mi se pare subiect de telenovela...si nu cred ca mama ei s-a imbolnavit de rusine si de-asta a murit...cred ca orice despartire e grea, chiar si cei mai buni oameni reusesc sa-si dezamageasca partenerii asa ca e doar o poveste trista...


sunt de aceeasi parere.Intr-adevar sunt nii care rezista mai greu unei despartiri si unii trec mai usor.Mai sunt si extremisti care se sinucid dupa o despartire...dar acela e un subiect pe care eu nu il inteleg.
Corina, eu zic sa o sustinem.Sa isi refaca viata si sa invete din greseala pe care a facut-o.

Ma intreb cum a rezistat barbatul din poveste 9 ani langa o femeie...daca femeia pe care o iubea il vroia inapoi.Ciudat barbat...Peste alti 9 ani poate o vrea din nou pe prietna ta inapoi.:nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 31 Iul 2009, 21:30 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:nlol::nlol::nlol::nlol:ce tare ai fost laura, si uite asa trec anii....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 01 Aug 2009, 19:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
:nlol::nlol::nlol::nlol:ce tare ai fost laura, si uite asa trec anii....


doamne fere..ce ciudata poveste....exact cum a spus si amely...toate se platesc pe lumea asta....nu iti poti cladi fericirea pe nefericirea altora....dar cred si eu ca si celelalte fete ca trebuie sustinuta sa treaca mai departe peste aceasta suferinta....acum simte si ea cu adevarat ce a simtit si aceea fata cu 9 ani in urma

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 02 Aug 2009, 11:17 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
tocmai ca unii pot invata din greseli, altii o tin numai in greseli, acum ce rost ar mai avea dupa ce ca e daramata psihic probabil sa ii mai tina si toti prietenii teorii, banui ca isi face ea singura procese de constiinta:unsure:
cum spunea si laura mai sus nu ii inteleg nici eu pe aceea care se sinucid din dragoste, mai nou numa stiri cu tineri care se omoara ca ii parasesc partenerii...:blink::((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 03 Aug 2009, 12:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
tocmai ca unii pot invata din greseli, altii o tin numai in greseli, acum ce rost ar mai avea dupa ce ca e daramata psihic probabil sa ii mai tina si toti prietenii teorii, banui ca isi face ea singura procese de constiinta:unsure:
cum spunea si laura mai sus nu ii inteleg nici eu pe aceea care se sinucid din dragoste, mai nou numa stiri cu tineri care se omoara ca ii parasesc partenerii...:blink::((


ce mai face prietena ta,corina?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 03 Aug 2009, 13:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

ce mai face prietena ta,corina?

Doamne fetelor..face niste prostii,el a plecat de la ea,si nu s-au mai intalnit,ea tot iesea la plimbare pe mal,nu a vrut sa fie nimeni cu ea,i-am zis ca sa ne intalnim,sa mergem impreuna ca coafor,la manichiura,sa o mai scot..dar nu vrea pe nimeni..mie frica,cum zice Laura sa nu se arunce in Mures..ca tot acolo merge singura.Si el a sunat-o intr-o zi ca merge la pescuit acolo de unde e el..si a zis sa mearga cu el..si ea s-a dus si a lasat-o pe mal pana merge el acasa.,nu a mai dus-o cu el la parintii lui,a mers sa-si ia la revedere ca pleaca in Spania,la Carmen,si ea a mers sa stea cu el pana pleaca..na,ce sa mai zic..si acuma in weekend am sunat-o si el deja a plecat,si ea numai plinge si spera sa nu fie ok acolo,sa nu-si gaseasca de lucru si sa se intoarca la ea.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 03 Aug 2009, 13:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
mie asta mi se pare subiect de telenovela...si nu cred ca mama ei s-a imbolnavit de rusine si de-asta a murit...cred ca orice despartire e grea, chiar si cei mai buni oameni reusesc sa-si dezamageasca partenerii asa ca e doar o poveste trista...

din pacate nu e telenovela...si chiar mama ei s-a imbolnavit,pentru ca s-a necajit ca statea usa in usa cu Carmen si cu mama ei..si a durut-o foarte tare ce a facut fata ei.Mama ei era pocaita si la ei nu se accepta asa ceva in randurile bisericii,si pe langa barfa de acasa a deranjat-o si barfa fratilor de la biserica.Din pacate acuma e prea tarziu.:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 03 Aug 2009, 22:39 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
off corina, nasoala situatie, totusi banui ca e tanara, de ce nu isi reface viata?? ce asteapta sa ii pice norocul din cer?? uneori ti-l faci singur, sa-l lase pe tip in pace si asta e mai departe, inseamna ca ea nu a invatat nimic din situatia ei, pacat:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 03 Aug 2009, 22:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
din pacate nu e telenovela...si chiar mama ei s-a imbolnavit,pentru ca s-a necajit ca statea usa in usa cu Carmen si cu mama ei..si a durut-o foarte tare ce a facut fata ei.Mama ei era pocaita si la ei nu se accepta asa ceva in randurile bisericii,si pe langa barfa de acasa a deranjat-o si barfa fratilor de la biserica.Din pacate acuma e prea tarziu.:(


ce ti-e si cu dragostea asta...eu nu am inteles niciodata chestiile astea extreme.desi am suferit la si eu in dragoste.Insa mereu am luptat si am obtinut ce am vrut.daca nu s-a putut nu m-am lamentat si am trecut mai departe.Si spre final nu pot decat sa fiu multumita de rezultat.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 02:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
foarte ciudata povestea prietenei tale. am o intrebare si nu as vrea sa te superi... cati ani are prietena? ( se comporta dupa despartire ca o adolescenta care viseaza la povesti frumoase unde totul se termina cu happy-end.)
in viata nu totul e roz..si faptul ca te-a parasit prietenul...sa fim seriose nu e motiv de sinucidere decat daca ai un psihic labil ceea ce fara suparare desi nu o cunosc cred ca are.
dragostea trebuie impartasita, daca nu este obsesie...
nu mi-o lua in nume de rau dar cred ca nu a dat de greu sau nu s-a confruntat cu vreo problema serioasa daca reactioneaza asa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 11:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:
foarte ciudata povestea prietenei tale. am o intrebare si nu as vrea sa te superi... cati ani are prietena? ( se comporta dupa despartire ca o adolescenta care viseaza la povesti frumoase unde totul se termina cu happy-end.)
in viata nu totul e roz..si faptul ca te-a parasit prietenul...sa fim seriose nu e motiv de sinucidere decat daca ai un psihic labil ceea ce fara suparare desi nu o cunosc cred ca are.
dragostea trebuie impartasita, daca nu este obsesie...
nu mi-o lua in nume de rau dar cred ca nu a dat de greu sau nu s-a confruntat cu vreo problema serioasa daca reactioneaza asa...

39 de ani are,si numai un prieten a mai avut pana acuma,nu prea a avut experiente cu barbatii,nici eu nu o pot intelege,de ce trebuie sa se injoseasca chiar asa daca el nu o vrea,ea chiar cerseste dragoste..cand el a zis ca pleaca,ea a zis "nu pleci nicaieri,stai langa mine"..dar nici el nu stie ce vrea,chiar e ciudat,pai daca tine la aia si o iubeste,dupa ce a mai tot sunat-o sa mearga cu el?
nici nu se gandeste ca s-a terminat,nici nu vrea sa auda sa-si refaca viata.ea tot spera ca se intoarce.:wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 11:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
39 de ani are,si numai un prieten a mai avut pana acuma,nu prea a avut experiente cu barbatii,nici eu nu o pot intelege,de ce trebuie sa se injoseasca chiar asa daca el nu o vrea,ea chiar cerseste dragoste..cand el a zis ca pleaca,ea a zis "nu pleci nicaieri,stai langa mine"..dar nici el nu stie ce vrea,chiar e ciudat,pai daca tine la aia si o iubeste,dupa ce a mai tot sunat-o sa mearga cu el?
nici nu se gandeste ca s-a terminat,nici nu vrea sa auda sa-si refaca viata.ea tot spera ca se intoarce.:wall:



a fost singura pana la 30 de ani?
atunci se intelege de ce se comporta asa. crede ca nu va mai avea nici o relatie.
individul probabil i-a distrus increderea in sine. nasol!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 13:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:


a fost singura pana la 30 de ani?
atunci se intelege de ce se comporta asa. crede ca nu va mai avea nici o relatie.
individul probabil i-a distrus increderea in sine. nasol!

da..nu are incredere in ea...nu se aranjeaza,eu i-am tot spus,hai cu mine la manichiura,sa se vopseasca la par...ea nu da nimic pe ea,oricum e,ea zice ca e bine,i-am spus,barbatii se uita daca esti curata,ingrijita..ei dau mult pret pe asta..trebuie sa stii si sa tii barbatul langa tine,nu numai sa-i ceri sa te iubeasca..trebuie sa stii cum sa o faci.
ce sa vada..unghii murdare si neingrijite,parul carunt si crescut la radacina de o palma,tot timpul blugi si bluze largi..acuma toate cad de pe ea,ca a slabit vreo 5,6 kg..a avut 50 kg..acuma nu mai e nimic de ea.i-am zis,cu putin ajutor se va uita si dupa ea cineva..ca ea se crede foarte urata si ca nu o sa-i mai placa la nimeni de ea.(X)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 13:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
fetelor,voi l-ati mai primi inapoi daca ati fi in locul ei?
eu una NU.:)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 13:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
da..nu are incredere in ea...nu se aranjeaza,eu i-am tot spus,hai cu mine la manichiura,sa se vopseasca la par...ea nu da nimic pe ea,oricum e,ea zice ca e bine,i-am spus,barbatii se uita daca esti curata,ingrijita..ei dau mult pret pe asta..trebuie sa stii si sa tii barbatul langa tine,nu numai sa-i ceri sa te iubeasca..trebuie sa stii cum sa o faci.
ce sa vada..unghii murdare si neingrijite,parul carunt si crescut la radacina de o palma,tot timpul blugi si bluze largi..acuma toate cad de pe ea,ca a slabit vreo 5,6 kg..a avut 50 kg..acuma nu mai e nimic de ea.i-am zis,cu putin ajutor se va uita si dupa ea cineva..ca ea se crede foarte urata si ca nu o sa-i mai placa la nimeni de ea.(X)

asta e greseala cea mai mare...sa te neglijezi.dar oricat ii spui n o sa inteleaga.oricum daca nu a avut nici un prieten pana la 30 de ani...mare nesimtita a fost sa il fure primul prietenei cele mai bune...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 13:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
fetelor,voi l-ati mai primi inapoi daca ati fi in locul ei?
eu una NU.:)


depinde ....daca el dovedeste ca o iubeste..de ce sa nu il primesti?decat sa ramana singura toata viata...pntru ea e mai bine asa.parerea mea

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Povestea prietenei mele
MesajScris: 04 Aug 2009, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
Citat:

depinde ....daca el dovedeste ca o iubeste..de ce sa nu il primesti?decat sa ramana singura toata viata...pntru ea e mai bine asa.parerea mea

Daa..daca el o iubea.nu pleca.
Ar fi chiar culmea nesimtirii sa o lase iar pe aia sa vina inapoi la Neli.
:nerv:
si daca aia suna..iar fuge repede la ea..ingrozitor.:nerv:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 62 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România