Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 07 Mai 2006, 20:44 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Citat:
nu puteti pune un pop-up ceva ...ca ne anunte cand primim un mesaj privat? sau macar sa apara langa mesaje "mesaj nou" sau un (1)...etc.....



Ca intotdeauna vom tine cont de propunerile voastre pentru ca vrem sa beneficiati de toate conditiile aici pe site.

Dar.... avem deja activata o atentionare trimisa pe mail cu "AVETI UN MESAJ NOU DE LA...".

Nu stiu daca stiai de acest lucru dar in caz ca nu stiai iata cum poti sa beneficiezi de aceasta optiune:

Pentru a primi aceste mesaje trebuie sa ai bifata in fisa ta personala , pe care o gasesti in " CONTUL PERSONAL", optiunea: Primesti e-mail daca ai mesaj nou.

Sper sa te ajute.:ok:%%-:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 08 Mai 2006, 12:29 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
ok, vom studia problema. Nu e o idee rea, din contra! Posibil sa o punem in aplicare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 08 Mai 2006, 17:49 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
si daca tot vorbeam de laude... vad ca v-ati conformat f repede la propunerea facuta de ana_maria222 (daca am scris gresit, scuze :~*)... faza asta, sa scrie daca ai sau nu mesaje noi, e super! :ok: :love:
(p.s. hai, ca nu suntem chiar asa rele, nu? :love:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 08 Mai 2006, 20:11 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Multumesc frumos......asta da promptitudine.... un buchet de :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: de la mine!!



:rocker::heart::lips::love::ok:;):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 00:08 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:


:rocker::heart::lips::love::ok:;):D



as veni si eu cu o sugestie...nu s-ar putea sa avem la mesaje personale si un folder cu mesaje salvate? ca sa nu trebuiasca sa stergem mesajele cand se aduna 50...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 12:37 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:


as veni si eu cu o sugestie...nu s-ar putea sa avem la mesaje personale si un folder cu mesaje salvate? ca sa nu trebuiasca sa stergem mesajele cand se aduna 50...


Pai pentru cele trimise, ai o optiune pe care o poti debifa (cea cu "salveaza aacest mesaj", iar daca o debifezi nu iti mai salveaza mesajul.

Pentru cele primite e un pic mai complicat sa le punem sa se stearga automat dupa citire. In mod normal ar trebui ca mesajul citit sa ramana automat salvat (daca ai o adresa, un nr de telefon, nu mai stii cum il chema pe cel care ti-a scris pt ca era pentru prima data, etc).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 13:53 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Pai pentru cele trimise, ai o optiune pe care o poti debifa (cea cu "salveaza aacest mesaj", iar daca o debifezi nu iti mai salveaza mesajul.

Pentru cele primite e un pic mai complicat sa le punem sa se stearga automat dupa citire. In mod normal ar trebui ca mesajul citit sa ramana automat salvat (daca ai o adresa, un nr de telefon, nu mai stii cum il chema pe cel care ti-a scris pt ca era pentru prima data, etc).



poate n-am inteles eu corect dar incercam sa spun altceva...exista o limita de 50 de mesaje pe care le poti primi...ma gandeam la un folder in care sa punem mesajele pe care le-am primit si vrem sa le pastram (nu neaparat toate ci doar cele pe care dorim sa le pastram)...nu doar pana ajungem la limita de 50 si incepem sa spergem din ele...

ce ai spus tu mai sus e foarte corect...dar...s-a inteles ce vreau sa spun?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 15:44 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Adica tu vrei asa:

Primesti 5 mesaje azi. Din ele salvezi 2 la MESAJE SALVATE, la MESAJE PRIMITE au mai ramas 3 mesaje, toate citite (toate cele 5), corect?

E clar ca cele salvate raman, dar celelalte 3....deja citite....se aduna si ele, deci in total vei avea tot 5 mesaje! 2 dintre ele vor fi la MESAJE SALVATE si 3 la MESAJE PRIMITE, dar cele 3 de la MESAJE PRIMITE nu se pot STERGE AUTOMAT...deci orium se aduna. Deci rezultatul este ca ai tot 5 mesaje! Si cand ajungi la 45 in MESAJE PRIMITE si 5 in MESAJE SALVATE, tot va trebui sa stergi din cele primite.

Ca sa nu se intample asa ar trebui sa facem in asa fel incat cele primite sa se stearga sigure, ceea ce nu putem face! Unii nestiind ca e posibil sa ramana fara ele, vor plange dupa anumite mesaje.

Noi am inteles la ce te refereai tu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 20:06 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Adica tu vrei asa:

Primesti 5 mesaje azi. Din ele salvezi 2 la MESAJE SALVATE, la MESAJE PRIMITE au mai ramas 3 mesaje, toate citite (toate cele 5), corect?

E clar ca cele salvate raman, dar celelalte 3....deja citite....se aduna si ele, deci in total vei avea tot 5 mesaje! 2 dintre ele vor fi la MESAJE SALVATE si 3 la MESAJE PRIMITE, dar cele 3 de la MESAJE PRIMITE nu se pot STERGE AUTOMAT...deci orium se aduna. Deci rezultatul este ca ai tot 5 mesaje! Si cand ajungi la 45 in MESAJE PRIMITE si 5 in MESAJE SALVATE, tot va trebui sa stergi din cele primite.

Ca sa nu se intample asa ar trebui sa facem in asa fel incat cele primite sa se stearga sigure, ceea ce nu putem face! Unii nestiind ca e posibil sa ramana fara ele, vor plange dupa anumite mesaje.

Noi am inteles la ce te refereai tu?


ok...am inteles unde e logica...pana la urma e vb de spatiul alocat fiecarui cont...ca e " mesaje primite " sau " mesaje primite + mesaje salvate " tot atat inseamna...
din punctul asta de vedere aveti dreptate...si, pana la urma e acelasi lucru...tot la sters ajungem...

va multumesc pentru rabdarea cu care mi-ati explicat...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 09 Mai 2006, 20:39 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
ok...am inteles unde e logica...pana la urma e vb de spatiul alocat fiecarui cont...ca e " mesaje primite " sau " mesaje primite + mesaje salvate " tot atat inseamna...
din punctul asta de vedere aveti dreptate...si, pana la urma e acelasi lucru...tot la sters ajungem...

va multumesc pentru rabdarea cu care mi-ati explicat...:)


:lips: :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 23 Oct 2006, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Faza cu pop-up-ul mai functioneaza inca? Sau a disparut odata cu "propunatoarea" lui? Ca la mine, clar nu functioneaza... O fi de la browser?:unsure:
PS. Si daca tot sunt aici, cum a ramas si cu celelalte propuneri ale mele... le-ati uitat?:(

Ah, banuiesc ca ati fost ocupate cu schimbarile...:flowers::flowers::flowers: Curaj si spor!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 23 Oct 2006, 01:34 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Faza cu "pop-up sau CEVA care sa anunte primirea unui mesaj" functioneaza, doar ca varianta aleasa nu a fost pop-up ci acel CEVA, adica nr de mesaje pe care il vezi si tu sus in paranteze. Inainte de propunere nu era nimic acolo....de aceea s-a infiintat nr de mesaje din paranteza.

Propunerile tale in mare majoritate au fost aprobate, dar sunt inca in lucru...

Noi facem modificari importante pe calupuri, cand se mai aduna cateva ne apucam si schimbam...ca sa nu modificam doar cate o chestie mica. Dar, repet, propunerile tale in mare parte vor fi aplicate! :nwink:

Citat:
Faza cu pop-up-ul mai functioneaza inca? Sau a disparut odata cu "propunatoarea" lui? Ca la mine, clar nu functioneaza... O fi de la browser?:unsure:
PS. Si daca tot sunt aici, cum a ramas si cu celelalte propuneri ale mele... le-ati uitat?:(

Ah, banuiesc ca ati fost ocupate cu schimbarile...:flowers::flowers::flowers: Curaj si spor!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 23 Oct 2006, 01:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Multumesc, multumesc! :D

Alte propuneri:
1.Ca sa nu mai deschid un subiect nou pe tema asta si ca sa nu caut foarte mult dupa locul unde altcineva a mai zis asta: numerotarea paginilor sa apara si sus si jos, daca se poate, va rugam frumos. Nu numai la mesaje, ci si la poze, chiar si la topicuri si peste tot unde mai e vorba de mai multe pagini...:D

2.As mai avea eu niste propuneri legate si de sortarea pozelor deja existente la galerie, dar asta cred ca intra deja la "prea multa munca"... :~*

3. Tot legat de pozele de la galerie, cred ca ar fi mai util daca pozele noi ar veni la sfarsitul listei cu cele vechi. In asa fel, ai sti tot timpul la ce pagina se afla cutare poza, nu sa o cauti de bezmetica... Stiu ca asta e mai complicat, iarasi(mai ales acuma), dar ma gandeam ca ati putea crea un fel de arhive cu pozele de pana la o anumita data, ca sa zic asa... Aaa, si.. ati observat ca la galerie nu exista sagetuta care te duce la ultima pagina?:unsure:

Imi cer scuze daca par prea exigenta... sunt doar sugestii, nu reclamatii!!!:flower::love:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: mesaje private!
MesajScris: 23 Oct 2006, 02:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Aaaa, si ca mi-am mai adus aminte de ceva ce cred ca ar fi foaaaarte util: un spatiu de "scrapbook" (parca asa se cheama, nu?) pentru fiecare... unde sa poata puna pozele care ii plac... Macar cele de pe site... Asa cum sunt furnizori preferati, sa fie si poze preferate... Ar fi muuuult mai simplu sa revezi (sau sa arati altora) ceea ce ti-a placut!
Pupici!:-*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România