Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 09 Dec 2006, 04:53 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:





iti multumesc pentru ajutor si pentru sfat.:nblink:vezi am luat aminte si scriu cu litere mici:drool:in curand vor aparea si pozele mele la galerie datorita tie. :ok:marsi mult!:-*


Buna...am si eu o intrebare...Ori nu a ajuns inca pina la mine ori nu mai stiu...Cum sa-mi poza la forum, adica toate practic au poze si eu nu pot sa-mi pun:wacko::~*:(adica mai bine zis nu stiu cum:~*Ajutor!!!:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 09 Dec 2006, 22:22 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
si eu sunt curioasa cum se pune poza...:npray:


Unde anume vreti sa va puneti poza? Sub user?Ca sa apara acolo trebuie sa aveti 50 mesaje scrise si apoi puteti pune.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 10 Dec 2006, 01:13 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Unde anume vreti sa va puneti poza? Sub user?Ca sa apara acolo trebuie sa aveti 50 mesaje scrise si apoi puteti pune.

si dupa ce ai 50 de mesaje unde o pui??/
poza ma refer:nblink:ca sa ma videti si pe mine...:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 10 Dec 2006, 01:37 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
si dupa ce ai 50 de mesaje unde o pui??/
poza ma refer:nblink:ca sa ma videti si pe mine...:ndance:


Sus pe pagina la contul personal o sa-ti apara optiunea editare avatar.DAi click acolo si o pui de pe pc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 10 Dec 2006, 01:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
si dupa ce ai 50 de mesaje unde o pui??/
poza ma refer:nblink:ca sa ma videti si pe mine...:ndance:

Aici e de mine :D. Deeeci, sa va explic:
Poze pe site-ul asta sunt in trei locuri:
1. AVATAR-ul (imaginea de sub nume)- ai aceasta posibilitate dupa ce ai scris 50 de mesaje pe forum, adica dupa ce devii membreu junior. Te duci la Contrul personal->editare avatar->uploadezi o poza de dimensiuni max. 80x80 px, max.15 KB, format jpg, gif sau png. Scrie si acolo, oricum.
2. La ALBUM POZE PERSONALE (sau la INSTRUMENTE, cum zic fetele). Aici poate oricine sa uploadeze poze. Oricine care are cont, evident. Cale de acces: Instrumente-> Album poze personale->uploadezi (sunt alte restrictii aici, mai simple).
3. La GALERIE. Tot asa, oricine care are cont pe site poate sa uploadeze poze la galerie cu conditia ca pozele sa nu contina reclame sau sa nu fie indecente sau mai stiu eu cum...

Toate pozele ajung la noi spre aprobare, inainte sa apara pe site, deci nu o sa vedeti chiar imediat-imediat ceea ce ati uploadat, dar incercam sa nu va lasam prea mult sa asteptati.

Ma bucur mult sa vad noi miresici pe site, care, in plus, mai sunt si foarte active...
:flowers::flowers::flowers:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 11 Dec 2006, 05:50 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Aici e de mine :D. Deeeci, sa va explic:
Poze pe site-ul asta sunt in trei locuri:
1. AVATAR-ul (imaginea de sub nume)- ai aceasta posibilitate dupa ce ai scris 50 de mesaje pe forum, adica dupa ce devii membreu junior. Te duci la Contrul personal->editare avatar->uploadezi o poza de dimensiuni max. 80x80 px, max.15 KB, format jpg, gif sau png. Scrie si acolo, oricum.
2. La ALBUM POZE PERSONALE (sau la INSTRUMENTE, cum zic fetele). Aici poate oricine sa uploadeze poze. Oricine care are cont, evident. Cale de acces: Instrumente-> Album poze personale->uploadezi (sunt alte restrictii aici, mai simple).
3. La GALERIE. Tot asa, oricine care are cont pe site poate sa uploadeze poze la galerie cu conditia ca pozele sa nu contina reclame sau sa nu fie indecente sau mai stiu eu cum...

Toate pozele ajung la noi spre aprobare, inainte sa apara pe site, deci nu o sa vedeti chiar imediat-imediat ceea ce ati uploadat, dar incercam sa nu va lasam prea mult sa asteptati.

Ma bucur mult sa vad noi miresici pe site, care, in plus, mai sunt si foarte active...
:flowers::flowers::flowers:


Ahhh...!! Ok acum m-am priceput...ce usurare...am crezut ca eu sunt mai grea la capusor...am stat cred ca 3 ore intr-o zi incercind sa-mi reglez problema...ma simt mai bine acum...:D:nlol: Merci!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 12 Dec 2006, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Ahhh...!! Ok acum m-am priceput...ce usurare...am crezut ca eu sunt mai grea la capusor...am stat cred ca 3 ore intr-o zi incercind sa-mi reglez problema...ma simt mai bine acum...:D:nlol: Merci!!!

Erati asa interesate, si totusi nu vad nici un avatar... Probleme?:unsure:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 12 Dec 2006, 20:59 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Erati asa interesate, si totusi nu vad nici un avatar... Probleme?:unsure:

Eu tocmai l-am pus...nu puteam face poza mai mica...dar l-am pus deja e spre aprobare...astept astept....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 12 Dec 2006, 21:59 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Eu tocmai l-am pus...nu puteam face poza mai mica...dar l-am pus deja e spre aprobare...astept astept....

Mi-am vazut in sfirsit poza pusa odata si odata la avatar..mersi...:ndance: Dupa atita chin...merita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 19 Dec 2006, 13:27 
Nou Venit

Membru din: 20 Oct 2005, 18:31
Mesaje: 4
nu stiu ce s-a intamplat,de ce mi-ati sters pozele de la diverse sectiuni.ce s-a intamplat as vrea si eu sa stiu.va multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 19 Dec 2006, 14:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
nu stiu ce s-a intamplat,de ce mi-ati sters pozele de la diverse sectiuni.ce s-a intamplat as vrea si eu sa stiu.va multumesc


poate le gasesti la alte sectiuni...ca s-a facut curatenie inainte de sarbatori;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 19 Dec 2006, 16:40 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
nu stiu ce s-a intamplat,de ce mi-ati sters pozele de la diverse sectiuni.ce s-a intamplat as vrea si eu sa stiu.va multumesc

Si eu am observat ca sunt sterse unele fotografii! dar e in regula! postez altele!:neyes::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 20 Dec 2006, 00:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Intr-adevar, s-a facut un pic de curatenie...
Nu am sters nicio poza care se afla la galerie (exceptand cateva "dubluri"), dar le-am mutat pe cele cu "iz" personal la "Noi si partenerii de viata".
Am scris si aici despre asta:
http://ghidulmiresei.ro/forum_display.p ... =last#last
Ideea generala e ca la galerie sa se afle poze cat mai "inspiratoare" pentru altii, de buna calitate, luminoase, clare... ca un mic catalog cu poze "profesioniste".
Daca am mutat pozele tale de la rochii de mireasa, de exemplu, (desi iti dai seama ca nu stiu pe dinafara ce poze am mutat) probabil ca ele erau prea mici sau poate neconcludente pentru categoria respectiva (adica nu se vedea bine rochia, sau in afara de rochie se mai vedeau si multe alte lucruri in poza...)
Pentru pozele pe care vreti doar sa le aratati fetelor, exista albumul fiecarui utilizator, de la instrumente, iar daca vreti comentarii pentru pozele voastre (pentru cele personale), exista cum am mai zis categoriile "Noi si partenerii de viata" si "Poze diverse".
Sper sa nu se supere nimeni pe mine...
:-*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 14 Feb 2007, 00:17 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
vreau sa redimensionez o poza si nu reusesc...cum fac? plsss:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme la poze....
MesajScris: 17 Feb 2007, 14:10 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Uite niste linkuri utile, cu programe online:

http://www.resizeimage.4u2ges.com/
(apesi pe LAUNCH RESIZER, apoi BROWSE si UPLOAD... si apoi ai optiuni de redimensionare sau de rotire)
http://www.creatingonline.com/Online_Im ... /index.php
(la asta de mai sus vezi ca in partea cea mai de sus a ecranului ai optiunea de UPLOAD a pozei, iar apoi e f simplu de folosit, ai optiunile pe lateral)
http://www.myimager.com (doar pana in 500kB )
http://www.freedownloadscenter.com/Mult ... esize.html


Primele 2 merg pt poze de pana in 2MB ca dimensiune....


Citat:
vreau sa redimensionez o poza si nu reusesc...cum fac? plsss:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România