Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 23:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
cine suntem noi sau voi sa decidem ca ei nu mai au dreptul sa existe ca user!?


eu ...credeam ca webmasterul = dumnezeul site-ului!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:15 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
mesaj dublu, imi cer scuze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:16 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Ah, si inca ceva:

Citat:
Asta e o incercare de marginalizare!


Nu, noi zicem ca incercarea de marginalizare a fost a celor care doresc disparitia altora de pe site doar pentru ca nu se logheaza!

Ceea ce facem noi este sa punem topic-urile in ordine. Unde scrie VIITOARE MIRESICI, sa fie VIITOARE MIRESICI...ca de aia exista si FOSTE MIRESICI, si DISCUTII DE DUPA NUNTA, si mai nouj GENERATIA GHIDUL MIRESEI 2006, care sunteti voi!

Fiecare categorie cu subiectele respective, ca daca nu e ordine apar problemele odata cu haosul! :((

Acuma, dupa ce ne-am descarcat cu toatele nervii de "femei isterice si crizate" cum zice o prietena de-a mea, haideti sa ne pupam si sa nu ne mai certam, si va rog mult sa luati strict ce v-am rugat din toata discutia: miresicile noi sunt timorate de toata experienta voastra, asa ca va rugam din suflet lasati-le si lor bucuria pe care voi ati avut-o , sa spuna prostii, sa se contrazica, sa isi dea cu parerea (ciar si in chestii stupide), fara sa auda "lasa ca iti zic eu", "nu asa ca nu e bine", "nu stii ce vorbesti, lasa ca iti zic eu", etc. Nu am nici un exemplu CONCRET cand zic chestiile astea, dar e o chestiune de... cum sa ii zic... ATMOSFERA generala, stiti cum e cnad cineva nou si amarat vine printre vedetele scolii! Exact asta va rugam, voi sunteti experimentate si ati ajuns vedetele noastre...haideti sa lasam scena libera sa aiba loc si noile miresici.

Si IN NICI UN CAZ nu dorim sa plecati, doamne fereste...mai ales ca vom face si ghidul mamei, deci vom continua multi ani impreuna! Dar va rog din suflet lasati si generatiile urmatoare sa respire :~*

Hai pupici, si o sa incep eu impacarea printr-o floare :flower: si un pupic :-* pentru CLARUT, care a picat intr-un moment nepotrivit si si-a luat=o pentru voi toate (asa ca pupati-o si voi sa o impacam, ca ea de fapt e dintre cele mai cuminti)... :nblink:

Ce sa mai zicem de limbile ascutite ale noastre (angelina si batori) :nwink::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Iar a luat-o lumea razna ....se rastalmacesc afirmatiile ..se percep ca afronturi mesajele simple..etc etc...mai luati o pauza!! :unsure: :nbump::nbump::nbump: sa vina pompierii sa stinga spiritele!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Ce sa mai zicem de limbile ascutite ale noastre (angelina si batori) :nwink::nwink:
Batori a dat bir cu fugitii...:D ati avut noroc ca nu era aici!!:D:D:D:D:D,.... hai pupici la toata lumea si week-end placut!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:23 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Eu nu-mi amintesc sa fi citit pe undeva o avertizare publica pentru annemarie... dar stiu sigur ca ni s-a cerut sa fim dragute si sa-i mai dam o sansa.

Poate definitia "celor nesimtiti" isi avea locul la mesajul initial, pentru ca si eu am perceput-o ca pe o aluzie la veterane. Din nou, webmaster, dai dovada de o sensibilitate exagerata. Mai multa claritate in mesajul initial ar fi fost de dorit.


A fost avertizata, apoi s-a sters cu totul tot ce a scris. Dar ea singura a scris catre noi inainte sa vedem noi mesajele ei ca a facut o prostie mare, ca ii e jena si ii pare rau, era cu o gasca de prieteni si se amuzau la un pahar, si ca se simte ingrozitor, etc... ca si-a dat seama a doua zi ce a facut si ca ii vine sa intre in pamant. Sa stergem tot, si contul, si pozele, si mesajele, si tot! Si asa ca am decis ca merita o sansa... intr-un final oricum a cerut sa fie stearga din acelasi motiv, se simtea in continuare prea prost, desi trecuse o saptamana, si a zis ca ceva s-a rupt, si nu mai poate sta aici...

Dar nu trebuie sa stit voi chiar toate detaliile, ne-am dori si nou ca dupa 1 an sa aveti incredere in noi, si sa intelegeti ca si mamele isi pedepsesc puiutzii cand gresesc, la fel si noi! Si inca ceva: cu VOI trebuie sa fim mai dure decat cu noii veniti, asa e si in viata: daca lucrezi cu o ruda sau cineva apropiat trebuie sa fii mai dur.... nu-i asa!? Va rugam mult sa fiti voi exemnplul, si mai bine ati incerca alaturi de noi sa ne ajutati la moderare, daca tot sunteti veterane si stiti reguli si tot! Sa nu mai comentati negativ in mod jignitor (ce urat e sotul, ce buboasa e sotia, ce varza e rochia, etc), si sa ne anuntati si pe noi prin MP cu link catre poza cand cineva sare calul pe forum sau la mesaje private. Comentariile nu sunt pentru a jigni, de fapt nici pentru a lauda, ci au fost gandite pentru informare utila (de ex. "am, vazut eu si costa mult nu isi face banii", sau "asa rochie am avut eu, dar e incomoda", sau "vreau sa stiu de unde e", etc).

Hai sa ne pupam si sa nu mai fim suparati: :lips::heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
CLARUT, nu a fost nici o jignire la persoana. Te consideri tu cumva din categoria nominalizata!? Atunci te jignesti singura! Noi nu am zis nimic de tine, ci strict ca cei nesimtiti (care vor mai face pe altii "varza", "terminati", "urati", "oribili", etc - adica NESIMTITI) vor fi restrictionati de pe site. Dar pentru ca DIN NOU AI FOST IRONICA primesti a DOUA avertizare! La a TREIA vom restrictiona userul CLARUT, sa stii! Cu toate ca ne esti draga, dar trebuie sa instauram si pedepse. Pentru ca asa cum a scris o viitoare miresica catre noi "ea nu mai are loc pe forum pentru ca exista REGINELE FORUMULUI" care si=ar dori sa conduca totul pe aici, sa faca regulile, sa modifice site-ul si sa iti impuna sa faci nunta exact ca a lor si cu cine si-au facut ele!

cu riscul de a avea o a treia avertizare..pe cuvant ca nu inteleg unde am mai fost ironica!!!! accept ca prima data am fost ironica dar doar pt ca mi s-a parut ca am fost facuta rea pe nedrept...
in niciun caz nu ma consider in categoria nominalizata! din motivul asta imi permit sa obiectez la ceea ce ai spus!! cand dai o avertizare si spui ca cei care sunt nesimtiti vor primi avertizari mi se pare foarte clara concluzia:am fost si eu nesimtita si de-asta am primit avertizarea...mi s-ar fi parut potrivite niste scuze nu alta avertizare...
si din cauza riscului de a fi banata cu a treia avertizare si a nu mai avea dreptul sa-mi exprim parerea...dar pt ca am senzatia ca am devenit un tap ispasitor si vreti sa faceti din mine un exemplu..as vrea sa mentionez ca eu una n-am jignit pe nimeni, niciodata pe acest forum, n-am impus nimanui niciun exemplu de nunta si nci n-am gonit pe nimeni...ironiile pe care le-am adresat au fost numai celor despre care stiam ca tin la gluma...cea pt coradyne am explicat-o mai sus!
in rest, fetelor..mi-a parut bine:lips::lips: va multumesc pt sfaturi si ghidului pt ca m-a ajutat mult in organizare!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:29 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
iar chestia asta:"pe cei nesimtiti ii vom avertiza" este o jignire..


Ah, acuma am inteles: clarut, ai crezut ca vorbeam de tine, pentru ca tocmai primisei avertizare!? Nu iubita, nu avea legatura cu tine!! Era vorba de toti in general...saraca clarut, chiar si-ajavascript:;
javascript:; luat-o aiurea :drool::blink:

Imi pare rau, acuma am inteles...imi cer eu scuze si STERG a doua avertizare catre tine....

Si te rog sa ma scuzi, acuma am inteles...si eu care ma suparasem ca tu continui sa te iei de noi aiurea si sa fii ironica, iar tu vorbeai serios! :((

Scuze, scuze!

Uite, sterg AMBELE AVERTIZARI pentru ca si prima era discutabila si la nervi ca nu intelegeti ca sunteti nedrepte (ca generatie, nu nominalizez) cu cei care nici macar nu se pot apara..

Deci CLARUT NU ARE NICI O AVERTIZARE!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:31 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Esti o scumpa, si eu scrisesem mesajul meu anterior inainte sa vad ce ai scris tu! Sincronizare perfecta!

Intelesesem dintr=o data ce ai vrut sa spui cu jignirea... sorry! :flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:44 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Dar nu trebuie sa stit voi chiar toate detaliile


Parerea mea este ca ar fi utila o rubrica de sanctiuni, banari, etc. In fond nu este nimic rusinos in asta, ar face lucrurile mai transparente si mai corecte pentru toata lumea. Un topic fara optiunea de raspuns, doar cu anunturile administratorilor. Ce zici?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 20:58 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:

Parerea mea este ca ar fi utila o rubrica de sanctiuni, banari, etc. In fond nu este nimic rusinos in asta, ar face lucrurile mai transparente si mai corecte pentru toata lumea. Un topic fara optiunea de raspuns, doar cu anunturile administratorilor. Ce zici?


Nu cred, e suficient ca a primit avertizare, daca o mai facem si PUBLICA (in punem la panoul rusinii) e ca si cum il pedepsim de 2 ori, nu!?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 10 Noi 2006, 21:02 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:

Nu cred, e suficient ca a primit avertizare, daca o mai facem si PUBLICA (in punem la panoul rusinii) e ca si cum il pedepsim de 2 ori, nu!?)


Nu neaparat. E un mod de a stabili ordine si de a fi evident ca forumul este moderat activ, ca nu poate veni oricine sa se abereze si sa scape cu asta. In plus, ar fi vizibil pentru cei care au fost ofensati de respectiva persoana ca s-a facut dreptate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 13 Noi 2006, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Deci CLARUT NU ARE NICI O AVERTIZARE!!


acum ca mi-am redobandit onoarea:D as vrea sa mai fac niste comentarii...am fost si eu nou venit pe acest site...cand nu ma prea baga nimeni in seama...dar am insistat, nu m-am plans la webmaster..si uite ce bine am ajuns(X) in plus, nici nu stiu sa fi reactionat vreo veterana asa cum ai descris tu mai sus...
cat despre avertizari..ori sunt publice ori nu..inseamna ca pe mine m-ati fi pedepsit de 4 ori..sau chiar de 6:wacko: fiind publice, nu?:p

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 13 Noi 2006, 20:18 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

acum ca mi-am redobandit onoarea:D as vrea sa mai fac niste comentarii...am fost si eu nou venit pe acest site...cand nu ma prea baga nimeni in seama...dar am insistat, nu m-am plans la webmaster..si uite ce bine am ajuns(X) in plus, nici nu stiu sa fi reactionat vreo veterana asa cum ai descris tu mai sus...
cat despre avertizari..ori sunt publice ori nu..inseamna ca pe mine m-ati fi pedepsit de 4 ori..sau chiar de 6:wacko: fiind publice, nu?:p



clarut...ma bucur ca "ai scapat" de avertizari...tare mi-ar fi parut rau sa pleci de pe site...esti una dintre cele mai dragute fete...:)

cred ca discutiile astea nici nu ar trebui sa existe...ar fi normal sa avem loc toate aici...dar nu cred ca se poate face o impartire pe subiecte...veteranele aici, cele noi dincolo...normal e ca fiecare user sa poate comenta la orice subiect doreste...

comentariile la poze...si eu cred ca sunt utile...si nu trebuie intotdeauna sa fie pozitive...adica mi se pare corect sa faci critici cat timp respecti niste limite de bun simt...la fel cum lauzi, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: lista membri
MesajScris: 13 Noi 2006, 23:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:


clarut...ma bucur ca "ai scapat" de avertizari...tare mi-ar fi parut rau sa pleci de pe site...esti una dintre cele mai dragute fete...:)

cred ca discutiile astea nici nu ar trebui sa existe...ar fi normal sa avem loc toate aici...dar nu cred ca se poate face o impartire pe subiecte...veteranele aici, cele noi dincolo...normal e ca fiecare user sa poate comenta la orice subiect doreste...

comentariile la poze...si eu cred ca sunt utile...si nu trebuie intotdeauna sa fie pozitive...adica mi se pare corect sa faci critici cat timp respecti niste limite de bun simt...la fel cum lauzi, nu?


esti tare draguta:lips:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 55 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România