Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 238 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 15:45 
Nou Venit

Membru din: 29 Ian 2007, 23:56
Mesaje: 4
sincer nici mie nu imi place. era super cum era inainte. acuma nu mai inteleg nimic :cry:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mie una imi place, se incarca mult mai rapid decat inainte, imi lipsesc avatarele atat si cred ca in scurt timp ma voi obisnui cu el. nu inteleg ceva, dc trebuie sa ma loghez si pe forum si pe prima pagina a site-ului? nu ma pot loga o sg data pt ambele?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 16:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
sincer nu imi place noul site deloc.....1.trebuie de cate ori intru sa ma loghez...2.numai inteleg nimic la poze,unde sunt comentariile noastre?......3.nici pe topic nu prea inteleg unde sa ma duc si unde sa scriu......cred ca este chestie de obisnuinta.....dar nu imi place deloc cum arata.....era mult mai frumos inainte.....si le gaseai mult mai repede.....acum numai apare nici fotografia noastra atunci cand scriem....avatar(sper ca am scris bine de data asta)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 16:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Fetelor, imi pare rau sa aud atatea pareri negative :( dar macar ma bucur ca sunteti sincere :flowers:

Hai sa zicem asa: dati-i si voi o sansa. Nici prima data cand ati venit pe ghidul miresei nu va era totul foarte clar. Ati pus intrebari si in apx. o saptamana v-ati obisnuit cu el... nu? Intre timp ati intrat zi de zi (sau aproape) numai pe varianta veche si normal ca v-a devenit foarte familiar. Iar acum, cand e schimbat atat de mult, va fi nevoie iar de o perioada de acomodare...
Ca functionalitati, vor fi mult mai multe decat inainte. Site-ul este inca si mai complex decat varianta originala si cand vor merge toate... :npray: o sa va fie mai folositor. Din cauza ca e mai complex, pare si mai incalcit, dar cu ajutorul si cooperarea voastra, speram sa il facem cat mai prietenos cu putinta...

Deci, putina ingaduinta, va rugam. O:)
Asteptam in continuarea bug-uri si probleme si sugestii de imbunatatire...

Problema cu comentariile de la galerie s-a rezolvat. :had_d:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Despre avataruri:

Acum exista doua avataruri: unul de forum si unul de site. Bine, il puteti uploada pe acelasi daca vreti.
Cele care erau inainte pe forum, acum apar in restul site-ului. Pe cele de pe forum, o sa va rugam sa vi le uploadati voi din nou.

DAR, am trei vesti bune:
1. Nu mai aveti nevoie de minim 50 de mesaje pe forum pentru a avea avatar.
2. Nu mai e nevoie de aprobare la avataruri, deci de indata ce il urcati, ar trebui sa il vedeti pe forum.
3. Limita maxima pentru avataruri este acum de 90x90 (deci mai mari).

Incercati si spuneti-mi daca aveti probleme... :nchat

P.S. Pentru postare avatar: Panoul utilizatorului (din bara de sus a forumului) -> Profil (in meniul din stanga) -> Modificare avatar (tot in meniul din stanga)

P.P.S. Puteti redimensiona pozele pentru avatar foarte simplu de aici:
http://www.shrinkpictures.com/create-avatar/

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 17:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
coradyne scrie:
Fetelor, imi pare rau sa aud atatea pareri negative :( dar macar ma bucur ca sunteti sincere :flowers:

Hai sa zicem asa: dati-i si voi o sansa.

Deci, putina ingaduinta, va rugam. O:)
Asteptam in continuarea bug-uri si probleme si sugestii de imbunatatire...

Problema cu comentariile de la galerie s-a rezolvat. :had_d:


eu ii dau sansa :clap: , mie chiar imi place mult pt ca se misca fff bine, ceea ce dupa parerea mea e f important, doar ca mai sunt mici chestii ca de ex, acum la avatar imi apare ca m-am inregistrat luna aceasta si ce s-a intamplat cu comentariile vechi de la galerie?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 17:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Ayrun scrie:
coradyne scrie:
Fetelor, imi pare rau sa aud atatea pareri negative :( dar macar ma bucur ca sunteti sincere :flowers:

Hai sa zicem asa: dati-i si voi o sansa.

Deci, putina ingaduinta, va rugam. O:)
Asteptam in continuarea bug-uri si probleme si sugestii de imbunatatire...

Problema cu comentariile de la galerie s-a rezolvat. :had_d:


eu ii dau sansa :clap: , mie chiar imi place mult pt ca se misca fff bine, ceea ce dupa parerea mea e f important, doar ca mai sunt mici chestii ca de ex, acum la avatar imi apare ca m-am inregistrat luna aceasta si ce s-a intamplat cu comentariile vechi de la galerie?


Speram ca pana maine sa avem si toate comentariile vechi de la galerie si sa rezolvam si problema cu data de inregistrare.
Deci, nu va faceti griji, nimic nu s-a pierdut din datele vechiului site; unele doar nu au fost (inca) transferate.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 17:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
de ce nu imi pot pune poza la avatar....inainte era 80x80 acum vrea 90x90 si nu o pot face......de fapt habar nu am cum o pot face? ma ajuta cineva?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 17:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
de ce nu imi pot pune poza la avatar....inainte era 80x80 acum vrea 90x90 si nu o pot face......de fapt habar nu am cum o pot face? ma ajuta cineva?



ba da merge, uite aici http://www.shrinkpictures.com/create-avatar/ si baga 90 , apoi salveaza in calc si incarca pe site

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 18:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
coradyne scrie:
Ayrun scrie:
coradyne scrie:
Fetelor, imi pare rau sa aud atatea pareri negative :( dar macar ma bucur ca sunteti sincere :flowers:

Hai sa zicem asa: dati-i si voi o sansa.

Deci, putina ingaduinta, va rugam. O:)
Asteptam in continuarea bug-uri si probleme si sugestii de imbunatatire...

Problema cu comentariile de la galerie s-a rezolvat. :had_d:


eu ii dau sansa :clap: , mie chiar imi place mult pt ca se misca fff bine, ceea ce dupa parerea mea e f important, doar ca mai sunt mici chestii ca de ex, acum la avatar imi apare ca m-am inregistrat luna aceasta si ce s-a intamplat cu comentariile vechi de la galerie?


Speram ca pana maine sa avem si toate comentariile vechi de la galerie si sa rezolvam si problema cu data de inregistrare.
Deci, nu va faceti griji, nimic nu s-a pierdut din datele vechiului site; unele doar nu au fost (inca) transferate.


incerc sa ma obisnuiesc si eu ...dar sincer inca sunt in ceata...eu cred ca pana la urma ne va placea la toate.Ii dam o sansa, Cora....dar pt inceput e o invalmaseala totala.
Bamba...bea si tu doua cafele in primele dimineti sa te obisnuiesti mai repede.Nu pleca.... :nscmoll:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 19:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
va rog frumos vreau varianta veche :wall: :cry:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 20:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
serene scrie:
va rog frumos vreau varianta veche :wall: :cry:


si eu please :wall:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 20:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
laura_sandu scrie:
incerc sa ma obisnuiesc si eu ...dar sincer inca sunt in ceata...eu cred ca pana la urma ne va placea la toate.Ii dam o sansa, Cora....dar pt inceput e o invalmaseala totala.
Bamba...bea si tu doua cafele in primele dimineti sa te obisnuiesti mai repede.Nu pleca.... :nscmoll:


mie nu imi plac schimbarile astea majore...si mai ales daca nu ii ceva care sa fie mai usor si mai frumos...

cora...cu site-ul vechi nici macar in prima zi nu a trebuit sa umblu asa buimaca cum umblu acum pe asta...deci something is not ok...si mie imi place sa cred ca sunt o persoana destul de bright sa zic asa :)) da aici ii o varza :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 22:52 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
As vrea sa va comunic doar cateva modificari pentru care o sa IUBITI noul site:

-puteti face upload de POZE/FISIERE diverse direct pe forum... eh, ce ziceti!?
-la GALERIE veti putea alege toate rochiile ROSII, sau toate rochiile cu decolteu mare, etc... adica veti avea filtre
-aveti un consilier de nunta care va raspunde la intrebari
va fi mult mai usor de folosit, se va incarca mai usor, si NU VETI PIERDE NIMIC din ce aveati inainte.


Singura problema este ca la un site atat de mare dureaza un picut pana punem la punct toate detaliile... va rugam sa aveti incredere in noi, in cateva zile o sa va fie MULT mai de folos si mai usor ca inainte.

Apropos.... stim ca e un pic enervant ca trebuie sa va autentificati si pe forum si pe site, dar va va fi de ajutor noul forum pentru ca are f f multe avantaje fata de cel dinainte. O sa vedeti, in timp... dar nu putem beneficia de toate aceste avantaje fara acest dezavantaj, de autentificare separata pe forum.

Ceea ce va rugam mult este sa incercati sa depasiti alaturi de noi momentul cu VAI, E GROAZNIC, sa realizati ca de fapt vreti doar sa spuneti ca VAI, E ALTFEL, si sa ne ajutati si pe noi sa imbunatatim lucrurile. La site-ul vechi, ne-ati ajutat voi sau multe miresici sa il facem mai bun cu fiecare zi. De asta lucrurile erau foarte ok. La fel si acum, trebuie sa incercam impreuna sa facem lucrurile ok, doar ca tehnologia avanseaza si pe noul site sunt MULT mai multe optiuni.

Va rugam frumos sa ne fiti alaturi cu idei si propuneri, si sa ne sustineti in acest proiect. Nici noua nu ne e usor, si noi ne obisnuisem asa, dar trebuie sa fim in pas cu tehnologia... si in fond, daca nu VOI sa ne ajutati, atunci CINE????

Multumim :nblink:
P.S. Coradyne si colegul ei DAN au stat zile si nopti in sir sa munceasca la zecile de mii de poze, de comentarii, de modificari. :napplause: Va rugam mult nu mai ziceti ca e o porcarie, pentru ca e munca lor de multe zile si saptamani. Cu ajutorul vostru, o sa fie bine. Va promit si ca nu veti pierde din vechile date nimic, doar ca mai dureaza 1-2-3 zile pana deslusim toate problemele. :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 22:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bamba scrie:
laura_sandu scrie:
incerc sa ma obisnuiesc si eu ...dar sincer inca sunt in ceata...eu cred ca pana la urma ne va placea la toate.Ii dam o sansa, Cora....dar pt inceput e o invalmaseala totala.
Bamba...bea si tu doua cafele in primele dimineti sa te obisnuiesti mai repede.Nu pleca.... :nscmoll:


mie nu imi plac schimbarile astea majore...si mai ales daca nu ii ceva care sa fie mai usor si mai frumos...

cora...cu site-ul vechi nici macar in prima zi nu a trebuit sa umblu asa buimaca cum umblu acum pe asta...deci something is not ok...si mie imi place sa cred ca sunt o persoana destul de bright sa zic asa :)) da aici ii o varza :(




mie nu mi se pare sa fie greu....in fiecare zi intru pe un site strain si ma descurc....eu vad toate site-urile la fel :) unele cu mai multe butoane...altele cu mai putine :p

eu zic ca o sa ne obisnuim cu toatele si o sa ne placa pana la urma :roll:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 23:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
webmaster scrie:
P.S. Coradyne si colegul ei DAN au stat zile si nopti in sir sa munceasca la zecile de mii de poze, de comentarii, de modificari. :napplause: Va rugam mult nu mai ziceti ca e o porcarie, pentru ca e munca lor de multe zile si saptamani. Cu ajutorul vostru, o sa fie bine. Va promit si ca nu veti pierde din vechile date nimic, doar ca mai dureaza 1-2-3 zile pana deslusim toate problemele. :npray:


N-am spus ca e porcarie daca la comentariul meu va referiti...am folosit termenul varza...pt ca nu mai are structura forumului vechi care arata mult mai grupat...de aceea si termenul de varza care se desface foi...

Daca nu ati vrut parerea noastra sincera, a membrilor, nu trebuia sa deschideti subiectul acesta...eu inteleg ca au lucrat, dar sincera nu vad care e progresul tehnologic

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 18 Aug 2009, 23:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Despre logarea site/forum:

Momentan, logarea ar trb sa functioneze astfel:
Daca va logati pe site si intrati apoi pe forum, logarea se va face automat.
Daca va logati intai pe forum si apoi intrati pe site, logarea nu se va face automat.

Daca observati ca acest comportament nu este valabil, va rugam sa ne anuntati sa verificam problema. :unsure:

Acum, despre progresul tehnologic de care vorbea webmaster:
Sa zicem asa: Forumul vechi era un loc prea mic pentru atat de multe noutati. O sa enumar cateva doar:
-atasarea de imagini la mesaje
-mesaje mult mai "personalizate" (culori, formatare, linkuire etc) - va invit sa vedeti ce face fiecare buton din pagina in care compuneti raspunsuri
-avataruri "instant"
-linkurile din partea de sus a paginii de forum:
Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active | Vizualizare mesaje noi | Vizualizare mesaje proprii - mie asta mi se pare o navigare mult mai usoara prin forum
-atunci cand un subiect va fi mutat, nu va trebui sa cautati in tot forumul dupa el
-puteti pune "bookmarks" la anumite topicuri pe care vreti sa le urmariti, indiferent unde ajung pe pagina
si mai sunt...

Eu sunt sigura ca o sa va convingeti destul de repede de superioritatea noului format, pentru ca, trebuie sa va marturisesc ca si eu, la randul meu am avut prima reactie: :eek: :eek: :eek: And now what?! :wacko: Si nici eu nu sunt chiar straina de "tehnica" :p... Trebuie doar un pic de rabdare... :unsure:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 10:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Despre tickere

Fiindca au existat cateva "plangeri" :nwink: legate de absenta tickerelor de pe forum (adica a imaginii cu zilele ramase pana la nunta), am doua vesti: una buna si una proasta, evident. O:)

Vestea proasta este ca nu mai exista tickerele automate.
Vestea buna este ca va puteti posta singure un astfel de ticker. ;)

Avantaje:
- mai multe designuri disponibile
- tickerul se poate referi la orice eveniment important din viata voastra (nunta, nastere, aniversare etc)

Dezavantaje:
- necesita apx. 3 min din timpul vostru... :-`


Iata cum:
- Cautati pe net "free tickers". Ce am gasit eu si stiu ca sunt folosite destul de des:
http://daisypath.com/ dar nu e singurul, desigur.
- Alegeti-va designul, completati data evenimentului (de obicei sunt 3 pasi de urmat)
- La sfarist o sa vi se ofere mai multe variante de coduri. Alegeti-l pe cel BBcode
- Mergeti in Panoul utilizatorului -> Profil -> Modificarea semnaturii si dati copy paste la codul luat. Puteti apasa "previzualizare" ca sa va convingeti ca arata cum trebuie si gata.

Rugaminte:
Va rog sa va limitati semnaturile la maxim 1 ticker si 1 fraza (citat, declaratie etc) pentru ca sa nu incarcam foarte tare (din punct de vedere vizual) paginile de forum.

Eh, daca incercati varianta descrisa de mine mai sus si tot le vreti pe alea automate, o sa transmit si eu mai departe, dar nu va garantez ca se si poate dpdv tehnic. :sad:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 11:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
de ce sunt asa deformate pozele..ca nu apar intregi..si de ce nu pot sa intru in "vezi poza"???

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noul site Ghidul Miresei
MesajScris: 19 Aug 2009, 11:36 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
corina1 scrie:
de ce sunt asa deformate pozele..ca nu apar intregi..si de ce nu pot sa intru in "vezi poza"???



Ce poze sunt deformate? De unde?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 238 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România