Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 93 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: comanda revista
MesajScris: 27 Oct 2006, 13:26 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Citat:

Nu!
Si m-am saturat sa intreb sa se uite alea chioras la mine.Poate in decembrie o luam si noi.
lol:unsure::devil:


Eu mi-am cumparat-o aseara din Plaza. Arata super si am citit-o pe nerasuflate, desi eu sunt proaspat casatorita. :)
Asa ca... intr-adevar este pe piata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 27 Oct 2006, 14:20 
Nou Venit

Membru din: 17 Ian 2006, 02:07
Mesaje: 5
Dragele noastre mirese, stim ca ati primit revistele personalizate,si speram din suflet ca v-au placut si asteptam parerile voastre.Va pupam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 27 Oct 2006, 18:09 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Dragele noastre mirese, stim ca ati primit revistele personalizate,si speram din suflet ca v-au placut si asteptam parerile voastre.Va pupam.


Eu inca astept revista cadou.Sper ca nu m-ati uitat!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 27 Oct 2006, 21:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Dragele noastre mirese, stim ca ati primit revistele personalizate,si speram din suflet ca v-au placut si asteptam parerile voastre.Va pupam.


mai este nevoie de comentarii? banuiesc ca o sa va spuna Catalina reactia mea cand am vazut revista personalizata. arata superb.
articolele sunt interesante, la obiect...poate ar trebui mai multe articole...dar stiu cum este cu publicitatea...totusi niste advertoriale platite ar fi de folos si revistei si viitorelor mirese.

FELICITARI!!!
MULTUMESC PENTRU COPERTA!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 27 Oct 2006, 21:38 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Asteptam criticile voastre!!!
:love::love::love::love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 27 Oct 2006, 23:57 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2006, 03:55
Mesaje: 24
Asteptam criticile voastre!!!


Eu nu am ajuns inca sa-mi iau revista,dar din ce am vazut aici pe site nu era poza pe care v-am trimis-o pentru coperta,de ce??? Sau coperta mea nu o sa arate asa?:wacko::nbump:(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 28 Oct 2006, 12:31 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
din ce am vazut aici pe site nu era poza pe care v-am trimis-o pentru coperta,de ce??? Sau coperta mea nu o sa arate asa?:wacko::nbump:(?)


Nu am putut folosi poza aceea, Nico, pentru ca nu este loc de titluri pe langa ea.... Daca te uiti o sa vezi ca toate pozele alese au ceva comun: mirii (sau mireasa) sunt pozati INTREGI, nu un prim plan sau jumatate de corp, pentru ca aveam nevoie de foarte mult spatiu in jurul lor pentru titluri. Daca poza e mare, atunci titlurile iti intra peste fata, peste ochi/urechi, etc. In plus partea de SUS a pozei trebuie sa fie GOALA, ca sa intre numele revistei (in poza ta, daca maresti in imaginatia ta poza o sa vezi ca nu ai unde pune titlul revistei, pentru ca e plina pana sus. Am folosit dintre pozele trimise de tine pe cea mai potrivita ca sa iasa bine coperta. Speram ca e ok, era varianta optima! :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 28 Oct 2006, 12:41 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Ceva raspunsuri:

Sa stiti ca in sfarsit am aflat ceva concret de la ANUMITE societati de distributie presa:

1) DIVERTA - in unele diverta (cele care au spatiul pentru reviste f mic - adica doar un stativ, nu un stand mare de prezentare), societatea respectiva (Hachette, sau HDS) a decis sa NU bage Ghidul Miresei la vanzare. De aceea (avem acum de abia o confirmare, desi pana acuma nu s-au sinchisit sa ne anunte acest lucru, desi ni se pare normal sa ni-l fi spus) in unele puncte DIVERTA nu veti gasi revista so nici nu a fost vreodata. De exemplu in Diverta din Bucuresti de pe Fainari, in Diverta din Baia Mare sau Satu Mare si in "alte locuri" pe care nu au putut sa ni-l precizeze pentru ca "ei nu furnizeaza astfel de detalii". Aceeasi societate (Hachette) nu ne distributie (desi tine tot de ei) in Mega Image-uri sau in unele benzinarii Agip. Desi Ghidul Miresei a fost SOLD_OUT editia trecuta, adica a avut un retur de 0,07 (este super super bine, e din cele mai vandute reviste ca procent).

2) Unele societati au renuntat la unele puncte de distributie. De exemplu cei de la Metro ne-au asigurat ca ei au trimis revista peste tot la Metro, dar in unele Metro si-au desfiintat ei punctul de distributie (de ex. Metro Otopeni nu mai are pct de presa de la iesire), asa incat in astfel de cazuri (zic ei) nu mai au cum distribui acolo ca nu mai au punct de vanzare....

Cam asta e ce am putut obtine. In orice caz, mai nou ne puteti gasi si la chioscurile "Symmetria" si "Tutun si Ziare", pe langa cele Hachette (centre Inmedio, Diverta, etc) si cele Polygon (sunt chioscuri noi, care se
"deschid" in exterior...usile se dau in lateral mult si maresc suprafata de expunere). Din nenorocire oricat incercam nu reusim sa obtinem o lista detaliata a chioscurilor de la ei... chestia cu distributia in romania e foarte imputita si opaca, toti sunt inchisi si rigizi, si asta ne innebuneste, ca nu ai loc de intors printre ei. ):():():():(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 29 Oct 2006, 03:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Asteptam criticile voastre!!!
:love::love::love::love::love:


Eu astept sa se deschida noul subiect: cu ghidul miresei-editia a treia. Ca aici mi se pare off topic daca fac comentarii aici... Sau am devenit mai catolica decat papa? :p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 29 Oct 2006, 22:31 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
ieri, in cluj, la un chiosc tip octogon, am gasit revista si am cumparat-o...stiti voi dupa cate cautari...in baia mare si satu mare tot nu e...am inteles care e problema cu diverta dar cei de la inmedio? o sa fie pana la urma sau nu...

parerea mea despre ghid...IMI PLACE...si i-a placut si sotului meu...si soacrei mele...tuturor...:) singura mea parere de rau e pentru faptul ca se gaseste atat de greu, ca lumea are tare greu acces la ea...si asta n-are cum sa ajute ghidului...de ce nu le distribuiti la toate centrele de presa, chiar si mai mici? sa aiba lumea acces la ele...
in rest, e tot mai bine, felicitari fetelor, faceti o treaba grozava...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Revista personalizata
MesajScris: 29 Oct 2006, 23:04 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Exista un topic nou cu editia a treia, va rog sa spuneti acolo daca va place sau nu, si ce anume! :nwink: Va multumim si pentru critici (dar si pentru laude, evident!).

Malinka, daca poti sa repeti si acolo, te rugam mult! De fapt pe toate cele care doriti sa comentati editia a treia! Multumim inca o data

(Pentru malinka: nu e asa usor cum crezi, ca daca intram pe toate chioscurile din tara inseamna zeci de mii de exemplare necesare, si nu se vand in orice punct din tara. din experientele noastre, cel mai bine se vand in punctele centrale si mai "de lux" din oras... dar o sa mai fie un pic reticenti cei din distribuitie si apoi vor dori EI sa puna cat mai repede ghidul la vanzare, pentru ca se vinde super=super bine! Avem retururi nesemnificative - adica de sub 7% pe editie, ceea ce e fantastic!).


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 93 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România