Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:58


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 01 Mar 2011, 18:42 
Nou Venit

Membru din: 24 Ian 2011, 15:45
Mesaje: 4
Multumesc pentru sfaturi ,

Am fost si am incheiat contract cu ei pentru data de 4 iunie . Sunt foarte multumita de oferta , de faptul ca am totul de la ei si nu mai trebuie sa ma stresez cu tot felul de detalii, asa ca macar acum m-am linistit in privinta restaurantului.
Ma bucur ca au existat persoane cu sfaturi pertinente legate de acest restaurant, asa ca fac si eu o recomandare : Cine nu a gasit inca restaurant pentru nunta merita sa caute si Jubile The Ballroom !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 14 Mar 2011, 14:17 
Nou Venit

Membru din: 07 Mar 2011, 14:04
Mesaje: 1
Am fost si noi la acest sf de saptamana in vizita la Jubile si am ramas placut impresionata atat de locatie, cat si de manager.
Momentan este pe locul 1 ca locatie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 05 Mai 2011, 17:48 
Nou Venit

Membru din: 05 Mai 2011, 20:27
Mesaje: 3
Buna ,

Sunt super fericita ca , desi m-am hotarat tarziu sa fac nunta , am gasit o sambata libera la Jubile The Ballroom. Se deschide un nou salon incepand cu luna iulie si au sambete libere la super pret - 55 euro de persoana Ultra All inclusive( mancare, bautura , aranjamente sala). Sala arata demential desi am vazut-o doar ca proiect . In contract am o clauza conform careia , daca nu sunt gata cu locatia pana la momentul in care fac eu nunta imi vor da banii pe tot evenimentul .
Eu am fost anul trecut la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult . Mancarea a fost foarte buna ,servirea la fel , managerul super "profi"!
Am aflat ca si Daniela Gyorfi organizeaza botezul fiicei sale acolo .
Va tin la curent cu ce se mai intampla acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 06 Mai 2011, 14:30 
Nou Venit

Membru din: 05 Mai 2011, 20:27
Mesaje: 3
Buna ,

Am promis ca revin cu impresii de dupa botezul fiicei Danielei Gyorfi . Am vazut imagini pe Kanal D in emisiunea Drept la Tinta , pe B1 Tv in emisiunea CanCan Tv si la Cristi Brancu - agentul Vip.
Sala arata demential de bine , iar aranjamentele de pe masa mi-au placut maxim . Cred ca o sa le iau si eu la nunta , pentru ca stiu ca sunt ale restaurantului .
Am vazut si mancarea aranjata in farfurie si pot sa spun ca brusc mi s-a facut foame ...
Fiica Danielei Gyorfi mi se pare super , super draguta . A fost asa cuminte la biserica . Ma bucur pentru Daniela si pentru ca a reusit sa devina mama. Din cate am citit si-a dorit foarte mult .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Jubile The Balroom
MesajScris: 06 Mai 2011, 14:34 
Nou Venit

Membru din: 06 Mai 2011, 17:11
Mesaje: 1
Nunta celei mai bune prietene a avut loc la Jubile The Balroom anul trecut in septembrie.Anul acesta voi face si eu nunta si pentru ca am fost impresionata de serviciile acestui local dar si de meniu am decis sa vin sa vorbesc cu managerul.Spre surprinderea mea am aflat si de deschiderea unui nou salon Jubile The Balroom de la 1 iulie unde vor avea sambetele cu 55 euro meniul ultra all inclusive.Eu chiar cred ca merita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Balroom
MesajScris: 11 Mai 2011, 13:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
ema scrie:
Nunta celei mai bune prietene a avut loc la Jubile The Balroom anul trecut in septembrie.Anul acesta voi face si eu nunta si pentru ca am fost impresionata de serviciile acestui local dar si de meniu am decis sa vin sa vorbesc cu managerul.Spre surprinderea mea am aflat si de deschiderea unui nou salon Jubile The Balroom de la 1 iulie unde vor avea sambetele cu 55 euro meniul ultra all inclusive.Eu chiar cred ca merita!


Sunt de multa vreme administrator al acestui site si sincer nu imi amintesc de niciun restaurant care sa nu fi avut si "minusuri". Faptul ca voi, ca viitoare mirese, aveti numai cuvinte de lauda la adresa lui, desi inca nu ati avut nunta arata ca fie sunteti un pic nerealiste, fie aveti mai multe cunostinte despre local decat simplele mirese :-` :-` :-` Dar asta e problema voastra, nu imi propun sa fac "politie" cu voi. Sunt sigura ca miresele cu adevarat interesate de subiect, vor acorda credibilitatea cuvenita fiecarui mesaj, in functie de vechimea si de numarul de mesaje postate ale fiecarui user. Pentru ca un furnizor ajuns in situatia de "a-i fi murit laudatorii" este........ demn de mila :P.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Balroom
MesajScris: 12 Mai 2011, 10:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
coradyne scrie:
Sunt de multa vreme administrator al acestui site si sincer nu imi amintesc de niciun restaurant care sa nu fi avut si "minusuri". Faptul ca voi, ca viitoare mirese, aveti numai cuvinte de lauda la adresa lui, desi inca nu ati avut nunta arata ca fie sunteti un pic nerealiste, fie aveti mai multe cunostinte despre local decat simplele mirese :-` :-` :-` Dar asta e problema voastra, nu imi propun sa fac "politie" cu voi. Sunt sigura ca miresele cu adevarat interesate de subiect, vor acorda credibilitatea cuvenita fiecarui mesaj, in functie de vechimea si de numarul de mesaje postate ale fiecarui user. Pentru ca un furnizor ajuns in situatia de "a-i fi murit laudatorii" este........ demn de mila :P.

:clap: :clap: :clap:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 16 Mai 2011, 15:34 
Nou Venit

Membru din: 05 Mai 2011, 20:27
Mesaje: 3
Buna ziua ,


Faptul ca incerc sa vad numai partile bune ale unei locatii nu ma face credula si sincer faptul ca o sa fiu mireasa nu mi-a luat mintile . Da sunt de acord ca toate locatiile au minusuri, insa daca vorbim doar de partile negative nu cred ca va mai fi mireasa care sa creada sau sa vrea sa faca nunta in orice alta locatie .
Si Jubile Ballroom are minusuri incepand cu intrarea unde se lucreaza si care nu arata nemaipomenit si terminand cu faptul ca ai vecina o alta mireasa, pentru ca zona este plina de ballroom-uri . In momentul in care am ales restaurantul am cantarit foarte bine oferta . Pentru mine a contat pretul si serviciile care intra in acest pret . Consider ca 55 de euro pentru oferta all inclusive trece peste minusurile pe care le-am vazut . Fiecare mireasa isi stabileste prioritatile si posibilitatile financiare !
Multumesc
:!:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UNDE FACEM NUNTA?! JUBILE THE BALLROOM O OPTIUNE?
MesajScris: 10 Aug 2011, 15:47 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2011, 00:36
Mesaje: 1
Buna,

La anul am hotarat sa facem marele pas, eu si prietenul meu, asa ca a inceput nebunia cu pregatirea evenimentului. Am vazut ca Jubile Balroom a deschis o noua sala, care cel putin din poze arata demential si ma intereseaza foarte tare pareri, critici la adresa noului salon. De asemenea ma intereseaza si preturile, excluzand oferta de 55 de euro/meniu, intrucat nunta va avea loc la anul si nu duminica. M-as bucura foarte tare sa stiu mai multe despre loc de la alte persoane care au avut vreo experienta acolo.

Multumesc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: UNDE FACEM NUNTA?! JUBILE THE BALLROOM O OPTIUNE?
MesajScris: 25 Mai 2012, 00:06 
Nou Venit

Membru din: 24 Mai 2012, 23:12
Mesaje: 2
daaaa. asa e."ie grele rau".
iti dau definitia din dex a locatiei. poate asa intelegi la ce m-am referit.
locatie - LOCÁŢIE, locaţii, s.f. 1. Închiriere. ♦ Chirie plătită pentru anumite lucruri luate în folosinţă temporară. ♢ Taxă de locaţie = taxă care se plăteşte drept sancţiune în caz de depăşire a termenului de încărcare sau de descărcare a vagoanelor de cale ferată sau a autovehiculelor. 2. (Jur.) Contract prin care una dintre părţi se obligă să procure şi să asigure celeilalte părţi folosinţa unui lucru pentru un timp determinat în schimbul unei sume de bani. [Var.: locaţiúne s.f.] – Din fr. location, lat. locatio, -onis. LOCÁŢIE s. 1. v. închiriere. 2. v. chirie. locáţie s. f. (sil. -ţi-e), art. locáţia (sil. -ţi-a), g.-d. art. locáţiei; pl. locáţii, art. locáţiile (sil. -ţi-i-) LOCÁŢI//E ~i f. 1) Situaţie de luare sau de dare în chirie; închiriere. 2) Sumă plătită la intervale regulate pentru închirierea unui apartament sau a unui obiect; taxă de închiriere. 3) jur. Contract de închiriere. 4): Taxă de ~ sumă plătită, ca sancţiune, pentru depăşirea termenului de încărcare sau de descărcare a vagoanelor sau a autovehiculelor. [G.-D. locaţiei; Sil. -ţi-e] /<fr. location, lat. locatio, ~onis LOCÁTIE, locatii, s.f. 1. Parte mică a memoriei unui computer, ce poate stoca anumite informaţii.


vezi- e vreuna sinonima cu bodega, cort, carciuma....cred ca nu.
acum ai priceput?[/quote]

Nu am putut sa ma abtin de la a da o replica acestor comentarii cu privire la cuvantul LOCATIE si sensul acestui cuvant.
Draga mea, limba romana contine aproximativ 60.000 de cuvinte, sensul cuvintelor poate fi multiplu, depinde doar de contextul in care este folosit. Ma bucur ca stii ce inseamna dex si cu atat mai mult ca mai si citezi din el. Dar ca sa nu te faci de cacao in public ti-as recomanda cateva manuale de semantica, apoi, daca capacitatatea ta intelectuala iti permite, cu siguranta vei rade singura de aberatiile pe care tocmeai ni le-ai impartasit. Cuvantul Locatie este CORECT folosit in contextul pe care tu, intr-o gandire marunta, l-ai criticat.
In cel de-al doilea rand, dati-mi voie sa va impartasesc experienta mea cu jubile. Am sa incep cu vizionarea restaurantului. Desi se spune ca beneficiaza de parcare, acesta NU are nmici un fel de parcare, fiind situat stradal parcarea nu se putea face decat pe trotuar, insa acum cei de la primarie au montat piloni pe marginea trotuarului. Exteriorul este jalnic, peretele fiind placat cu un lemn de cea mai proasta calitate de o culoare alb murdara. Nu exista reclama afara, deci invitatii o vor lua pe bajbaite. Salonul Le reve este destul de mic, peste 80 -90 de invitati nu stiu unde or sa incapa, pe site se spune ,,Salonul se intinde pe 320 m patrati'' de fapt are doar 200mp. La momentul vizitei, fetele de mese erau murdare, husele de scaune la fel, in baie panze de paianjen pe tavan. Pe site arata dragut, cand ajungeti la fata locului nu veti mai avea aceasi impresie, plantele de pe tavan sunt evident artificiale dar totusi, iti lasa impresia de ceva ieftin. Bucataria nu m-au lasat sa o vizitez. Am vrut sa aduc un bucatar platit de mine care sa ia parte la eveniment pe langa stafful lor, nu au acceptat. Un aspect foarte interesant este ca pe site se specifica ca au personal propriu insa sunt ,,tocmiti'' cu ziua, deci nu puteti avea garantia unor servicii de calitate. Bun si dupa toate acestea binenteles ca am plecat cu inima indoita desi apucasem sa rezervam data si urma ca in termen de 3 zile sa platim un avans. SA SE INTELEAGA CLAR, NU VREAU SA FAC RECLAMA NEGATIVA, EVENIMENTUL NU A AVUT LOC DECI NU MA POT PRONUNTA ASUPRA SERVICIILOR LOR CI DOAR ASUPRA LOCATIEI. Pretul meniului l-am stabilit undeva la 84 euro cu totul inclus (decoratiuni, mancare si bautura), pretul de plecare a fost undeva de la 60 si putin insa oricum bugetul nostru era mult peste ce am stabilit cu ei. Pana la urma am rezervat si am si platit avans la Ambasad''or, clar nu se compara dar este alt segment de pret, pentru 2013 meniurile incep de la 116 exclusiv TVA, asta pentru cine este interesat. Bun...in continuare am sa va relatez si de ce am ales Ambasod''or in detrimentul lor, (probabil ca tot nu as fi facut la jubile dar a contribuit enorm ceea ce urmeaza...). Am sa ma intorc foarte putin in urma pentru a sublinia ceva, inainte sa ajungem la ei, am purtat atat corespondenta electronica cat si discutii telefonice prin care ne-au asigurat ca data specificata e libera. Dupa 3 zile, asa cum stabilisem, ne-am luat si parintii cu noi sa isi dea o parere, dar in drum spre jubile am fost sunat de catre domnul ,,manager'' care ne-a informat ca, din pacate, data pe care o fixasem va fi ocupata de alt eveniment (cineva important din patronatul lor a optat pentru data specificata de noi). Asa ca am deviat traseul si am mers la Ambasad''or, ce-i drept am ajuns la limita bugetul alocat dar am mult mai mare siguranta ca va fi cum ne dorim. Sper ca v-am fost de ajutor cu o parere pertinenta si impartiala, de care, cu cea mai mare sinceritate va asigur. ASA ca...daca vreti preturi accesibile incercati, insa eu nu am avut curajul sa las o zi foarte importanta din viata pe mana unor oameni de a caror competenta ma indoiesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 29 Mai 2012, 15:48 
Nou Venit

Membru din: 24 Mai 2012, 23:12
Mesaje: 2
Stati sa mai clarificam ceva, sa ne intelegem, SALOANELE PREZENTATE CA FIIND PE DECEBAL, de fapt NU SUNT PE NICI UN DECEBAL, SUNT LA BARIERA VERGULUI DOSITE UNDEVA PRIN SPATELE BISERICII. NU INTELEG DE CE SE CREAZA ACESTE DIVERSIUNI...PANA CA SI PE SITE SUNT MINCINOSI. FRATILOR DECEBAL TINE DE LA ALBA IULIA FIX PANA APROAPE DE INTERSECTIA MUNCII. Inteleg ca ati spus DECEBAL fiindca e recunoscuta ca fiind o zona buna/scumpa, dar totusi putin respect pentru cei care dau bani fara sa vada pe ce apoi se trezesc ca de fapt decebal s-a mutat cu cativa km mai printre blocuri. URAT, FOARTE URAT DIN PARTEA VOASTRA. Mai mult decat atat toate mesajele de la acesti presupusi useri random, de fapt sunt mesaje de lauda date de voi, cei care incercati sa va laudati....ori daca v-au murit laudatorii, e naspol pentru voi. Am avut deaface cu voi iar neseriozitatea va reprezinta. Va multumesc ca mi-ati deschis ochii inainte sa inchei un contract, de asemenea facut in favoarea voastra fiindca clauzele nu sunt reciproce (in oglinda).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nou in Romania
MesajScris: 19 Iun 2012, 15:18 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Nu stiu daca ati aflat inca de Momentos!

Sunt cativa baieti isteti care au reusit sa faca ravagii la toate evenimentele unde au participat atat nunti cat si alte evenimente corporate.

Vin la eveniment cu echipamentul necesar, prelucreaza pozele pe loc si in final le afiseaza pe 1 -2 panouri magnetice iar toti invitatii isi aleg propria poza .

Mai multe detalii gasiti pe www.momentos.ro si bineinteles pe facebook
http://www.facebook.com/momentosmagnets


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 21 Ian 2013, 13:02 
Nou Venit

Membru din: 21 Ian 2013, 13:57
Mesaje: 7
multumim pentru raspuns

_________________
sali de nunti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 03 Iul 2015, 15:03 
Nou Venit

Membru din: 30 Iun 2015, 19:41
Mesaje: 3
Pentru viitoare mirese care inca nu stiu ce locatie sa alega, recomand din suflet Jubile situat in zona Decebal. Am nunta pe 3 octombrie anul acesta si abia astept sa vina ziua magica. Am stat mult si am cautat, pana i-am gasit pe cei de la Jubile la un targ de nunti si am fost foarte impresionata de caldura si sfaturile legate de nunta, primite de la fetele de la stand. Din prima clipa s-a legat o discutie foarte prietenoasa si plina de sfaturi utile. Atunci am si stabilit cand sa vin sa vad locatia din Decebal. Vreau sa va spun ca am venit intr-o zi pe la ora 7 si am ramas profund impresionata de cat de frumos arata curtea, cu beculete. :nmarried:
Ne-am intalnit cu domnul Florin, managerul de locatie si ne-a prezentat ambele saloane de aici si exact cum o sa fie mesele aranjate, plus cateva idei de aranjamente de masa. Am vazut exact totul cum o sa fie aranjat in ziua cea mare si credeti-ma ca mi-am luat o piatra de pe suflet cand am vazut cat de implicati au fost cu tot, mai alesa ca noi nu prea avem timp de pierdut cu toate detaliile nuntii, mai ales ca viitorul sot este mai mereu plecat in delegatii. A doua zi ne-am si intalnit sa semnam contractul pentru nunta si sa ne luam grija asta de pe umeri. Avem 100 de invitati care cred cu tarie ca o sa se simta foarte bine aici, mai ales ca oamenii astia de aici chiar au sute de evenimente la activ. Pretul mi s-a parut foarte rezonabil in comparatie cu ce am mai vazut, mai ales ca au dat si peste teoari care iti dadeau un pret, dar de fapt te mai taxu extra la diverse chestii care trebuiau sa fie incluse in pret de fapt ( huse, fete de masa, ospatari, taxa de sala). Chiar suntem extrem de incantati de alegerea facuta si abia astept sa vina ziua cea mare, mai ales ca nu mai am mare lucru de facut. :ncouple: :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jubile The Ballroom
MesajScris: 26 Aug 2015, 14:54 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2015, 17:34
Mesaje: 2
Heeey, stie careva daca vreun restaurant din Cluj ofera epics photobooth? Am fost la o nunta si mirii aveau acest serviciu. Dar nu am apucat sa ii intreb detalii.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România