Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 22 Aug 2007, 21:27 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Noi asta am ales. Daca mai e cineva care a fost la o nunta aici, sau care chiar a facut nunta aici, sau poate doar din auzite...Au mai multe saloane, iar noi l-am ales pe cel mai nou: Regal.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 13 Sep 2007, 14:06 
Nou Venit

Membru din: 13 Aug 2007, 15:39
Mesaje: 8
Noi am fost la o nunta anul asta acolo, exact in salonul regal. Mi-a placut foarte mult...numai ca ospatarii sunt prea tineri..si unii chiar nu se pricep deloc..Aaa si am mai patit ceva acolo....am stat fara lumina vreo 3 ore pentru ca a luat foc un fir.Nu vreau sa te sperii...dar treb sa vb de la inceput cu cei de acolo, sa le spui exact ce vrei. Succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 14 Sep 2007, 22:21 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Noi am fost la o nunta anul asta acolo, exact in salonul regal. Mi-a placut foarte mult...numai ca ospatarii sunt prea tineri..si unii chiar nu se pricep deloc..Aaa si am mai patit ceva acolo....am stat fara lumina vreo 3 ore pentru ca a luat foc un fir.Nu vreau sa te sperii...dar treb sa vb de la inceput cu cei de acolo, sa le spui exact ce vrei. Succes!

Multumesc pentru raspuns. Te ajuta foarte mult sa stii chestii din astea.Intr-adevar treaba cu ospatarii e importanta, ca iti pot strica nunta... am observat si eu ca sunt foarte tineri. O sa am grija sa vorbesc inainte clar si pentru aspectul asta.Cat despre lumina... dar macar muzica ati avut in timpul asta? Asta chiar ghinion...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 15 Sep 2007, 13:04 
Nou Venit

Membru din: 13 Aug 2007, 15:39
Mesaje: 8
Nu am avut nici muzica! Imagineaza-ti ca toata lumea (din cele 8 locatii..erau 8 nunti) a iesit afara. Mirele de la nunta la care am fost noi s-a certat cu patronul si a vrut sa-i plateasca mai putin. A fost pe 07/07/2007..poate mai auzi si pe altcineva..
Iti urez sa nu intampini niciun fel de problema..Te pup si spor la pregatiri!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 21 Sep 2007, 22:25 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Buna miresicilor din Pitesti si care aveti nunta in 2008!!Si noi avem nunta in 2008 pe 14 iunie...a fost si noi peste tot,,chiar si cornul vanatorului,dar nu aveau data libera cand vroiam noi, aveau liber tocmai prin noiembrie,,,si am fost sa ne inteream acum o luna...cat meniul acolo si cum se procedeaza cu aranjamentul,flori s.a.m.d.?maia re cineva nunta pe 14 iunie 2008? poate mai impartim pareri ,sugestii...ce parere aveti de Academica Intim Do?noi acolo am avem nunta...ma poate ajuta cineva cu sfaturi, pareri ,sugestii?multumesc anticipat
:nblink::lips::)O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 22 Sep 2007, 16:43 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Buna miresicilor din Pitesti si care aveti nunta in 2008!!Si noi avem nunta in 2008 pe 14 iunie...a fost si noi peste tot,,chiar si cornul vanatorului,dar nu aveau data libera cand vroiam noi, aveau liber tocmai prin noiembrie,,,si am fost sa ne inteream acum o luna...cat meniul acolo si cum se procedeaza cu aranjamentul,flori s.a.m.d.?maia re cineva nunta pe 14 iunie 2008? poate mai impartim pareri ,sugestii...ce parere aveti de Academica Intim Do?noi acolo am avem nunta...ma poate ajuta cineva cu sfaturi, pareri ,sugestii?multumesc anticipat
:nblink::lips::)O:)


Salut, eu nu stiu cum este Academica, n-am fost, dar am auzit ca e un local frumos. Ai dreptate, la Cornul e ocupat, daca noi am fost pe 14 iulie si prima sambata libera era tocmai 4 octombrie. Am vrut eu acolo, in salonul nou. In plus il cunosc pe director si ne ajuta si el cum poate sa iasa bine. Inca n-am discutat despre meniu, am stabilit sa mergem prin februarie sa vorbim. Voi ati vorbit deja de meniu la Academica? Sunt curioasa ce pret va dau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 24 Sep 2007, 15:05 
Nou Venit

Membru din: 21 Sep 2007, 18:49
Mesaje: 2
Buna ziua miresicilor de Pitesti,
Si eu sunt din Pitesti si am stabilit nunta pentru anul viitor. Avem de ales intre lunile iunie si septembrie, dar ne-am gandit ca ar fi cam tarziu sa rezervam restaurant pt. iunie totusi.Lunile iulie si august sunt de concedii, asa ca ne-am hotarat pe undeva prin septembrie.:ncouple:Acum apare problema cu restaurantul pentru care v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da o mana de ajutor:nbump: Am o mama si o soacra foarte pretentioase in ceea ce priveste locatia si cu gusturi foarte diferite: ce vrea una nu vrea alta si vice-versa.
:mellow::wacko:. Prima data m-am gandit la Cornul Vanatorului datorita peisajului dar cred ca nu am nici o sansa de rezervare pentru toamna viitoare. :( V-as ruga mult daca aveti informatii despre alte restaurante din Piesti sa-mi trimiteti si mie cateva sugestii.Numarul de invitati este in jur de 200. Va multumesc anticipat :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 25 Sep 2007, 15:43 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:
Buna ziua miresicilor de Pitesti,
Si eu sunt din Pitesti si am stabilit nunta pentru anul viitor. Avem de ales intre lunile iunie si septembrie, dar ne-am gandit ca ar fi cam tarziu sa rezervam restaurant pt. iunie totusi.Lunile iulie si august sunt de concedii, asa ca ne-am hotarat pe undeva prin septembrie.:ncouple:Acum apare problema cu restaurantul pentru care v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da o mana de ajutor:nbump: Am o mama si o soacra foarte pretentioase in ceea ce priveste locatia si cu gusturi foarte diferite: ce vrea una nu vrea alta si vice-versa.
:mellow::wacko:. Prima data m-am gandit la Cornul Vanatorului datorita peisajului dar cred ca nu am nici o sansa de rezervare pentru toamna viitoare. :( V-as ruga mult daca aveti informatii despre alte restaurante din Piesti sa-mi trimiteti si mie cateva sugestii.Numarul de invitati este in jur de 200. Va multumesc anticipat :nwink:

Buna, parerea mea incearca unde avem si noi rezervat, adica la Academica, e f fr localul si aranjat super arata...si noi am fost peste tot, dar asa cum se se intampla si in cazul tau..tatal meu e f pretentios(crede-ma o intrece pe mama ta si soacra), asa ca intr-o zi a fost acolo..i-a placut, ne-a placut si noua ca am fost intr-o zi cand era o nunta si am vazut localul aranjat...e superb!!crede-ma, meniul, nu e scump, e f bogat si incarcat,ai si din partea lor 2 cafele, inghetata si paine plus ca iti aranjeaza sala ei(binenteles,contra cost,dar e mai ieftin ca la firmele de specialitate).Daca nu gaseti, acolo, ceea ce ma indoiesc(daca te duci si va place,poti sa-mi dai un mesaj pe privat, ca am cunostiinte acolo si te ajut!!),incercati la Haiducu, la Sorelo(intradevar, e cam departe), la Alcadibo(dar acolo am auzit ca e meniul scump, si mie una nu-mi prea place, e cam de fite,intelegi?,nu vr sa supar pe nimeni, dar asta-i parerea mea!!) sau daca vrei undeva in natura, inceraca la Albota la Popas, e super locatia(noi acolo am vrut initial, dar ne-am gandit ca e cam departe de Pitesti-15 km, te poti intelege cu patronul in ceea ce priveste meniul si poate ca in ziua nuntii sa ploua si cam nasol,chiar daca-i acoperit, dar totusi nu se compara cu un local) sau la Stejarul.Sunt locatii fr, cred ca ai avea de unde sa alegi si multa bafta!!Noi intai am ales 14 iunie(trebuia neaparat, pt ca ne leaga f multe de nr 4)si am avut noroc, e si in centru, si pe gustul tatalui meu, al nostru:ndance: al tuturor ...Bafta si sper ca te-am putut ajuta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 26 Sep 2007, 14:59 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Buna ziua miresicilor de Pitesti,
Si eu sunt din Pitesti si am stabilit nunta pentru anul viitor. Avem de ales intre lunile iunie si septembrie, dar ne-am gandit ca ar fi cam tarziu sa rezervam restaurant pt. iunie totusi.Lunile iulie si august sunt de concedii, asa ca ne-am hotarat pe undeva prin septembrie.:ncouple:Acum apare problema cu restaurantul pentru care v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da o mana de ajutor:nbump: Am o mama si o soacra foarte pretentioase in ceea ce priveste locatia si cu gusturi foarte diferite: ce vrea una nu vrea alta si vice-versa.
:mellow::wacko:. Prima data m-am gandit la Cornul Vanatorului datorita peisajului dar cred ca nu am nici o sansa de rezervare pentru toamna viitoare. :( V-as ruga mult daca aveti informatii despre alte restaurante din Piesti sa-mi trimiteti si mie cateva sugestii.Numarul de invitati este in jur de 200. Va multumesc anticipat :nwink:


Vai, vai! Dar trebuie sa va grabiti daca vreti in septembrie! Si faptul ca aveti cam 200 de invitati, va limiteaza posibilitatile. Nu sunt foarte multe restaurante care sa aiba aceasta capacitate si sa va ramana si loc de dans. Intr-adevar poti incerca la Academica, la Haiducul, am inteles ca si restaurantul acela de la intrarea in Prundu are capacitate... Casa Romaneasca, sau ceva in genul asta. Ar mai fi Magic, in trivale, dar are capacitate de 700 si nu e frumos nici sa ai mese goale...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 26 Sep 2007, 18:56 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:
Buna ziua miresicilor de Pitesti,
Si eu sunt din Pitesti si am stabilit nunta pentru anul viitor. Avem de ales intre lunile iunie si septembrie, dar ne-am gandit ca ar fi cam tarziu sa rezervam restaurant pt. iunie totusi.Lunile iulie si august sunt de concedii, asa ca ne-am hotarat pe undeva prin septembrie.:ncouple:Acum apare problema cu restaurantul pentru care v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da o mana de ajutor:nbump: Am o mama si o soacra foarte pretentioase in ceea ce priveste locatia si cu gusturi foarte diferite: ce vrea una nu vrea alta si vice-versa.
:mellow::wacko:. Prima data m-am gandit la Cornul Vanatorului datorita peisajului dar cred ca nu am nici o sansa de rezervare pentru toamna viitoare. :( V-as ruga mult daca aveti informatii despre alte restaurante din Piesti sa-mi trimiteti si mie cateva sugestii.Numarul de invitati este in jur de 200. Va multumesc anticipat :nwink:

Da, are mare dreptate Alinutza, trebuie sa te grabeasti, mai ales ca ai atat de multe persoane,dar in Trivale la Magic ti-l inchiriaza cu 2 conditii:
1.sa faci nunta in post, dar asta numai sa vb cu parintele ca sa-ti dea dezlegare(ceea ce cred ca nimanui nu i-ar place sa faca nunta in post numai de dragul sa faca acolo)
2.sa ai minim 300 de familii,asa ca...Intradevar e f fr acolo, locatia e superba si localul la fel,dar trebuie sa te grabeasti si in plus de asta stiu ca si meniul e totusi scumpicel in jur de 1,5 mil-2 mil, asta numai anul asta, pana la anul o sa mai creasca...dar daca totusi vrei la Magic, mai au o sala mai mica, de 186 de pers,,dar asta depinde de posibilitati si de nr de pers..In Prundu, la casa Romaneasca, e in stil cum e Haiducul, dar daca e poti incerca si la Turbo Max!!
Binenteles ca mai sunt si alte locatii, precum:Castelul,dar meniul la anul sigur o sa ajunga intre 2-3 mil(parerea mea e ca acolo mai mult platesti renumele localului, nu mancarea, ca in alte parti e meniul la fel, chiar mai incarcat decat acolo) sau am intels ca e in voga Monte Carlo,e tot langa castel in padure, meniul e f ieftin, ai totul de la ei, bautura,tort, absolut Totul, dar am inteles ca nu prea e localul cine stie ce...cica ar fi fost un bar de stripteuse,,sau cam asa ceva,,,nu vr sa jignesc pe nimeni, nu sunt nici eu sigura, dar noi deja dadusem arvuna pt local la Academica si am aflat dupa aceea..Un alt local ar fi la Budeasa, Star, e superba locatia, dar pt noi era prea departe si in plus de asta ne-au cerut ca minim de persoane 200-250,sala e mare , dar iti dai seama ce s-ar intampla daca nu te-ar venii macar cei 200 ceruti de ei??ce faci?platesti meniuri in plus??Sper ca te-am putut ajuta!! Succes si tie la pregatiri!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 27 Sep 2007, 14:30 
Nou Venit

Membru din: 21 Sep 2007, 18:49
Mesaje: 2
Dragi miresici Keity si Alinutza,

Nu stiu cum sa va multumesc pentru sfaturile vostre. Imi sunt de mare ajutor.
Vreau in primul rand sa va urez casa de piatra, multa sanatate si fericire. Din pacate eu nu prea am prietene carora sa le cer sfatul in legatura cu acest subiect si nici n-am fost la multe nunti in viata mea (max 5) asa ca sunt in totala necunostinta de cauza. Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns atat de prompt si o sa tin cont cu siguranta de indrumarile voastre.
Cat mai curand posibil voi merge cu iubitul meu sa vizitez toate aceste locatii si va trimit raspuns imediat cum apare ceva nou.:-*:ndance:VA PUP


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 27 Sep 2007, 22:55 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:
Dragi miresici Keity si Alinutza,

Nu stiu cum sa va multumesc pentru sfaturile vostre. Imi sunt de mare ajutor.
Vreau in primul rand sa va urez casa de piatra, multa sanatate si fericire. Din pacate eu nu prea am prietene carora sa le cer sfatul in legatura cu acest subiect si nici n-am fost la multe nunti in viata mea (max 5) asa ca sunt in totala necunostinta de cauza. Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns atat de prompt si o sa tin cont cu siguranta de indrumarile voastre.
Cat mai curand posibil voi merge cu iubitul meu sa vizitez toate aceste locatii si va trimit raspuns imediat cum apare ceva nou.:-*:ndance:VA PUP

nu ai pt ce!! mi-a facut placere sa te ajut si cred ca si Alinutzei la fel...de asta suntem viitoare miresici, sa ne ajutam reciproc!!bafta in cautarea de restaurant si sa ne spui si noua ce ati gasit , unde si daca pot sa mai te ajut cu ceva, cu mare placere!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 28 Sep 2007, 16:20 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
nu ai pt ce!! mi-a facut placere sa te ajut si cred ca si Alinutzei la fel...de asta suntem viitoare miresici, sa ne ajutam reciproc!!bafta in cautarea de restaurant si sa ne spui si noua ce ati gasit , unde si daca pot sa mai te ajut cu ceva, cu mare placere!!


Da, da, e bine sa tinem legatura si cu pregatirile si cu greutatile care pot aparea... :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 07 Mai 2008, 17:38 
Nou Venit

Membru din: 06 Mar 2007, 18:08
Mesaje: 1
buna eu am avut nunta anul trecut pe 1 septembrie:ncouple: nunta a fost in alcadibo crama am avut cam 270 de pers sala e de 250 am depasit un pic si anul asta sunt nasa :champagne:nunta re loc la cornul vanatorului de abia astept


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 13 Iun 2008, 23:37 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna eu am avut nunta anul trecut pe 1 septembrie:ncouple: nunta a fost in alcadibo crama am avut cam 270 de pers sala e de 250 am depasit un pic si anul asta sunt nasa :champagne:nunta re loc la cornul vanatorului de abia astept

Pe cat ai nunta la care esti nasa? M-ar interesa si pe mine sa imi spui cum a fost la restaurant. Am mai auzit de cateva probleme cu ospatarii. Inca cineva mi s-a plans. Multam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 13 Iul 2008, 00:03 
Nou Venit

Membru din: 12 Iul 2008, 23:46
Mesaje: 1
Citat:
Nu am avut nici muzica! Imagineaza-ti ca toata lumea (din cele 8 locatii..erau 8 nunti) a iesit afara. Mirele de la nunta la care am fost noi s-a certat cu patronul si a vrut sa-i plateasca mai putin. A fost pe 07/07/2007..poate mai auzi si pe altcineva..
Iti urez sa nu intampini niciun fel de problema..Te pup si spor la pregatiri!:-*



ufffffffff, sper sa nu avem si noi "norocul" acesta. avem nunta la cornu' la crama pe 30august anul acesta.
Apropos, a fost cineva la nunta la Crama? sau a auzit ceva? astept detalii.

va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 13 Iul 2008, 01:17 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


ufffffffff, sper sa nu avem si noi "norocul" acesta. avem nunta la cornu' la crama pe 30august anul acesta.
Apropos, a fost cineva la nunta la Crama? sau a auzit ceva? astept detalii.

va pup

Iulia, poti sa intri si la topicul "pe zone". Acolo am mai vb cu o fata care are nunta la Cornul anul acesta. Am povestit mai multe. Despre chestia cu lumina, cred ca au rezolvat. Stiu ca la un moment dat se interesau sa cumpere un generator, sau asa ceva. Si oricum si cei de la Electrica si-au mai remediat problemele, nu mai au asa mari deranjamente in zona.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: membrii
MesajScris: 05 Iul 2010, 18:34 
Nou Venit

Membru din: 05 Iul 2010, 21:28
Mesaje: 1
inchiriez salon amfiteatru la cornu vanatorului pe data de 21 august 2010.sunati la nr:*** (pe privat)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nou in Romania
MesajScris: 19 Iun 2012, 15:27 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Nu stiu daca ati aflat inca de Momentos!

Sunt cativa baieti isteti care au reusit sa faca ravagii la toate evenimentele unde au participat atat nunti cat si alte evenimente corporate.

Vin la eveniment cu echipamentul necesar, prelucreaza pozele pe loc si in final le afiseaza pe 1 -2 panouri magnetice iar toti invitatii isi aleg propria poza .

Mai multe detalii gasiti pe www.momentos.ro si bineinteles pe facebook
http://www.facebook.com/momentosmagnets


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cornul Vanatorului, Pitesti
MesajScris: 06 Sep 2012, 09:03 
Nou Venit

Membru din: 06 Sep 2012, 11:10
Mesaje: 1
Buna !
Am nunta in 2013 la Cornul Vanatorului in Amfiteatru. A mai avut cineva nunta acolo ? Si daca da, as vrea si eu cateva detalii,spuse din propria experienta.
Multumesc !


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România