Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Iul 2008, 01:34 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 02:59
Mesaje: 3
Citat:

S-a facut :) aduc tot ce trebuie ! Nu de alta , dar e bautura mea preferata !:nblink:


Eu voi fi la salonul Londra (...vroiam sa fiu sigura ca nu ne incurci :)))))



:))) Stai linistita. Daca nu voi fii eu, cu siguranta si barmanul care va veni o sa fie suficient de experimentat ca sa-ti faca acest cocktail :). :nparty::nparty::nparty::nparty::ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Iul 2008, 14:41 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, mare grija pe Internet, da?
Nimeni nu poate demonstra ca este cine spune ca este, asa ca aveti grija in cine va incredeti.

Fara dovezi, nu faceti nicio intelegere cu nimeni si nu credeti pe nimeni.

Semnez Napoleon Bonaparte si ma iscalesc anonim! :woow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 18 Aug 2008, 19:06 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 01:13
Mesaje: 10
Fetelor! mare grija cu aperitivul , noi am avut nunta sambata si majoritatea invitatilor au fost nemultumiti de aperitiv. Mergeti neaparat la degustare!!!
aaaa si aveti grija cum faceti contractul noua nu ne au acceptat marja de 10 persoane minus desi am semnat pe 160 de pers am platit tot desi au venit 144 de invitati .Servirea a fost ireprosabila cat despre tort a fost senzational si aspect si gust.

Citat:
:))) Stai linistita. Daca nu voi fii eu, cu siguranta si barmanul care va veni o sa fie suficient de experimentat ca sa-ti faca acest cocktail :). :nparty::nparty::nparty::nparty::ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 20 Aug 2008, 15:09 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2008, 14:59
Mesaje: 3
Citat:
Fetelor! mare grija cu aperitivul , noi am avut nunta sambata si majoritatea invitatilor au fost nemultumiti de aperitiv. Mergeti neaparat la degustare!!!
aaaa si aveti grija cum faceti contractul noua nu ne au acceptat marja de 10 persoane minus desi am semnat pe 160 de pers am platit tot desi au venit 144 de invitati .Servirea a fost ireprosabila cat despre tort a fost senzational si aspect si gust.


Buna ziua
Ma numesc Alex PINTILIE si reprezint centrul de evenimente Aristocrat Events Hall. Ma simt nevoit sa intervin in discutie chiar daca pana acum nu am facut deloc acest lucru. Legat de afirmatia anterioara " ...am avut contract de 160 si am fost obligati sa platim 160 persoane chair daca au fost doar 144 prezenti......."trebuie sa stiti ca , contractul a fost semnat pentru 180 persoane si cu 3 zile inainte de eveniment mirii au confirmat 160 persoane. Am acceptat un minus de 20 persoane fata de contract ( care a fost de 180) si acesta a fost numarul final facturat.
Toate cele bune !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 22 Aug 2008, 02:42 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 01:13
Mesaje: 10
Nu stiu daca este in favoarea dumneavoastra sa facem publica aceasta discutie dar daca ma provocati...va reproduc contractul:
la punctul 2.4 Serviciile contractate se vor asigura pt. un nr. de 180 de persoane
la punctul 2.5 Numarul participantilor la eveniment este de ...(necompletat in cazul nostru pt. ca ramasese sa il completam cand vom sti nr. exact. Dupa care mai scrie in contract ca se accepta un minus de 10 pers. Dupa calculele mele in situatia in care noi am confirmat 160 de pers. , trebuiau platite 150 de meniuri.Este imposibil ca la data semnarii contractului sa cunosti nr. exact al participantilor...
Sa nu mai amintim de faptul ca ati motivat ca sala nu se preteaza la 150 de persoane iar in promotia de pe site-ul dumneavoastra scrie clar ca sala are capacitate de minim 150(am primit astazi un mail )
Oricum pentru noi nu mai conteaza , sfatul nostru este sa cititi cu atentie contractul si in final veti realiza ca nu aveti dreptate.
Aveti o sala extraordinara , o servire ireprosabila si puteti avea succes in afaceri si fara sa va pretati la lucruri de genul asta.
Succese!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 22 Aug 2008, 13:16 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
Fetelor! mare grija cu aperitivul , noi am avut nunta sambata si majoritatea invitatilor au fost nemultumiti de aperitiv. Mergeti neaparat la degustare!!!
aaaa si aveti grija cum faceti contractul noua nu ne au acceptat marja de 10 persoane minus desi am semnat pe 160 de pers am platit tot desi au venit 144 de invitati .Servirea a fost ireprosabila cat despre tort a fost senzational si aspect si gust.



buna crissy,in primul rand iti multumim pt ca te-ai gandit si la noi si chiar daca ai avut nunta ne-ai impartasit parerile.
tu la ce sala ai avut si care dintre meniuri?nemultumirea a fost legata de cantitate sau de calitate?a fost loc suficient de dans?
ma busur tare mult ca a fost servirea ok...daca mai sunt si alte aspecte la care ne sfatuiesti sa fim atenti te rog sa ne zici si noua in masura in care ai timp.
multumesc si iti doresc sa ai parte de o casnicie fericita cu mult mult soare si zambete la tot locul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 22 Aug 2008, 13:37 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 01:13
Mesaje: 10
Multumes mult pentru urari!
Am avut nunta la sala LOndra si meniul de 56+7+12 :), cu excaptia aperitivului,mancarea a fost foarte buna.Aperitivul arata binisor dar nu a fost pe gustul invitatilor,in special ciupercile(erau mai mult crude,asa e reteta)si in general baza este aperitivul.Sfatul meu este sa mergi la degustare,macal pt. aperitiv.Cred ca poti discuta cu ei si sa l faci cum vrei tu.
Loc de dans a fost mai mult decat suficient,acum depinde si de nr. meselor,noi am avut 21 de mese.In rest totul a fost ok.
Iti doresc o nunta frumoasa!

Citat:
buna crissy,in primul rand iti multumim pt ca te-ai gandit si la noi si chiar daca ai avut nunta ne-ai impartasit parerile.
tu la ce sala ai avut si care dintre meniuri?nemultumirea a fost legata de cantitate sau de calitate?a fost loc suficient de dans?
ma busur tare mult ca a fost servirea ok...daca mai sunt si alte aspecte la care ne sfatuiesti sa fim atenti te rog sa ne zici si noua in masura in care ai timp.
multumesc si iti doresc sa ai parte de o casnicie fericita cu mult mult soare si zambete la tot locul!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:54 
Nou Venit

Membru din: 24 Iul 2008, 17:52
Mesaje: 1
Citat:
Multumes mult pentru urari!
Am avut nunta la sala LOndra si meniul de 56+7+12 :), cu excaptia aperitivului,mancarea a fost foarte buna.Aperitivul arata binisor dar nu a fost pe gustul invitatilor,in special ciupercile(erau mai mult crude,asa e reteta)si in general baza este aperitivul.Sfatul meu este sa mergi la degustare,macal pt. aperitiv.Cred ca poti discuta cu ei si sa l faci cum vrei tu.
Loc de dans a fost mai mult decat suficient,acum depinde si de nr. meselor,noi am avut 21 de mese.In rest totul a fost ok.
Iti doresc o nunta frumoasa!



si eu am primit mail-ul cu capacitatea minima care este de 150 persoane, eu insa am semnat contract pt 200 persoane (pt ca mi s-a spus ca acesta este minim-ul), la care se accepta un minus de 10 persoane...prin urmare daca vor veni mai putini de 190 persoane, dumnezeu cu mila!!!:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Aug 2008, 16:38 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2008, 14:59
Mesaje: 3
Citat:
Nu stiu daca este in favoarea dumneavoastra sa facem publica aceasta discutie dar daca ma provocati...va reproduc contractul:
la punctul 2.4 Serviciile contractate se vor asigura pt. un nr. de 180 de persoane
la punctul 2.5 Numarul participantilor la eveniment este de ...(necompletat in cazul nostru pt. ca ramasese sa il completam cand vom sti nr. exact. Dupa care mai scrie in contract ca se accepta un minus de 10 pers. Dupa calculele mele in situatia in care noi am confirmat 160 de pers. , trebuiau platite 150 de meniuri.Este imposibil ca la data semnarii contractului sa cunosti nr. exact al participantilor...
Sa nu mai amintim de faptul ca ati motivat ca sala nu se preteaza la 150 de persoane iar in promotia de pe site-ul dumneavoastra scrie clar ca sala are capacitate de minim 150(am primit astazi un mail )
Oricum pentru noi nu mai conteaza , sfatul nostru este sa cititi cu atentie contractul si in final veti realiza ca nu aveti dreptate.
Aveti o sala extraordinara , o servire ireprosabila si puteti avea succes in afaceri si fara sa va pretati la lucruri de genul asta.
Succese!



Am interevnit deoarece dv ati spus ca , contractul a fost semnat pentru 160 persoane, ceea ce a fost neadevarat. Atat si nimic mai mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Aug 2008, 17:56 
Nou Venit

Membru din: 29 Dec 2006, 01:46
Mesaje: 15
citeam mesajele si am simtit ca e cazul sa spun si eu ceva...la sala din iasi unde am facut noi nunta, am spus initial ca vom avea peste 150 de pers. am confirmat cu o sapt inainte 130. au venit 127. dimineata ne-a taxat fix cu 127 de aperitive, iar la portiile aduse dupa aperitive prajituri si fructe au scazut la fiecare fel nr de pers plecate intre timp. in timpul nuntii seful de sala era cu carnetelul in mana si nota cate pers si de la ce masa pleaca. au fost fff corecti. am primit dimineatza tot vinul ramas inapoi, restul de bautura (erau aduse de noi), portiile de friptura care au fost taxate dar au plecat pers respective chiar inainte de a le servi(impachetate frumos, cu tot cu farfurie, pe care am returnat-o mai tarziu), etajul de tort ramas si factura DETALIATA cu fiecare fel si nr de portii! nu e corect ce fac "aristocratii" astia despre care discutati voi aici! nu se poate sa iti impuna prin contrectul semnat cu x luni inainte cate meniuri sa platesti. daca din 200 pers vin 60 ce faci?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Aug 2008, 21:34 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 01:13
Mesaje: 10
Asa mi se pare cel mai corect,in acelasi mod s-a procedat si la Ploiesti unde au facut nasii nostri nunta dar de...suntem in Bucuresti.Nu e vorba de cateva sute de euro in plus ci pur si simplu de corectitudine.Dar poate vor avea altii de invatat din asta si la un moment dat se va schimba si la noi ceva.

Citat:
citeam mesajele si am simtit ca e cazul sa spun si eu ceva...la sala din iasi unde am facut noi nunta, am spus initial ca vom avea peste 150 de pers. am confirmat cu o sapt inainte 130. au venit 127. dimineata ne-a taxat fix cu 127 de aperitive, iar la portiile aduse dupa aperitive prajituri si fructe au scazut la fiecare fel nr de pers plecate intre timp. in timpul nuntii seful de sala era cu carnetelul in mana si nota cate pers si de la ce masa pleaca. au fost fff corecti. am primit dimineatza tot vinul ramas inapoi, restul de bautura (erau aduse de noi), portiile de friptura care au fost taxate dar au plecat pers respective chiar inainte de a le servi(impachetate frumos, cu tot cu farfurie, pe care am returnat-o mai tarziu), etajul de tort ramas si factura DETALIATA cu fiecare fel si nr de portii! nu e corect ce fac "aristocratii" astia despre care discutati voi aici! nu se poate sa iti impuna prin contrectul semnat cu x luni inainte cate meniuri sa platesti. daca din 200 pers vin 60 ce faci?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 24 Aug 2008, 03:07 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2008, 14:59
Mesaje: 3
Citat:
citeam mesajele si am simtit ca e cazul sa spun si eu ceva...la sala din iasi unde am facut noi nunta, am spus initial ca vom avea peste 150 de pers. am confirmat cu o sapt inainte 130. au venit 127. dimineata ne-a taxat fix cu 127 de aperitive, iar la portiile aduse dupa aperitive prajituri si fructe au scazut la fiecare fel nr de pers plecate intre timp. in timpul nuntii seful de sala era cu carnetelul in mana si nota cate pers si de la ce masa pleaca. au fost fff corecti. am primit dimineatza tot vinul ramas inapoi, restul de bautura (erau aduse de noi), portiile de friptura care au fost taxate dar au plecat pers respective chiar inainte de a le servi(impachetate frumos, cu tot cu farfurie, pe care am returnat-o mai tarziu), etajul de tort ramas si factura DETALIATA cu fiecare fel si nr de portii! nu e corect ce fac "aristocratii" astia despre care discutati voi aici! nu se poate sa iti impuna prin contrectul semnat cu x luni inainte cate meniuri sa platesti. daca din 200 pers vin 60 ce faci?



Va salut din nou

Doresc sa va intreb ceva : dupa parerea voastra ( faceti exceptie de statutul de mire/mireasa/etc) cum ar fi cel mai onest/corect mod de a imparti riscul de neprezenta/absenta la un eveniment/nunta ?? trebuie ca locatia care gazduieste respectivul eveniment sa-si asume TOT riscul iar cealalta parte (mirii) nimic ??? asa reiese de aici.
Incercati sa treceti si pe cealalta parte va rog, inainte de a vorbi de "corectitudine"....cel mai usor este sa jignesti in general....este parerea mea desigur.
In cazul nostru toate aceste aspecte legate de risc sunt prezentate foarte CLAR de la bun inceput, in ideea ca riscurile sa fie impartite in mod egal intre cele doua parti contractante.Cred ca cel mai mare risc il are cel care investeste enorm pe o perioada medie/lunga de timp, incercati sa va imaginati daca puteti !
Cele bune


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 25 Aug 2008, 00:16 
Nou Venit

Membru din: 18 Iun 2008, 01:13
Mesaje: 10
Domnule Alex,noi v-am confirmat cu 1 saptamana inainte 160 de persoane,cu siguranta dumneavoastra nu ati facut aprovizionarea cu o saptamana inainte.Ne-ati spus ca niciodata nu ati fi fost de acord cu 150 de persoane pt. aceasta sala,de ce acum in reclama apar minim 150 de persoane???De ce mirii trebuie sa isi asume un risc pentru niste servicii platite???Daca la eveniment erau prezente 200 de persoane imparteam cumva profitul?Nu! Repet nu este vorba despre banii platiti in plus ci despre fapul am fost printre primii care am venit la sala,care era inca in constructie iar de atunci si pana la eveniment ideile dumneavoastra s-au schimbat radical.

Va salut din nou

Citat:
Doresc sa va intreb ceva : dupa parerea voastra ( faceti exceptie de statutul de mire/mireasa/etc) cum ar fi cel mai onest/corect mod de a imparti riscul de neprezenta/absenta la un eveniment/nunta ?? trebuie ca locatia care gazduieste respectivul eveniment sa-si asume TOT riscul iar cealalta parte (mirii) nimic ??? asa reiese de aici.
Incercati sa treceti si pe cealalta parte va rog, inainte de a vorbi de "corectitudine"....cel mai usor este sa jignesti in general....este parerea mea desigur.
In cazul nostru toate aceste aspecte legate de risc sunt prezentate foarte CLAR de la bun inceput, in ideea ca riscurile sa fie impartite in mod egal intre cele doua parti contractante.Cred ca cel mai mare risc il are cel care investeste enorm pe o perioada medie/lunga de timp, incercati sa va imaginati daca puteti !
Cele bune


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 12 Sep 2008, 17:02 
Nou Venit

Membru din: 15 Ian 2008, 17:33
Mesaje: 7
Sincer, nu-mi place toata tevatura asta care s-a produs in jurul unor detalii interpretabile din contractul semnat. Noi avem maine nunta in acelasi restaurant, aceeasi sala si chiar aceleasi conditii de contract. Am semnat pe 180 de persoane, iar cu 3 zile inainte de nunta am scazut la 172 persoane. Asteptam sa vedem cum ne intelegem dupa eveniment. Pana acum, suntem foarte multumiti de restaurant: locatia este spatioasa, aerisita, am participat la degustare (si aperitivul a fost foarte bun, la fel si pestele si friptura), personalul foarte ok, (profesionist, amabili cu noi si la degustare si la o nunta pe care am "prins-o" acolo); parcarea este mare si in plus am primit niste bonusuri la contract. Deci pana acum, nu avem niciun motiv de ingrijorare. Noi suntem in postura in care inainte de a ajunge la acest restaurant am fost la alte cel putin 30 de restaurante unde ne-au tratat total neprofesionist din diverse motive: servire de foarte slaba calitate, lipsa parcarii, numeroase taxe de platit (in afara tacamului), personal "comunist", lipsa spatiului sau spatiu compartimentat etc. Asteptam sa vedem ce se intampla la final. Revenim dupa luna de miere cu detalii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 19 Sep 2008, 19:10 
Nou Venit

Membru din: 28 Mai 2008, 16:34
Mesaje: 8
Salutare!

Am avut nunta la Aristocrat in sala Londra si totul a fost perfect. Servirea ireprosabila, mancarea gustoasa si suficienta,ce sa mai .. totul la nunta mea a iesit de vis.

... Eu mi-am confectionat husele de scaune si fetele de mese din brocart. Va trimit poze de la nunta mea daca vreti sa vedeti cum au iesit. {...}
Va doresc o nunta de vis.. asa cum am avut si eu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 22 Oct 2008, 23:52 
Nou Venit

Membru din: 13 Dec 2005, 15:04
Mesaje: 1
Citat:
Salutare!

Am avut nunta la Aristocrat in sala Londra si totul a fost perfect. Servirea ireprosabila, mancarea gustoasa si suficienta,ce sa mai .. totul la nunta mea a iesit de vis.

... Eu mi-am confectionat husele de scaune si fetele de mese din brocart. Va trimit poze de la nunta mea daca vreti sa vedeti cum au iesit. {...}
Va doresc o nunta de vis.. asa cum am avut si eu!




Buna,
a mai avut cineva nunta aici intre timp? caut in disperare un restaurant sa-mi fac nunta in oct 2009 si nu gasesc nimic sa-mi placa. Am gasit acest salon, intamplator, aparandu-mi o reclama la un meniu la cheie ptrint-o agentie rinastyle. Intrebarea mea, pentru a face rezervari trebuie sa apelex la aceasta agentie neaparat? Stie cineva care sunt preturile pentru anul 2009: meniu, bauturi all inclusive si nr minim de persoane? Recunosc ca m-au influentat foarte mult posturile de pe miresici.ro si ghidulmiresei.ro, dar adevarul este ca de la foste mirese pot afla cel mai sigur decat din reclame si toata lumea a spus numai de bine (cu mici exceptii). Sunt foarte incantata si as vrea sa ajung acolo cat mai repede, sper sa nu se schm,be nimic din servire si servicii sau sa devina niste preturi exorbitante, cum se intampla, in general in Ro, de cate ori apare ceva frumos/de calitate....

va urez tuturor o nunta mirifica :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 23 Oct 2008, 18:54 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:


Buna,
a mai avut cineva nunta aici intre timp? caut in disperare un restaurant sa-mi fac nunta in oct 2009 si nu gasesc nimic sa-mi placa. Am gasit acest salon, intamplator, aparandu-mi o reclama la un meniu la cheie ptrint-o agentie rinastyle. Intrebarea mea, pentru a face rezervari trebuie sa apelex la aceasta agentie neaparat? Stie cineva care sunt preturile pentru anul 2009: meniu, bauturi all inclusive si nr minim de persoane? Recunosc ca m-au influentat foarte mult posturile de pe miresici.ro si ghidulmiresei.ro, dar adevarul este ca de la foste mirese pot afla cel mai sigur decat din reclame si toata lumea a spus numai de bine (cu mici exceptii). Sunt foarte incantata si as vrea sa ajung acolo cat mai repede, sper sa nu se schm,be nimic din servire si servicii sau sa devina niste preturi exorbitante, cum se intampla, in general in Ro, de cate ori apare ceva frumos/de calitate....

va urez tuturor o nunta mirifica :)




buna,
noi am avut nunta pe 11 oct la sal paris.ieri ne-am intors dintr-o frumoasa luna de miere si vreu totusi sa va spun ca nunta a fost de vis,servirea super,toti de acolo si-au dat interesul sa fie asa cum ne-am dorit.
in ceea ce priveste rezervarea cu aj agentiei rina nu am avut decat de castigat,ana ne-a ajutat cu organizarea.din pacate noi nu am mai avut timp sa trimitem listele cu invitatii ca sa poata ei sa ii conduca la masa,dar pana la urma s-au gasit ei....
a fost ff ok.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 29 Oct 2008, 13:28 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Buna dimineatza,
am un pic de timp liber acum si am zis sa va spun niste impresii de la nunta,poate va ajuta pe careva :)
Deci nunta noastra a fost la salonul Paris al restaurantului Aristocrats Events Hall.Cand am semnat contractul nici nu era gata,insa pana in octombrie a fost perfect!Sunt convinsa ca de acum in colo va fi din ce in ce mai bine.
Am avut 142 persoane,la acest nr ringul de dans a fost un pic cam mic,dar cine a vrut ssa danseze a dansat.Insa cu siguranta la un nr mai mare de persoane va fi mai greu.In total am avut 17 mese,cu ringul de dans in mijloc,iar prezidiul si formatia pe lungimea salii,la mijloc,de o parte si de alta.Noi am vrut neaparat asa si nu regretam:este si usor accesul si ringul este vizibil de ambele parti de musafiri.A fost f bine.
Va recomand ca aranjamente pe mese vazele inalte,noi am avut de 70 cm,pt ca se umple sala f bine,fiind mare.Noi nu am avut baloane.Nici jumbo.Ideea Anei a fost f buna:la dansul de deschidere am avut tunuri de confetii care au dat mult mai bine decat baloanele.O alta sugestie:daca nu aranjati prezidiul acolo unde este pictura pe perete sa incercati sa faceti ceva in spatele vostru,un aranjament cu flori sau altceva,pt ca altfel ramane cam gol peretele.
O alta sugestie:sa puneti pe mese meniul de bauturi,chiar daca nu il puneti pe cel de kmancare,pt ca invitatii sa poata cere ce isi doresc,Chelnerii sunt f amabili,prompti si isi fac treaba insa trebuie sa le spui ce doresti sa iti aduca.
la intrare am avut stalpisori cu aranjamente,care au fost si la biserica.a fost f frumos asa.
mancarea a fost ca cea de la degustare si lumea a fost f multumita.mi-a parut rau insa ca nu au respectat sosul pe care il comandasem noi,cel de vin...nu stiu ce s-a intamplat,au uitat complet.
Un plus:baia f mare,este ok,avd in vd ca sunt 2 sali mari si multa lume.
Noi am avut aranjamentele pe crem+Cogniac iar aranjamentele florale de pe mese margarete cogniac si orhidee albe,a iesit f f bine.o sa incerc sa revin cu un link cu foto de la sala.Invitatiile au fost intr-un stil arhaic,cu pecete,facute de noi si atunci am ales din marturiile prezentate de ana un cufar mic de lemn in care am pus o fotografie de a noastra cu un mejaj de multumire catre invitati! F frumos au iesit.
Chelnerii si-au facut treaba excelent,eleganti,merita,sincer.Ne-am sfatuit cu Dl pintilie si am semnat contractul pe un nr de 140 invitati si au venit 142.

:clap:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 05 Noi 2008, 17:45 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2008, 17:30
Mesaje: 1
Citat:
Nu stiu daca este in favoarea dumneavoastra sa facem publica aceasta discutie dar daca ma provocati...va reproduc contractul:
la punctul 2.4 Serviciile contractate se vor asigura pt. un nr. de 180 de persoane
la punctul 2.5 Numarul participantilor la eveniment este de ...(necompletat in cazul nostru pt. ca ramasese sa il completam cand vom sti nr. exact. Dupa care mai scrie in contract ca se accepta un minus de 10 pers. Dupa calculele mele in situatia in care noi am confirmat 160 de pers. , trebuiau platite 150 de meniuri.Este imposibil ca la data semnarii contractului sa cunosti nr. exact al participantilor...
Sa nu mai amintim de faptul ca ati motivat ca sala nu se preteaza la 150 de persoane iar in promotia de pe site-ul dumneavoastra scrie clar ca sala are capacitate de minim 150(am primit astazi un mail )
Oricum pentru noi nu mai conteaza , sfatul nostru este sa cititi cu atentie contractul si in final veti realiza ca nu aveti dreptate.
Aveti o sala extraordinara , o servire ireprosabila si puteti avea succes in afaceri si fara sa va pretati la lucruri de genul asta.
Succese!


Da-mi voie sa iti spun ca nu ai dreptate , atata timp cat tu ai semnat un contract pe 180 de persoana - (este adevarat ca se platesc un min de 170 (marja de +/ 10 pers)) si in momnetul in care suni si confirmi ca vor veni 160 este absurd sa ai pretentia sa ti se scada si din acestia marja de 10 persoane, este logic se vor scadea 10 pesroane doar din cei 180 din contract.Mie mi s-ar fi parut corect sa platesti 170 ca atatea ai semant practic. (180/ 170 cu marja de 10)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: aristocrat events hall
MesajScris: 11 Noi 2008, 19:46 
Nou Venit

Membru din: 15 Ian 2008, 17:33
Mesaje: 7
Revenim cu parerea noastra "la rece" despre restaurant. In aceste 2 luni de la nunta noastra am apucat sa si vorbim cu majoritatea din cei 180 invitati pe care i-am avut si concluzia este ca a iesit cum nu se poate mai bine; nu am fi gasit servicii sau conditii de mai buna calitate in alta parte. Poate am fost noi norocosi dar observ ca nu suntem singurii. Toti invitatii ne-au laudat pt locatie, servire, ambianta etc. Invitatii chiar s-au simtit bagati in seama de catre personalul salii si asta i-a facut sa se simta in largul lor. Wedding plannerul din partea restaurantului si-a facut treaba foarte bine, hostessul salii a condus pe fiecare invitat la locul sau asa ca nimeni nu a fost neglijat. Mai multi dintre invitati ne-au cerut datele de contact de la restaurant pt ca vor sa-si faca nunta aici. De altfel, am participat intre timp la un seminar de afaceri organizat de catre unul din invitatii nostri si a fost foarte placut sa revedem restaurantul. In pozele de la nunta pot sa spun ca arata demential si asta conteaza foarte mult pt ca asa va ramane in amintirea noastra de acum inainte. Constat ca suntem in continuare primiti cu caldura de catre patroni cand mai trecem pe-acolo. Si asta spune ceva. Recomand cu toata sinceritatea sa-l luati in considerare in vederea organizarii unui eveniment cu totul special.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România