Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 00:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Restaurant Casa Latina, Bucuresti
MesajScris: 29 Mai 2008, 16:20 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2008, 04:07
Mesaje: 13
A facut cineva nunta acolo, sunt interesata ce experiente ati avut.

Eu fac acolo in toamna, mai are cineva nunta acolo?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Casa Latina, Bucuresti
MesajScris: 22 Sep 2008, 01:53 
Nou Venit

Membru din: 21 Sep 2008, 16:39
Mesaje: 1
Citat:
A facut cineva nunta acolo, sunt interesata ce experiente ati avut.

Eu fac acolo in toamna, mai are cineva nunta acolo?


Azaleea, ai avut nunta? Ma intereseaza si pe mine cum au decurs lucrurile. Inca nu am contractat, dar ne gandim pentru la anul. Te rog...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Casa Latina, Bucuresti
MesajScris: 08 Oct 2008, 18:05 
Nou Venit

Membru din: 08 Oct 2008, 16:39
Mesaje: 4
Pentru ca informatiile gasite pe acest stie mi-au folosit in a face cateva alegeri in ce priveste nunta, va voi impartasi si eu ceva din experienta mea poate este de folos cuiva.

Eu am avut nunta la Casa Latina. Sa va spun cum a fost la mine. Verdict: mediocru spre satisfacator, dar promite. Sunt la inceput, probabil pe viitor se vor stradui sa creasca.

Mancarea a fost buna si destula, servita cand am dorit noi, calda, farfuriile lasate pe masa suficient timp si luate doar cu acceptul invitatilor (ca am fost la o nunta la McMonis, ca invitat, cand s-au pus si luat farfuriile asa de repede ca am pierdut sarmalele si friptura pentru ca eram la dans)

Servirea acceptabila, chelneri tineri oarecum corijabili, receptivi cand li s-a astras atentia (de exemplu la inceput se cam adunasera scrumiere pline, le-am spus si apoi umblau mereu prin sala cu scrumiere goale sa le inlocuiasca).
Din pacate, comunicarea dintre Sanda/Sef sala si ceilalti chelneri e defectuoasa. Nu s-a facut nimic din ce am spus Sandei/sefului de sala in ce priveste servirea si a fost nevoie sa atragem noi repetat atentia celor care serveau la mese.

Sanda, sefa de unitate, va va indica sa cumparati mai multa bautura decat e nevoie. E bine sa luati contact direct si cu seful de sala inainte si sa va intelegeti asupra detaliilor. Pana la urma cu el veti lucra pe tot parcursul nuntii.

Pentru anul viitor, Sanda mi-a spus ca va avea si huse bordeaux pentru scaune, servete la fel si cred ca pretul lor va fi mai mic decat daca s-ar inchiria de la o firma de decoratii. E bine sa o intrebati din start.

Asa, si nu va faceti griji cu bauturile, mancarea, se da totul inapoi, nu sunt discutii.
Daca-mi mai amintesc ceva, revin cu detalii.
Recomand restaurantul pentru aspect si mancarea destul de buna insa atentie la calitatea serviciului.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurant Casa Latina, Bucuresti
MesajScris: 29 Sep 2011, 14:01 
Nou Venit

Membru din: 29 Sep 2011, 15:34
Mesaje: 1
Buna fetelor, viitoare miresici
Nunta mea, facuta la restaurantul Casa Latina, a fost o alegere foarte proasta de la bun inceput, tin sa va spun ca au o strategia foarte bine pusa la punct,de la d-na patroana Mihaela pana la ultimul salariat, personalul este foarte bine instruit de a-ti promite marea cu sarea, si de fapt in final nu este asa.In cazul in care semnati un contract cu ei, sfatul meu este sa-l cititi de 10 ori inainte sa-l semnati, afara e vopsit gardul si-nauntru e leopardul. Diferenta de bani care trebuiesc dati dimineata dupa nunta, euro de fapt vor fi calculati in lei la curs BNR din vinerea inaintea nuntii asta spun ei la semnarea contractului, si de fapt este o mare teapa, pe noi ne-au pacalit cu 7 milioane diferenta de curs, curs stabilit de d-na patroana Mihaela, care de fapt aceasta mare d-na este pusa numai pe japca si pacalit.Meniul pe care noi l-am ales a fost all inclusiv, o aleger foarte proasta si nu a-si sfatuii pe nimeni sa aleaga, deoarece una se promite si alta se face, invitatii se rugau sa l-i se aduca bautura, si pana se aducea dura in jur de 15-30 min, asta este strategia lor proasta, timpul sa treaca si consumatia sa fie cat mai putina, referitor la mancare: aperitivul a fost sub orice critica in cazul nostru, noi am ales aperitiv cald, creerul pane era in farfurii nu mai resturi de prajeala, chiftelutele la fel,etc. deci nu am cuvinte, servirea din calea afara,ospatarii niste gretosi, nu sfatuiesc pe nimeni sa faca nunta la CASA LATINA.
Iar doamnelor de la acest zis "marele restaurant Casa Latina"care tot fac reclama peste tot sa atraga clientii, poate vor invata sa nu mai prosteasca o groaza de lume si sa promita marea cu sarea de la inceput pana la sfarsit, RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!!!!!!!HOTI LA DRUMUL MARE


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Nou in Romania
MesajScris: 19 Iun 2012, 15:23 
Junior

Membru din: 18 Iun 2012, 12:53
Mesaje: 59
Nu stiu daca ati aflat inca de Momentos!

Sunt cativa baieti isteti care au reusit sa faca ravagii la toate evenimentele unde au participat atat nunti cat si alte evenimente corporate.

Vin la eveniment cu echipamentul necesar, prelucreaza pozele pe loc si in final le afiseaza pe 1 -2 panouri magnetice iar toti invitatii isi aleg propria poza .

Mai multe detalii gasiti pe www.momentos.ro si bineinteles pe facebook
http://www.facebook.com/momentosmagnets


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România