Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:12


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 21 Aug 2008, 20:21 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Am si gasit restaurantul! A fost asa cum am si zis, restaurantele sunt inca libere de Revelion!
Am gasit chiar mai multe, cine cauta ii pot da si o lista(nu prea lunga pentru ca am decis repede).
Ma bucur ca am fost hotarati si in 2 zile am si facut rezervarea pentru nunta! Mi se pare foarte ok si mai ales romantic...
Pretul e foarte bun, am ales all inclusive (mancare, bautura nelimitat, aranjarea salii in totalitate dar fara flori)- 300 Ron/persoana. Stam linistiti acum, mai avem doar de stabilit flori, decorul tortului,etc.


:heart::heart:(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 10:59 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
asta inseamna ca a fost bine ca nu ai avut oameni beti la nunta:nlol:.ma bucur ca ti-a iesit bine nunta si ini urez casa de piatra:-*

:-*multzu tare Lily! adevarul e ca nu am avut...torpilati putin am gasitO:) dar toti sunt niste simpatici si mi-au fo dragi chiar si chercheliti ca doar sunt ai mei, nu?:p
am avut in schimb o doamna care a lesinat:((:((:((:((din cazua caldurii, agitatiei, nu stiu...au dus-o al spital, i-au pus perfuzii si dupa era sus in hotel:((a fost sotiorul ei jos pana la restaurant sa se scuze:((am tot intrebat si a zis mama ca e ok, au mers sa ii faca luni analize suplimentare...oricum in week-end vom da o fuga la ei sa vedem in ce stare e:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 11:01 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Felicitari Mangaiko!!! Bravo! sa fie exact cum vi-ati dorit!!!!!!:-*asteptam detalii pe masura ce mai stabiliti si rezolvati din pregateli!!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 13:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
un incident destul de neplacut dar se intampla destul de des, mai ales la persoanele cardiace. sper sa-si revina repede si sa fie ok, dar sper ca asta sa nu-ti fi stricat distractia.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

mai era inca o fata pe forum care vroia nunta de revelion...


da, era ioan care zicea ca-si face nunta de craciun ! mie nu mi-ar fi placut nici de craciun , nici de revelion !

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:14 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
un incident destul de neplacut dar se intampla destul de des, mai ales la persoanele cardiace. sper sa-si revina repede si sa fie ok, dar sper ca asta sa nu-ti fi stricat distractia.

nu Lily...iti dai seama daca nu era incidentul ce iesea? praf si fum de cat ne invarteam in plus:~*
eu observasem putina imbulzeala la mese da am crezut ca aduna doua mese, cand mi-am dat seama ca e cineva pe jos am fugit sa vad, au ridicat-o au luat-o afara si ep mien m-au trimis la distractie...au fost multi invitati care nici n-au observat. ncii macar soacra-mea nu a stiut:p iar eu m-am comportat firesc in continuare doar ca intrebam intr-una ce si cum e starea...puiu a trimis-o pe varutza sa s-o duca pe doamne la spital, iar dupa imediat a venit sotul dumneaei si ne-a zis ca e bine si sunt sus in camera si sa ne distram ca lor le pare rau ca nu se pot chefui cu noi...dupa am trimiso pe mama acas sa se intere. mergem acu in weekend sa ii vedem...imi sutn tare dragi si imi pare rau ca nu sau distrat cu noi:(( ca au pierdut maximumul de distractie:ok::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:41 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Va tin la curent. E o experienta si pentru noi dar suntem optimisti. Te pup.


Citat:
Felicitari Mangaiko!!! Bravo! sa fie exact cum vi-ati dorit!!!!!!:-*asteptam detalii pe masura ce mai stabiliti si rezolvati din pregateli!!!!
:-*:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:20 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Va tin la curent. E o experienta si pentru noi dar suntem optimisti. Te pup.


:-*:-*


Bravo, felicitarile mele!!! Si spune-ne si noua care este restaurantul ala cu oferte asa de bune.:nchat: Poate dam idei si la alte miresici :hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 22 Aug 2008, 16:33 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Daca nu se supara nimeni, va spun: Casa Veche. Il gasiti la furnizori, de unde l-am luat si eu. Am inteles ca mai au disponibila o sala pentru Revelion si mau au disponibile si rezervari pentru nunti in 2008-2009. Au si avantajul ca se ocupa de toate: sala, flori, lumanari,tort(inclus in meniu), plicuri, invitatii, etc. Pentru urgente chiar pica bine asa un ajutor.
Am mai fost acolo si sunt linistita, voi face si botezul fetitei mele acolo in martie.
Gata, nu-i mai laud ca apoi o sa credeti altceva...Va pup pe toate!



Citat:

Bravo, felicitarile mele!!! Si spune-ne si noua care este restaurantul ala cu oferte asa de bune.:nchat: Poate dam idei si la alte miresici :hug:
:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 15:22 
Nou Venit

Membru din: 14 Noi 2007, 16:08
Mesaje: 12
Eu imi faceam griji ca nu o sa gasesc restaurant liber, ca-i prea tarziu. Noroc cu un prieten al tatei care lucreaza in domeniu. Nu i-am spus decat data si cam cati invitati avem, iar el a doua zi ne-a si venit cu variantele. Am fost, ne-am uitat si am ales. Am inteles ca meniul pleaca de la 100 lei, dar ar putea sa se scumpeasca cu 20-30%. Oricum mai este pana sa stabilim totul cu exactitate. De ar fi totul la fel de simplu. :npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:00 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Eu imi faceam griji ca nu o sa gasesc restaurant liber, ca-i prea tarziu. Noroc cu un prieten al tatei care lucreaza in domeniu. Nu i-am spus decat data si cam cati invitati avem, iar el a doua zi ne-a si venit cu variantele. Am fost, ne-am uitat si am ales. Am inteles ca meniul pleaca de la 100 lei, dar ar putea sa se scumpeasca cu 20-30%. Oricum mai este pana sa stabilim totul cu exactitate. De ar fi totul la fel de simplu. :npray:


Eu am vazut pe fisa de Furnizori un restaurant care mi-a placut cum arata in poze si cred ca este nou deschis: https://www.ghidulmiresei.ro/items.php?o ... =0&open=-1.
Vreau sa-l recomand unei prietene, dar nu stiu nimic de el. Ma ajuta cineva?:-s


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Eu am vazut pe fisa de Furnizori un restaurant care mi-a placut cum arata in poze si cred ca este nou deschis: https://www.ghidulmiresei.ro/items.php?o ... =0&open=-1.
Vreau sa-l recomand unei prietene, dar nu stiu nimic de el. Ma ajuta cineva?:-s


nu stiu acest restaurant insa am intrat pe link si pozele din cate vad eu sunt animatie grafica, nu sunt reale. adica nu poti sti sigur daca locul arata asa.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:40 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Il stiu eu, nu este nou deschis, eu am fost prima data acolo in 1991. Nu e asa cum sunt "pozele". Dac te uiti bine la ele observi ca nu sunt fotografii, ele sunt proiecte de arhitect facute pe calculator, probabil niste propuneri de amenajare. Nu am mai fost demult, dar stiu ca era cam cum ii spune si numele : o bolta rece si pentru categoria de varsta peste 50 ani cu preferinte culinare reduse: ceafa de porc cu bere(sau vin daca e iarna). Poate s-a mai schimbat ceva sau vor sa incerce vreo schimbare si presupun ca o sa fie gata pana anul viitor...
Stiu insa ca am o prietena mai in varsta care a avut acum 2 ani rezervare acolo pentru Revelion si ca a plecat foarte dezamagita, desi cunostea localul pentru ca locuieste in zona. Ori daca strica un Revelion ma tem sa nu strice si vreo nunta si tu sa si recomanzi locul...
Mai sunt furnizori buni si care merita atentia.
Eu am rezervat pentru botez anul viitor la Casa Veche, le-am mai spus si altora, am facut si nunta acolo si asta e motivul. Mai mult, am o rezervare pentru nunta de Revelion cand noi suntem nasi. Poate fi o varianta foarte buna, localul e renovat, ei se ocupa de tot ce ai nevoie, servirea e foarte buna, mancarea la fel.
Pot sa ti-l recomand fara sa ma tem dar sigur sunt si alte variante pe care le poti gasi.


Citat:

Eu am vazut pe fisa de Furnizori un restaurant care mi-a placut cum arata in poze si cred ca este nou deschis: https://www.ghidulmiresei.ro/items.php?o ... =0&open=-1.
Vreau sa-l recomand unei prietene, dar nu stiu nimic de el. Ma ajuta cineva?:-s
:flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:41 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Citat:
Il stiu eu, nu este nou deschis, eu am fost prima data acolo in 1991. Nu e asa cum sunt "pozele". Daca te uiti bine la ele observi ca nu sunt fotografii, ele sunt proiecte de arhitect facute pe calculator, probabil niste propuneri de amenajare. Nu am mai fost demult, dar stiu ca era cam cum ii spune si numele : o bolta rece si pentru categoria de varsta peste 50 ani cu preferinte culinare reduse: ceafa de porc cu bere(sau vin daca e iarna). Poate s-a mai schimbat ceva sau vor sa incerce vreo schimbare si presupun ei ca o sa fie gata pana anul viitor...
Stiu insa ca am o prietena mai in varsta care a avut acum 2 ani rezervare acolo pentru Revelion si ca a plecat foarte dezamagita, desi cunostea localul pentru ca locuieste in zona. Ori daca strica un Revelion ma tem sa nu strice si vreo nunta si tu sa si recomanzi locul...
Mai sunt furnizori buni si care merita atentia.
Eu am rezervat pentru botez anul viitor la Casa Veche, le-am mai spus si altora, am facut si nunta acolo si asta e motivul. Mai mult, am o rezervare pentru nunta de Revelion cand noi suntem nasi. Poate fi o varianta foarte buna, localul e renovat, ei se ocupa de tot ce ai nevoie, servirea e foarte buna, mancarea la fel.
Pot sa ti-l recomand fara sa ma tem dar sigura sunt si alte variante pe care le poti gasi.Poate chiar mai bune decat ce am ales eu dar nu cred ca Bolta Rece e una dintre ele.


:flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 29 Aug 2008, 01:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Il stiu eu, nu este nou deschis, eu am fost prima data acolo in 1991. Nu e asa cum sunt "pozele". Dac te uiti bine la ele observi ca nu sunt fotografii, ele sunt proiecte de arhitect facute pe calculator, probabil niste propuneri de amenajare. Nu am mai fost demult, dar stiu ca era cam cum ii spune si numele : o bolta rece si pentru categoria de varsta peste 50 ani cu preferinte culinare reduse: ceafa de porc cu bere(sau vin daca e iarna). Poate s-a mai schimbat ceva sau vor sa incerce vreo schimbare si presupun ca o sa fie gata pana anul viitor...
Stiu insa ca am o prietena mai in varsta care a avut acum 2 ani rezervare acolo pentru Revelion si ca a plecat foarte dezamagita, desi cunostea localul pentru ca locuieste in zona. Ori daca strica un Revelion ma tem sa nu strice si vreo nunta si tu sa si recomanzi locul...
Mai sunt furnizori buni si care merita atentia.
Eu am rezervat pentru botez anul viitor la Casa Veche, le-am mai spus si altora, am facut si nunta acolo si asta e motivul. Mai mult, am o rezervare pentru nunta de Revelion cand noi suntem nasi. Poate fi o varianta foarte buna, localul e renovat, ei se ocupa de tot ce ai nevoie, servirea e foarte buna, mancarea la fel.
Pot sa ti-l recomand fara sa ma tem dar sigur sunt si alte variante pe care le poti gasi.


:flowers::flowers:


ai nunta de revelion?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 29 Aug 2008, 13:54 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
Il stiu eu, nu este nou deschis, eu am fost prima data acolo in 1991. Nu e asa cum sunt "pozele". Dac te uiti bine la ele observi ca nu sunt fotografii, ele sunt proiecte de arhitect facute pe calculator, probabil niste propuneri de amenajare. Nu am mai fost demult, dar stiu ca era cam cum ii spune si numele : o bolta rece si pentru categoria de varsta peste 50 ani cu preferinte culinare reduse: ceafa de porc cu bere(sau vin daca e iarna). Poate s-a mai schimbat ceva sau vor sa incerce vreo schimbare si presupun ca o sa fie gata pana anul viitor...
Stiu insa ca am o prietena mai in varsta care a avut acum 2 ani rezervare acolo pentru Revelion si ca a plecat foarte dezamagita, desi cunostea localul pentru ca locuieste in zona. Ori daca strica un Revelion ma tem sa nu strice si vreo nunta si tu sa si recomanzi locul...
Mai sunt furnizori buni si care merita atentia.
Eu am rezervat pentru botez anul viitor la Casa Veche, le-am mai spus si altora, am facut si nunta acolo si asta e motivul. Mai mult, am o rezervare pentru nunta de Revelion cand noi suntem nasi. Poate fi o varianta foarte buna, localul e renovat, ei se ocupa de tot ce ai nevoie, servirea e foarte buna, mancarea la fel.
Pot sa ti-l recomand fara sa ma tem dar sigur sunt si alte variante pe care le poti gasi.


:flowers::flowers:


Multumesc de informatii. Eu ma refer la NOUL local Bolta Rece, nu la vechiul restaurant. Stiu ca este nou deschis in zona, se axeaza pe evenimente ....dar mai multe, nu stiu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 29 Aug 2008, 17:35 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Daca locatia cu totul e noua si daca arata asa cum iti prezinta in acele "desene", poate e diferit. Nu stiu exact, de obicei daca proprietarul e tot ala e mai greu sa se schimbe radical chiar din toate punctele de vedere. Succes!


Citat:

Multumesc de informatii. Eu ma refer la NOUL local Bolta Rece, nu la vechiul restaurant. Stiu ca este nou deschis in zona, se axeaza pe evenimente ....dar mai multe, nu stiu.
%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 29 Aug 2008, 21:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Daca locatia cu totul e noua si daca arata asa cum iti prezinta in acele "desene", poate e diferit. Nu stiu exact, de obicei daca proprietarul e tot ala e mai greu sa se schimbe radical chiar din toate punctele de vedere. Succes!


%%-%%-


mangaiko..nu mi-ai raspuns la intrebare..faceti nunta de revelion?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 01 Sep 2008, 17:47 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Scuze, am ratat intrebarea si apoi am fost plecata.

Da, facem, numai ca noi suntem nasii nu mirii.



Citat:

mangaiko..nu mi-ai raspuns la intrebare..faceti nunta de revelion?
:ok::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Restaurantul de nunta
MesajScris: 30 Sep 2008, 00:33 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Mangaiko ce frumooooooos cred ca e un sentiment minunat, stiu cat de fericiti sunt nasii nostri de cate ori vb cu ei si ii luam cu nasule si naso in sus si jos:~*noi suntem nasi de botez si e minunat, mor de dragul finutzei...

Cat despre restaurantul Bolta... pozele sunt superbe dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti la locul faptei sa vedeti:ok: si s ane ti la curent:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România