Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:04


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta la cort
MesajScris: 27 Aug 2008, 15:12 
Nou Venit

Membru din: 05 Feb 2006, 22:08
Mesaje: 3
Buna fetelor. Chiar daca nu sunt noua pe acest site este primul mesaj postat de mine.Voi fi mireasa in 2009 si mi-as dori foarte mult o nunta la cort.Stiti cumva o firma care produce si distribuie corturi, deoarece as vrea sa il cumpar nu sa il inchiriez.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 27 Aug 2008, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Buna fetelor. Chiar daca nu sunt noua pe acest site este primul mesaj postat de mine.Voi fi mireasa in 2009 si mi-as dori foarte mult o nunta la cort.Stiti cumva o firma care produce si distribuie corturi, deoarece as vrea sa il cumpar nu sa il inchiriez.


felicitari draga miresuca :) stiu ca laura sandu, una dintre cele mai active mirese de pe forum stie mai multe despre acest subiect. intra pe forumul cu "hello" si in topicul "Buna dimineata" si intreaba acolo acelasi lucru. asa va vedea laura intrebarea ta mai repede. spor si bafta la pregatiri.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 27 Aug 2008, 16:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Buna fetelor. Chiar daca nu sunt noua pe acest site este primul mesaj postat de mine.Voi fi mireasa in 2009 si mi-as dori foarte mult o nunta la cort.Stiti cumva o firma care produce si distribuie corturi, deoarece as vrea sa il cumpar nu sa il inchiriez.
sunt cateva firme si la furnizori.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:48 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Nu cred ca vei gasi sa-l cumperi in tara, toti vor sa scoata bani mai multi pe ele. Se aduc de afara dar nu-s ieftine. Merita doar daca te gandesti s-l inchiriezi si tu apoi, altfel ....
Noi am luat la firma unul de vreo 100 mp cu 10.000 euro din Germania si a fost super-afacere. Asa ca , pentru cumparat trebuie sa fii pregatita ca o sa coste mult.

Citat:
sunt cateva firme si la furnizori.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 29 Aug 2008, 01:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Nu cred ca vei gasi sa-l cumperi in tara, toti vor sa scoata bani mai multi pe ele. Se aduc de afara dar nu-s ieftine. Merita doar daca te gandesti s-l inchiriezi si tu apoi, altfel ....
Noi am luat la firma unul de vreo 100 mp cu 10.000 euro din Germania si a fost super-afacere. Asa ca , pentru cumparat trebuie sa fii pregatita ca o sa coste mult.



ba gasesti si de cumparat, dar nu noi. insa e adevarat ca e mai rentabil sa il inchiriezi. depinde si din ce oras esti. iti pot da cateva ponturi daca esti din bucuresti. scrie-mi pe privat :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 29 Aug 2008, 01:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Buna fetelor. Chiar daca nu sunt noua pe acest site este primul mesaj postat de mine.Voi fi mireasa in 2009 si mi-as dori foarte mult o nunta la cort.Stiti cumva o firma care produce si distribuie corturi, deoarece as vrea sa il cumpar nu sa il inchiriez.


de inchiriat te pot ajuta.dar de cumparat....trebuie sa ma informez.
dar sunt cuioasa ce vrei sa faci cu cortul dupa?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 29 Aug 2008, 12:41 
Nou Venit

Membru din: 05 Feb 2006, 22:08
Mesaje: 3
1.M-am gandit sa il cumpar din strainatate mai ales ca momentan sunt in londra dar ma gandesc ca ma va ajunge transportul pana in tara poate mai mult decat cortul.
2.Nu as vrea sa il inkiriez deoarece m-am uitat la firme care inchiriaza si mi se pare foarte scump de inchiriat.
3.As vrea sa il cumpar pentru ca apoi sa il inchiriez la alte miresici care vor asemenea nunta dar mult mai ieftin decat firmele astea care mi se par ca exagereaza cu preturile.
4.Nu m-ar deranja sa fie second-hand.
Va multumesc mult pentru atentia acordata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 29 Aug 2008, 15:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
1.M-am gandit sa il cumpar din strainatate mai ales ca momentan sunt in londra dar ma gandesc ca ma va ajunge transportul pana in tara poate mai mult decat cortul.
2.Nu as vrea sa il inkiriez deoarece m-am uitat la firme care inchiriaza si mi se pare foarte scump de inchiriat.
3.As vrea sa il cumpar pentru ca apoi sa il inchiriez la alte miresici care vor asemenea nunta dar mult mai ieftin decat firmele astea care mi se par ca exagereaza cu preturile.
4.Nu m-ar deranja sa fie second-hand.
Va multumesc mult pentru atentia acordata.


daca ai bugetul necesar sa il cumperi e ok ca te-ai gandit la asta...dar sa stii ca nu sunt chiar asa de scumpe corturile de inchiriat.unde si cand o sa ai nunta?o a ma interesez si la vanzare, dar ma indoiesc ca firmele care au corturi la inchiriat se gandesc sa il vanda.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 31 Aug 2008, 01:14 
Nou Venit

Membru din: 05 Feb 2006, 22:08
Mesaje: 3
Nunta vreau sa o fac la vara in barlad,jud vaslui. Si cam cat ar ajunge de inchiriat un cort pt aprox 100--120 pers..ca pe net au preturile pe m2....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 31 Aug 2008, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Nunta vreau sa o fac la vara in barlad,jud vaslui. Si cam cat ar ajunge de inchiriat un cort pt aprox 100--120 pers..ca pe net au preturile pe m2....


trimite-mi pe privat toate detaliile.si iti raspund.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 01 Oct 2008, 20:51 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:
Buna fetelor. Chiar daca nu sunt noua pe acest site este primul mesaj postat de mine.Voi fi mireasa in 2009 si mi-as dori foarte mult o nunta la cort.Stiti cumva o firma care produce si distribuie corturi, deoarece as vrea sa il cumpar nu sa il inchiriez.


Din punctul meu d vedere o nunta la cort t duce in zilele d azi mai mult decat una la restaurant. Acum cand spui la cort nu t mai referi cum era p vremuri acoperit si atat, ci la un cort ft mare si elegant care poate avea aproape orice forma si amenajarea s poate spune ca e "d lux". Mi-ar fi placut si mie dar e prea costisitor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 13:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

Din punctul meu d vedere o nunta la cort t duce in zilele d azi mai mult decat una la restaurant. Acum cand spui la cort nu t mai referi cum era p vremuri acoperit si atat, ci la un cort ft mare si elegant care poate avea aproape orice forma si amenajarea s poate spune ca e "d lux". Mi-ar fi placut si mie dar e prea costisitor.

Este mult prea scump...la cort si chiar te ajunge mai mult decat dublu ca la restaurant.Eu am gradina destul de mare...si tata a spus ca daca vreau la cort punem noi un material rezistent si frumos deasupra si jos punem mocheta de aia groasa sau covor....Si vedem cum ne descurcam in rest...dar nu e acelasi lucru..tot mai frumos este la restaurant...parerea mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Este mult prea scump...la cort si chiar te ajunge mai mult decat dublu ca la restaurant.Eu am gradina destul de mare...si tata a spus ca daca vreau la cort punem noi un material rezistent si frumos deasupra si jos punem mocheta de aia groasa sau covor....Si vedem cum ne descurcam in rest...dar nu e acelasi lucru..tot mai frumos este la restaurant...parerea mea.


sa stii ca nu te ajunge dublu decat la restauant.
si sa stii ca , desi eu am faut nunta la restaurant mie imi plac mult mai mult nuntile la cort.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

sa stii ca nu te ajunge dublu decat la restauant.
si sa stii ca , desi eu am faut nunta la restaurant mie imi plac mult mai mult nuntile la cort.
aha.si mie.de fapt doar din ce am vazut pe la tv ca nu am fost niciodata la o nunta la cort.dar aveam aceeasi senzatie,ca te costa mult mai mult ca la restaurant.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 18:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
aha.si mie.de fapt doar din ce am vazut pe la tv ca nu am fost niciodata la o nunta la cort.dar aveam aceeasi senzatie,ca te costa mult mai mult ca la restaurant.


v-am pus la decoratiuni cateva poze de la nunti in cort.am fost la toate....:~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 19:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
aha.si mie.de fapt doar din ce am vazut pe la tv ca nu am fost niciodata la o nunta la cort.dar aveam aceeasi senzatie,ca te costa mult mai mult ca la restaurant.

Faza ca nu stiu cat costa in realitate...dar daca facy nunta sa spunem prin octombrie acolo trebuie si incalzire si mai multe chestii decat ar trebui la restaurant..pt ca la restaurant este mai usor de achizitionat sau le are deja..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 19:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Faza ca nu stiu cat costa in realitate...dar daca facy nunta sa spunem prin octombrie acolo trebuie si incalzire si mai multe chestii decat ar trebui la restaurant..pt ca la restaurant este mai usor de achizitionat sau le are deja..


pai nuntile in cort sunt frumoase vara....:D

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

pai nuntile in cort sunt frumoase vara....:D

Mdaaaa....si eu am vrut sa fac nunta in vara dar nu am putut din 2 motive: 1.Verisorul meu face tot la anul in august , 2.nu am gasit muzica pentru vara lui 2009.Asa ca am lasat-o pentru septembrie:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 20:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Mdaaaa....si eu am vrut sa fac nunta in vara dar nu am putut din 2 motive: 1.Verisorul meu face tot la anul in august , 2.nu am gasit muzica pentru vara lui 2009.Asa ca am lasat-o pentru septembrie:)


pai septembrie nu e octombrie.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: NUnta la cort
MesajScris: 19 Noi 2008, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

pai septembrie nu e octombrie.

Mda si sper sa nu fie frig...ca anul asta a cam fost soarele cu dintzisori:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România