Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 07:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 16:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu una ascul;t si manele....si petrecere de toate ...la nunta totusi am spus ca nu vreau sa cante manele...dar daca am avut persoane care au mers si au rugat sa cante o manea....asta e....am acceptat......si oameni care nu dansau pe manele sau chiar pe urau...au dansat atunci..si a fost distractiv dupa spusele lor.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 16:15 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:blink: :blink: :blink: mda, pufilico, ce te faceai daca nimereai la restaurant condus de Cat, aia erai, te vedeai in strada cu toti invitati :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Cat_Eyes scrie:
de ce? eu daca as avea un restaurant nu as fi de acord.
vrei manele? nicio problema, cauta-ti alta locatie de nunta.

si ce te faci daca patronului restaurantului unde ai inchiriat de ex tu pt nunta nu-i plac blues-urile? cauti alta locatie pt nunta?
stiu ca in ziua de azi " da mai bine" sa nu-ti placa manelele dar din cei care afirma asta cati intr-adevar o si simt?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 16:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ai dreptate adina...cunosc persoane care zic ca urasc la maxim manelele......dar in realitate asculta....pe mine nu ma intereseaza cui ii palc si cui nu...fiecare are gusturile lui...cat depsre faptul cu datul afara a invitatilor....amely...cred ca nu poate exista asa ceva ......in momentul ala nu are cum sa te dea afara pentru ca tu platesti.....si risca sa isi faca o reclama proasta,...si sa se trezeasca si in tribunal...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 16:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
anidaaa scrie:
si ce te faci daca patronului restaurantului unde ai inchiriat de ex tu pt nunta nu-i plac blues-urile? cauti alta locatie pt nunta?
stiu ca in ziua de azi " da mai bine" sa nu-ti placa manelele dar din cei care afirma asta cati intr-adevar o si simt?

bine spus Adina.....sunt intr-ul totul de acord......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 17:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
cred ca majoritatea sunt de acord.....chiar si acei care zic ca nu ar fi......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
bine spus Adina.....sunt intr-ul totul de acord......


tocmai asta spun si eu NU imi plac pana in panzele albe.
am o pozitie clara in ceea ce priveste acest tip de muzica si cu asta basta. nu vreau sa dezvolt subiectul. GUSTURILE... stiti voi.
poate orice invitat sa ceara manele; eu am o listuta cu melodiile pe care NU VREAuuu sub nicio forma sa le aud la nunta Mea. deci la nunta "mea".. invitatul a avut posibilitatea sa asculte manele la nunta lui. nu a facut-o? eh, asta e, ghinion.. si nici nu o va face la nunta mea.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
anidaaa scrie:
si ce te faci daca patronului restaurantului unde ai inchiriat de ex tu pt nunta nu-i plac blues-urile? cauti alta locatie pt nunta?
stiu ca in ziua de azi " da mai bine" sa nu-ti placa manelele dar din cei care afirma asta cati intr-adevar o si simt?


daca tu poti compara bluesurile cu manelele..................
in orice caz, am vorbit despre asta cand am rezervat. si ghici ce? chiar m-a intrebat seful de sala daca vreau manele.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 19:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Cat_Eyes scrie:
daca tu poti compara bluesurile cu manelele..................
in orice caz, am vorbit despre asta cand am rezervat. si ghici ce? chiar m-a intrebat seful de sala daca vreau manele.


nu am comparat nimic. am spus ca si manelele ca si bluesurile sunt tot in gen muzical. si eu ascult toate genurile de la muzica simfonica la rock, nu imi plc si nu mi-au placut manelele dar mi se pare stupid ca patronul unui restaurant sa-ti impuna ce gen de muzica sa asculti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 20:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
bine eu amj inteles din ce a scris cat mai devreme...ca ei nu ii plac manelele sub nici o forma...si ca daca ar fi patroana unui restaurant nu ar vrea sa auda manele acolo...ceea ce nu e bine ca fiecare om cum ai zis si tu are gusturile lui...si nu poti face ceva in gustul omului....pana la urma diecare sa asculte ce ii place....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 04 Mar 2010, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
as putea compara asta cu barurile/puburile/restaurantele in care se cere o anumita tinuta pentru a putea intra.
asta e impusa tot de seful de sala sau de manager. te conformezi sau alegi alt loc in care sa-ti petreci timpul :)

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 09:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Cat_Eyes scrie:
as putea compara asta cu barurile/puburile/restaurantele in care se cere o anumita tinuta pentru a putea intra.
asta e impusa tot de seful de sala sau de manager. te conformezi sau alegi alt loc in care sa-ti petreci timpul :)



tinuta pt anumite restaurante este doar cu privire la persoana ta., dar cand un salon de nunta, care implica peste 100 de persoane, te conditioneaza cu anumite alegeri...nu mi se pare normal


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 12:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
cum spune si adina una sa fie un restaurant sau altcev a ma rog select si sa vina tiganii cum vor sa intre.....si alta este la nunta...nu iti poate impune nimik nimeni...
daca ar exista un restaurant sa impuna chestia cu manelele nu va avea clienti niciodata
sunt sigura de asta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 14:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
cum spune si adina una sa fie un restaurant sau altcev a ma rog select si sa vina tiganii cum vor sa intre.....si alta este la nunta...nu iti poate impune nimik nimeni...
daca ar exista un restaurant sa impuna chestia cu manelele nu va avea clienti niciodata
sunt sigura de asta


da un restaurant unde e interzis fumatul.....ar avea clienti?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 14:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
ar avea.....zic eu ca sunt destui care nu fumeaza... la mine la nunta nu dadeau voie sa se fumeze...dar au facut si exceptii....ca erau persoane care nu vroiau sa iasa afara si nu ne-au interzis...dar majoritatea ieseau pe terasa....dar cu muzica....nu cred ca ar avea clienti.....sa le impui ce sa iti cante si ce nu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 15:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
ar avea.....zic eu ca sunt destui care nu fumeaza... la mine la nunta nu dadeau voie sa se fumeze...dar au facut si exceptii....ca erau persoane care nu vroiau sa iasa afara si nu ne-au interzis...dar majoritatea ieseau pe terasa....dar cu muzica....nu cred ca ar avea clienti.....sa le impui ce sa iti cante si ce nu


draga mea...sunt milioane de oameni care nu asculta manele...
Sunt multi care clar nici nu ar merge unde se canta manele...pentru ca prefera o seara folk, rock sau o piesa de teatru.
La o nunta, e destul de complicat, pentru ca ai invitati de toate tipurile.Sunt de acord cu Adina.Dar de aici...pana sa ajungem la afirmatii ca nu ar functiona un restaurant in care nu se asculta manele...e cale lunga....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 05 Mar 2010, 21:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
da nu ma refer la orice restaurant....ma refer doar in momentul in care se fac nunti...ca daca i se impune unei persoane care face nunta sa nu puna manele in restaurantul lui la nunta sa sigur nu va mai inchiria restaurantul respectiv pentru nunta sa.....si poate pierde multi clienti....nu ai de unde sti ca nu va cere cineva o manea....la nunta...cum am patit eu ....deci.....la asta ma refer strict...nu la faptul ca mergi intr-un restaurant sa mananci si vrei manele si nu se asculta...deci doar de nunti e vb


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
anidaaa scrie:


pai nu e important ce nu se accepta. putea sa nu se accepte muzica simfonica, hip-hop...ideea era ca nici un patron al vreunui restaurant nu are dreptul sa-ti interzica ascultatul la propria nunta a unui anumit gen muzical. atata tot.


da' de ce sa nu aiba dreptul?! omul are dreptul sa puna ce vrea in contract (cata vreme nu contravine legii, preuspun). nu-ti convine, nu semnezi...

eu personal nu vad absolut nicio pb...indiferent de ce muzica e vb...da' dc e vb de manele, chiar ma bucur!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
anidaaa scrie:
si ce te faci daca patronului restaurantului unde ai inchiriat de ex tu pt nunta nu-i plac blues-urile? cauti alta locatie pt nunta?
stiu ca in ziua de azi " da mai bine" sa nu-ti placa manelele dar din cei care afirma asta cati intr-adevar o si simt?

eu hotarat asa as face. e alegerea fiecaruia. vrei locatia, accepti conditiile patronului. nu, cauti altceva.
cum adica "da mai bine sa nu asculti manele?" :lol: in fata cui?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Salon Angel Events, Bucuresti
MesajScris: 06 Mar 2010, 00:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
anna_eu84 scrie:
Fetelor...noi acolo vom avea nunta...informati-va mai bine...intr-adevar , nu se accepta manele in acel salon,dar muzica lautareasca si de petrecere e ok,nu e nici o problema .


pare ca toata lumea e informata...

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 63 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România